Battery fire 11 ahi

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
PhD
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 07 Juul 2014, 10:14
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Battery fire 11 ahi

Lugemata postitus Postitas PhD »

Kas korstnasse võib otse sellist ahju paigaldada? Korstna mõõdud 500x500mm Kas korsnat puruks võib kütta? Ahju gaasid 414 kraadi.

Kood: Vali kõik

Specifications

Volume of the heated room (max)	250 m3
Fuel type						Wood
Length of warranty				1 year
Volume of the firebox				76 l
Power						16 kW
Mass							72 kg
Means of additional heating of the room	Slot convector
Continuous burning function			Yes
Chimney size					120 mm
Ash box						Yes
Cooktop						Cast iron
Dimensions 					(L×W×H)	930х370х760 mm
Chimney diameter				120 mm
Minimum chimney height			5 m
Volume of the heated room (max)	250 m3

Manused
Battery fire 11
Battery fire 11
Screenshot_195.png (179.76 KiB) Vaadatud 3683 korda
Viimati muutis PhD, 03 Nov 2017, 09:03, muudetud 1 kord kokku.
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Battery fire 11 ahi

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Sõltub korstna materjalist.
Iseküsimus on, miks peaks endale muretsema "ahju", mis sellises koguses sooja korstnasse saadab? Mul isegi saunakeris suudab rohkem sooja enne ära anda (http://www2.harvia.fi/files/document_pd ... 5FENDE.pdf).
Tegemist on pigem välimuselt vähe edevama bullerjaniga.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
PhD
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 07 Juul 2014, 10:14
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Battery fire 11 ahi

Lugemata postitus Postitas PhD »

2korda2 kirjutas: 02 Nov 2017, 22:55 Sõltub korstna materjalist.
Iseküsimus on, miks peaks endale muretsema "ahju", mis sellises koguses sooja korstnasse saadab? Mul isegi saunakeris suudab rohkem sooja enne ära anda (http://www2.harvia.fi/files/document_pd ... 5FENDE.pdf).
Tegemist on pigem välimuselt vähe edevama bullerjaniga.
Punane auktellis 65x120x250mm. Tundub, et sellest on terve korsten laotud 12-15m. Lõõri suurus 500x500mm, enne kirjutasin vale arvu. Siberi Kamin-Ahi. Kas sellel buller-jaanil :lol: on rohkem teooriat kirjas, kui praktilisust? Müümise jaoks ainult? Taga on kirjas 400 kraadi. Kui uke või tuhatopsi avans, siis tõmbab kohinaga. Kui ainult klapp on avatud, siis põleb vaikselt, siis peaks olema 200 kraadiga. Ma tahtsin ka Harvia kaminat suurte klaaside, aga ei leidnud.
Viimati muutis PhD, 04 Nov 2017, 00:52, muudetud 1 kord kokku.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Battery fire 11 ahi

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ma kahtlustan, et 2x2 on õigus, et tegemist on lihtsalt edevama bullerjaaniga ja sooja on täpselt niikaua kuni kütad.
Kunagi sai talvisel ajal ühte eramaja viimistletud, kus oli kaminaga õhkküte. Öeldi, et paned kaminasse tule ja sooja on küllaga. Oli jah, aga seni kuni tuli all ja kui tuli oli natuke ägedam, siis väiksemas ruumis viskas jälle liiga palavaks. Nii kui tuli oli kustunud, läks pool tundi ja tuba jälle jahe. Päris tüütu oli pidevalt kamina vahet joosta.
Mulle tundub, et selle bullerjaniga kütmine sarnaneb eelkirjeldatuga.
On sul keegi, kes jälgiks iga natukese aja tagant, et bullerjanis oleks pidevalt väike tuli all?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
PhD
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 07 Juul 2014, 10:14
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Battery fire 11 ahi

Lugemata postitus Postitas PhD »

Urmas kirjutas: 03 Nov 2017, 17:32 Ma kahtlustan, et 2x2 on õigus, et tegemist on lihtsalt edevama bullerjaaniga ja sooja on täpselt niikaua kuni kütad.
Kunagi sai talvisel ajal ühte eramaja viimistletud, kus oli kaminaga õhkküte. Öeldi, et paned kaminasse tule ja sooja on küllaga. Oli jah, aga seni kuni tuli all ja kui tuli oli natuke ägedam, siis väiksemas ruumis viskas jälle liiga palavaks. Nii kui tuli oli kustunud, läks pool tundi ja tuba jälle jahe. Päris tüütu oli pidevalt kamina vahet joosta.
Mulle tundub, et selle bullerjaniga kütmine sarnaneb eelkirjeldatuga.
On sul keegi, kes jälgiks iga natukese aja tagant, et bullerjanis oleks pidevalt väike tuli all?
Ei ole jälgijat. Põlemiskambri ruumala on 76. Halu pikkus 670mm. Oleneb millist halgu alla viskan. Või viskan briketti. Panen ahju täis ning regulotsioonklapp, kas pooleldi või täielikult avatud. Põlemine toimub aeglasemini (säästurežiim). Ma arvan, et kaks-kolm tundi on tuli all. Hommikuks on ikka jahe. +15 kraadi ehk. Ootan minuskraade, siis saab teada. Hetkel põrand, seinad soojustamata. Aknad vahetamata. Tuul ulub sisse igast nurgast. Tuba läheb kiiremine külmaks. Aknaalune poorbetoonplokk keskelt pooleks, tuul ulus sisse. Keegi oli kipsiga (naeltega kinnitatud) ära katnud ja ma mõtlesin, miks põrandast külma tuleb ja tuba koguaeg külm.
https://youtu.be/XKWiREfaz1k
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1357
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Battery fire 11 ahi

Lugemata postitus Postitas keemik »

Kõlab nagu pigivabrik.
Vasta