Seda teemat on natuke lahatud, kuid vist mitte piisavalt.
Teoreetiliselt peaks ju tasuma, sest siililegi on selge, et kui elekter on odavam, on kütta ju soodsam. Iseasi, kas ja kuidas muutub sellest COP, kui selle asemel et kütta kogu aeg ja natuke, on perioode, kus ei köeta üldse ja siis jälle perioode, kus uhatakse täiega.
Lihtsustamise mõttes tuleks vaadelda, et küttesüsteemis on piisavalt soojust salvestavat mahtu ja pump on piisavalt võimas, et katta maja soojavajaduse, kui kütab vaid osa aegadel.
Tegin septembri elektri hindade põhjal (senti / kWh) järgmise "tunnitabeli", mille järgi võiks kütta rohelisega näidatud ajal:
Ütleme nii, et päeval kell 14-17:00 oleks vist ka mõistlik mitte kütta, kuid sõltub juba konkreetset elamust, kas vaid öisest kütmisest piisab. Alternatiiviks oleks kütta öösel pikemalt, mitte ainult 23-07:00 vaid näiteks 22-08:00 ja päeval üldse mitte. Aga jällegi, kas piisab, sest seda arvutada ei saa ja ilmselt igaüks peab ise katsetama. Sõltub see ju maja soojavajadusest, küttevee tarbimisest, välistemperatuurist, soojust salvestava materjali kogusest jne.
Samuti on erinevad ka soojuspumbad - mõned intelligentsemad oskavad ise NPS lehelt prognoose eelolevaks päevaks vaadata ja pole seega fikseeritud kellaaegadega seotud, nagu need millel see funktsioon puudub ja peavad kasutama taimeri funktsioone.