Maaküte energiapuurkaevuga

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Fram
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 107
Liitunud: 09 Okt 2017, 19:41
On tänanud: 2 korda

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas Fram »

Külaline kirjutas: 15 Okt 2017, 10:15 Pead vastu seina peavad taguma maakütjad, sest lisaks hiigelsuurele algsummale peavad kinni taguma suuri elektriarveid. :thumbsup:
See on nii teemaväline kui üldse saab ja jäta mind rahule oma nördimusega minu investeeringu suhtes. Ma ei ole sellel teemal nõu küsinud teema on ju hoopis midagi muud.
Paneks selle teema lukku ja alustaks teemakohast juttu. :cool:

Tooks keegi välja näiteks, mitu puurkaevude kütet aastas eestis paigaldatakse?
Nibe 1155 12kw, 200l akupaak ja 300l sooja tarbevee boiler, 2 x 95 m energiakaevu, maja 130m2, 6 inimest.
spunk
külaline

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas spunk »

Küülaline kirjutas: 14 Okt 2017, 22:13
spunk kirjutas: 14 Okt 2017, 13:39Nelja aasta pärast ostsin uue Niva ,mis maksis 9000rubla. Kuupalk oli 130 rubla
4 x 12 x 130 = 6240 :scratch:
Palk polnus siis ega ole ka praegu ainus sissetulek. Kas oli vihjest abi?
spunk
külaline

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas spunk »

Külaline kirjutas: 14 Okt 2017, 21:09
spunk kirjutas: 14 Okt 2017, 13:39 Tasuvusest on siin juba räägitud. Tsuvusest tasub rääkida tagantjärgi , mitte tulevikuks arvutada. Asi on ennast ära tasunud, kui asi on valmis , tuju hea ,ja edaspidi raha vähem kulub. Enne on kõik puudu, pärast on kõik üle.
Küll sulle oleks hea kallilt müüa ja pärast odavalt tagasi osta :D
Tee proovi ,aga vaevalt ma su vaese mehe aukudega sokke ostan olenemata hinnast.
Külaline
külaline

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Fram kirjutas: 15 Okt 2017, 10:59
Külaline kirjutas: 15 Okt 2017, 10:15 Pead vastu seina peavad taguma maakütjad, sest lisaks hiigelsuurele algsummale peavad kinni taguma suuri elektriarveid. :thumbsup:
See on nii teemaväline kui üldse saab ja jäta mind rahule oma nördimusega minu investeeringu suhtes. Ma ei ole sellel teemal nõu küsinud teema on ju hoopis midagi muud.
Paneks selle teema lukku ja alustaks teemakohast juttu. :cool:

Tooks keegi välja näiteks, mitu puurkaevude kütet aastas eestis paigaldatakse?
Mida sa selle teemaga öelda tahad, kahjuks ei mõista sa seda isegi.
Külaline
külaline

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 15 Okt 2017, 10:15 Pead vastu seina peavad taguma maakütjad, sest lisaks hiigelsuurele algsummale peavad kinni taguma suuri elektriarveid. :thumbsup:
Viinamarjad on hapud või oled põhimõtteline pessimist? Kas maaküte on su ainuke kirg või käid ajaviiteks ka ujujate foorumis kraaksumas, et "vesi on märg :("?
Külaline
külaline

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

siin teemas on ilmselgelt liiga palju külalisi
Fram
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 107
Liitunud: 09 Okt 2017, 19:41
On tänanud: 2 korda

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas Fram »

Teen nüüd teemasse.
Keskmine väli temp 8 C ja toas 23, 3 C ,soetarbevesi ka ja tarbib 8-9 kw 24h. Peaks rahul olema.
Nibe 1155 12kw, 200l akupaak ja 300l sooja tarbevee boiler, 2 x 95 m energiakaevu, maja 130m2, 6 inimest.
spunk
külaline

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas spunk »

Fram kirjutas: 20 Okt 2017, 19:37 Teen nüüd teemasse.
Keskmine väli temp 8 C ja toas 23, 3 C ,soetarbevesi ka ja tarbib 8-9 kw 24h. Peaks rahul olema.
Proovin siis kaasa elada sellele õhinale. Arvutame.
9kw X 0,15senti/kwh X 24h=32,4€/ööpäev :scratch:
minul eelmise ööpäevaga sõi pelletiküte 7,3kg krõbinaid. 190€/t /975kg X7,3kg/ööpäev=1,42€/ööpäev :scratch:

kui nüüd eeldada, et panid ühikutega põõsasse ja 8-9kw ei jookse mitte 24h vaid ööpäevane tarbimine on 8-9 kw/h, siis 9kw/24h=0,375kw/h Oletame ,et cop on 7 , siis 0,375 X 7= 2,625 kw/h

Kui nüüd panna majanurka 2,6 kw puhur , siis peaks saama soojaks nii maja kui vee? Kas saab? Mina võin ju uskuda. Ma üldse usun kõike :)
Fram
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 107
Liitunud: 09 Okt 2017, 19:41
On tänanud: 2 korda

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas Fram »

spunk kirjutas: 20 Okt 2017, 21:12
Fram kirjutas: 20 Okt 2017, 19:37 Teen nüüd teemasse.
Keskmine väli temp 8 C ja toas 23, 3 C ,soetarbevesi ka ja tarbib 8-9 kw 24h. Peaks rahul olema.
Proovin siis kaasa elada sellele õhinale. Arvutame.
9kw X 0,15senti/kwh X 24h=32,4€/ööpäev :scratch:
minul eelmise ööpäevaga sõi pelletiküte 7,3kg krõbinaid. 190€/t /975kg X7,3kg/ööpäev=1,42€/ööpäev :scratch:

kui nüüd eeldada, et panid ühikutega põõsasse ja 8-9kw ei jookse mitte 24h vaid ööpäevane tarbimine on 8-9 kw/h, siis 9kw/24h=0,375kw/h Oletame ,et cop on 7 , siis 0,375 X 7= 2,625 kw/h

Kui nüüd panna majanurka 2,6 kw puhur , siis peaks saama soojaks nii maja kui vee? Kas saab? Mina võin ju uskuda. Ma üldse usun kõike :)
24h = 8-9 kw, cop on 4 paberil
Nibe 1155 12kw, 200l akupaak ja 300l sooja tarbevee boiler, 2 x 95 m energiakaevu, maja 130m2, 6 inimest.
spunk
külaline

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas spunk »

No seda enam. Siis ju 9 /24 X 4= 1,5 € /ööpäev
Paneme 1,5kw kannu vett täis ja pistikusse. Tuba soe ja vesi kuum :clapping:
Fram
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 107
Liitunud: 09 Okt 2017, 19:41
On tänanud: 2 korda

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas Fram »

Mulle tundub praegu uskumatu. Aga eks näeb mis külmaga teeb
Nibe 1155 12kw, 200l akupaak ja 300l sooja tarbevee boiler, 2 x 95 m energiakaevu, maja 130m2, 6 inimest.
spunk
külaline

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas spunk »

spunk kirjutas: 20 Okt 2017, 21:33 No seda enam. Siis ju 9 /24 X 4= 1,5 € /ööpäev
Paneme 1,5kw kannu vett täis ja pistikusse. Tuba soe ja vesi kuum :clapping:
Vabandust, nüüd panin ise ühikutega metsa. Ikka 1,5 kw/h ja kannuga saab soojaks mitte ainult tuba vaid kogu maja. :oops:
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

spunk kirjutas: 20 Okt 2017, 21:12panid ühikutega põõsasse ... ööpäevane tarbimine on 8-9 kw/h, siis 9kw/24h=0,375kw/h
Ühikutega panete te ikka hirmsasti põõsasse. Sellist ühikut, nagu kW/h ei ole olemas, ega ei saa mitte kuidagi olla. Tarbimise (energia) ühik on kWh ja kui see jagada ajaga (h=tund), siis saame võimsuse kW.
Rääkimata sellest, et W kirjutatakse suure tähega isand Watti auks.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas val »

Fram kirjutas: 20 Okt 2017, 19:37....Keskmine väli temp 8 C ja toas 23, 3 C ,soetarbevesi ka ja tarbib 8-9 kw 24h. Peaks rahul olema.
Kas pumbal eraldi el arvesti ja 24h tarbimine 9 kwh, mis teeks kuus ca 33€. See oleks igati ok, arvan, et mul u samas suurusjärgus.
Külaline
külaline

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

+8 on veel nii soe välistemp, et normaalselt soojapidavaid hooneid ei pea veel kütmagi e. küttekulu 0 eur/kuus. :wave:
spunk
külaline

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas spunk »

Küülaline kirjutas: 20 Okt 2017, 22:11
spunk kirjutas: 20 Okt 2017, 21:12panid ühikutega põõsasse ... ööpäevane tarbimine on 8-9 kw/h, siis 9kw/24h=0,375kw/h
Ühikutega panete te ikka hirmsasti põõsasse. Sellist ühikut, nagu kW/h ei ole olemas, ega ei saa mitte kuidagi olla. Tarbimise (energia) ühik on kWh ja kui see jagada ajaga (h=tund), siis saame võimsuse kW.
Rääkimata sellest, et W kirjutatakse suure tähega isand Watti auks.
Olen süüdi, et ei viitsinud lahti kirjutada seda, kas 9 kw tarbitakse igas tunnis ,ehk iga tunni kohta või 9kwh ööpäeva kohta. Selle asemel kasutasin murru e. jagamise märki. Mõte jääb aga samaks ,1,5 kw kohvikannuga maja ära kütta tundub pisut uskumatu.
Selle austamisega on nii ,et igaüks austab oma. Kes jumalat ,kes allahhut, kes konjakit, kes ziletti ,kes watti. Las ta olla.
Külaline
külaline

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

spunk kirjutas: 20 Okt 2017, 21:12 Proovin siis kaasa elada sellele õhinale. Arvutame.
9kw X 0,15senti/kwh X 24h=32,4€/ööpäev :scratch:
minul eelmise ööpäevaga sõi pelletiküte 7,3kg krõbinaid. 190€/t /975kg X7,3kg/ööpäev=1,42€/ööpäev

Kui nüüd panna majanurka 2,6 kw puhur , siis peaks saama soojaks nii maja kui vee? Kas saab? Mina võin ju uskuda. Ma üldse usun kõike :)
Kui võtame pelleti kütteväärtuse siit: http://www.pellet.ee/est/pelletid/pelle ... a-omadused
Siis leiame, et sinu maja kulutas soojendamiseks keskmiselt 300gr pelletit tunnis ehk 1,5kWh energiat tunnis.

Sellest järeldus, et 2,6 kW puhur kütaks Sinu maja liigagi kuumaks.
ping
:hello:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Olen selle teema eelmisel leheküljel kasutaja Prill ja külalisena esineva fgh postituste mõtetega kahe käega poolt. Millegipärast tuli meelde Alliksaare luuletus ja paar rida sellest:

Ei ole möödund või tulevaid aegu.
On ainult nüüd ja on ainult praegu.


http://www.ohtuleht.ee/579709/juhtkiri- ... pide-eesti
http://www.ohtuleht.ee/835208/ministeer ... rsku-tousu
Mingis teemas oli kommentaar, kus mingi Euroopa riik kavandab või juba pani maksu PV paneelide omanikele.

Millest meie eliit elama hakkab kui pööblil on soojas elamine enam vähem tasuta ja raha soojas elamise arvelt hakkab sitaks üle jääma. Arvate, et nad lubavad teil alles jäänud raha kirstu kaasa võtta? Tutkit! :)

Juba üle 2000 aasta ootan Eedeni aeda, sest keegi lubas teha nii, et lambad magavad lõvide kaisus ehk kodutud magavad Bill Gates`i kaisus. Kurat, hoopis lubaja löödi risti suurte lubaduste eest.
Järgmine Eedeni aia lubaja läks ise hulluks ja pole isegi maha maetud. Igaks juhuks, äkki tõuseb veel uuesti üles! Ja kuidas saavad hullu ideed edasi elada veel paljude südametes? :scratch:

Selleks, et teha prognoostasuvusarvutusi praeguste küttevarintide ja hindadega, peab olema ikka ülim optimist. Ise nii optimistlik ei ole, sest tehnika areng on liiga kiire kaasaskäimiseks ja meie pere jaoks on kõige tasuvam küttepuud oma metsast(taastuvenergia). Ainult riik ei taha mulle millegipärast maksta taastuvenergia tasu selle kasutamise eest, võib olla jääks kuludega isegi nulli ja meie korter oleks eelmisel sajandil ehitatud kolhoosiaegse kortermaja liginullenergia näidiskorter. :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas Urmas »

spunk kirjutas: 15 Okt 2017, 15:58 Palk polnus siis ega ole ka praegu ainus sissetulek. Kas oli vihjest abi?
Vihjest sain aru, aga paluks konkreetsust! Varastasid, müüsid narkotsi, maksupettused, osalesid kriminaalset tulu saavas ettevõtluses ja tegeled sellega siiani? Ära ole kade ja õpeta ka meid, palgatulust elavaid ullikesi! :beg:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Fram kirjutas: 12 Okt 2017, 00:24 Minu tasuvus aeg on 8 aastat, tänu Kredex toetusele.
Kes või mis on KredEx?
Sihtasutuse KredEx on 2001. aastal loonud Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.
Allikas http://www.kredex.ee/kredexist/sa-kredex-2/
Kes omakorda on Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium? Maksumaksja raha peal tegutsev riiklik institutsioon.
Nii, et tänu mulle kah. Ei ole see Kredex mingi müütiline rahapuu, mida pole vaja väetadagi ja raha saamiseks tuleb seda puukest ainult kergelt raputada. See on meie kõigi arvelt, kes natukenegi makse maksavad.
Avalda palun kui pikk oleks tasuvusaeg ilma Kredexi toetuseta? Arvutused sul ju tehtud,.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
spunk
külaline

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas spunk »

Urmas kirjutas: 21 Okt 2017, 07:46
spunk kirjutas: 15 Okt 2017, 15:58 Palk polnus siis ega ole ka praegu ainus sissetulek. Kas oli vihjest abi?
Vihjest sain aru, aga paluks konkreetsust! Varastasid, müüsid narkotsi, maksupettused, osalesid kriminaalset tulu saavas ettevõtluses ja tegeled sellega siiani? Ära ole kade ja õpeta ka meid, palgatulust elavaid ullikesi! :beg:
Oh imet. Täitsa nutikas. Tõepoolest oli kriminaalne ettevõtlus see, kui pärast 8-tunnist vabrikutööd läksid naabrimehe majale voodrit ja katust ehitama. Ega sellele maksuamet tänagi hästi ei vaata. Aga muidu said aru küll- raha tuli tööga ja pärast tööd lisaks ikka tööga.

Kredexi osas sinuga 101% samal seisukohal.
Minu tasuvusarvutus (koos päikesepaneelidega)maasoojuspumba osas näitab tugevat plussi. Maja on soe ,tuju on hea ja 0-arvetele makstakse vähemalt praegu peale. Maailmalõpu ja maksude ootajatele võib ainult kaasa tunda. Võib-olla ei tulegi ja elu on oodates ära raisatud.
Fram
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 107
Liitunud: 09 Okt 2017, 19:41
On tänanud: 2 korda

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas Fram »

Küll siin ikka tuhlatakse teiste rahakotis ja arvutustes. Palun minge tehke endale need asjad selgeks ja siis targutage! Mina näitan teile siin numbreid mis mul tekivad ja teie peate sellega leppima ja nii lihtne see on.
Küll see üritus ära tasub, ärge sellepärast siin üksteist maha lööge.
Hea on teada et mõne kadedus ikka nii suur, seda oligi vaja siin tõestada! Muidu pole ju huvitav.
Naeran selle üle!
Nibe 1155 12kw, 200l akupaak ja 300l sooja tarbevee boiler, 2 x 95 m energiakaevu, maja 130m2, 6 inimest.
Fram
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 107
Liitunud: 09 Okt 2017, 19:41
On tänanud: 2 korda

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas Fram »

Esimesed (-) kraadid olnud ja saab näha mis maja tarbib. Kell 22.00 panen uued andmed, siis 24 h täis ;)
Nibe 1155 12kw, 200l akupaak ja 300l sooja tarbevee boiler, 2 x 95 m energiakaevu, maja 130m2, 6 inimest.
Külaline
külaline

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ei tasu see asi ära lähema 10 aastaga, selles võid muretu olla. :wave:
Fram
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 107
Liitunud: 09 Okt 2017, 19:41
On tänanud: 2 korda

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas Fram »

:hello:

väljas -2C ja pump on tarbind 12 kWh (ööpäevas). kas nüüd kirjutasin korrektselt ?
Viimati muutis Fram, 21 Okt 2017, 22:27, muudetud 1 kord kokku.
Nibe 1155 12kw, 200l akupaak ja 300l sooja tarbevee boiler, 2 x 95 m energiakaevu, maja 130m2, 6 inimest.
Vasta