ventilatsioonile summuti?

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
Külaline
külaline

ventilatsioonile summuti?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Öösel magamistoas kuulda ventilatsiooni kohinat. Õhuhulkade arvutuse kohaselt vahetub õhk normaalkiirusel, 125mm toru, reguleeritud öösel 50m3/h õhuvahetusele ehk 1h jooksul kogu ruumi õhuvahetus. Isegi kui panen low reziimile ehk õhuvahetus väheneb umbes 2x, siis kohin endiselt alles. Agregaat tänapäevane Swegoni seade. Olen vahetanud katsetamiseks sisselaske plafooni, lootuses et ehk on kehva disaini tõttu kohin kuid pigem tuleb see kohin torust.
Kliimamees arvas, et probleemi põhjus puudulik summutus venditorus. Niipalju kui mina olen lagede peale piilunud kontrollluukidest ja vaadanud ka vendiseadme juurest väljuvaid torusid, siis summutit kui sellist ei ole näha.

Küsimus et kas teoreetiliselt summuti võiks aidata ja mille järgi seda summutit peaks valima (ok -toru läbimõõt on üks aga neil erinevad pikkused ja mahud, painduvad ja jäigad jne)? Ning summuti siis nii tubadesse siseneva- kui väljuva toru peale või piisab ainult sisenemiskanali summutusest?
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: ventilatsioonile summuti?

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

Ilma mingite joonisteta on keeruline midagi pakkuda. Esmalt oleks vaja teada kas ventprojekt on ja kas seda on ka järgitud. Ehk selgita välja kas summuti on siseneva toru ees
Külaline
külaline

Re: ventilatsioonile summuti?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 13 Okt 2017, 11:19 Küsimus et kas teoreetiliselt summuti võiks aidata ja mille järgi seda summutit peaks valima (ok -toru läbimõõt on üks aga neil erinevad pikkused ja mahud, painduvad ja jäigad jne)? Ning summuti siis nii tubadesse siseneva- kui väljuva toru peale või piisab ainult sisenemiskanali summutusest?
vaata järgi kas süsteemis üldse kuskil summutid on, kui ei ole, siis pane jäigad (kõige pikemad mis mahuvad ja tellida saad) summutid kohe seadme järgi . Kui summutid on olemas siis peaks täpsustama kus nad asuvad ja kui suured vms
Külaline
külaline

Re: ventilatsioonile summuti?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Peale agregaati jäigad summutid, magamistubadesse lisaks veel summutid, võivad ka pehmed olla ja sissepuhke restide taha tasanduskastid koos summutavate restidega.

Nii saabub vaikus.
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: ventilatsioonile summuti?

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Külaline kirjutas: 13 Okt 2017, 17:43 Peale agregaati jäigad summutid, magamistubadesse lisaks veel summutid, võivad ka pehmed olla ja sissepuhke restide taha tasanduskastid koos summutavate restidega.

Nii saabub vaikus.
Kus neid restekoos tasanduskastidega pakutakse? mingi viide ehk!
Külaline
külaline

Re: ventilatsioonile summuti?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

onusnooker kirjutas: 13 Okt 2017, 23:26
Külaline kirjutas: 13 Okt 2017, 17:43 Peale agregaati jäigad summutid, magamistubadesse lisaks veel summutid, võivad ka pehmed olla ja sissepuhke restide taha tasanduskastid koos summutavate restidega.

Nii saabub vaikus.
Kus neid restekoos tasanduskastidega pakutakse? mingi viide ehk!
Plekksepp tegi vastavalt mõõtudele. Mõõdud andis torustiku paigaldaja vendi firmast.
Restid on valmiskujul.
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: ventilatsioonile summuti?

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Mul ka joonist ei ole, kogu süsteem on enda tehtud algusega ca 10a tagasi, nüüd tuleb uuendada kuna teine korrus lisandus. Kuid aparaadist väljudes olid ja panen 600mm kõvad summutid ja plafoonide ees on pehmed summutid vist oli ka 600-sed. Probleeme pole kuid plaanin vahetada plafoonid, mulle tundub, et plafoonid on ka kuidagi nn tasandava kasti süsteemiga? Otseselt ju peale toru kohe pole plafooni ava vaid on korraks tühi ruum, enne kui avadest õhk tuppa puhutakse.

viide tootele:
https://www.etsnord.ee/product/dsk-p-difuuser/
Külaline
külaline

Re: ventilatsioonile summuti?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

onusnooker kirjutas: 14 Okt 2017, 11:13 Mul ka joonist ei ole, kogu süsteem on enda tehtud algusega ca 10a tagasi, nüüd tuleb uuendada kuna teine korrus lisandus. Kuid aparaadist väljudes olid ja panen 600mm kõvad summutid ja plafoonide ees on pehmed summutid vist oli ka 600-sed. Probleeme pole kuid plaanin vahetada plafoonid, mulle tundub, et plafoonid on ka kuidagi nn tasandava kasti süsteemiga? Otseselt ju peale toru kohe pole plafooni ava vaid on korraks tühi ruum, enne kui avadest õhk tuppa puhutakse.

viide tootele:
https://www.etsnord.ee/product/dsk-p-difuuser/
pehmetele summutitele pole mõtet raha raisata , peale masinat pane 1200 kõvad summutid. tasanduskasti mõte on see et rõhk langeb ja õhk jõuab takistuseta suuremasse ruumi ja siis ei kohise plafoonid nii palju.

konkreetne lingitud difuuser on kole nagu öö ja elutuppa ei soovita panna , uv mõjul läheb kiirelt kollaseks ka
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: ventilatsioonile summuti?

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

No mul on praegu sellised, https://www.etsnord.ee/product/dss-sissepuhkeplafoon/
Kas see on ilusam? ei ole ju... See et see kandiline kollaseks läheb pole probleem, ma värvin nad ise kollaseks, et seinaga ühte värvi oleks, on ju hea mõte? ja "kole" ei paista enam väljagi.

Pehmed on vanasti ostetud ja praegu käigus, nendega on rohkem tehtud pöörded, mida põlvedega ei viitsiks jamada. Paar tutikat pehmet 125mm on jäänud ka sellest ajast, juurde pehmeid ei plaani osta. Siseseade liigub majasees teisele korrusele, välisseina, et majja sisse ja välja minev õhutoru oleks lühem. Kuna kaldlagi on seadme lähedal, siis seadmest paraleelselt laega ilmselt tulevad kõvad summutid, arvatavasti tuleb juurde osta uued või kasuta vanu. Uued ostan jp pikemad. Eks näis mis saab, mõtteid on erinevaid.

Mis reste üldjuhul selle rõhualandus kastiga kasutatakse? viite kuskilt leiab ehk?
Külaline
külaline

Re: ventilatsioonile summuti?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Rõhualanduskasti väljatuleva otsa saab plekksepp teha vastavalt väljavalitud resti mõõdule.
Vasta