väike kaminahi

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: väike kaminahi

Lugemata postitus Postitas motamees »

maisalup kirjutas: 23 Sept 2017, 20:29...Kui palju ahjutegemisel kaasa aitaks kivigiljotiin? Kas see seadeldis tasuks ostu või on mõttetu nikerdis. Mõttes miskit taolist kasutatuna kuna sellega saab ka muid kive poolitada- https://www.stokker.ee/tanavakivi-giljo ... hId=955483
Kiljotiini olen proovinud, aga pole päris see. Õige on ikke saag. Mul praegu pakkuda selline tutikas saag, aga 90cm lauaga.
https://www.youtube.com/watch?v=rUnPiYMDzwg
Hind sutsu alla 500 euro.
.
Tel 5o9279o
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: väike kaminahi

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Paratamatusena jõudis ahjuteema jah saeteemani. Aastat vaid kümme tagasi oli pottsepp see, kes segu mätsis vaid käega ja haamriga lõi kividest kaheksaid. Meister, noh. Saag oli santidele. Tuli amatöör pottsepapõllule, merekaru Edgar, kes otsustas oma kätega ehitatavasse kodusse just ahjud ehitada. Kuulas ära santide nõuanded, ostis asjaliku(videos sama) , odava sae, seadis selle veelgi etemaks ja tegi töö ära. Saagi ära ei anna :) Täna tegeleb IT-ga, aga kivisaagi ära ei anna :P
Muide, mina arvan, mulle nii soovitas minu sõber, et ehitada jalgratas ei ole vaja kogu selle ajalugu läbi ehitada. Piisab selle kirjanduslikust tundmisest ja muidugi selle taibukast arusaamisest.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: väike kaminahi

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

maisalup kirjutas: 24 Sept 2017, 09:42 Mine aja paska kuskil mujal minul pole seda vaja. Kui midagi teha pole siis mine delfi kommenaariumisse, sest asi kisub ahjust juba väga kaugele. Mitu ahju sa ise oma kätega valmis oled teinud?
Mina sinu tehtut ja viimast suhtumist pasaks ei nimetanud.
Aga sa leiad nüüd omale kindlasti kaasarääkijad . :clapping:
Pottseppmeister "Kaminahi"
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: väike kaminahi

Lugemata postitus Postitas Urmas »

maisalup kirjutas: 23 Sept 2017, 20:29 Mul lihtsalt puuduvad võimalused(kivisaed ja muud pudinad sellise iluduse tegemiseks) Ja puudub vaba aeg ja oskused.
Ja ikka teed? Sa oled tõupuhas eestlane! :)
maisalup kirjutas: 23 Sept 2017, 20:29 Kuna lisaks ahjule on käsil ka maja ehitus, palgatööl käimine, talvepuude varumine 2 sõiduauto korras hoidmine ning pere ja lapsed, kõike korraga ei saa ja tuleb teha valikuid kui palju millelegi saan aega kulutada.
Ega siis ennast lõhki ka ei saa tõmmata ja aeg on limiteeritud värk, aga neid ahju ehitamisel segavaid faktoreid saab edukalt delegeerida. Maja las ehitavad ehitajad, talvepuud saab osta ja tuuakse veel õuegi peale, sõiduautosid saab remonditöökotta viia, lastega las tegeleb naine ja sul jääb üle ainult palgatööl käia, et kõige selle jaoks oleks raha. Nii saadki pühenduda ahju ehitamisele. :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
maisalup
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 10 Juun 2013, 12:07

Re: väike kaminahi

Lugemata postitus Postitas maisalup »

Oleks nii lihtne, suvel ütlesin naisele mul pole aega mänguväljakut ehitada lastele lubati ehitajad võtta, kõik tibatoba projektid ja värki summa oli ka ikka päris korralik aga mõtlesin, et kui korralikult teevad siis las olla. Lastel sünnipäev tulemas aga keda pole enam olid järsku ehitusmehed. Kui teada said et ma vana puidutisler siis loobusid tööst kuna käkerdamist ma ei kannata.
Autodega on sama lugu viid remonti ja järgi minnes avastad et osad asjad jälle tegematta jäätud.
Lõpuks ongi nii, et kui ise ei tee siis jääbki tegematta.
Ahjutegemise lootsin jätta Motamehele kuna aga heal töömehel on pikk tööde järg ees ja minul naine turjal toa valmissaamisega, siis tulebki ahi ise valmis teha :grin:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: väike kaminahi

Lugemata postitus Postitas Urmas »

maisalup kirjutas: 26 Sept 2017, 17:29 Oleks nii lihtne, suvel ütlesin naisele mul pole aega mänguväljakut ehitada lastele ...
Nohjah, siis me oleme nagu saatusekaaslased. Minugi teisel poolel on ideest valmimiseni tavaliselt tähtajaks "KOHE". :)
Aga edu pusimisel! Kuula ikka Tavalugeja õpetussõnu samamoodi nagu Motamehe omi või tegelikult peaksid veidi teise nurga alt Tavalugeja kommentaare seedima, sest ta ei ole eestlane, vist nagu saarlane. :) Aga fakt on see, et eestlaslikult kade ta sinu peale ei ole ja halba ta sulle ei soovi.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: väike kaminahi

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Käisin jah eile õhtul ühe ahju ja ahjupere juures, kes mõned aastad tagasi foorumi seltskonna toetusel ahjuteoga maha said. Juttu jätkus kauemaks. Mõnus tunne oli koju sõita.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Vasta