Kas osta või ise teha..?

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
JoonasJoosep
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 03 Sept 2017, 00:23
On tänanud: 2 korda

Kas osta või ise teha..?

Lugemata postitus Postitas JoonasJoosep »

Tervist,
kas on keegi olnud kunagi dilemma ees, kas osta valmisahi (bursuikataoline kärakas), või osta materjal ja kuubik ise kokku keevitada ?

Mõtlen siin, et kui materjal osta, siis mis see topeltlaega ning tuhakastiga kastike siis kokku ehitada ole ??

Mul on vaja lihtsalt midagi, mis mul sügis-talvel garaazi/töötuba natuke soojendama hakkab, ei pea midagi ilusat olema, lihtsalt kuumaks minema.

Palju materjali peale minna võiks vs ~50 eurot kasutatud bursuika taoline ahi ?
Uksed ja sellised asjad on mul endal olemas juba., vanade pliitide ja ahjude küljest. Ainult seinte jaoks korralikku metalli vaja.
Pinda on 34 ruutu, madal lagi. Ehk siis ei pea ju üldse suur olema.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Kas osta või ise teha..?

Lugemata postitus Postitas aero »

Kui keevitada oskad ja riistad olemas siis su küsimus taandubki sellele - millise kuluga sa vajaliku materjali leiad. Mina sain kelleltki suvalise kandilise ahjukäraka, robustne lükanduks ees ja väljaviik taga. Ei mingit topeltlage. Mida see annaks? Ühendasin ta korstna tuhaluugiga ja ajutise küttekehana töötas väga hästi. Niisked jämedamad halud toetasin vastu ahju külgi kuivama. Peale ladusin telliseid ja õõnesplokke ja omakorda nende peal oli mugav peenemaid halge, pilpaid ja niiskeid töökindaid kuivatada. Mina olin vähemalt 3. kasutaja ja andsin selle pärast jälle kellelegi edasi. Isegi toitu sai valmistada selle peal kui kivid osaliselt maha tõsta. Minu oma põhjapindala oli ca 400x800. Kõrgust 300-400. Kahekesi jaksas tõsta.
JoonasJoosep
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 03 Sept 2017, 00:23
On tänanud: 2 korda

Re: Kas osta või ise teha..?

Lugemata postitus Postitas JoonasJoosep »

No seda ma mõtlesingi, et mis see siis neli seina kokku keevitada ole... ei pea ju iluasi olema garaazis, praktiline ainult.

Aga kas topeltlagi ei ole selleks, et leegi nö korstnast välja ei tõmbaks ning väljatõmbetoru üleliia kuumaks ei kütaks otsese leegiga ?
Hetkel mõtlesingi seda, et ei tea kui kalliks see materjal läheks.
Ei leia nagu ka kedagi, kus kurat ma mingeid malmlehti osta võiks :D
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Kas osta või ise teha..?

Lugemata postitus Postitas ifffff »

JoonasJoosep kirjutas: 15 Sept 2017, 23:31 No seda ma mõtlesingi, et mis see siis neli seina kokku keevitada ole... ei pea ju iluasi olema garaazis, praktiline ainult.

Aga kas topeltlagi ei ole selleks, et leegi nö korstnast välja ei tõmbaks ning väljatõmbetoru üleliia kuumaks ei kütaks otsese leegiga ?
Hetkel mõtlesingi seda, et ei tea kui kalliks see materjal läheks.
Ei leia nagu ka kedagi, kus kurat ma mingeid malmlehti osta võiks :D
Ma soovitan ahi osta. Eriti kui veel teadmised on alles sealmaal, et käid lehtmalmi metallimüüjate juurest otsimas.
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Kas osta või ise teha..?

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

JoonasJoosep kirjutas: 15 Sept 2017, 23:31 No seda ma mõtlesingi, et mis see siis neli seina kokku keevitada ole... ei pea ju iluasi olema garaazis, praktiline ainult.

Aga kas topeltlagi ei ole selleks, et leegi nö korstnast välja ei tõmbaks ning väljatõmbetoru üleliia kuumaks ei kütaks otsese leegiga ?
Hetkel mõtlesingi seda, et ei tea kui kalliks see materjal läheks.
Ei leia nagu ka kedagi, kus kurat ma mingeid malmlehti osta võiks :D
Lehtmalm päeva parim nali!!
maisalup
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 10 Juun 2013, 12:07

Re: Kas osta või ise teha..?

Lugemata postitus Postitas maisalup »

osta omale mingine lätlaste bullerjan ja usu mind tuleb odavam kui ise hakata kütteahju kokku keevitama...
maisalup
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 10 Juun 2013, 12:07

Re: Kas osta või ise teha..?

Lugemata postitus Postitas maisalup »

JoonasJoosep
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 03 Sept 2017, 00:23
On tänanud: 2 korda

Re: Kas osta või ise teha..?

Lugemata postitus Postitas JoonasJoosep »

Tuleb mingi väike valmisasi osta siis.

Aga küsiks veel korstnatoru kohta.
Mul on tuhaplokkidest sein, sealt tahaks korstnatoru läbi seina ajada, auk ümbert kaminaseguga täis.
Kui kõrgele korstnatoru ulatama peaks ? Olen kuulnud, et üle katuse ?? Mul on viilkatus.

Ning kas see on päriselt ka korstnatoru hind ? 27 eurot meeter ?? Või ma vaatan mingit korstende Rolls Royce´i ?
https://torujyri.ee/et/130mm/642-rooste ... mm-1m.html
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Kas osta või ise teha..?

Lugemata postitus Postitas ifffff »

JoonasJoosep kirjutas: 21 Sept 2017, 11:41 Tuleb mingi väike valmisasi osta siis.

Aga küsiks veel korstnatoru kohta.
Mul on tuhaplokkidest sein, sealt tahaks korstnatoru läbi seina ajada, auk ümbert kaminaseguga täis.
Kui kõrgele korstnatoru ulatama peaks ? Olen kuulnud, et üle katuse ?? Mul on viilkatus.

Ning kas see on päriselt ka korstnatoru hind ? 27 eurot meeter ?? Või ma vaatan mingit korstende Rolls Royce´i ?
https://torujyri.ee/et/130mm/642-rooste ... mm-1m.html
Alustuseks, vaadates millised on siin foorumis alustatud teemade teemapüstitused ma küsiks palju on teemaalgatajal vanust?

Augu ümber topi parem tulekindel vill. Jääb torule liikumisruumi.

See 0,5mm plekist toru on mõeldud vist ikka pigem kivikorstna sisse hülsiks. Kui sellest mingi 6-7 m korsten moodustada, siis puhub selle plekikosu esimene torm minema. Vaata ikka mõnda metallmoodulkorstent, ehk siis asja mis on selleks mõeldud. Näiteks: http://www.schiedel.ee/tooted/ics . Ilmselgelt muidugi valmiskorstent nii odavalt ei saa kui 27 eurot meeter. Või lao isokern plokkidest.

Üleüldse ma paneks mingile pisikesele tööruumile kütteks õhksoojuspumba. Tuleb vast isegi kokkuvõttes odavam.
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Kas osta või ise teha..?

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

JoonasJoosep kirjutas: 21 Sept 2017, 11:41 Tuleb mingi väike valmisasi osta siis.

Aga küsiks veel korstnatoru kohta.
Mul on tuhaplokkidest sein, sealt tahaks korstnatoru läbi seina ajada, auk ümbert kaminaseguga täis.
Kui kõrgele korstnatoru ulatama peaks ? Olen kuulnud, et üle katuse ?? Mul on viilkatus.

Ning kas see on päriselt ka korstnatoru hind ? 27 eurot meeter ?? Või ma vaatan mingit korstende Rolls Royce´i ?
https://torujyri.ee/et/130mm/642-rooste ... mm-1m.html
see toru mõeldud kivikorstnasse hülsina,ei enamat.
Vasta