Valesti soojustatud maja :( Mis teha?
-
- külaline
Valesti soojustatud maja :( Mis teha?
Lugemata postitus Postitas jeff01 »
Sein nimelt hallitab magamistoas (Eriti just kapi tagant aga veidi ka teisest nurgast.
Maja on kivist ja soojustatud seestpoolt vaid (ei teadnud et kivimaja tohib vaid väljast soojustada) Sein on 1938a valatud tolleaegsest betoonist, kuhu sekka ka maakive pandud, kui sealt nüüd sisse poole liikuda, siis esmalt on väike õhuvahe ~2-5cm umbes ja siis on 50x100 puitkarkass mida täidab tavaline vill (Kollane), tolle vastas on esmalt kile ja siis kips, kipsi peal tapeet
Omal oli mõte, et puuriks/lõhuks/freesiks kiviseinast paar auku läbi (ehk 100mm) ja ventileeriks selle õhuvahe villa ja külma seina vahel....on sel mõtet? või on uid variante kuidas hallitusest lahti saada?
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas Külaline »
ilmselt seepärast rohkem et seal õhu ringlus aeglasem. Sellisel juhul ei
anna välisseina augustamine midagi. Pealegi minuteada saab hallitusest
lahti ainult seda mehaaniliselt eemaldades ja keemiliselt töödeldes.
Ma arvan et siin lihtsaid lahendusi pole, ilmselt ootavad sind ees suuremad
remonttööd aga eks spetsialistid räägivad.
Ise pole seda kiletamist kunagi õigeks pidanud sest väiksemgi auk kiles
tekitab selle taha hullema olukorra kui oleks ilma kileta.
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas jeff01 »

-
- külaline
Lugemata postitus Postitas jeff01 »

-
- külaline
Lugemata postitus Postitas Külaline »
Tõstsin nüüd kapi eemale ja pesime seina tagant puhtaks ning kuivatasime ära, eemaldasin kapi tagaseinast alumise osa (Vähemalt kapi ust avades tõmbab sealt korra õhu liikuma ja jätsime kapi välisseinast ~12cm eemale ja peaaegu välisseinast (seal vastas on soojustamata garaaz)
Kahe toa vahel on mul ahi ja soe müür on laest ~30 cm madalamal ja selle peale jääb nagu selline kipsist karp või sein mis kahte tuba eraldab, sellesse tegin kummagi toa poolt augu ja paigaldasin suletavad ventilatsioonirestid, ning mõõtsin pööningult selle vaheseina koha välja ja freesisin augu, millesse panin 110mm toru mis jäi pööningu põrandast meetri kõrgusele...tihendasin ka toru ümbruse ja lae tollest kohast ilusti ära
paistab et mingi õhu liikumine toimub ja sellises suunas et sealt august läheb nüüd soe õhk üles (pööningu) suunas. Eks homme hommikul ole siis näha kas aknad on ikka märjad või ei

Ootan siis spetsialistide kommentaare teemal mis valesti tegin või on tehtud ja mis peaksin nüüd tegema.
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas Külaline »


-
- külaline
Lugemata postitus Postitas taataja »
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas Külaline »

-
- külaline
Lugemata postitus Postitas Külaline »
Aga küsimus on endiselt õhus: Kas võib siis kivimaja seestpoolt soojustada? (Lugu selline et mul pool maja veel välja ehitamata ja pole enam päris kindel et mis ja kuidas teha.....Kas samamoodi õhuvahega vill panna sissepoole või lükata ehitust vähemalt aasta jagu edasi ja maja väljast üle soojustada (100ne peno ilmselt)
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas Külaline »
Isiklikult kardan seda väljast soojustamist, kuna
a) minu silmis on sellel effekti vaid juhul kui se kivi ei jää kusagilt välja aga juba valmis vanal majal on se suht võimatu
b) vundamenti tal pmt pole ja ta on maakividele valatud ning külmumispiirist allapoole soojustamisest pole juttugi ja maapind jääb teda ikkagi külmana hoidma
c) välisesik on ehitatud puidust ja puidu peale ei tohi vist penot panna
d) praegune elamine (pool maja) on ehitatud selle õhuvahega välisseinast ja seal õhuvahes on sama temperatuur mis väljas nii et pole nagu mõtet ju.... ?
e) kuidas siis ülejäänud osa seestpoolt teha kui ma ta näiteks 100se penoga üle löön.
Mis variante on üldse välisviimistluses ?
Omal 2 varianti silme ees..
a) kiviosa penoga üle ja krohvida, muu lauaga üle (Peno soos tüüblite ja seguga seina ?
b) 100ne reika seina ja sinna vahele peno ja laud peale ?
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas Külaline »
Seal kivi osas toimub elu ja se vana lauast osa oli varemalt heinaküün, millesse tuleb nüüd garaaz (Selle puhul jääb kindlasti väljastpoolt voodrilaud ja soojustan seest)
siin on muu dpildid ehituse käigust: http://porsche-foorum.ee/album/thumbnai ... =51&page=1
Kommentaarid teemal mis edasi tuleks teha või mis ümber tuleb teha on oodatud aga jah palgast pole just lihtne ehitada

- restauraator
- Ehitusspets
- Postitusi: 681
- Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
- On tänanud: 2 korda
- On tänatud: 1 korda
- Kontakt:
Lugemata postitus Postitas restauraator »
Kui esimese nööbi valesse nööpauku pistad, siis lähevad ju ka järgmised valesti.
Nüüd saad väljast vaid siis soojustada, kui on juhuslikult selle sokli(paistis all nagu eenduv osa) vahele pandud pigikord e selleaegne hüdroisolatsioon. Siis sealt alates võid kõik penoga üle kleepida. Kui ei ole, siis on asi juba kahtlane kas sealt üldse võib, aga küsi insenerilt üle. Ja pealegi, kas see annabki mingit tulu, sest põrandad on suht madalale jäätud ja needki (uus valu)paistavad olema maapinna niiskusest isoleerimata jäätud.Seda näed kõige paremini, kui need punasest tellisest ehitatud küttevärk hakkab alt valget puru välja ajama. Soklit ennast ei saa ammugi penoga üle kleepida, sest see on praegu ainuke pind millelt niiskus saab välja aurata.
Seest soojustades peaks see õhuvahe tuulduv olema ja see et kapitagune hallitab näitab ka seda, 10cm soojustust on liiga vähe. Samuti viitab sellele, et sooja levimisega on toas kehvasti ja vendi probleem, juba oli selgeks räägitud.
Valmis osas tule siis korralikult kütta ja ventileerida, kestab siis kui kaua kestab, muud ei oska küll eriti soovitada.
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas Külaline »
Se maja on valatud monolliit betoonist millesse materjali puuduse tõttu ja mine tea ehk ka armatuuri mõttega maakive visatud... Vundamenti justkui polegi ja kui kanalisatsiooni tegin siis tõdesin et seal oli maapinnast allapoole ~40cm veel betooni ja selle all olid väiksemad kivid mida andis alles õõnestada....on ikka 70 aastaga täpselt niipalju ära vajunud kui ta parasjagu on. jah maapinnast ~30cm kõrgusel on seinast eemal olev osa aga see on nö niisama kuna kokku valatud ja midagi vahel seal pole. Kõik põrandad tasandasin liiva ja kergkruusaga, siis peale 50nene peno ja seinte äärde samuti peno ning siis väiksem valu (5-7cm) mille peale panin sente äärde hüdro isolatsiooni mati ja sinna peale puidust vöö jne.
Ahjud jne alt valget välja ei aja ja need on tõesti maapinnaga kokku valatud aga arvan et sealt keset hoonet vast külma või midagi ei tule...
10 cm seinasoojustuse kohta ei tea midagi öelda.....nii sai ta tehtud, et laed 20 ja seinad 10....eelmise aasta külmarekordid elasime väga ilusti üle (1 poolik ahjutäis päevas......7-8 halgu) ajal mil mu vanemate maja oli väga külm
Peale nende kahe venditoru paigaldamist magamistuppa on asi iga päevaga paranenud ja kui rulood ette ei tõmba siis on ka aken kuiv....sein pole kah enam hallitanud ja tundub kuiv.
Teistes ruumides pole hallituse ja niiskusega probleeme täheldanud.
Mida mõtled sokli all:
. Soklit ennast ei saa ammugi penoga üle kleepida, sest see on praegu ainuke pind millelt niiskus saab välja aurata.
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas Külaline »

-
- külaline
Lugemata postitus Postitas Külaline »

Lugemata postitus Postitas Jaan »
Ei ole sama, kuna sellise konstruktsiooni juures jääb 0 punkt soojustuse sisse ja ei teki kondensi. Sul jääb 0 punkt aga tuppa sisse soojustuse taha ja betoonsein külmub läbi, kuna sisemine soojus on soojustusega isoleeritud.Anonymous kirjutas:Siin siis asi sisuliselt sama ju : http://www.ehitusfoorum.ee/index.php?op ... &Itemid=26 mul pole küll vooder aga kivisein on ikka kivisein.
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas taastaja »
Ei saa sellest jutust aru?Jaan kirjutas: Ei ole sama, kuna sellise konstruktsiooni juures jääb 0 punkt soojustuse sisse ja ei teki kondensi. Sul jääb 0 punkt aga tuppa sisse soojustuse taha ja betoonsein külmub läbi, kuna sisemine soojus on soojustusega isoleeritud.
Külalisele: Sisuliselt on sama siis, kui betoonseina ja soojustuse vahel oleks korralik tuulutus(mitte ainult õhuvahe) Tuulevahes tuleb ka soojustust tuuletõkkega kaitsta.
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas Külaline »

-
- külaline
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas Külaline »
Miks selline smile, anna siis nõu kui näed, et valesti teen.taastaja kirjutas:Eks peremehed ise teadvad mida teevad.
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas taastaja »
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas Külaline »
Siin teemas on pakutud ventilatsiooni parandamist : TEHTUD Pole nagu võimalik et se oleks vale ja tasumata töö olnud, kuna seinad ja aken on kuivad, kapi tagant ei hallita ja ka õhutemperatuur toas ei lange nii kui ma kartsin.
Küsimus kuidas edasi ehitada on aga senini lahtine kuna praegu probleemi justkui poleks, tuba soe ja õhuniiskus ilmselt normipiires....aga kas on se vaid näiline ja tegelikult toimub seina taga miskit halba?
Kas siiski samamoodi soojustada seest aga tekitada suurem ja paremini tuulduv õhuvahe, ning vill kaitsta tagant tuuletõkkega, või soojustada väljast ?
Ei saanud küll hästi aru sellest, et eraldamata sokli korral ei tohi penoga üle lüüa aga vaid seina soojustamine väljast oleks täiesti tasumata töö ja raha raiskamine ju.

Hea meelega ehitaksin nii, nagu praegune osa on tehtud aga väikeste parandustega (õhuvahe suuremaks ja restid sisse, ning karkassi taha ka tuuletõke) kuna nii saaks väiksema rahaga majale väljast ilusama ilme anda (reika + voodrilaud) aga ei taha mingit lolli viga teha, mis hiljem probleeme võiks põhjustada.
Kui on näha et ma aru ei saa siis ütle palun otse, et tee nii või tee naa.
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas taastaja »
Nii on parem küll, siis niiskus pääseb vabalt välja. Niiskus on iga ehituse põhiprobleem ja kus tal lastakse pikemalt peatuda, siis varem või hiljem hädad kerged tulema.
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui mul oleks normaalne vundament, siis julgeksin väljast soojustamist paremaks pidada aga kuna ta pmt maa peale valatud siis ma ei usu et väljast poolt soojustades ta üldse soojaks saaksin...
Kui nüüd ikka seest soojustada, kas siis peaksin kasutama lisaks tuuletõkke plaadile ka kilet ehk tuuletõkke taga või kilet nagu praegu kipsi taga või ajaks kaks kilet nende vahel oleva asja hapuks? Kuidas oleks siis ideaalne järjekord materjalidel seina poolt tulles?
Kivisein -> 5cm -> õhuvahet -> kile -> tuuletõke -> metallkarkass -> vill -> kips ?
Tahaksin hirmsasti metalli kasutada, kuna ajas ikka närvi küll kui puit seina taga mängima hakkas ja mõrad sisse lõi.....
Sisuliselt on se nagu ühe maja sisse teise (Väiksema) maja ehitamine.
1 küsimus tekkis veel: Kas puidust palk mis on otsaga pmt õues ja külmas seinas jääb toas külmaks? hakkab kuidagi niiskusega hallitama või läheb härma vms? Tahaks nimelt kuidagi need palgis suures toas nähtavale jätta, et lae kõrgus normaalne oleks. http://porsche-foorum.ee/album/albums/u ... IM4900.JPG
aga nad on hetkel otsapidi õues

- Ehitusfoorum
- ↳ Üldfoorum
- ↳ Ahjud, kaminad, korstnad
- ↳ Aiad, väravad
- ↳ Aknad, uksed
- ↳ Betoon ja betoonitooted
- ↳ Ehitustööriistad
- ↳ Ehitusmaterjalid
- ↳ Elekter, elektriseadmed
- ↳ Energiamärgis ja energiaaudit
- ↳ Fassaadide arutelu
- ↳ Katused, laed
- ↳ Hüdroisolatsioon
- ↳ Kaevud
- ↳ Konstruktsioonid, seinad
- ↳ Küttesüsteemid
- ↳ Palkmajad
- ↳ Projekteerimine, projektid
- ↳ Põrandad
- ↳ Puit ja puidutooted
- ↳ Restaureerimine
- ↳ Seadusandlus
- ↳ Soojustus, isolatsioon
- ↳ Saunad, dussiruumid, vannitoad, sanitaartehnika
- ↳ Siseviimistlus, värvid, plaatimistööd
- ↳ Ventilatsioon
- ↳ Veevarustus, kanalisatsioon, käimlad
- ↳ Vundamendid
- ↳ Naljanurk
- ↳ Arhiiv
- Ärifoorumid
- ↳ Otsin tööd
- ↳ Pakun tööd
- ↳ Ostu-müügifoorum
- ↳ Annan/võtan rendile
- ↳ Hinnapäring