Milline lõõristik ahjule parim???

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
winz.
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 67
Liitunud: 10 Nov 2013, 06:21
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Milline lõõristik ahjule parim???

Lugemata postitus Postitas winz. »

Tere.

Selline küsimus, et milliste lõõridega ahi oleks hetkel kõige mõistlikum/effektiivsem lasta teha?
Asi selles, et õige pea läheb ahju ehituseks ning pottsepp, kes tegema tuleb, küsis minu käest, et millise lõõrisüsteemiga teeme? Ta pakkus kaks erinevat varianti, aga mina kui võhik, ei oska valida eriti nende vahel.
Korsten jääb antud juhul vastu ahju paremat külge(kui seista näoga ahju ukse poole).
Variant 1. Koldes tekkiv suits tõuseb üles, seejärel laskub mööda ahju vasakut külge alla, seejärel liigub suits kolde alt läbi paremasse ahju külge, tõuseb mööda paremat külge üles ning väljub korstnasse ahju ülemisest paremast nurgast/osast. Ehk et üks külg on laskuv ning teine tõusev lõõr.
Variant 2. Koldes tekkiv suits tõuseb üles, seejärel laskub nii vasakust ,kui paremast küljest alla, vasakust küljest alla laskuv suits liigub kolde alt läbi paremasse ahju külge ning suits väljub korstnasse ahju paremast alumisest nurgast/osast. Ehk et mõlemad ahju küljed on laskuvate lõõridega.
Meister ise ütles, et väga vahet ei ole. Esimese variandi puhul on miinuseks see, et vasak ülemine nurk saab rohkem vatti ja vaja sinna paksem sisevooder teha. Teise variandi puhul tuleb lõõride läbimõõtudega mängima hakata,kuna antud olukorras hakkaks muidu paremast lõõrist rohkem suitsu läbi minema,sest teekond korstnani on lühem.
Kõik vastused on teretulnud. Ahjaa, ärge näkku lööge, kui mõni termin vms. valesti läks .
PS! Tegemist pottahjuga, kui sellest midagi muutuma peaks.

Ette tänades.
Winz.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Milline lõõristik ahjule parim???

Lugemata postitus Postitas motamees »

Pottsepp pole väga asjatundja sul, on teoorias puudujääke.
Teine variant on parem ja lõõridega pole vaja mängida. Langevas lõõris valib suits ise jahedama koha ja mõlemad lõõrid lähevad võrdselt soojaks, vaatamata erinevatele teepikkustele.
Ahju ära vastu korstent ehita, soe peab ju välja saama.
Alaühendus korstnaga on alati parem (ohutum), kui ülaühendus.
.
Tel 5o9279o
winz.
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 67
Liitunud: 10 Nov 2013, 06:21
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Milline lõõristik ahjule parim???

Lugemata postitus Postitas winz. »

motamees kirjutas: 03 Juun 2017, 09:35 Pottsepp pole väga asjatundja sul, on teoorias puudujääke.
Teine variant on parem ja lõõridega pole vaja mängida. Langevas lõõris valib suits ise jahedama koha ja mõlemad lõõrid lähevad võrdselt soojaks, vaatamata erinevatele teepikkustele.
Ahju ära vastu korstent ehita, soe peab ju välja saama.
Alaühendus korstnaga on alati parem (ohutum), kui ülaühendus.
Tänud vastuse eest, kas oskad juhatada, kuskohast leiaksin mingeid jooniseid langevate lõõridega ahjude kohta, lihtsalt enese harimise mõttes. Korsten ei olegi vastu ahju, ca 20. cm peaks vahet jääma,mis tuleb siis kinni ehitada aerociga, vahele 1 cm paks kivivilla riba(paroc tulevill). Veel üks küsimus jäi mul õhku, et kas ahju tagakülge ei tehtagi lõõri, või siis on see tehniliselt sedavõrd keerukam??

Winz.
kahjur
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 179
Liitunud: 16 Apr 2012, 13:55
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Milline lõõristik ahjule parim???

Lugemata postitus Postitas kahjur »

Mina kui küsin kliendilt, et millist lõõrisüsteemi valida ja klient ei oska siis olen soovitanud kulli ja kirja visata :)

On see pottsepp sul ikka kutseregistris kirjas? Kutseregistris olevad pottsepad peaksid seda kulli-kirja asja teadma :wave:
Asju võib teha talupojamõistusega - kui sellel talupojal on mõistust targematelt nõu küsida!
akaminad
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 14 Nov 2016, 08:47

Re: Milline lõõristik ahjule parim???

Lugemata postitus Postitas akaminad »

Klient ütleb milliste lõõridega teha😀😀😀
Mis nii viga ei pea ise mõtlema😁😁😁
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Milline lõõristik ahjule parim???

Lugemata postitus Postitas motamees »

winz. kirjutas: 03 Juun 2017, 10:07... kas oskad juhatada, kuskohast leiaksin mingeid jooniseid langevate lõõridega ahjude kohta...
Aga palun, palju soovid.

http://www.tahmatont.ee/public/Muuritud ... opetus.pdf
.
Tel 5o9279o
winz.
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 67
Liitunud: 10 Nov 2013, 06:21
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Milline lõõristik ahjule parim???

Lugemata postitus Postitas winz. »

Kuulge mehed Kahjur ja Akaminad, püüame nüüd teema sisulise poole peale jääda. Ega see päris nii ei olnud , et mina pean valima, ta lihtsalt pakkus kaks erinevat varianti, kuidas võiks teha, mina omakorda jällegi üritan siin foorumis ja mujal netiavarustes tõejälgedele jõuda, et kumb variant parem oleks. Motamees juba seletas miks variant nr. 2 parem on ja ma väga tänan teda sisulise vastuse eest. Kuid alati on oodatud ka teiste asjatundjate arvamused. Selles suhtes jällegi, et kui teha see variant nr.1, kus üks lõõr on langev ja teine tõusev ,siis on suitsu teekond ahjus pikem , ehk et kasutegur peaks ju ka suurem olema. Kuid sellel on omad miinused, nagu näiteks see et ahju üks külg saab kütmisel rohkem kuuma. See väide põhineb küll ainult minupoolsel loogikal ning ei pretendeeri absoluutselt mittemingisugusele tõele!!!
Paluks siulist arutelu, tänan.

Winz.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Milline lõõristik ahjule parim???

Lugemata postitus Postitas motamees »

winz. kirjutas: 04 Juun 2017, 11:37... Selles suhtes jällegi, et kui teha see variant nr.1, kus üks lõõr on langev ja teine tõusev ,siis on suitsu teekond ahjus pikem , ehk et kasutegur peaks ju ka suurem olema...
Nagu ma aru sain on nr1 ahjul ju täpselt sama ehitus. Kuidas siis nüüd äkki ahju kasutegur paremaks saab. Tõmbetakistus on küll suurem, sest tee pikem. Lööriseinte puutepind gaasiga (soojavahetus) jääb aga samaks.
Mis puutub ülekuumenemisse pööru peal, siis ammu juba panen sinna samottvoodri sisse, ka kahe/kolme langeva lõõri puhul.
winz. kirjutas: 04 Juun 2017, 11:37... . Kuid sellel on omad miinused, nagu näiteks see et ahju üks külg saab kütmisel rohkem kuuma...

Elik teine külg jääb jahedamaks hoopis.

Veel pean lisama, et viidatud joonistel on "vigu" sees. Päris 1/1 ei soovita sealt maha teha.
.
Tel 5o9279o
kahjur
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 179
Liitunud: 16 Apr 2012, 13:55
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Milline lõõristik ahjule parim???

Lugemata postitus Postitas kahjur »

Teema sisuline pool oleks, et neid lõõride variante oleks veel mitmeid. Mis sa arvad kuhu ma saadaks sellise kliendi kes foorumist õpetust läheb otsima? Muidugi tuleks enne ka peeglisse vaadata :)

Valisid omale meistri - las meister teeb. Kui kahtled pädevuses vali teine.
Asju võib teha talupojamõistusega - kui sellel talupojal on mõistust targematelt nõu küsida!
winz.
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 67
Liitunud: 10 Nov 2013, 06:21
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Milline lõõristik ahjule parim???

Lugemata postitus Postitas winz. »

Kas ei ole siis nii, et kasutegur on seepärast suurem , et iga koldes tekkinud energia osake(tahma/suitsu osake) läbib ahjus sees pikema teekonna. Ehk siis väljudes kostnasse on suitsu temperatuur madalam,ehk et järelikult on rohkem energiat jäänud ahju. Variant nr2. puhul on on suitsu teekond lühem ja seega jõuab loogiliselt korstnasse ka kõrgema temperatuuriga suits,mis siis omakorda peaks tähendama kasuteguri langust kuna koldes põletamise tagajärjel tekkinud energiat on ahjus vähem ära kasutatud???
Mul ei pruugi absoluutselt õigus olla, seega paluks kommentaare.

Winz.
ahjupealne
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 161
Liitunud: 29 Mär 2011, 18:37
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Milline lõõristik ahjule parim???

Lugemata postitus Postitas ahjupealne »

Ma kujutan olukorda sellisena, et lähete operatsioonile ja kirurg ajab anatoomia õpikust näpuga järge. Oot, oot kus see kaksteistsõrmik meil siis pidi olema ?
Mis kasutegurisse puutub, siis jahe supi aur lammutab kivikorstna üsna ruttu ära. Siin räägiks veel kastepunktist ja pigi tekkest jne. Ole hea, jäta see ahjutegu ikka oma ala spetsialistile.

Lugupidamisega:
Andres.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Milline lõõristik ahjule parim???

Lugemata postitus Postitas motamees »

Kasutegurit arvestatakse jah koldes oleva tempi ja korstnasse väljuva tempi järgi. Teepikkus aga ei pruugi alati olla kasulik. Ühes lõõris võib suitsu kiirus olla niipalju suurem, et ei jõua ära anada nii palju sooja. Jahe pind vahendab rohkem sooja, kui kuum pind. Kui esimene lõõr on juba tuline, töötab effektiivselt ainult teine. Langevate lõõride puhul valib suits külmemaid kohti. Lõõripinna temp on ka põhjuseks, miks soovitan kütta vajadusel kaks korda päevas, mitte kaks koldetäit korraga.
Tegelikult võib sul olla ka õigus, aga paraku olen ma teisest ususektist ja pooldan kahte langevat rohkem. Kui muud valikut pole, võin ma vahel ka sinu (su pottsepa) kirikus käia.
Mis aga on kindel, alumine korstnaühendus on ohutum. Ülaühenduse korral kasutaksin kindlasti hülssi.
Kasuteguriga ei maksa ka hulluks minna. Korsten peab ka sooja saama. Telliskorstnasse võiks ikke minna 200 - 250 kraadi. Moodulitesse võib pisut vähem ajada.

Praegusel juhul loeb kirurg ennem oppi kasulikku kirjandust, mis ei ole päris sama koguaeg näpuga järje vedamisega.
.
Tel 5o9279o
ahjupealne
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 161
Liitunud: 29 Mär 2011, 18:37
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Milline lõõristik ahjule parim???

Lugemata postitus Postitas ahjupealne »

Nüüd pöörduks motamehe poole küsimusega. Miks saunas viheldakse ?
Ok. Pikalt ei kiusa. Asi selles, et kui paned õhu ihu ligi liikuma, on soojuse ülekandumine intensiivsem. Tunned omal nahal, et särtsu on rohkem. Nii on ka suitsulõõrides soojuse ülekanne parem kui suits liigub väheke kiiremini.

Andres.
winz.
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 67
Liitunud: 10 Nov 2013, 06:21
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Milline lõõristik ahjule parim???

Lugemata postitus Postitas winz. »

motamees kirjutas: 06 Juun 2017, 08:49 Kasutegurit arvestatakse jah koldes oleva tempi ja korstnasse väljuva tempi järgi. Teepikkus aga ei pruugi alati olla kasulik. Ühes lõõris võib suitsu kiirus olla niipalju suurem, et ei jõua ära anada nii palju sooja. Jahe pind vahendab rohkem sooja, kui kuum pind. Kui esimene lõõr on juba tuline, töötab effektiivselt ainult teine. Langevate lõõride puhul valib suits külmemaid kohti. Lõõripinna temp on ka põhjuseks, miks soovitan kütta vajadusel kaks korda päevas, mitte kaks koldetäit korraga.
Tegelikult võib sul olla ka õigus, aga paraku olen ma teisest ususektist ja pooldan kahte langevat rohkem. Kui muud valikut pole, võin ma vahel ka sinu (su pottsepa) kirikus käia.
Mis aga on kindel, alumine korstnaühendus on ohutum. Ülaühenduse korral kasutaksin kindlasti hülssi.
Kasuteguriga ei maksa ka hulluks minna. Korsten peab ka sooja saama. Telliskorstnasse võiks ikke minna 200 - 250 kraadi. Moodulitesse võib pisut vähem ajada.

Praegusel juhul loeb kirurg ennem oppi kasulikku kirjandust, mis ei ole päris sama koguaeg näpuga järje vedamisega.
Jah ,sul on õigus. Tulin kusjuures enne ka sellele järeldusele, et kui on kaks langevat lõõri vs. üks lõõr, siis suitsugaaside kiirus lõõris väheneb, kuna koldes põletame ikka sama palju ja korsten on ikka sama tõmbe võimsusega. Kuna kiirus väheneb, siis omastab ahi suitsugaasidest energiat igal aja hetkel rohkem. Summa-summaarium jääb samaks,aga ahi soojeneb ühtlaselt ning ühendus korstnaga jääb alla - seega tuleb kahe langeva lõõriga variant.M.O.T. Seda ohutuse/ohtlikuse asja võiksid veel lollile seletada seoses üla vs. ala ühendusega.

Siin on näide,kuidas kaks inimest arutavad asja läbi arvutite ja jõuavad lähemale mingisugusele tõele. Mis mõte on risustada foorumit teemadega, et las spetsialist teeb ja valisid meistri, siis las teeb jne. jne. Kui ei ole midagi asjalikku lisada, siis milleks enda ja teiste aega/närve/energiat raisata. Sõnavõtmine ei ole kohustuslik.
Kui ma tahan ennast harida, siis ma teen seda erinevaid viise kasutades. Näide: minu ämm võttis aastaid tagasi kätte A. Veski raamatu ja tegi omale lauta pliidi valmis. Töötab, ei ole lagunenud,kasutusel igapäevaselt. Ma olen kindel, et tellisahju suudaksin ma omale ise ka valmis teha, lihtsalt aja kulu läheb suureks ja suvel vaja maja väljast ehitada.

Winz.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Milline lõõristik ahjule parim???

Lugemata postitus Postitas motamees »

winz. kirjutas: 06 Juun 2017, 09:19... Seda ohutuse/ohtlikuse asja võiksid veel lollile seletada seoses üla vs. ala ühendusega...
Soojenedes/jahtudes asjade mõõdud muutuvad. Peale kütmist ahi pikeneb. Kui on ülaühendus, siis sinna tekib pragu. Mida allapoole, seda väiksem on selles kohas ahju liikumine. Umbes põlve kõrguselt ja allapoole praktiliselt see liikumine kaob. Järelikult põlvest allpoole pragu enam ei teki, mida on ka praktika kinnitanud - Krohvisin kodus ahju seinaga kokku ja jälgisin kusmaale pragu tekib.
Kui ahju vundament vajub (näiteks vahelael) korstnast eemale 1mm, siis ahju ülaosas tekib pragu 1cm. Sellepärast ka hülsi nõue.
Vihtlemisest. Loomulikult on gaaside liikumise kiirus oluline, aga alati ei pruugi see olla positiivne. Viht on minumeelest rohkem massaasi ja loodusläheduse pärast. Kui küsimus oleks ainult soojavahetuses, siis ei valitaks erinevaid vihtasid. Kas kadakaviht liigutab leili teistmoodi, kui eukalüpti viht?
.
Tel 5o9279o
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Milline lõõristik ahjule parim???

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Seda vihtlemise teooriat lugesime oma küla eitedega mitu korda.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Milline lõõristik ahjule parim???

Lugemata postitus Postitas rokikas »

winz. kirjutas: 06 Juun 2017, 09:19
Siin on näide,kuidas kaks inimest arutavad asja läbi arvutite ja jõuavad lähemale mingisugusele tõele. Mis mõte on risustada foorumit teemadega, et las spetsialist teeb ja valisid meistri, siis las teeb jne. jne. Kui ei ole midagi asjalikku lisada, siis milleks enda ja teiste aega/närve/energiat raisata. Sõnavõtmine ei ole kohustuslik.
Kui ma tahan ennast harida, siis ma teen seda erinevaid viise kasutades. Näide: minu ämm võttis aastaid tagasi kätte A. Veski raamatu ja tegi omale lauta pliidi valmis. Töötab, ei ole lagunenud,kasutusel igapäevaselt. Ma olen kindel, et tellisahju suudaksin ma omale ise ka valmis teha, lihtsalt aja kulu läheb suureks ja suvel vaja maja väljast ehitada.

Winz.
:good:
kahjur
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 179
Liitunud: 16 Apr 2012, 13:55
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Milline lõõristik ahjule parim???

Lugemata postitus Postitas kahjur »

Paljud tahavadki siis foorumist vaid kinnitust oma mõtetele ja igasugune teistpidine arvamine on saatanast.
Kui sa mõne aja pärast nutma tuled, et asi (ahi) jama siis mõtled ehk ümber, kas minu soovitustel oli mõtet või mitte. Loodetavasti sul nii ei pruugi minna. Hoiame igatahes pöialt :)
Asju võib teha talupojamõistusega - kui sellel talupojal on mõistust targematelt nõu küsida!
winz.
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 67
Liitunud: 10 Nov 2013, 06:21
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Milline lõõristik ahjule parim???

Lugemata postitus Postitas winz. »

kahjur kirjutas: 09 Juun 2017, 23:19 Paljud tahavadki siis foorumist vaid kinnitust oma mõtetele ja igasugune teistpidine arvamine on saatanast.
Kui sa mõne aja pärast nutma tuled, et asi (ahi) jama siis mõtled ehk ümber, kas minu soovitustel oli mõtet või mitte. Loodetavasti sul nii ei pruugi minna. Hoiame igatahes pöialt :)
Ma esitasin konkreetse küsimuse, kumb variantidest parem? Motamees seletas asja ära - tänud veelkord! Nagu ei mäleta, et oleksin oma mingile kindlale ideele siit kinnitust otsinud. Ja mulle ning võibolla ka teistele,kes seda foorumit juhtuvad lugema, tundub, et ainuke mees, kes siin nutab, oled sina Kahjur!!!

Winz.
raga
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 504
Liitunud: 22 Apr 2009, 23:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 22 korda

Re: Milline lõõristik ahjule parim???

Lugemata postitus Postitas raga »

liigume edasi...lõõristikust tähtsam on tegelikult mu arust kolle. Siin ei saa üle ega ümber pilukast, ehk siis pilukolle. See on ju loogiline, et igast küljest tulev põlemisõhk põletab effektiivsemalt kogu kütust?! Juhul, kui sul oli plaan teha soometüüpi kolle, siis seal sa süüa hästi teha ei saa, kuna rest all...pilukal kolle umbne. Ühele kundele sai tehtud olude sunnil soomlane, kuna asetus sobis igati hästi...aga kuna ma pehmelt öeldes soomlases pettusin, siis tegin sellele 3 rida pilusi ka...vot ma usun, et see võiks olla üks superhea põletaja minimaalse tuhakogusega. :) Soometüüpi ahjul on lõõristik üsna lühike ning sellepärast kannatab ta ka leso enne korstent välja. Ega ma ise mingisse absoluutsesse tõesse ei usu, ikka pigem plussid ja miinused erinevas skaalas erinevate teguritega ja viimased olenevad ikka kunde vajadustest. :hello:
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Milline lõõristik ahjule parim???

Lugemata postitus Postitas motamees »

Mõtlesin ka ükskord pilukoldest, aga kui jõudsin mõttega selleni, et iga kütmiskorra eel peab tuhaga tegelema, siis loobusin. Mõned olen muidugi häda sunnil ka teinud.
Ka soome tüüpi koldes saab teha süüa, minu praktika kinnitab seda. Ainult pannileiba tuleb liigutada erinevate kohtade peale. Samas, kui panna peale tule lõppu kiviplaat põhja, siis pole probleemi.
.
Tel 5o9279o
raga
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 504
Liitunud: 22 Apr 2009, 23:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 22 korda

Re: Milline lõõristik ahjule parim???

Lugemata postitus Postitas raga »

nii ja naa. No mul endal ka soomlane, esimese hooaja kütsin restiga...järgmisel panin malmi resti peale ja siis sai hakatud ka tõsisealt pliidi leivaahjuga kütma, kuna see annab mulle kõige rohkem sooja vett. Siis nüüd olen jõudnud nagu selleni, et kui ikka söehunnikuga lõpus tegeleda, siis on see tuhakogus üliväike+söest võtad ka viimast välja, lõpus panen siibreid vähe koomale ka. Tuhasahtist tuhka urgitseda tundub mulle ebameeldivam tegevus, kui tulise söega kütte lõpus tegeleda....aga eks individuaalne ja maitsemugavuse asi. :)
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Milline lõõristik ahjule parim???

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

1. Minul on see v2 ahi juba õige mitu aastat. Väga rahul. Parim osa on aga leso. Oleks vaid ruumi rohkem olnud ja suurema saanud :)
2. Minul on restkolle. Süüa teen 7l ovaalse malmpotiga. Suguvõsa jõulupeod toimuvad minu juures põhjendusega "su ahjuribid on lihtsalt fantastilised". MOTT.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Milline lõõristik ahjule parim???

Lugemata postitus Postitas rokikas »

2korda2 kirjutas: 12 Juul 2017, 09:43 Suguvõsa jõulupeod toimuvad minu juures põhjendusega "su ahjuribid on lihtsalt fantastilised". MOTT.
:shock: Mis, sugulased koonduvad ahju ukse ümber kolderibisid imetlema? :tomato:
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Milline lõõristik ahjule parim???

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Mul on kiiksuga suguvõsa :D Lastele meeldivad enim mustikamarinaadiga määritud ribid ;)
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Vasta