Suure koldega pliit ja hulgi küsimusi.

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
wumm
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 14 Juul 2011, 12:21
On tänanud: 3 korda

Suure koldega pliit ja hulgi küsimusi.

Lugemata postitus Postitas wumm »

Plaanin pliita ehitust. Ääreraud nr3, välisvooder 85 lode. Ilma praeahjuta ja pliita uks lühema külje peal. Kolle oleks nii pikk, et vajadusel läheks ka 50 cm puu alla. Tuttavale tehti x aeg tagasi midagi analoogset. Ei jõua ära kiita, ei ole enam mingite klotsidega jantimist. Sauna, pliita alla ja katlasse kõik üks mõõt. Mida foorumlased sellest ideest arvavad. Katsetasin kuivalt ja tundus täitsa realiseeritav. Välisvoodri ja kolde eraldaks õhukse villaribaga, kolde samotid tuleksid lappi ja 8x10 uks. Pliita tagumisele küljele see 3cm HBO plaat. Pliita pikema külje peale faasiks telliste sisse süvendid nii et selle saaks korrektselt samasse tasapinda plaatida. Pliita taga tuleb soemüür, kus esimene tõusev oleks 31, siis kaks laskuvat 22 cm ja viimane tõusev 16+ suvelõõr 16. Soojamüüri laius seest 12 cm. Korsten keraamiline moodul 160 ristlõige ja kortnal peaks tõmme ülejäägiga olema. Soemüür ja pliita väliskest lodest. Aseri vastu poleks midagi aga väikse rellakaga ei jõua seda lõigata. Mördi osas olen kahtleval seisukohal. Üks variant et uninaksi kvaliteet ahjuseguga (võibolla ukse juures törts tsementi lisaks, aga muidu mitte. Või teen ise: 2 osa sõelutud liiva 0-0,8, 1 osa 0,63-2 ja 1 osa savi. Vuugiksin naksi valge müüriseguga. Viimast eelmine aasta kasutasin sauna vaheseina ladumisel ja mõnus tundus. Ka ei jäänud ta selline kiiskav valge, pigem nati hallikas. Nii ei jääks see punase valge kontrast nii röökiv. Kivid seon 2mm traadiga. Kas mõitlik oleks teha lühiksed jupid kivi kiviga või ainult nurgakividesse augud ja siis pikalt traadiga. Paar aastat tagasi tegin endale maakoju pliita ja siis see viimane variant ei tahtnud hästi välja tulla, ei saanud seda traati hästi pingesse. Vana korstna lammutamisel tulid välja mõne ägedad Ilmatsal kirjaga tellised, kus tekst on serva peal. Kaks kolm tükki poetaks neid ka soemüüri sisse. Mida arvate?
pliita4.png
pliita4.png (6.72 KiB) Vaadatud 7894 korda
Keskmine
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 212
Liitunud: 14 Sept 2011, 20:38
Asukoht: Jõgevamaa
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Suure koldega pliit ja hulgi küsimusi.

Lugemata postitus Postitas Keskmine »

Ma segab 0,8 ja 2,0 1-1le.Samas viimane partii 2,0 sisaldas ohtralt peenosist !
wumm
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 14 Juul 2011, 12:21
On tänanud: 3 korda

Re: Suure koldega pliit ja hulgi küsimusi.

Lugemata postitus Postitas wumm »

Tere. Upitan natuke oma teemat. Äkki keegi oleks nõus oma teadmisi jagama?
ahjupealne
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 161
Liitunud: 29 Mär 2011, 18:37
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Suure koldega pliit ja hulgi küsimusi.

Lugemata postitus Postitas ahjupealne »

Repliigi korras ütleksin, et oma kogemused ja teadmised tuleks ikka rahaks teha, mitte aga tasuta jagada.
Samas ütlen, et põhimõtteliselt on kirjeldatud plaan teostatav.
Ei saanud päris täpselt aru freesimise-plaatimise jutust aga .... kui mõte ikka päris kinni kiilub, võib siiski ka helistada ka 53267676. Pole tasuline number :D

Andres.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Suure koldega pliit ja hulgi küsimusi.

Lugemata postitus Postitas motamees »

Ma küsiks ühe tagamõttega küsimuse, mida hiljem avan.
Miks tahad kasutada just savisegu, olgu siis poe oma või isetehtuna?
.
Tel 5o9279o
wumm
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 14 Juul 2011, 12:21
On tänanud: 3 korda

Re: Suure koldega pliit ja hulgi küsimusi.

Lugemata postitus Postitas wumm »

Tere. Kui mõned aastad tagasi maakoju pliita tegin, siis tegin savi liiva seguga, mille ise kokku miksisin. Sain laulma kah selle. Sidumist kasutasin kah kuigivõrd. Tollel pliidil ja soemüüril on üks väike mõra ukse juures. Nüüd olen lugenud ja, et paljud panevad tsementi juurde, ja mina algajana ei kiida ega laida seda. Pigem usun, et törts tsementi ei tee halba. Ka olen Võrumaal ühe vanema pottseppa toimetamisi näinud üsna lähedalt ja tema siis oli savi koolkonna mees. Kuigi ka tema pani ukse ümbrusesse törtsu tsementi mördile lisaks. Aga ma usun et kui mõistlikult asjale lähendeda siis saab nii ühte kui teistmoodi, kui ütled et x kogus tsementi teeb asja paremaks (kui suur), siis panen.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Suure koldega pliit ja hulgi küsimusi.

Lugemata postitus Postitas motamees »

Ma ei olegi üldse tsemendi vastane, kasutan http://www.uninaks.ee/index.php?route=p ... duct_id=96. Seal ongi törts tsementi sees, aga see törts on alati konstantne suurus. Vähemasti teoorias peaks olema.
Küsimusega tahtsin teada sinu arusaama. Vanakooli pottsepad jah kangesti kiidavad ja nõuavad ainult saviseguga tegemist ja siis vuugivad südame rahuga värvilise müüriseguga paari cm ulatuses kivid ära. No mis pehmest kivide ühendusest saab enam juttu olla. Müürisegu on ju täiesti kalk asi. Kitsa kivi puhul on see ju 1/4 kalki segu, mis jääbki domineerima.
Järeldused/otsused teed ise.
Kas pliita uks tuleb ääreraua taha?
Sinu projektis ongi mitmeid asju, mida mina teeks teisiti, aga saab ka sinu moodi. Sellepärast polegi midagi seletada siin.
.
Tel 5o9279o
wumm
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 14 Juul 2011, 12:21
On tänanud: 3 korda

Re: Suure koldega pliit ja hulgi küsimusi.

Lugemata postitus Postitas wumm »

Kõigepealt tänud neile, kes vaevusid arvamust avaldama. Motamees (teie, sina) kvaliteet ahjusegu olen kasutanud ja sellest mingi ettekukutus on. Kui selle teie poolt viidatud ahjutelliste seguga teha, siis kui hea teda vuukida on või peaks ikka vuugid müüriseguga tegema?
Mul jäi omal ajal järgi vene samotti sak 5. Kas seda oleks mõistlik teha ms 28 seguga?
Teisiti tegemise all ilmselt mõtlete te neid pilukoldeid ja samotist vaheplaate keeduplaadi all? Õrnalt adun seda, aga ilmselt mõtleksin end halliks, kui hakkaks neid lahendusi katsetama. Tavaline restkolle tundub mulle täiesti hea olema. Mis restkoldesse puutub, siis sealt kohe ka küsimus. Kuna kolle tuleb pikk, siis on mul kaks võimalust. Esiteks piklik rest kolde 2/3 ulatuses või lühem rest kolde eesosas. Lugesin eile õhtul hilja erinevaid postitusi siin foorumis ja meelde jäi robi ( teda julgen sinatada, sest ta selline muhe kodukoha tüüp) postitus kus ta sellise pika kolde puhul kasutas vist lühemat resti, et tulevõimu natuke taltsutada. Tundus mõistlik, sest ilmselt selline suur kolle suure restiga annab liiga intensiivset kuuma. Uks tuleks jah pliidi ääreraua alla. Kas soojamüüri lõõri mõõdud on mõistlikud ja kui ma lõõri vaheseinad soojamüüris laon otse, mitte kaldu, on see ilge roim?
Ilmselt on mul küsimusi rohkem kui vastuseid.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Suure koldega pliit ja hulgi küsimusi.

Lugemata postitus Postitas motamees »

Rest peab ikke all olema, pilud võivad olla. Ma paneks pika resti ja ust ei paneks raua ääre taha. Ukse viiks allapoole ja teeks ka silluse üle ukse. Uks ääreraua taga põletab ääreraua ukse kohalt kõveraks/ära.
Kui kasutad ahjutelliste segu, siis võid vuugiks teist segu kasutada, aga ei pea. Vuuk jääb kõva. Vuukimine pole aga mu probleem, kuna krohvin enamuse toodangust.
Samoti segu võid kasutada millist iganes. Küsimus on rohkem käsitlemise harjumuses.
.
Tel 5o9279o
wumm
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 14 Juul 2011, 12:21
On tänanud: 3 korda

Re: Suure koldega pliit ja hulgi küsimusi.

Lugemata postitus Postitas wumm »

Minu küsimuste saeveski töötab täistuuridel. See pliita, mille ma kunagi maale tegin oli pea üks ühele veski pliit, ladusin servi kivist ja pliita ja soemüüri kokku.
P8310215.JPG
Nüüd mõtlesin et teeks soemüüri ennem ja siis pliita - kuidas seda oleks korrektne ühendada. Tollel ajal ei teadnud ma midagi sellest, et soojamüüri sisse võiks panna samotist (hbo) peegli mis seda esimest laksu maha võtaks. Ise pole näinud seda peegli asja aga agar kujutusvõime genereeris midagi taolist:
joonispliitast.png
joonispliitast.png (3.17 KiB) Vaadatud 7636 korda
Kas kellegil sellest pliita ja soemüüri ühendamisest oleks mingit head fotot?
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Suure koldega pliit ja hulgi küsimusi.

Lugemata postitus Postitas motamees »

Sellele plaadile ei pea villa vahele panema. Paned ainult sinna nii paika, et ta kukkuda ei saa ja väheke loksub.
Enne teedki soemüüri valmis ja siis pliita sinna vastu. Segu ära vahele pane, parem jäta pisike vahe. Segu paned ainult sisendi ümber.
Sellist sisendi nikerdist pole vaja teha. Piisab ainult faasi lõikamisest.
.
Tel 5o9279o
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Suure koldega pliit ja hulgi küsimusi.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Ukse kõrgus, asukoht kolde suhtes ja suitsuruum. Need targad teemad olid pottsepaeksamil tähtsad küsimused. Samas, mitu pottseppa ehitab pliidikolde suitsuruumiga?
Pottseppmeister "Kaminahi"
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Suure koldega pliit ja hulgi küsimusi.

Lugemata postitus Postitas motamees »

Tavalugeja kirjutas: 29 Apr 2017, 16:15 ... Samas, mitu pottseppa ehitab pliidikolde suitsuruumiga?
pliit.JPG
.
Tel 5o9279o
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Suure koldega pliit ja hulgi küsimusi.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

motamees kirjutas: 29 Apr 2017, 16:41
Tavalugeja kirjutas: 29 Apr 2017, 16:15 ... Samas, mitu pottseppa ehitab pliidikolde suitsuruumiga?
pliit.JPG
SAM_8656-30.jpg
SAM_8656-30.jpg (111.22 KiB) Vaadatud 7435 korda
Pottseppmeister "Kaminahi"
wumm
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 14 Juul 2011, 12:21
On tänanud: 3 korda

Re: Suure koldega pliit ja hulgi küsimusi.

Lugemata postitus Postitas wumm »

Tegelesin vahepeal muude asjadega ja nüüd ootan materjali. Eile legotasin natuke ja ajasin selle soemüüri mõõdud enda jaoks suht konkreetseks. Soojamüür on päris mehiste mõõtudega, mis tekitab omajagu küsimusi.Välismõõt 198 cm. Vaatasin, et sellise pikkuse korral saan kivijaotuse enamvähem viisaka teha ja kutsikaid kuhugi tilpnema ei jää.
Tegin sellest mingi algelise joonise.
soe2.png
Küsimused:
1. Osa soemüürist jääb korstna taha. Esimene võimalus on laduda umbseks kotiks, nii et suitsugaasid sinna ei lähe. Teine võimalus jätta alt lahti ja loota et midagi sinna tungib ja väheke soojeneb. Kolmas võimalus on jätta suvesiibri alla (ülemine punane latakas) ka ava ja kütmise ajal suvesiiber väheke paokile. Samas on mul tunne, et siis hakkab soe ainult läbi suvesiibri käima ja sinna kotti ikka ei jõua. Rääkisin Robbiga ja tema pakkus välja suht ägeda võimaluse, et tuua esimene tõusev keskelt ja siis mõlemalt poolt külgedelt laskuvad. Nii saaks selle koti teha laskuvaks lõõriks. Samas eeldaks see laskuvate lõõride horisontaalse viimalõõri viimist pliita ühenduse alt, aga siis peaks ma jube kõrge pliita tegema või loobuma puude panipaigast, mida ei tahaks. Nii et see variant langeb ära. Mida targemad arvavad, milline halbadest valikutest võiks parem olla
2. Lõõride vaheseinad. Siin foorumis on mitmel pool räägitud paksematest vaheseintest. Hetkel kui teen lõõride laiuseks 10 cm, saaks ilusasti 8,5 cm kiviga servi vaheseinad laduda ja joonisel on mul need ka nii mõeldud. Ainult tõusev lõõr vasakul, sinna plaanisin topelt. Nägin kunagi ühe meistri (mitte jutumärkides, aga ikka täitsa asjaliku mehe) tegemisi ja tema lõõristik oli umbes täpselt analoogne. Tõusva kõrvalt topelt (vasakul punaselt), muidu servi.
3. Pliidi väljund soojamüüri. Algselt oli plaanis 3 rida kõrge ja kivi pikkus. Praegu tuleks mul, pliidi ehitus selline, et hea kui kaks kivirida kõrgust saan anda.( Suur kolle, ilma praahjuta. Suitsugaasid, lähevad kolde otsast alla ja teevad klaasikalisele praeahjuga pliidile sarnase teekonna ümber keele, mis asetseb kolde all. Tuharuum on lühemaks tehtud, nii et väljund soojamüüri jääb kolde alla). Vaatasin, et keskküttekatlal, millel kw on paar korda rohkem, on slepe diam 18 cm, vanal Nerisel oli veidi suurem kui pioneerpliidil. Enda lolli aruga tundub, et pliitale võiks selline 25 cm laiune ja kahe kivirea kõrgune väljund ka äkki piisav olla?
Homme peaksin materjalid kätte saama, nädalavahetusel väike saunakene ja uuel nädalal tahaks lustima hakata. Hetkel olen ennast nende pisikeste küsimustega suht halliks mõelnud, olge head ja andke nõu.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Suure koldega pliit ja hulgi küsimusi.

Lugemata postitus Postitas motamees »

Väga hää soojamüüri versioon, kui soovid ülaühendust. Alaühenduse jaoks on veelgi lihtsam.
Untitled.png
.
Tel 5o9279o
wumm
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 14 Juul 2011, 12:21
On tänanud: 3 korda

Re: Suure koldega pliit ja hulgi küsimusi.

Lugemata postitus Postitas wumm »

Tere. Lihtne oleks teha küll, ja siin foorumis on viidatud mingitele vene saitidele, kus midagi taolist on ja peaks töötama. Aga, see tühjus hirmutab? Ise laod taolisi?
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Suure koldega pliit ja hulgi küsimusi.

Lugemata postitus Postitas motamees »

Ise pole ladunud, aga kütan ühte sellist juba mitmendat päeva. Kõigepealt läheb see kast soojaks ja alles siis hakkab äraviimalõõr soojenema. Kuna kast on servi kivist, siis toimub see kõik päris kiiresti.
Tühjus ei pea hirmutama. Ma teeks sinna sisse mõned vahesina jupid, massi tõstmiseks ja gaasiplahvatuses laialilendamise vastu.
Kuznetsov oli siis alles poisike, kui minu viidatud soemüür valmis.Kõik uus on äraunustatud vana.
.
Tel 5o9279o
wumm
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 14 Juul 2011, 12:21
On tänanud: 3 korda

Re: Suure koldega pliit ja hulgi küsimusi.

Lugemata postitus Postitas wumm »

Arvestan selle sinu poolt pakutud variandiga ka. Aga see minu poolt viidatud klassikaline lõõristik mille küljes on kolmandik korstnaalust ebamäärast ruumi. Kuidas sellele läheneda? Ja pliidist välja tuleva augus suurus?
Toivo5
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 10 Jaan 2016, 16:47
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Suure koldega pliit ja hulgi küsimusi.

Lugemata postitus Postitas Toivo5 »

motamees kirjutas: 11 Mai 2017, 22:31 Väga hää soojamüüri versioon, kui soovid ülaühendust. Alaühenduse jaoks on veelgi lihtsam.
Milline näeks välja see alaühenduse versioon, eeldusel, et pliidist soemüüri läheb suits võimalikult põranda lähedalt?
kahjur
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 179
Liitunud: 16 Apr 2012, 13:55
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Suure koldega pliit ja hulgi küsimusi.

Lugemata postitus Postitas kahjur »

Mis mure sul tegelikult on? Kas ei usalda ühtegi pottseppa kellelt paari tundi konsultatsiooni osta? Või ei raatsi?
Asju võib teha talupojamõistusega - kui sellel talupojal on mõistust targematelt nõu küsida!
wumm
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 14 Juul 2011, 12:21
On tänanud: 3 korda

Re: Suure koldega pliit ja hulgi küsimusi.

Lugemata postitus Postitas wumm »

Tere. Olen rääkinud paari täitsa toreda mehega, kes on ka täitsa asjalikku nõu andnud, aga... Ilmselt niipalju kui on meistreid on ka käekirjasi. Seni ei ole ma sisuliselt ühtegi küsimuse vastus saanud sellist, et need ühtiksid. Üks raiub, et tsement on saatanast, teine ütleb et savi ja liiva mehed on aegunud dinosaurused. Üks ütleb, et kivide sidumine on ülioluline, teised ei näe selles isegi jututeemat mitte. On neid kes ütlevad, et lõõri siselaius 8 cm on väga hea, teised ütlevad, et ei hoopis 14. Ja nii ma võiksin seda nimekirja jätkata ja jätkata. Samas teha oskavad nad kõik ja tööd ei ole ka sellised kahe aasta projetid vaid ikka kestavad. Hetkel üritan enda jaoks väja seedida mingi tõe, millest juhinduda. Ma arvan, et kui on oskaja inimene, siis sõltumata tema niiöelda "erakondlikust kuuluvusest" on igaltühelt midagi õppida. Kooner ei ole, konsultatsiooni tasusi ei pelga. See kui mina siin küsin ja keegi kes asja tunneb, vaevub vastama - mis sellest siis halba on? Minu arust peakski see selle foorumi mõte olema, et kes ei oska see küsib, kes oskab ja viitsib vastata, see vastab. Reede õhtu tulemas, nii et kast virtuaalseid õllesid minu poolt, kui kellegagi päriselus peaks kohtuma, siis ka reaalseid. :jooma :jooma :jooma
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Suure koldega pliit ja hulgi küsimusi.

Lugemata postitus Postitas motamees »

Toivo5 kirjutas: 12 Mai 2017, 11:07 Milline näeks välja see alaühenduse versioon, eeldusel, et pliidist soemüüri läheb suits võimalikult põranda lähedalt?
Alaühendus.png
Alaühendus.png (11.29 KiB) Vaadatud 7032 korda
.
Tel 5o9279o
Toivo5
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 10 Jaan 2016, 16:47
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Suure koldega pliit ja hulgi küsimusi.

Lugemata postitus Postitas Toivo5 »

Tänud Motamees joonise eest. Saan aru, et see nn "kastsoemüür" töötab põhimõttel, et suitsugaasid otsivad jahedamaid kohti ja suunduvad siis lõõri sees vastavalt sellele loogikale? Need punased ruudud joonisel on siis ilmselt vaheseinajupid? Küsimärgiks minu jaoks jääb aga sellise soemüüri hilisem pühkimine, trossluuaga vist suht raske pihta saada veel pühkimata kohtadele... Või peaks siis puhastusluuke rohkem tegema sellisel tüübil? Igatahes tundub huvitav ja kindlasti soojeneb ühtlasemalt kui käikudega soemüür.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Suure koldega pliit ja hulgi küsimusi.

Lugemata postitus Postitas motamees »

Eks gaaside liikumine käib ikke tavaliste füüsika seaduste järgi. Soe tõuseb üles ja on seal seni, kuni jahtub. Siis vajub alla ja lahkub korstnasse.
Uurisin sellist soemüüri ja ühtlasi katsusin ka puhastada. Juhtus kätte lood, millega lükkasin üle seina nagu kojamees lükkab üle autoklaasi. Tahma kukkus kõvasti ja puhtaks ta saigi.
"Vaheseinad" on rohkem nagu külgseinte kooshoidmiseks gaasiplahvatuse korral. Neid tuleb sättida nii, et võimalikult vähem segaks "kojameeste" tööd.
Seiksed mõtted vot.
.
Tel 5o9279o
Vasta