1. Praegune sein väljast sisse: voodrilaud, tuulutusliist, tuuletökkeplaat, 22 mm horisontaallaudis, 100 mm saepuru/linaluu, 22 mm horisontaallaudis, ûlejäänud sisemised veneaegsed kihid eemaldatud. Väljast vötsin kuni saepuruni lahti, saepuru asemele 100-ne kivivill aga kuna postide vahed pole 600-se sammuga, siis kas oleks parem lûûa väljast lauad tagasi pääle, panna edasi lisasoojustuskihi prussid (ilmselt panen 150X50) 600- se sammuga (just tuuletökkeplaadi pärast) vertikaalselt (siis kui laud all on lisakinnituseks pinda rohkem) vöi siis lauda tagasi mitte lûûa ja panna prussid 600-se sammuga horisontaalselt? (kinnituskohateks siis oleks olemasolevad vertikaalsed postid). Nurkadesse loomulikult ka vertikaalsed prussid. Siis läheks ka tuuletökkeplaat horisontaali, et plaadi kûlgmised ûhenduskohad jääks prussidele, mille pääle horisontaalis laud ja selle pääle vertikaalis laud tuulutusvahe jaoks (mis siis jäigastaks ka prusse omavahel). Lûhemates seintes ulatuks tuuletökkeplaadi otsad nurkadeni, pikemates seintes paneks otste ûhenduskohtadesse kah vert. prussijupid alla ja lauaga päältpoolt ka kinni. Endise välimise lauakihi uuesti tagasilöömises villakihtide vahele kahtlen, kuna laudade vahel ikka vahesid ja siis ka 100+150 villakihid ei saaks tihededalt ûksteise peale. Tuuletökkekangast ei kasutaks, eks tuuletökkeplaat ole ka lisasoojustuskihiks. Arvamused?
2. Olen palju uurinud ka siinseid postitusi aurutökke jne kohta, kuna ma oma vana asja ûmber tehes asja nagunii aurutihedaks ei saaks, siis kas kihid seest välja OSB (OSB-l seespool presspapp seinapaneelid), ehituspapp, 22 laud, 100 +150 vill (Superrock), 20 Rockwooli tuuletökkplaat, 22- 25 tuulutusvahe ja välimine voodrilaud. Kas selliselt kihid on ka niiskusresiimide kohapäält ok vöi peaks välja- sisse miskit lisama, vöi hoopis ära jätma (OSB)? Osad ruumid on endisel omanikul seestpoolt varem tehtud, OSB-d ei ole, on laudisel kips. Ja kas OSB-le peaks sisemise viimistlusplaadi alla ka roovi panema, mis jätaks väikse öhuvahe OSB ja viimistluspaneeli vahele? (sissepoole OSB pinnale hakkab ikkagi mingit niiskust tekkima?...)
3. Lae soojustamine oleks eraldi teema, just niiskustökke kohapäält, kaldus lamekatus, pääl törvapapilaadne kate laudisel, puhumisvilla saaks lae ja katuse vahele lasta, jätaks ka tuuldumisvahe aga kuidas lahendada niiskutökke kihid kui ei katust (ega ehk ka lage) lahti ei vöta- sissepoole ka OSB vöi veel miskit? Möni asjalik insener Vöru vöi Pölvamaal vöib endast märku anda, kutsuks lausa kohapääle. (kahjuks ei mäleta selle "asukoht Pölva lähedal" kasutaja nime keda siin kunagi silmasin).
Asjalikele meestele tänud ette!

