Arvutagem ise oma maja soojapidavus

kuidas soojustada oma elamist
mees mujalt
külaline

Re: Arvutagem ise oma maja soojapidavus

Lugemata postitus Postitas mees mujalt »

Teema küll vana, aga küsimus samast vallast. Kuidas arvutada U-arvu kiviseinale, kui selle sees on õhuvahe.
Krohv 12mm, tuhaplokk 288mm, õhuvahe 30mm, silikaatkivi 120mm.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Arvutagem ise oma maja soojapidavus

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Saab kuid sul on lihtsam - kuna õhuvahe on tuulduv siis arvutataksegi kuni õhuvaheni
mees mujalt
külaline

Re: Arvutagem ise oma maja soojapidavus

Lugemata postitus Postitas mees mujalt »

Kalvis kirjutas: 04 Mär 2017, 17:35 Saab kuid sul on lihtsam - kuna õhuvahe on tuulduv siis arvutataksegi kuni õhuvaheni
Õhuvahe peaks siiski kinnine olema mul.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Arvutagem ise oma maja soojapidavus

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Siis kasutatakse õhkvahe määramisel aknaklaasidele tuntud valemit kuna 30 mm on õiges vahemikus.
mul pole momendil käepärast, kuid valemi sai taandada erijuhtivus tegurile ja edasi oli suht lihtne. Kivisein edasi on nii nagu muudki kihid valemis.
kui muidu ei saa siis võta kõige kehvema akna U arv ja leia tagurpidi erijuhtivustegur.
mees mujalt
külaline

Re: Arvutagem ise oma maja soojapidavus

Lugemata postitus Postitas mees mujalt »

Tänan vastuse eest. Tegin ka mingeid rehkendusi. Seina U-arvuks sain õhuvahet arvestamata 0,388. Ainult tuhaplokil oleks see 0,41. Kui arvestasin ka 30 mm termovahtu sisse, siis sain numbriks 0,287. Kui sinna lisada veel 50 mm kivivilla, siis umbes 0,21 ja 100 mm puhul 0,16. Kas need numbrid on reaalsed, või olen ma millegagi puusse pannud? Minu eesmärgiks ongi teada saada, kas on mõtet lasta see õhuvahe täita termovahuga.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Arvutagem ise oma maja soojapidavus

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Võimalik et on reaalsed. Sõltuvalt seina soojustusest on tulnud selliseid U arve.
Siiski U arvu arvutusel käivad sisse kõik materjalid oma kihtidega ja teostatakse erijuhtivus/läbimõõt arvutus. Kuna me su arvutuste käigust ega valikutest ei tea rohkem midagi siis võib olla nii näpukas kui ka kõik õige.
sokolaad
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 287
Liitunud: 07 Jaan 2018, 11:55
On tänanud: 4 korda

Re: Arvutagem ise oma maja soojapidavus

Lugemata postitus Postitas sokolaad »

mis tuhaploki erijuhtivus on? õhul on see 0.025 märgitud (ehk siis 0,03/0,025). ja see vist kinnise õhu korral siis ikka, kuigi märgitud nagu pole eraldi... ja 15cm palksein+õhuvahe+tellis u-arv on näiteks 0.65, võrreldes ainult palgiga 0.87
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Arvutagem ise oma maja soojapidavus

Lugemata postitus Postitas val »

Kui ei viitsi ise pusida, siis vt https://www.u-wert.net On tasuta, palju materjale koos omadustega ette antud jne.
sokolaad
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 287
Liitunud: 07 Jaan 2018, 11:55
On tänanud: 4 korda

Re: Arvutagem ise oma maja soojapidavus

Lugemata postitus Postitas sokolaad »

päris hea leht, aga too nagu näitaks, et 2.5cm õhuvahe asemel võiks 2cm ka panna kuna kuivamise aeg ka nagu ei muutu?
Külaline
külaline

Re: Arvutagem ise oma maja soojapidavus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

sokolaad kirjutas: 15 Mär 2018, 20:17 päris hea leht, aga too nagu näitaks, et 2.5cm õhuvahe asemel võiks 2cm ka panna kuna kuivamise aeg ka nagu ei muutu?
alla 3,5cm pole õhuvahe kuna õhk seal vahes ise ei ei taha eriti liikuda
sokolaad
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 287
Liitunud: 07 Jaan 2018, 11:55
On tänanud: 4 korda

Re: Arvutagem ise oma maja soojapidavus

Lugemata postitus Postitas sokolaad »

Külaline kirjutas: 15 Mär 2018, 22:46 alla 2,5cm* pole õhuvahe kuna õhk seal vahes ise ei ei taha eriti liikuda
ok, aga ma nüüd vaatasin et kredexi lehel on ka kõik 2.0cm vahedega ja prussid ja liistud on ka 4,5cm laiad mitte 5 (ehk siis 150x45 ja 20x45 jne)

aga ei tea mille põhjal nad seal arvutusi teevad? see u-werti leht annab alles 40cm villa juures 0.086, aga ise arvutades saab juba 35cm-ga 0.079 kätte(koos õhuvahe ja fassaadiga)... ja 0.086 on hoopis 0.09 siis? kuigi seal nagu puitraam ka villa sees ja too võtab võibolla u-arvu veidi maha siis?
Külaline
külaline

Re: Arvutagem ise oma maja soojapidavus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

sokolaad kirjutas: 16 Mär 2018, 13:09
Külaline kirjutas: 15 Mär 2018, 22:46 alla 2,5cm* pole õhuvahe kuna õhk seal vahes ise ei ei taha eriti liikuda
ok, aga ma nüüd vaatasin et kredexi lehel on ka kõik 2.0cm vahedega ja prussid ja liistud on ka 4,5cm laiad mitte 5 (ehk siis 150x45 ja 20x45 jne)

aga ei tea mille põhjal nad seal arvutusi teevad? see u-werti leht annab alles 40cm villa juures 0.086, aga ise arvutades saab juba 35cm-ga 0.079 kätte(koos õhuvahe ja fassaadiga)... ja 0.086 on hoopis 0.09 siis? kuigi seal nagu puitraam ka villa sees ja too võtab võibolla u-arvu veidi maha siis?
sa ei oska nendele küsimustele vastust leida ilma inseneriks või konkreetset arvutusmeetodit selgeks õppimata , lisaks pead õppima neid tulemusi tõlgendama ja heal juhul leiaksid ehk eestist 2 - 3 inimest kes seda sulle üldse õpetada oskaks :P
külaline10
külaline

Re: Arvutagem ise oma maja soojapidavus

Lugemata postitus Postitas külaline10 »

Äkki keegi oskaks mulle U-arvu öelda,ei saa nagu ise eriti pihta
Knauf 75 krohv-15mm,fibo-3 200mm,pir 180mm,40mm õhuvahe ning columbiakivi 95mm laius
Tänud ette
Külaline
külaline

Re: Arvutagem ise oma maja soojapidavus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

külaline10 kirjutas: 20 Mär 2018, 14:18 Äkki keegi oskaks mulle U-arvu öelda,ei saa nagu ise eriti pihta
Knauf 75 krohv-15mm,fibo-3 200mm,pir 180mm,40mm õhuvahe ning columbiakivi 95mm laius
Tänud ette
ainult materjali U arvud leiad sertifikaatidest. Kui sul on rohkem, kui üks columbiakivi ja ehitisel teisi osi nagu avatäited, põrandad, laed jne , siis on raskem :)
sokolaad
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 287
Liitunud: 07 Jaan 2018, 11:55
On tänanud: 4 korda

Re: Arvutagem ise oma maja soojapidavus

Lugemata postitus Postitas sokolaad »

mis see pir on?
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1801
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 92 korda

Re: Arvutagem ise oma maja soojapidavus

Lugemata postitus Postitas vuuk »

külaline10 kirjutas: 20 Mär 2018, 14:18 Äkki keegi oskaks mulle U-arvu öelda,ei saa nagu ise eriti pihta
Knauf 75 krohv-15mm,fibo-3 200mm,pir 180mm,40mm õhuvahe ning columbiakivi 95mm laius
Tänud ette
U-arv = 0.11 W/(m²K)
Vaatasin, et keegi oli proovinud seda arvutada minu loodud kalkulaatoriga ja kalkulaator andis vale vastuse.
http://www.vuuk.ee/u-arv.php
Koodi oli lipsanud viga. Nagu ikka - tegijal juhtub. Nüüd on see parandatud.
Edaspidi aegamööda püüan kalkulaatorit täiendada ja täiustada, et oleks võimalik ka külmasildasid arvutusse kaasata.
Praegu saab sellega arvutada lihtsamate tarindite ligikaudseid U-arvusid.
Samas, U-arvuga on nii, et reaalsuses on see alati ligikaudne juba sellepärast, et lähteandmed on ligikaudsed.
U-arvule avaldab mõju ka materjalide niiskus. Aga niiskuse hulk tarindis pole konstantne suurus.

PIR on polüuretaanist soojusisolatsioonimaterjal.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Arvutagem ise oma maja soojapidavus

Lugemata postitus Postitas val »

Väga tänuväärne, et keegi sellist kalkulaatorit pakub.
Külaline
külaline

Re: Arvutagem ise oma maja soojapidavus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

vuuk kirjutas: 21 Mär 2018, 07:24 Vaatasin, et keegi oli proovinud seda arvutada minu loodud kalkulaatoriga ja kalkulaator andis vale vastuse.
omfg milline jälgimisühiskond :) pane vaim valmis GDPR (https://en.wikipedia.org/wiki/General_D ... Regulation) jõustub kohe ja selliste avalduste peale võib su ettevõtte mahlapressist läbi lasta.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1801
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 92 korda

Re: Arvutagem ise oma maja soojapidavus

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Külaline kirjutas: 21 Mär 2018, 08:15
vuuk kirjutas: 21 Mär 2018, 07:24 Vaatasin, et keegi oli proovinud seda arvutada minu loodud kalkulaatoriga ja kalkulaator andis vale vastuse.
omfg milline jälgimisühiskond :) pane vaim valmis GDPR (https://en.wikipedia.org/wiki/General_D ... Regulation) jõustub kohe ja selliste avalduste peale võib su ettevõtte mahlapressist läbi lasta.
Tänan hoiatamast!
Kahjuks on mu inglise keele oskus kesine. Tegemist andmete kaitse regulatsiooniga, nagu aru saan.
Mille konkreetse vastu ma siinkohal eksin?
Kalkulaator on minu valmistatud. Ei ole kusagilt maha kopeeritud.
Külaline
külaline

Re: Arvutagem ise oma maja soojapidavus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

vuuk kirjutas: 21 Mär 2018, 08:35 Kahjuks on mu inglise keele oskus kesine. Tegemist andmete kaitse regulatsiooniga, nagu aru saan.
Mille konkreetse vastu ma siinkohal eksin?
Tegemist on isikuandmete kaitse üldmäärusega:
https://blog.zone.ee/2017/06/01/isikuan ... is-see-on/

Eksid selle vastu , et kodulehel puudub igasugune kirjeldus selle kohta kuidas ja millisel moel kalkulaatori kasutamisel saadud tulemusi töödeldakse või salvestatakse ja samuti ei teavitata sellest, et kalkulaatori tulemusi üldse kuskil salvestatakse, mida täpselt salvestatakse ja ka sellest , et kellelgi on võimalus saadud tulemusi täiendavalt monitoorida.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1801
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 92 korda

Re: Arvutagem ise oma maja soojapidavus

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Tänud väärtusliku nõuande eest!
Kalkulaator on minu kui algaja progemise alal iseõppija näpuharjutus.
Mitte kellegi järele ei toimu mingit nuhkimist, andmete salvestamist, ega töötlemist. Mõtlesin, et ehk on inimestele abiks. Minule enesele ei tulene sellest mitte mingit kasu.
Ainus mida lehelt vaadata saab on viimase arvutuse kuupäev.
Kui kalkulaator aga osasid inimesi mingil moel kahjustab või seadusega vastuolu läheb, siis ilmselt pean kalkulaatori lehelt maha võtma.
Külaline
külaline

Re: Arvutagem ise oma maja soojapidavus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

vuuk kirjutas: 21 Mär 2018, 09:24 Tänud väärtusliku nõuande eest!
Kalkulaator on minu kui algaja progemise alal iseõppija näpuharjutus.
Mitte kellegi järele ei toimu mingit nuhkimist, andmete salvestamist, ega töötlemist. Mõtlesin, et ehk on inimestele abiks. Minule enesele ei tulene sellest mitte mingit kasu.
Ainus mida lehelt vaadata saab on viimase arvutuse kuupäev.
Kui kalkulaator aga osasid inimesi mingil moel kahjustab või seadusega vastuolu läheb, siis ilmselt pean kalkulaatori lehelt maha võtma.
ega kedagi ilmselt ei koti täna see kuidas ja mis sa teed, aga lähitulevikus hakkab ilmselt tekkima väljapressimise liik mis automaatselt ilma kasutajatingimusteta lehekülgi otsib ja neile "teenuse" müüb. Trahvid selle reeglistiku varjus on üüratud.
Külaline
külaline

Re: Arvutagem ise oma maja soojapidavus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kunn24 kirjutas: 21 Mär 2018, 11:27 Kus kalkulaatori kasutamisel on tegu ISIKUandmete töötlusega? Mõni on ikka tõsielt seeni söönud...
ei ole ja ma olne nõus, et see on lihtsalt uriidiline jama :) aga sa ei tea ju mida sinu kohta salvestatakse ja GDPR alusel on isikuandmed kõik isikut või isiku tuvastamist võimaldavad andmed. Sealhulgas ka külastaja IP logimine su veebiserveri logides või teenustes mida sa kasutad külastajate jälgimiseks (või teenustes mida sa ei teagi et sa kasutad) jne nende töötlusega ei ole seni muret kuniks antakse teada mida ja kuidas töödeldakse ja sa suudad küsijale vastata mida ja kuidas ja ka suutma kustutada andmed nende avaldusel kes soovivad , et süsteem sind unustaks ja väljastama andmed mis on salvestatud.

"veebi" tegemine läheb lihtsalt tsipa nürimaks ja anaalsemaks kuna kõik mida sa teed tuleb selgitada kasutamistingimuste kaudu ja veebi tegijana (eriti kui tegu ettevõttega nagu Vuuki leht) pead sa teadma nüüd millest koosnevad andmed mida sa oma veebi tegemises kasutad, kuidas ja kuhu (ka millisele kontinendile) neid salvestatakse ja mis tingimustel ja seda väljendama (ka juhul, kui sa midagi ei salvesta)

ja siit ka imestus , et seda väita peab andmeid kuidagi nägema, kuidagi nägemiseks peab andmeid salvestama ja ilmselgelt oli andmeid piisavalt , et panna kokku kasvõi seesama teema küsimus ja kalulaatoris arvestatu :
Vaatasin, et keegi oli proovinud seda arvutada minu loodud kalkulaatoriga ja kalkulaator andis vale vastuse.
sealt vaatamisest isikutuvastamiseni on ainult kaks sammu :) ja seda ning võimalikku andmete väärkasutamist asubki GDPR varsti reguleerima.
Külaline
külaline

Re: Arvutagem ise oma maja soojapidavus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kunn24 kirjutas: 21 Mär 2018, 12:16 IP adre ei ole seotud füüsilise iskuga, vaid tehnilise süsteemiga.
Ei ole mõtet seda teemat selle jutuga küll edasi venitada.
sa võid seda ju jahuda ja me võime olla tigedad ja sa ei pruugi teada kellega sa vaidled ja mida oponent teab või ei tea, aga peale 25 maid tuleb ka IKS kooskõlla viia GDPR -iga kui seda juba tehtud ei ole :wave: . See teema ei olegi mõeldud kellegi hirmutamiseks ja muidugi ei ole mõtet seda venitada.

Konkreetselt IP aadress (logituna siin foorumis, vuuki lehe analüütikamoodulis , serverilogides) läheb kenasti GDPR -i alla kui võrguidentifikaator või selle füüsilise isiku ühe või mitme füüsilise, füsioloogilise, geneetilise, vaimse, majandusliku, kultuurilise või sotsiaalse tunnuse põhjal

ja GDPR defineerib isikuandmed teisiti ja hulga laiapinnalisemalt ja ei soestu otseselt sellega kas isikuandmed on delikaatsed või mitte (IKS järgi Eestis) vaid käsitleb lihtsalt isikuandmeid mis on igasugused andmed mis võimaldavad isikut otseselt või kaudselt kindlaks teha.
GDPR art 4.1)
1) „isikuandmed“– igasugune teave tuvastatud või tuvastatava füüsilise isiku („andmesubjekti“) kohta; tuvastatav füüsiline isik on isik, keda saab otseselt või kaudselt tuvastada, eelkõige sellise identifitseerimistunnuse põhjal nagu nimi, isikukood, asukohateave, võrguidentifikaator või selle füüsilise isiku ühe või mitme füüsilise, füsioloogilise, geneetilise, vaimse, majandusliku, kultuurilise või sotsiaalse tunnuse põhjal;
http://eur-lex.europa.eu/legal-content/ ... 79&from=ET
http://www.aki.ee/et/eraelu-kaitse/euro ... tse-reform
Külaline
külaline

Re: Arvutagem ise oma maja soojapidavus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kunn24 kirjutas: 21 Mär 2018, 13:17 Ega ma selle vastu vaielnudki, analüüsisin, kuidas saa mingit IP-d paari saamuga seostada isikuga kuidas see muutub delikaatseks isikuandmeks? Nagu ütlesin, et võib ju AKI poole pöörduda, mitte siin edasi kräuksuda.
Ära ajagi segamini, GDPR -i järgi see ei pea olema enam "delikaatne" andmetükk ja nagu näed Vuuk isegi pani selle teema ja oma kalkulaatori kasutuse kokku , sest keegi näris sellega sarnast konstruktsiooni. Muidugi ta võis eksida, oletada jne , aga ta tegi seda, ta võib minna kaugemale ja vaadata serveri logist ip aadressi või keegi teine võib minna kaugemale ja isiku tuvastada jne . Jätame tahtluse või selle tegevuse mõttekuse kõrvale ma sellele tähelepanu ei juhtinud. Oluline oli, et see oleks täna võimalik ja kalkulaatori kasutaja ei pruugi seda teada või teada saada ka juhul, kui see teda üldse kuidagi kotiks.
Vasta