Korstna tõmbeventilaator?

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
AllanK
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 10 Okt 2016, 15:23

Korstna tõmbeventilaator?

Lugemata postitus Postitas AllanK »

Kas kellelgi on kogemusi selliste ventilaatoritega mis tõmbavad korstnast suitsu välja, et tõmmet parandada?
Näiteks: https://vimeo.com/122411477
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Korstna tõmbeventilaator?

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

kui korsten kütteseade valesti tehtud või midagi mäda siis ei pruugi ka sellest kasu olla.
talupoeg
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 385
Liitunud: 02 Mär 2007, 16:47
Asukoht: tartumaa
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 7 korda

Re: Korstna tõmbeventilaator?

Lugemata postitus Postitas talupoeg »

Sellist tüüpi ventilaator pole küll mingi lahendus(piginired külgedel voolamas).Ventilaator peab kogu kütmise ajal töötama.Pigem panna pealt avatud ja külgpuhumisega ventilaator.Kui korsten soe ja tõmbab saab ventilaatori väljalülitada ja kütmist jätkata.Müüjakse näiteks torujüri poodides.
hobusega katusel
veiko 10
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 29 Apr 2016, 22:24

Re: Korstna tõmbeventilaator?

Lugemata postitus Postitas veiko 10 »

enne kui ventilaator paigaldada kutsuge teadja pottsepp, las ta hindab ennem probleemi ja lahendust võib viga olla valesti ehitatud seadmega või lagunenud seadmega mis vajaks remonti. kõike kaunist!
AllanK
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 10 Okt 2016, 15:23

Re: Korstna tõmbeventilaator?

Lugemata postitus Postitas AllanK »

Meelitasin kohale spetsialisti ja probleem sai selgeks. Korsten on liiga peenike, sellepärast ei tõmba õieti.
Sellistest ventilaatoritest soovitas ta kaarega mööda käia.
taastaja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 405
Liitunud: 09 Mai 2008, 16:34
Asukoht: paikne
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Korstna tõmbeventilaator?

Lugemata postitus Postitas taastaja »

Selle väitega ei saa kuidagi nõus olla. Võib-olla mõeldi siis konkreetset ventilaatorit....
aga, kui kütad oma korstna kitsa lõõri sundtõmbega parajalt kuumaks...küll siis näed, kui hea tõmme säilib peale vendika välja lülitamist...
ärge sõimake,aidake mind.
AllanK
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 10 Okt 2016, 15:23

Re: Korstna tõmbeventilaator?

Lugemata postitus Postitas AllanK »

Ma edastasin tema sõnumit vist pisut karmilt jah. Pigem vaatas ta seda venti kahtleva pilguga ja soovitas ikka enne põhjuse välja uurida ja kas saab probleemi teisiti lahendada. Näiteks kui on maja nii tihe, et kuskilt ei tule õhku peale, siis ime sealt korstna otsast palju tahad aga kui õhku pole siis see ei mõju ka. Minu puhul aitas see, et hoian alguses tuhaluuki natuke lahti, et paremini tõmbaks. Varem ma seda teha ei saanud kuna see on nii ehitatud, et kui uks kinni on siis tuhaluuki lahti teha ei saa. Kohendasin seda veits relakaga ja nüüd on tõmme hea. Aga 100% see probleemi ei lahendanud. Kuna klaasi tahmab ikka ära, sest korsten on siiski liiga peenike. Korrektne lahendus oleks uus korsten. Aga praegu käib küll.
Keskmine
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 212
Liitunud: 14 Sept 2011, 20:38
Asukoht: Jõgevamaa
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Korstna tõmbeventilaator?

Lugemata postitus Postitas Keskmine »

Äkki seletaksid kohalikule foorumirahvale,milline see *peenike* korsten siis mõõtudelt on?
AllanK
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 10 Okt 2016, 15:23

Re: Korstna tõmbeventilaator?

Lugemata postitus Postitas AllanK »

Mul on see tavaline klaas uksega kamin/ahi. Sellele on ette nähtud 200mm korsten. Mul on 150mm (või 160mm). Kuna nendel on all õhuavad väga väikesed, et puud liiga kiiresti ära ei põleks, siis on vaja jämedamat korstent, et nö. aeglasemini liikuv suits saaks ilusti välja minna. Vähemalt nii sain mina asjast aru.
Aga põhiline on siiski see, et ette on nähtud 200mm aga mul on peenem.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Korstna tõmbeventilaator?

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Kui kõrge see liiga peenike 150mm korsten on?
AllanK
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 10 Okt 2016, 15:23

Re: Korstna tõmbeventilaator?

Lugemata postitus Postitas AllanK »

Korsten on 5,2m
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Korstna tõmbeventilaator?

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

AllanK kirjutas:Mul on see tavaline klaas uksega kamin/ahi. Sellele on ette nähtud 200mm korsten. Mul on 150mm (või 160mm). Kuna nendel on all õhuavad väga väikesed, et puud liiga kiiresti ära ei põleks, siis on vaja jämedamat korstent, et nö. aeglasemini liikuv suits saaks ilusti välja minna. Vähemalt nii sain mina asjast aru.
Aga põhiline on siiski see, et ette on nähtud 200mm aga mul on peenem.
Kui suure üksega see kaminahi on?Kui korsten on liiga väikse ristlõikega siis suletud uksega tõmbab kenasti,oht suitsu sisse ajada on ukse avamisel.Küllalt näinud kaminaid milledel ette nähtud 200 korsten,kamin ühendatud aga 14x14 lõõri ja omaniku jutu järgi tõmbab hästi.
Mul olemas erinevad ventilaatorid mida saab katsetada enne poest ostu.
AllanK
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 10 Okt 2016, 15:23

Re: Korstna tõmbeventilaator?

Lugemata postitus Postitas AllanK »

Ma ei oska peast praegu suurust öelda. Eks mul tõmbab ka suletud uksega ja siis kui juba tuli korralikult põleb normaalselt. Probleem oli tule süütamisega ja on siis kui puid juurde panna. Ja ka klaasi on võimatu puhtana hoida. Juba kahe kütmisega on klaas süsimust. Ventilaatorit ma siiski panema ei hakka kuna nüüd, kui ma saan alt alguses tuhaluugi lahti teha, saan tule kergelt põlema. Puid lisan siis kui leeki enam ei ole ja las see klaas siis olla must. Lisaks läheb mul nii kamin kui sauna ahi samasse lõõri, mida olla ei tohiks. Kui ma midagi veel teen, siis on mul väga lihtne üks õigete mõõtudega korsten kõrvale juurde teha. Siis on nii nagu olema peab.
Keskmine
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 212
Liitunud: 14 Sept 2011, 20:38
Asukoht: Jõgevamaa
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Korstna tõmbeventilaator?

Lugemata postitus Postitas Keskmine »

Ahju siseehitus pisut vale. Mittetäielik põlemine vähese etteantava õhu tõttu.
AllanK
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 10 Okt 2016, 15:23

Re: Korstna tõmbeventilaator?

Lugemata postitus Postitas AllanK »

Keskmine kirjutas:Ahju siseehitus pisut vale. Mittetäielik põlemine vähese etteantava õhu tõttu.
Tehas on selle sellisena loonud.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Korstna tõmbeventilaator?

Lugemata postitus Postitas motamees »

AllanK kirjutas:... las see klaas siis olla must...
Klaas võib must olla, aga see näitab seda, et põlemine pole õige (nagu Keskminegi mainis). Vale põlemise tõttu tahmab kogu lõõristiku ära. Tahmast võib tekkida põleng.
Anna siis natuke rohkem õhku leegile kätte, hoides tuhaluuki kogu põlemise aja avatuna.
Tehase ahjudel on jah hirmus peeniksed lõõrid. Ka sealt võib tekkida tahmates tõmbetakistus.
.
Tel 5o9279o
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Korstna tõmbeventilaator?

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Tehase ahi?Mis nimetus,pilt äkki?Klaas tahmane siis hapnikku vähe ja tõmme nõrk.Ühel kundel kah kamin,klaas süsimust seest,mitte kui midagi läbi ei näe.Mingi ridaelamu boks,ühekordne madal,kirikutorni katusele ju püsti ei pane,katsetasin ja panin ülesse korstna sisse koonuse ja läks paremaks,klaas enam nii must pole ja pererahvas ka hulga rõõmsam.Seal korstna pikkust alla 4 m ja ka 160mm äkki.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Korstna tõmbeventilaator?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Hulganisti sossutamise põhjuseid üles loetud aga korstent pole siin küll põhjust süüdistada.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Vasta