
KRUNDI PINNAS:
- 0,5m MULD
- 0,5m - 1,6m KRUUS KUNI KRUUSANE KESKLIIV, kollakaspruun, kesktihe, märg kuni veeküllastunud, kohati kergelt savikas
- 1,6m+ SAVIMÖLLMOREEN
- PINNASEVESI, moreen vähese veejuhtivusega, mistõttu põhja poole jääval kõrgemal alal infiltreeruv sade- ja sulavesi liigub mööda kruusa kuni kruusase keskliiva kihti pidi oru suunas. Sellest tulenevalt on veetase suuresti kõikuv (1-1,5m) ja tõuseb maksimumaegadel maapinnani.
MAJA - peaks tulema igati tänapäevane soojapidav maja
- 100% põrandaküte
- välisseinad U-0,15
- aknapinda max 25%, suured aknad lõunas ja üks läänes
- soojustagastusega ventilatsioon
- korralikult soojustatud põrand, vundament, katuslagi/katus, täpsem teostus momendil ideede faasis
KÜSIMUSED:
- Olen arvestanud 8kw maasoojuspumbaga (aja möödudes pidi ressurss vähenema??? ei tahaks piiripealset varianti). Maapind peaks olema rohkem kui sobilik maasoojuse kasutamiseks. Kui pika kollektori paigaldaksite Teie?
- Üledimensioneerimine on halb ringluspumpadele, kuid parema kasuteguri saavutamiseks oleks ilmselt mõistlik valida võimalikult pikk trass(mis pumbale veel liiga ei teeks)? Lisaks olen saanud soovituse rajada krundi põhjaossa lääne-ida suunaline kuivenduskraav. Kui see peaks niiskuse taset muutma, siis olekski oluline see varu.
- Kui suure efekti võiks anda kasutegurile võimalikult pikk vahe kollektori torude vahel. Antud krundil pinda jagub, torud saaks panna kasvõi 10m vahedega jooksma. Lisaks leian, et suuremate vahedega ei piiraks edasist arendustegevust - kui torude vahe on suurem, näiteks 10m, siis saab julgemalt teha grillinurkasid, ilupeenraid, puid istutada vms.
- Krundile peaks tulema majast ca 35m kaugusele max 300m2 tiik. Tiigi täituvusega on tulevased probleemid pigem vastupidised, ülevool kraavi ehk vesi peaks liikuma. Kas trass oleks mõistlik ka tiigist kuidagi läbi vedada? Kas see teeb kollektori ehituse oluliselt keerulisemaks(loe: kallimaks)? Pinnas ise muidu niiske, seega tahaks otstarbekusest teada.
- Proovisin joonise abil iseloomustada maapinda. Krundil kõrguste erinevus 1,5m. Kuidas suhtub maasoojuspump kollektori kaldesse?
- Kas kollektorile oleks antud krundil parem lääne-ida suunaline orienteeritus või põhja-lõuna? Või pole vahet.
- Märg pinnas. Kui sügavale paigutaksite?
- Arvestades krundi muutuvat reljeefi, siis ehitustegevuse lõppfaasis oleks plaanis teha korralik haljastus, maapind võib kohati tunduvalt tõusta - kollektor jääks nö järjest sügavamale maapinda. Kui palju halba see võiks teha antud pinnase puhul?
- Märg liiv pidi juhtima paremini soojust kui märg savi. Kas oleks mõtet tagasitäidet teha nii, et kollektor jääks liivast "padja" sisse? Vesi ümbritsevast pinnasest nõrguks sinna ju hea meelega.
Ja kui keegi teadja veel viitsib kirjutada (siiani lugeda), siis igasugune tagasiside oleks oodatud Junkers STM vs Thermia Diplomat Optimum G3. Junkers pidi olema populaarne, aga ei ole eriti palju infot leidnud. Thermia vs Nibe käsitlemist(siin foorumis) olen piisavalt kohanud ning nende vahel valiksin Thermia.