Keskkütte kaminate kohta infot

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
rokipeer
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 01 Veebr 2007, 14:19
Asukoht: west coast
On tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas rokipeer »

Küsiks veel sellist asja, mul nüüd ka torud põrandas betooni sees
Paigaldus ja projekt ja kõik muu mudru sinna juurde tuli Warmia-st.
Nüüd tahaks teada kui suur peaks olema aku paak, maja 85m2.
Üks korrus, soojustus hea, uued puitaknad jne.
Ja kütteks siiski plaanitud keskkütte kamin+elekter(kütteelement akupaagis)
Ja kui võimas peaks olema küttekeha akupaagis?

Ja veel kaminatest, praegu valiku ees just kW poolest.
Kas 8-9kW või juba kangem 16kW näiteks?
Maja väike kas peab nii võimas olema? Või mida võimsam seda parem?
Hinnavahe kaminasüdamikel pea 12 kilo.

Tänud kui keegi teadjam vastab ;)

Ints
zoja uba
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 252
Liitunud: 03 Veebr 2007, 18:48
Asukoht: tallinn

Lugemata postitus Postitas zoja uba »

mul on 16kw südamik ja u1000l paak ja lisaks paagis 4,5kw(võin veidi mööda panna) tenn.Küttepinda u100m2.Kaminaga üksi ei jõua akupaaki küll kütta rohkem kui 40kraadi sest enne saab päev otsa ja kaminaklaasist ja kestast eralduv soojus on ise elamise 30kraadi peale kütnud.Küll aga el.tenn hoiab öösel paagi alla 50ne jahtumise eest ja päeval kui mahti on siis saab tuld tehtud.Suurt külma ei ole veel üle elanud ja puidukogustest ja el arvetest on seega veel vara kõneda
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Mehed, olgu see jutt ikka ilustreerivaks naljaks :wink:
Kunagi punasel ajal tegi Aadu omale vagudeajaja, sääreväristaja mootoriga... Eit tiris eest ja Aadu lükkas takka ja D-6 lõukas kahevahel mis jaksas! Vaod said sisse, nahk higiseks aga miskit nagu jäi siiani mõistmata, miks see D-6 mootor seal lärmama pidi, "Spidola" oleks ilusama hääle teinud?
Kui saaks nüüd paagi tennidega kamina ka soojaks :D
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
rokipeer
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 01 Veebr 2007, 14:19
Asukoht: west coast
On tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas rokipeer »

zoja uba kirjutas:mul on 16kw südamik ja u1000l paak ja lisaks paagis 4,5kw(võin veidi mööda panna) tenn.Küttepinda u100m2.Kaminaga üksi ei jõua akupaaki küll kütta rohkem kui 40kraadi sest enne saab päev otsa ja kaminaklaasist ja kestast eralduv soojus on ise elamise 30kraadi peale kütnud.Küll aga el.tenn hoiab öösel paagi alla 50ne jahtumise eest ja päeval kui mahti on siis saab tuld tehtud.Suurt külma ei ole veel üle elanud ja puidukogustest ja el arvetest on seega veel vara kõneda
Kas kütad ka betoonpõrandat? Kas see vesi üldse peab nii soe olema, põrandaküte ju nii suurt tempi ei taha?
Ja kas akupaagis ei peaks olema 2 küttekeha, üks all teine üleval?
trumm
külaline

Lugemata postitus Postitas trumm »

ma ei tea.. kui maja on 80 m2, siis ma küll mingeid hirmkalleid süsteeme ei ehitaks. teeks lihtsalt kas ahju või soojamüüriga pliidi + lisaks õliga elektriradikad. kokkuvõttes (ehitus + ekspluatatsioon) tuleks ikkagi oluliselt odavam kui keerukate süsteemide ehitamine.
zoja uba
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 252
Liitunud: 03 Veebr 2007, 18:48
Asukoht: tallinn

Lugemata postitus Postitas zoja uba »

rokipeer kirjutas:
zoja uba kirjutas:mul on 16kw südamik ja u1000l paak ja lisaks paagis 4,5kw(võin veidi mööda panna) tenn.Küttepinda u100m2.Kaminaga üksi ei jõua akupaaki küll kütta rohkem kui 40kraadi sest enne saab päev otsa ja kaminaklaasist ja kestast eralduv soojus on ise elamise 30kraadi peale kütnud.Küll aga el.tenn hoiab öösel paagi alla 50ne jahtumise eest ja päeval kui mahti on siis saab tuld tehtud.Suurt külma ei ole veel üle elanud ja puidukogustest ja el arvetest on seega veel vara kõneda
Kas kütad ka betoonpõrandat? Kas see vesi üldse peab nii soe olema, põrandaküte ju nii suurt tempi ei taha?
Ja kas akupaagis ei peaks olema 2 küttekeha, üks all teine üleval?
mul on radikad ka üleval ja paaki saan ühe tenni vajadusel juurde keerata. Kui vähegi suudad siis mõtle veel kaminast loobumise peale.Ehita kamina asemele salvestav ahi ja põrandad hoia oma vana el.katlaga soojad.Tuleb raudselt parem lahendus.Kaminasüdamik pluss kest ümber teha pluss torujupid ja termoklapp jne maksavad sama raha kui korralik ahi.
Vasta