Elektripliidi ühendamine kilpi
-
- Uus kasutaja
- Postitusi: 14
- Liitunud: 03 Dets 2016, 21:02
Elektripliidi ühendamine kilpi
Lugemata postitus Postitas külaline1988 »
Oleks vaja ühendada Beko elektripliit uue kaabliga otse kilpi.
Milliste otsad seal omavahel ühendada võiks?
Pliit on kaltsukast ostetud, pabereid sellel ei ole. 4 malmplaati ja praeahi. Arvan et on kokku 7kW või rohkem.
Selles köögis kuhu pliidi panen, on veneaegsed alumiiniumjuhtmed kõik. Arvan et oleks parem vedada uus juhe pliidist kilpi.
Ma ei tea päris täpselt, kuhu võiks seal kilbis need juhtmeotsad ühendada.
Tegin kindlaks, kuhu jõuavad kilbis välja need praegused alumiiniumjuhtmed. Võiksin ju lihtsalt need otsad klemmidest lahti keerata ja uue kaabli otsad nende asemele, kuid ma pole kindel kas seal kilbis on ühefaasiline või kahefaasiline süsteem. Igatahes köögi seinal on kunagi olnud kaks pistikupesa vana nõukaaegse elektripliidi jaoks. Ühte pistikupessa läheb 3 juhet, teise pistikupessa aga 6 juhet millest kaks on omavahel kokku keeratud ja teibitud. Ma arvan et tollal kasutati neid pistikupesi ilmselt vastavalt sellele, milline elektripliit sai ostetud - ju siis olid mõnedel pistikud kolme kahvliga ja mõnedel viie või kuue kahvliga.
Praegu on nende nõukaaegsete pliidipistikupesade asemele keegi pannud tavalised europesad.
Nüüd ma ei tea kumba pistikupesa võiksin kasutada pliidi jaoks ja ka kaabli peaks siis vastavalt sellele ostma. Kui kasutaksin seda kolme juhtmega pistikupesa, siis ostaksin 3soonega 4mm² traadi ristlõikega kaabli, kui aga saaksin kasutada 6 juhtmega pistikupesa, siis ostaksin mingi teistsuguse kaabli, mis sinna sobiks.
Tahaksin kasutada seda 6 juhtmega pistikupesa, kuid ma pole kindel kas ma tohin sinna selle pliidi ühendada.
Tegin kilbist ja pistikupesadest fotod mida näeb siit: https://www.upload.ee/gallery/15712/Pliidi_elekter.html
Ehk keegi viitsib pilgu peale visata ja soovitada, kuidas oleks kõige parem see pliit sinna ühendada.
Pliidi tagaküljel on kolm ühendusskeemi, tegin neist foto ja see on ka seal albumis.
Veel tegin ise ühe lihtsa skeemi, kuidas ma mõtlesin selle pliidi sinna kilpi ühendada, kasutades pliidi tagaseinal olevat ühendusskeemi 2NAC 380/400/415V. Tean jah, et mul ei tule kilbist seda 380V, kuid äkki tohib 220V vooluga ka nii teha. Postitasin joonise sinna albumisse. Öelge, kas selle järgi on lubatud ühendada või mitte?
Praegused pliidi alumiiniumjuhtmed jõuavad kilpi välja kahe 16 amprise kaitsme alla. Keerasin neist ühe välja ja seejärel testerkruvikaga köögi pistikupesade faasijuhtmeid katsudes olid kõikidel faas alles. Ka siis olid kõik faasijuhtmed pinge all, kui kruvisin lahti pruuni traadi esimesest pistikupesast. See on kummaline. Kui faasijuhtmed tulevad kilbist erinevate kaitsete alt tuppa, siis peaks ju kaitsme väljakeeramise järel toas olevast juhtmest faas ära kaduma? Minu juhul jäid kõik faasi juhtmed (kahe pistikupesa peale siis kolm tükki) pinge alla. Pinge kadus alles siis, kui ma kilbis mõlemad 16amprised korgid välja keerasin.
Ja üldse ma ei saa aru, miks on seal kilbis kaks 16amprist korki. Kas need on siis selle korteri peakaitsmed? Et siis peakaitsme võimsus on vaid 16amprit? Kuidagi vähe, või mis? Või liidetakse need mõlemad kaitsmed kokku, ehk siis 16a + 16a = 32amprit? Kas seda pole mitte palju? Kas sel juhul pliidi täisvõimsusel töötades ei kärssaks need alumiiniumjuhtmed ära? On see siis niiöelda "kahefaasiline" süsteem?
Omanik näitas mulle elektrilepingut ja seal oli peakaitsme koha kirjas, et Peakaitse: 1x - , pinge 230V.
Mida see 1x - tähendab seda ma ei tea. Kilbi ukse siseküljel oli skeem, kus oli näidatud kaks 20amprist kaitset ja nende järel neli 16amprist. Ju siis on sellel korteril peakaitsmena lubatud kasutada 20 amprist kaitset. Ikkagi on imelik see, et kui keerata kilbis üks kork välja, siis faas jääb kõikidesse pliidi faasijuhtmetesse alles. Minuarvates peaks faas ära kaduma sellest traadist, mis selle väljakeeratud korgi alt pliidi juurde läheb.
Seal on tehtud remonditöid ja võibolla on keegi tööde käigus millegipärast harutoosis kõik faasijuhtmed omavahel kokku keeranud?
Üsna segane värk. Ei hakka enne midagi seal näppima kuni pole omale asja selgeks teinud.
-
- Uus kasutaja
- Postitusi: 14
- Liitunud: 03 Dets 2016, 21:02
Re: Elektripliidi ühendamine kilpi
Lugemata postitus Postitas külaline1988 »
-
- Ehituspenskar
- Postitusi: 6391
- Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
- On tänanud: 89 korda
- On tänatud: 142 korda
Re: Elektripliidi ühendamine kilpi
Lugemata postitus Postitas Küülaline »
See on tark mõte, aga kardan, et foorumi kaudu on sinu juhtum üsna keeruline.külaline1988 kirjutas:Ei hakka enne midagi seal näppima kuni pole omale asja selgeks teinud.
Neid pilte ei soovita ka nõrganärvilistel vaadata.
-
- külaline
Re: Elektripliidi ühendamine kilpi
Lugemata postitus Postitas h.m.m »

Selle alumiinium kaabliga pole midagi teha kui pliidil on kolm faasi siis tuleb vedada tuttuus kaabel 5x2.5mm topeltmaandusega kilpi muud lahendused on kuul pähe ainult.
Kui on mingi odav pliit ühe faasiga siis vbl saaks hakkama uue kilbi ja pistikupesaga aga ikkagi mis urgas see on ?

Ja kas keegi targem oskab öelda kuidas saab maandus kaabel ära sulada ?
Tel. 5336neli63kaks
-
- külaline
Re: Elektripliidi ühendamine kilpi
Lugemata postitus Postitas Külaline »
-
- Ehitusspets
- Postitusi: 336
- Liitunud: 16 Aug 2016, 11:48
- On tänanud: 3 korda
- On tänatud: 14 korda
Re: Elektripliidi ühendamine kilpi
Lugemata postitus Postitas Rabarebane »
Oleks pidanud seda soovitust tõsisemalt võtma..Küülaline kirjutas:See on tark mõte, aga kardan, et foorumi kaudu on sinu juhtum üsna keeruline.külaline1988 kirjutas:Ei hakka enne midagi seal näppima kuni pole omale asja selgeks teinud.
Neid pilte ei soovita ka nõrganärvilistel vaadata.

Asi jätab natuke kolmnurkühenduse mulje (topeltkaitsmed, väljaehitamata N/PE, imelikult käituvad testrid jne), krt teab, mis seal tegelt on. Imatra valdusalas ei tohiks ju väga levinud olla.
Pistikupesade kasutamise keelaks kohe ära, see on ikka konkreetne pornograafia.
Teemaalgataja, 1x tähendab seda, et võrgu poolt on sulle eraldatud 1x230V (x20A). Seda, kuidas see sul reaalselt seal lahendatud on, ütleb elektrik kohapeal. Kui Sul endal on kavas kunagi lähemas tulevikus minna üle 3-faasilisele paigaldisele (arvatavasti mitte, kui jutus oli eraldi "omanik"), siis vea oma pliidini 5x2.5mm2 kaabel. Kui jääd 1-faasiliseks, siis vea rahumeeli 3x4mm2. Ühendused mõlemas otsas teeb elektrik.
-
- Uus kasutaja
- Postitusi: 14
- Liitunud: 03 Dets 2016, 21:02
Re: Elektripliidi ühendamine kilpi
Lugemata postitus Postitas külaline1988 »
Võibolla tuleb need ka uutega asendada.
Mulle tundub et te soolate pisut üle. Need pistikusse minevad traadiotsad pole mitte sulanud vaid aja jooksul sellisteks kulunud.
No selge see et tuleb siis uus kaabel. Kui ma siit täpsemalt teada ei saa, et kas see on kahefaasiline või ühefaasiline, mis sinna esimesse pistikupesasse tuleb, siis arvatavasti teen selle ühefaasilise ühendusega, kasutades 3x4mm2 kaablit. Tahaksin küll kahefaasilist mis peaks ju ühefaasilisest parem olema, kuid kui ma selle kohta infot ei saa, siis mis parata, tuleb ühefaasiline.
Ainult et kuhu kuradi kohta ma võiksin kilbis juhtmed ühendada?
Väga hea et sain teada et on 20amprine peakaitse. See et seal on kaks 16amprist, see on isegi parem. Las olla veidi nõrgemad. Kuid mulle millegipärast tundub et need kaks 16amprist kaitset on kuidagi omavahel ühendatud, kas paralleelselt või rööbiti. Kindlalt ei tea, ma pole elektrik. Lihtsalt tundub et seal on peakaitsmena 16a pluss 16a, ehk siis kokku 32amprit. Kas see teooria on praktikas üldse võimalik?
Kolmnurkühendusest olen midagi lugenud kuid ega ma sellest tegelikult praegu ei tea suurt midagi.
Ja on jah omanik. See pole minu korter. On üks vanem naine. Tema ei tea nendest elektrivärkidest midagi. Mul pole vist mõtet hakata temalt küsimagi et kas jääb ühefaasiline või tuleb kolmefaasiline - jääb see mis praegult on. Ainult et miks vanast pliidi pistikupesast ehk seina seest tuleb välja 6 alumiiniumjuhet? On see siis märk kahe- või kolmefaasilisest või mitte?
Ja ikka ei anna mulle rahu see, et kui ma kilbis kaitsme välja keerasin, miks siis pistikupesas faas alles oli? Võibolla otsin välja, kus seal krohvi all see veneaegne harutoos on ja vaatan seda lähemalt.
Aga tegelikult polegi see enam oluline kui niikuinii need vanad traadid alles ei jää.
-
- Ehituspenskar
- Postitusi: 6391
- Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
- On tänanud: 89 korda
- On tänatud: 142 korda
Re: Elektripliidi ühendamine kilpi
Lugemata postitus Postitas Küülaline »
See võib olla ka märk näiteks sellest, et tuleb sisse faas, null ja maandus ning lähevad edasi järgmisse pesasse. Või et on pandud paralleelselt kaks juhet.külaline1988 kirjutas:miks vanast pliidi pistikupesast ehk seina seest tuleb välja 6 alumiiniumjuhet? On see siis märk kahe- või kolmefaasilisest või mitte
Muide, paralleelselt ja rööbiti on sünonüümid.
-
- külaline
Re: Elektripliidi ühendamine kilpi
Lugemata postitus Postitas Külaline »
Seal on kaks kahest pistikupesa ja ühest pistikupesast lähevad L, N ja PE teise pistikupesasse edasi!
-
- külaline
Re: Elektripliidi ühendamine kilpi
Lugemata postitus Postitas Külaline »
-
- külaline
Re: Elektripliidi ühendamine kilpi
Lugemata postitus Postitas Vladislav »
"Renoveeritud" elektrisüsteemist andsid aimu laes ja seintel kulgevad kaablikarbikud, kus sees 2G0,75 kiudkaabel lookles. Pistikupesades oli N jaotatud PE ja N-ks (!), kuid neutraalsoonena oli kasutusel pruuni värvi juhe.

Tahakski teemaalgatajalt nüüd küsida, kas sa suvel Tammsaare teel oma teenuseid pakkumas käinud oled?Käekiri on tuttav.
-
- Regulaarpostitaja
- Postitusi: 54
- Liitunud: 16 Okt 2012, 14:54
- On tänanud: 3 korda
- On tänatud: 3 korda
Re: Elektripliidi ühendamine kilpi
Lugemata postitus Postitas siim514 »
Kas see pidi nali olema nüüd? Mõlemalt pistikupesa pildidlt on ju väga hästi näha, et osa isolatsioon on kuumuse toimel ära sulanud ja pruuniks tõmbunud. Lisaks on tublisti kahjustada saanud ka alumiinum ise selgelt on näha, et see on muutunud pea poole õhemaks. Antud olukorras nende edsine kasutamine on seotud väga suure riskiga tulekahu tekkimiseks. Seda veel enam, et praeguse korpuse mahavõtmisega sai kindlasti neid juhtmeid liigutatud ja halb kontakt läks ilmselt veel halvemaks.külaline1988 kirjutas: Mulle tundub et te soolate pisut üle. Need pistikusse minevad traadiotsad pole mitte sulanud vaid aja jooksul sellisteks kulunud.
See on ühefaasiline, kus kohast tuleb üldse see kahefaasilise süsteemi jutt ja miks see peaks parem olema?külaline1988 kirjutas: Kui ma siit täpsemalt teada ei saa, et kas see on kahefaasiline või ühefaasiline, mis sinna esimesse pistikupesasse tuleb... Tahaksin küll kahefaasilist mis peaks ju ühefaasilisest parem olema...
On olemas ühe- ja kolmefaasilised süsteemid kui kolmest faasist kasutatakse kahte ei muuda see veel kogusüsteemi kahefaasiliseks.
Ei ole võimalik, seal on kaks 16 A kaitset erinevate tarbijate (liinide) jaoks.külaline1988 kirjutas: Lihtsalt tundub et seal on peakaitsmena 16a pluss 16a, ehk siis kokku 32amprit. Kas see teooria on praktikas üldse võimalik?
See on märk sellest, et ühe pistikupesa toide on võetud teise pistiku pesa klemmidelt paralleelselt (rööbiti). Tegemist on ikka ühefaasilise süsteemiga. Seal pildil kus on 6 soont on ilusti näha, et üks alumminjumjuhe ja pruuniga jätkatud alumiinjumjuhe on tegelt ühenduses sama klemmiga ja samamoodi sinisega jätkatud juhtme puhul, maandused (ime, et see olemas on) on lihtsalt isoleeriga kokku keeratud. Puhtalt kõhutundelt panustaks, et pealetulevad juhtmed on ainult alumiinjumjuhtmed ja teise pistikupessa edasi lähevad need pikendatud juhtmed, pead ei anna.külaline1988 kirjutas: Ainult et miks vanast pliidi pistikupesast ehk seina seest tuleb välja 6 alumiiniumjuhet? On see siis märk kahe- või kolmefaasilisest või mitte?
99 juhul 100 on sellel puhul põhjuseks, et keerati välja vale kaitse. Antud juhul pakuks, et siin on pandud kaitse nii faasi kui nuljuhtmele ja seetõttu ei pruugigi faas kaduda kui ainult üks kaitse välja keerata.külaline1988 kirjutas:
Ja ikka ei anna mulle rahu see, et kui ma kilbis kaitsme välja keerasin, miks siis pistikupesas faas alles oli?
Pliidi ühendamisest, kasutada tuleb antud juhul ikkagi ainult esimest ühendusskeemi.
Aga jah nagu eelnevalt öeldud siis tasuks elektrist kaugemale hoida ja last antud tööd teha kellelgi kes teab mida teeb. Eelnev jutt on ainult harival eesmärgil, et oleks teada mis olukord seal olla võib, loomulikult ei saa ainult piltide ja jutu põhjal väita, et nii ongi nagu ma kirjeldasin, seda saab kindlaks teha ainult kohapeal ja indikaatorkruvikeerajast jääb selle jaoks kindlasti väheseks.
-
- Ehituspenskar
- Postitusi: 3801
- Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
- On tänanud: 11 korda
- On tänatud: 80 korda
Re: Elektripliidi ühendamine kilpi
Lugemata postitus Postitas dumbuser »
-
- külaline
Re: Elektripliidi ühendamine kilpi
Lugemata postitus Postitas tvajumatt »
Seda nn kahe faasi juttu olen ise ka kuulnud. Tulebki see sellest, et vanasti oli suht levinud, et ühe korteri kohta oli kasutusel üks faas, mis tuli korterisse koridori kilbist läbi kahe kaitsme. Võhikute 'jaoks oli tegemist justkui kahe faasiga.
-
- külaline
Re: Elektripliidi ühendamine kilpi
Lugemata postitus Postitas Külaline »
Re: Elektripliidi ühendamine kilpi
Lugemata postitus Postitas h.m.m »
Tel. 5336neli63kaks
-
- Uus kasutaja
- Postitusi: 14
- Liitunud: 03 Dets 2016, 21:02
Re: Elektripliidi ühendamine kilpi
Lugemata postitus Postitas külaline1988 »
Lõhkusin juhtmete ümbert veidi lahti ja on näha et mõlemad lähevad otse üles.
Siin on pildid, kui kedagi huvitab: https://www.upload.ee/gallery/15781/Pli ... kter2.html
Pildil on näha et esimesse pistikupessa tuleb ülevalt kaks kolmesoonelist alumiiniumkaablit teineteise peal.
Kokku saavad need lae all harukarbis ja ju siis seal on neil kõik faasitraadid kokku keeratud. Sellepärast siis säiliski faas mõlemas pliidile ettenähtud pistikupesas sellal kui ühe kahest pliidi kaitsmest kilbis välja olin keeranud.
Võibolla keegi vanem elektrik oskab öelda et miks on see nõnda ehitatud - kilbis on pliidile ette nähtud kaks kaitset. Mõlemast kaitsmest läheb eraldi faasijuhe kuni lae all olevasse harutoosi ning seal on need kaks faasi traati omavahel kokku keeratud, ning sealt lähevad jälle eraldi kuni pliidi pistikupesadesse - on's sellel niimoodi mõtet? Ma saaks aru, kui oleks täiesti teineteisest eraldi üks faasi juhe viidud näiteks pliidi praeahju jaoks ning teine malmplaatide tarbeks. Sel juhul oleks olnud eraldi üks kaitse praeahjul ja teine malmplaatidel.
Ja nagu näha oli ka hallil nõuka ajal maandus olemas. Maandusega pistikupesast on ka seal kaks pilti. Kuid ma ei oska arvata, millistel köögis kasutatavatel seadmetel olid sellised kolme oraga pistikud.
Ma arvan et see maanduse juhe on kilbis ühendatud kilbi korpuse külge. Samamoodi nagu ka neutraalijuhe.
Kilbi pildilt on näha, et selline ühendus on seal tehtud juba enne mind - keegi on seal kokku ühendanud neutraali ja kollarohelise juhtme kilbi korpuse külge.
Seega võiksin ma ju ühendada tuleva pliidi faasijuhtme sinna kilbis kahe kaitsmega olevasse moodulisse neist ühe kaitsmest väljuva alumiiniumjuhtme asemele ning neutraali ja maandusejuhtmed ühendaksin kilbi korpuse külge. Kas niimoodi on lubatud pliidi kaablit kilbis ühendada?
Ja pliidi ühendaksin ühefaasilise ühenduse skeemi järgi.
Ja ärge siin kohe nii tigedaks minge - ma pole veel seal midagi kuhugile ühendanud. Siin on üks elektrikuharidusega inimene olemas. Eks ma siis kutsun ta vaatama peale seda kui olen uue kaabli pliidist kilpi ära paigaldanud. Kaabli vean ma niikuinii ise ja uus kaabel läheb niikuinii kilpi, niiet selle töö saan ma ka ise ära teha. Kutsuksin ta ainult sellepärast, et need kaks eraldi kaitset seal kilbis ajavad mind segadusse. Ma ei tea, kumma kaitsme alla tuleb viia pliidi faasi juhe. Ja miks neid seal üldse kaks tükki peab olema - kas siis ühest kaitsmest pliidi tarbeks poleks piisanud?
Mul on veel üks küsimus.
Kas on lubatud 1,5kW veeboilerile panna vahele tavaline valgustile mõeldud lüliti? Vanamutt tahab et ta saaks boileri aegajalt välja lülitada kui ära läheb, kuid pistikupesa on kõrgel lae all ja boiler ise ka kõrgel.
Et siis tegin niimoodi, et boilerile mõeldud pistikupesast tuleb faasitraat alla valgusti lülitisse.
Vaadake pildi pealt kuidas see välja näeb, pilt on ka seal albumis olemas.
Tegin selle ära ja alles pärast hakkasin mõtlema, et kas see valgustile mõeldud lüliti ikka peab vastu 1,5kW 10L mahuga boileri kütmise valule. Äkki sulab lüliti üles?
Kui nii, siis kas võimsamatele tarbijatele on ette nähtud mingid eri lülitid? Kui jah, siis millised?
-
- külaline
Re: Elektripliidi ühendamine kilpi
Lugemata postitus Postitas A.S. »
Ju siis polnud pliidi jaoks piisavalt jämedat kaablit käepärast, pandigi 2 kaablit paralleelselt, kummalegi oma kaitse. Või oli lootus, et tulevikus saab ehk kolm faasi kasutusele võtta, paraku see lootus luhtus (arvestid on ju endiselt 1-faasilised).külaline1988 kirjutas:Sellesse esimesse pistikupessa tuleb ikkagi 6 soont sisse.
Olemas peaks olema ka 16A lüliteid, otsi mõni säherdune. Kui poes lülitit käes keerutades näed vaid odavat käkerdist, mis kohe-kohe peaks laiali lagunema, siis ega säherdune ei kesta küll mitte pikalt.külaline1988 kirjutas:Kas on lubatud 1,5kW veeboilerile panna vahele tavaline valgustile mõeldud lüliti?
...
Äkki sulab lüliti üles?
-
- Ehituspenskar
- Postitusi: 3801
- Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
- On tänanud: 11 korda
- On tänatud: 80 korda
Re: Elektripliidi ühendamine kilpi
Lugemata postitus Postitas dumbuser »
-
- külaline
Re: Elektripliidi ühendamine kilpi
Lugemata postitus Postitas Külaline »

-
- Ehituspenskar
- Postitusi: 6391
- Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
- On tänanud: 89 korda
- On tänatud: 142 korda
Re: Elektripliidi ühendamine kilpi
Lugemata postitus Postitas Küülaline »
-
- külaline
Re: Elektripliidi ühendamine kilpi
Lugemata postitus Postitas Voltamper »
-
- külaline
Re: Elektripliidi ühendamine kilpi
Lugemata postitus Postitas Külaline »

-
- külaline
Re: Elektripliidi ühendamine kilpi
Lugemata postitus Postitas Voltamper »
Tänud muret tundmast, füüsika hinne oli mul reeglina 5.Külaline kirjutas:Boileri välja lülitamine isegi 24 h-ks annab veidi säästu, rääkimata siis 2 või enamast päevast. Kui tuba 1 ööpäev ei küta, säästad samuti. See on jama jutt, et pärast ju kütad mõnda aega topeltvõimsusega et sama temperatuur tagasi saada ja ei säästa midagi. Kes nii ütlevad, neile soovitaks füüsika eratune võtta.
Jään endale kindlaks, et näiteks 100L kaasaegse soojusisolatsiooniga boilerit 24 tunniks välja lülitada pole küll mõtet.
Mine “Elekter, elektriseadmed”
- Ehitusfoorum
- ↳ Üldfoorum
- ↳ Ahjud, kaminad, korstnad
- ↳ Aiad, väravad
- ↳ Aknad, uksed
- ↳ Betoon ja betoonitooted
- ↳ Ehitustööriistad
- ↳ Ehitusmaterjalid
- ↳ Elekter, elektriseadmed
- ↳ Energiamärgis ja energiaaudit
- ↳ Fassaadide arutelu
- ↳ Katused, laed
- ↳ Hüdroisolatsioon
- ↳ Kaevud
- ↳ Konstruktsioonid, seinad
- ↳ Küttesüsteemid
- ↳ Palkmajad
- ↳ Projekteerimine, projektid
- ↳ Põrandad
- ↳ Puit ja puidutooted
- ↳ Restaureerimine
- ↳ Seadusandlus
- ↳ Soojustus, isolatsioon
- ↳ Saunad, dussiruumid, vannitoad, sanitaartehnika
- ↳ Siseviimistlus, värvid, plaatimistööd
- ↳ Ventilatsioon
- ↳ Veevarustus, kanalisatsioon, käimlad
- ↳ Vundamendid
- ↳ Naljanurk
- ↳ Arhiiv
- Ärifoorumid
- ↳ Otsin tööd
- ↳ Pakun tööd
- ↳ Ostu-müügifoorum
- ↳ Annan/võtan rendile
- ↳ Hinnapäring