Õpin kutsekoolis elektrikuks. Varem olen ka elektriga kokkupuutunud, see tähendab, kunagi sai alustatud õppimist, aga jäi pooleli. Nüüd uuel ringil. Senini olen olnud omal käel õppija. Nüüd sain endale nii öelda esimeseks "diplomitööks" väikese eramaja renoveerimise. Kõiki töid teen kogenud elektriku järelvalvega, see tähendab iseseisvalt teen- kaabeldan, paigaldan ja pärast kontrollib kogemustega mees üle, 20 aastase staažiga. Pidevalt ei taha aga meest tülitada ja mõningad asjad küsiks üle, loodan, et minu puhul on see andeksantav, kui kuskil eksin

Mõtlesin ,et küsiks mõningad asjad üle foorumi rahva käest.1. Kui majja tuleb krundi liitumiskilbist 4x16 Al kaabel, siis majasiseses kilbis tuleks PE ja N latid omavahel sillata? Kui õigesti arusaan on 4 soonelise juhtme puhul tegemist PEN, ehk kaitse ja neutraaljuht on ühildatud. Kilbis seega sildan latid ja kordusmaanduse ühendan samuti PE lati alla?
2. Kui boileri võimsus on 2000w , kas siis 3gx1,5 kaabel on sobilik? Mõtlen, et kiire arvutus näitab P võrdub UxI ja I võrdub P/U 2000w:230v annab tulemuseks 8,7A. Kavatsen kasutada 13A kaitset kilbis. Samuti võiksin ju sama kaitselüliti alt võtta toite ka põrandaküttele ca 600w võimsusega, 2,6A ja jääks veel varugi.
3. Pesumasina pass näitab, et peaks kasutama 10A kaitset, vedasin toiteks 3gx1,5 PPJ kaabli. Peaks ju sobima. Või on pesumasinal ja boileril mingi kindel nõue või tava, et pannakse vähemasti 2,5 ristlõikega kaabel?
4. Kas on normaalne ja mõistlik kui kasutan pesuruumis ühte RVK nii boileri, pesumasina, põrandakütte, peegellambi ja peegellambi pistiku ning pesuruumi valgustuse jaoks? Hetkel on boileril ja pesumasinal eraldi toide, tahaks põr. küttele võtta boileri juurest.
5. RVK´de optimaalset arvu ei oska öelda, mis oleks mõistlik ja mitte ülepingutamine? Ise plaanisin kasutada eraldi pesuruumis RVK, 3 toa pistikupesad eraldi RVK, köögi pistikutel eraldi RVK ning eraldi RVK alla plaanisin panna välivaguse, völipistikud ning keldri valgus ja pistikud. Muidugi võiks ju iga liini puhul kasutada RVK, aga el. pliidi puhul ja tubade valguse puhul on see ebavajalik pigem.
6. Köögis mõtlesin teha 2 eri liini, et näiteks külmik, kohvimasin ja veeketja näiteks üks grupp ning teine grupp siis mikro, ja töökoha pistikud Või on see ülepingutamine. Kui kõik korraga tööle panna, mida juhutb küll harva, aga juhtub, siis pole see ju parim variant, kui veekeetja keedab vett, kohvimasin teeb kohvi ja mikro soojendab toitu. Siin tuleks vast arvutada köögitehnika võimsust ja sellest lähtuda? Kaabelduse kavatsen teha 3G x 2,5 ja kasutada C16 automaate
Tänan ette juba ära, kes kaasa viitsib mõelda