Vesipõrandaküte OSB plaadile

põrandad, põrandatööd
Kodanik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 18 Apr 2006, 17:24

Vesipõrandaküte OSB plaadile

Lugemata postitus Postitas Kodanik »

Kuidas oleks õigem teha kui kandvast OSB plaadist on võimalik põrandat tõsta 50mm? OSB plaat puitlaagidel - seega valada ei julgeks - liiga raske...
A. OSB-le laotan fooliumi; kinnitan küttetoru; toru vahele kipsiribad 2kihti (26mm); valan kipsiribade vahe Knauf FE50 täis; peale kivinemist laustasandus ~24mm. Tülikas tundub, kallis, raske.
B. OSB-le laotan fooliumi; kinnitan küttetoru; toru vahele kipsiribad 3kihti (39mm); valan kipsiribade vahe Knauf FE50 täis; peale kivinemist liimiks peale õhema kipsplaadi. Lihtsam teha, odavam?, kahtlasem.
Kumb konstruktsioon tundub parem/õigem? Miks?
Kas ribade vahele tuleks äkki hoopis valada fiibersegu (et ei praguneks/mureneks)?
Tahaks ise paigaldada, kuid valamise ajaks küll survet küttetorudesse ei oske tekitada. Mis juhtub kui valan survestamata torudele?
Kasutajanimi:*
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 28 Okt 2007, 16:08

Lugemata postitus Postitas Kasutajanimi:* »

Minul ka sama töö varsti ees. Erinevus vaid, et põrandat vaja tõsta ~3cm.
Plaanin ka kipsiribad (2kihti 2x12,5))panna, aga vahed valaks koos laustasandusvaluga nii et kogu paksus jääks ~3cm (tasandusvalu kipsi peale lisaks ~4mm). Tundub, et nii saaks tasaseima lõpptulemuse, ühtlasema ja parema soojusjuhtivuse kuna kips ei ole eriti hea soojusjuht. Pole vaid suutnud veel otsustada kas panna 16 või 20 toru ning mis sammuga.
Kipsplaadi (~9kg m2) ja valumassi kaaluvahe on vist umbes kahekordne.
Sooviks ka targematelt nõu:
Kuidas planeerida toru paigaldus, mis sammuga, mitu ringi välisseinte juures väiksema vahega jne. et saaks ruumi peale kokku vajalikud jm.?
PS. kas keegi oskab kommenteerida Industekis müüdavat "helehalli värvi" põrandaküttetoru, kas see on OK.
Vasta