Viadrus U26 termoregulaatorite õige seadistamine

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
pilleriinuke
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 30 Okt 2010, 18:57

Viadrus U26 termoregulaatorite õige seadistamine

Lugemata postitus Postitas pilleriinuke »

Mees pole kunagi neid kette uste küljes kasutanud. Käib ja krutib ees ukse küljes kruvi, tagumine õhuluuk on kogu aeg kinni. Panin ketid külge tagasi ja tahaks neid panna nüüd ise vastavalt temperatuurile uksi avama-sulgema. Aga ei tea, kas pean vaatama valgeid või punaseid numbreid ja kuidas see temperatuuri värk õige peaks olema? Millise temperatuurianduri järgi- kas see, mis katla peal või selle toru oma, mis näitab katlast väljuvat temperatuuri?
Kogu süsteem on niikui nii p...e kukkunud. Katel läheb 100 kraadini, aga akupaagi ülemine ots vaevalt 60 saab. Olen juba harjunud, et talvel kütan 24h, et sooja saada. Maja on soojustatud, aga uus ja vana süsteem koos ei toimi. Torude üleminekud on valed jne. Iga mees, kes vaatama tuleb, ütleb erineva arvamuse.

Hetkel aga küsimus katla õhu-uste reguleerimise kohta.
pilleriinuke
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 30 Okt 2010, 18:57

Re: Viadrus U26 termoregulaatorite õige seadistamine

Lugemata postitus Postitas pilleriinuke »

Lisan pildid ka.
Manused
IMG_4753.JPG
IMG_4753.JPG (150.97 KiB) Vaadatud 3033 korda
IMG_4752.JPG
IMG_4752.JPG (102.4 KiB) Vaadatud 3033 korda
IMG_4751.JPG
IMG_4751.JPG (137.21 KiB) Vaadatud 3033 korda
IMG_4750.JPG
IMG_4750.JPG (80.05 KiB) Vaadatud 3033 korda
harilik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 38
Liitunud: 12 Aug 2015, 16:02

Re: Viadrus U26 termoregulaatorite õige seadistamine

Lugemata postitus Postitas harilik »

See kett vägapalju juurde ei anna, katel saab kiiremini töötemperatuurile kuid kütmise lõpus jahtub jälle kiiremini maha.
Ise tegin nii et ostsin espakist mingi 10 eurise suitsugaaside termomeetri. Selle panin kohe katla taha ja seadsin keti selliselt et alguses kui luuki lahti hoiab, temperatuur üle 500 ei läheks (mul metall moodulkorsten) ja selle regulaatori nupuga teed täpimisreguleerimist. Külmalt siis keerad luuki kas koomale või rohkem lahti. Idee siis selles, et suurem temperatuuri reguleering hoiab seda luuki kauem avatuna. Põhitöö teeb ikkagi see kruvi seal ukse küljes ära.
Kui akupaagi ülemine otski soojaks ei lähe siis kas maja tarbib liiga palju ära, või katla ja akupaagi vaheline segamissõlm ei toimeta.
Endal laadimispump äkki 67 kraadi termostaadiga ja paak läheb kõigepealt 67 ja siis sealt edasi.
harilik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 38
Liitunud: 12 Aug 2015, 16:02

Re: Viadrus U26 termoregulaatorite õige seadistamine

Lugemata postitus Postitas harilik »

Praegu hakkasin veel mõtlema seda et katla töötemperatuur 90 kraadi on ikka liiga palju mis süsteem sul seal katla ja akupaagi vahel on?
Prill
külaline

Re: Viadrus U26 termoregulaatorite õige seadistamine

Lugemata postitus Postitas Prill »

Endal ka Viadrus U26 katel, aga hästi ei saa kirjeldusest aru, mis mitu ketti ja õhu uksi ja mis selle tagumine õhuluugi all silmas on peetud. Enda katlal on ketiga reguleeritud primaarne õhuluuk alumise nn tuhavõtu ukse küljes. Ülemise ukse küljes see sekundaarse õhuluugi pööran süütamise ajal käsitsi 3-4 mm lahti ja kütmise lõpus kinni.
Primaarse ketiga õhuluugi sättisin selle loogika järgi, et katel keema ei läheks, piltlikult, kui mingil põhjusel pumpades elektritoide kaob (nt elektrikatkestus) ja katlas vee temperatuur hakkab tõusma, siis ketiga laseb automaatselt õhuluugi kinni, hapniku pealevool lakkab ja tuli jääb nälga ning keemaminekuoht saab ellimineeritud. Sekundaarse õhuluugi (ketta) ülemise katlaluugiI mõte on vist, et põlemine oleks täielikum, tahkeütte põlemisel võib juhtuda, et alt tulev hapnik põleb ära ja osa kuumusega tekkivat nn "puugaasi" läheb korstnasse - sekundaarne õhu pisike pealevool hoolitseb, et ka nn leegi tipus jätkuks hapnikku ja põlemine oleks täiuslik. Ise kütan katlavett 80-90C vahel, ja töörõhu sättinud 1bar peale (1.5 bar-ised kaitseklapid). 100C ehk katel keeb, tundub suht jõhker korstnasse kütmine.
See, et katel keeb ja akupaaki midagi jõuda ei taha on kahtlane küll, kas tõesti suur maja ja katel võimsusega piiripealne valitud. Samas võib olla ka muid hädasid, näiteks katlaringi pump ei tööta (on kinni jäänud v katki, töötab liiga aeglase kiirusega või ka muud hädad kuskil. Endal ka korra pump "kinni jäänud" (peale suvist seismist - käima aitas korra roobiga koputada :) ).
Spetsialistid peaksid vast ikka jagu saama, ise ei ole spetsialist ja minu jutt tõele ei pretendeeri. Kuigi oma katlasüsteemi ehitasin skeemi järgi ise kokku, mis tähendas, et tuli endale toimispõhimõtted mingil määral selgeks teha, ja kui natuke aru saada, miks mingid luugid, ketid, torud, kraanid on, ja mis loogikaga toimima mõeldud on.
Külaline
külaline

Re: Viadrus U26 termoregulaatorite õige seadistamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kett on selle jaoks, et kui katla temperatuur hakkab kõrgeks minema (hakkab saavutama kettaga määratud väärtust), siis suletakse õhu siiber ja põlemine lõppeb.
rst
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 372
Liitunud: 30 Okt 2013, 17:18
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 16 korda

Re: Viadrus U26 termoregulaatorite õige seadistamine

Lugemata postitus Postitas rst »

Esiteks prooviks selle järgi käituda ja sättida regulaatori niimoodi.
http://www.kyte.ee/userfiles/files/U26juhend.pdf
Teiseks ise jätsin eelmise malmkatlaga alumise luugi väga minimaalselt lahti selle kruvi abil. Vahe jäi võibolla 1-2mm. See selle pärast, et mingi minimaalne tõmme oleks ning sisse ei hakkaks ajama (oli vahest harva komme kehvema ilma korral). Igal juhul temperatuur sellise avaga tõusma ei hakkanu vaid pigem langema, kuid mingi põlemine veel toimus.
Kolmandaks paneks segamissõlme/katla pumba kõige kiirema asendi peale.

See on küll selgub katsetamise käigus kuid alustaks nii, et kütaks katla 85 kraadini ning sätiks termostaadi pealt samuti 85 kraadi (säti näiteks punase skaala järgi). See järel sättida keti pikkus nii, et see paneb napilt alumise luugi kinni.
Nüüd tuleb oodata ja vaadata kas katla temperatuur jääb umbes 80-85 kraadi vahele niiöelda pendeldama kogu kütteprotsessi vältel.

Kui suur akupaak on ning kui võimas katel? Kas vana või uus maja ning palju umbes köetavat pinda?
Vasta