Rikkevoolukaise rakendub ilma vooluta

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Külaline
külaline

Re: Rikkevoolukaise rakendub ilma vooluta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: .....

Kuidas seda kindlaks teha?
..

Lahutus on tehtud väljalöövale RVK-le eelnevas kilbis. Enne seda on ainult alajaama neutraal ning kordusmaandust ei ole.
Ilmselt nii, et lülitada välja kõigi muude ahelate tarbijad (sealjuures nende endi lülitist, mitte liinide kaitselülititest).

Peale selle saab veel mängida situatsiooniga, kus kõik mud tarbijad on kenasti koormatud , kuid seda kolme faasi korral sümmeetriliselt - sel juhul jääb tarbimise neutraalpunkt ikka toite neutraalpunktist ära nihkumata ja PE-N ühendamisel väljalöömist ei toimu
:hello:
A.S.
külaline

Re: Rikkevoolukaise rakendub ilma vooluta

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Külaline kirjutas:Puht professionaalsest küljest huvitab siiski, kas tegemist on tõesti vaid induktsioonvooluga, mis indutseeritud eelpool RVK -d N juhiga samas kaablis paralleelselt kulgeva faasijuhi poolt või ikkagi naaberahelate koormusvoolu poolt ühises N juhi osas tekitatud pingelangust tingitud voolu poolt?
Võib tõesti olla induktsioonivool, vähemalt teoreetiliselt, välistatud pole. Aga see vool peaks siis kusagil peale RVK-d maasse jooksma, muidu võib sellest RVK toimimiseks väheks jääda. Sest PE lati maanduse kaudu üritab induktsioonivool ju otse maasse minna, eeldusel muidugi, et sissetulev PEN ja maandus on ikka selle latiga ühendatud.

Kui ise tekitad voolu, siis ahelas on ka üks ühine osa, selleks on N ja PE lati vaheline sild. Kui selle sillaga on paralleelselt näpitsatega kokkupigistatud N-PE ühendus, siis lähebki osa voolu sealt läbi. Meeldib või mitte, nii see on.

Kui naabrimees (või sina ise, vahet pole) tekitab voolu ja sinu majapidamises on mõni reaalselt maaga ühendatud seade. Kas siis läbi torude (näiteks veepump, soojaveeboiler), seade otse vastu maad/betoonpõrandat (näiteks kompressor) või kuidas iganes. Kuni N ja PE pole näpitsatega kokku pigistatud, pole hullu midagi, naabrimehe vool käib osaliselt vaid sinu PE juhtmest läbi. Ühendad N ja PE kokku, läheb osa sellest voolust maasse ka läbi sinu N juhtme (see on nüüd ju PE juhtmega paralleelselt).
Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas: Puht professionaalsest küljest huvitab siiski, kas tegemist on tõesti vaid induktsioonvooluga, mis indutseeritud eelpool RVK -d N juhiga samas kaablis paralleelselt kulgeva faasijuhi poolt või ikkagi naaberahelate koormusvoolu poolt ühises N juhi osas tekitatud pingelangust tingitud voolu poolt?
Kuidas seda kindlaks teha?
Ma oletan, et loogilise mõtlemise ja mõõteriistade abil.
 
Vasta