Kindakrohvi vms ideid vannituppa...

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
Olustvere
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 07 Mär 2016, 11:21

Kindakrohvi vms ideid vannituppa...

Lugemata postitus Postitas Olustvere »

Jätsin vannitoas plaatimata ühe seinajupi nii 2x2m, kipssein. Tahaks sinna aretada midagi kunstipärast, kuid kogemusi napib ja ideid samuti. Olen paar korda teinud nn kindakrohvi moodi munakiviseina ja paar sarnast objekti veel, kõikide puhul kasutanud MP75 ja lakk peale, et hea puhastada.
Vannituppa vajalikud arvatavasti teised materjalid ja tehnikad. Oskab keegi ehk valgustada, millega oleks turvaline kunsti luua vannitoas?
Olen avatud igasugustele ideedele, mitte ainult krohviga möllamiseks. Valikus on ka struktuurvärvid, struktuurpahtlid ja üldse kõik, millega üks seinajupp põnevaks teha.
Ja oskte ehk jagada linke või vihjeid erinevatest tehnikatest. Usun, et youtubes on videoid üleval küll, kus demonstreeritud erinevaid tehnikaid kuid ei oska neid sealt kuidagi leida.... :hello:
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Kindakrohvi vms ideid vannituppa...

Lugemata postitus Postitas keemik »

Endal tegin vannitoas kaks seina vahtplasti armeerimisseguga (eelmisest omanikust üle jäänud). Tõmbasin võrguga seina, lasin veidi olla ja siis võtsin laia pintsli, mida kastsin vahepeal vette, ja hakkasin sellega jooni, ringe, ovaale peale tõmbama. Pärast värvisin valge silikaatvärviga. Mulle meeldib, piisavalt strutkuurne, naturaalne. Alumisel korrusel tegi sõber maaler korstnajala MP 75-ga samas tehnikas, mulle ei meeldi see nii palju, liiga "auguline". Ilmselt on asi selles, et ma libistasin kergemalt üle pinna ja armeerimissegu on peenema struktruuriga. Mida tegin valesti:

1) poole pealt sai võrk otsa, tegin ilma edasi, nüüd on paar pragu.
2) kipsplaadi õhendatud servad tee enne kas pahtliga või sama seguga. Muidu on kehv struktureerida, sest vuukides on paksem kiht segu, mis käitub erinevalt.
3) ehk tasuks kipsplaat kruntida (ma ei viitsinud). Seni veel on segu kinni.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kindakrohvi vms ideid vannituppa...

Lugemata postitus Postitas Urmas »

keemik kirjutas:1) poole pealt sai võrk otsa, tegin ilma edasi, nüüd on paar pragu.
2) kipsplaadi õhendatud servad tee enne kas pahtliga või sama seguga. Muidu on kehv struktureerida, sest vuukides on paksem kiht segu, mis käitub erinevalt.
3) ehk tasuks kipsplaat kruntida (ma ei viitsinud). Seni veel on segu kinni.
Ehtsad õpikunäited algajate vigadest! :)

Märksõnaks juutuubi otsingus on "decorative plastering" ja sealkaudu tuleb märksõnu veel juurde. Dekoratiivse viimistluse tegemist kipub segama ainult fantaasiapuudus või meeltesegadus erinevate variantide vahel valides. Endal tehes kogemuste puudus pole reeglina takistuseks ja igatsugu visuaalse poole kriitika lämmata juba eos väitega, et see on taotluslik ning kriitik ei tea suurest kunstist mitte essugi. :)
Kriitikat ja nõuandeid tehnilise poole pealt nagu näiteks Keemiku omad, tasub arvesse võtta!
GRO
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 23 Mär 2016, 10:53
Asukoht: Rakvere

Re: Kindakrohvi vms ideid vannituppa...

Lugemata postitus Postitas GRO »

tere on selline spets dekor krohv nägu mikrocement väga hea niiskuskindel materjal Oleg.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kindakrohvi vms ideid vannituppa...

Lugemata postitus Postitas Urmas »

GRO kirjutas:tere on selline spets dekor krohv nägu mikrocement väga hea niiskuskindel materjal Oleg.
On jah see vannitubadesse täiesti sobiv, kuid ma ei tea, kas Eestis müüakse natuke odavamat microtsemendi analoogi kui Wall2Floor. Selle W2F hind ei ole just kõige odavam. Sobiva hinna puhul oleks analoogist isegi huvitatud.
GRO
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 23 Mär 2016, 10:53
Asukoht: Rakvere

Re: Kindakrohvi vms ideid vannituppa...

Lugemata postitus Postitas GRO »

tere analoogi on palju ei oska öelda on need eestis müüa või peab tellima senibeton,art-mikrobeton, stuc granito,stuc deko.Oleg
MirjamTi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 29 Mär 2016, 14:51

Re: Kindakrohvi vms ideid vannituppa...

Lugemata postitus Postitas MirjamTi »

Olustvere kirjutas:Jätsin vannitoas plaatimata ühe seinajupi nii 2x2m, kipssein. Tahaks sinna aretada midagi kunstipärast, kuid kogemusi napib ja ideid samuti. Olen paar korda teinud nn kindakrohvi moodi munakiviseina ja paar sarnast objekti veel, kõikide puhul kasutanud MP75 ja lakk peale, et hea puhastada.
Vannituppa vajalikud arvatavasti teised materjalid ja tehnikad. Oskab keegi ehk valgustada, millega oleks turvaline kunsti luua vannitoas?
Olen avatud igasugustele ideedele, mitte ainult krohviga möllamiseks. Valikus on ka struktuurvärvid, struktuurpahtlid ja üldse kõik, millega üks seinajupp põnevaks teha.
Ja oskte ehk jagada linke või vihjeid erinevatest tehnikatest. Usun, et youtubes on videoid üleval küll, kus demonstreeritud erinevaid tehnikaid kuid ei oska neid sealt kuidagi leida.... :hello:
Mina tegin dekoratiivpinnana seina pitsimustri. Pitsi võib vajutada ükskõik, mis krohvi sisse. Vannituppa sobib siis paremini lubikrohv. Laheda ja kunstilise pinna saavutamiseks surusin vana pitsliniku järgemööda terve seina ulatuses märga krohvi. Soovitan soojalt - tulemus jäi struktuurne, mänguline ja isegi natuke mõnusalt pilvine!
kolekoll
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 90
Liitunud: 08 Okt 2009, 23:27
Asukoht: Tartu
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Kindakrohvi vms ideid vannituppa...

Lugemata postitus Postitas kolekoll »

Mul vannitoas näiteks dekoratiivsavi, paar milli paks, laes on lubivärv struktuurne, samuti olen teinud lubipahtliga erinevaid struktuure ja hiljem lasuurina kasutanud oliivseepi, mis tekitab vetthülgava kihi .. Siin nagu igaühe fantaasia .. pitsilise materjaliga saab ka väga vingeid mustreid. Kunagi oli mul klient, kellele seina tõmbasin lubipahtli ja vajutasin sinna sisse vahtra, tamme ja muid puulehti ja siis triikisin ja eemaldasin ja hiljem siis erinevate lasuuridega sai timmitud veel seda seina ..
Müün pimedate linnas peegleid. http://public.fotki.com/siseviimistlus/
Vasta