suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
-virks-
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 187
Liitunud: 28 Apr 2013, 12:38
On tänatud: 10 korda

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas -virks- »

Mida tähendab selles lauses "ka"?
§ 39 1
(2) Korrakaitseorgani ametiisik võib siseneda valdaja teadmisel ja juuresolekul tema valduses olevale piiratud või tähistatud kinnisasjale, ehitisse, eluruumi ja ruumi ka tulekahju tekkepõhjuse väljaselgitamiseks.
Kasutaja avatar
hambakari
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 342
Liitunud: 26 Jaan 2012, 13:55
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas hambakari »

ilmselt on hetkeolukord siis selline, et vastavalt TuOS §3lg1p4 peab sul olema vähemalt ühes ruumis üks autonoomne ja töökorras tulekahjusignalisatsiooniandur, ning tänu sellele tuleohutuspaigaldisele saab paindlike järelevalvemeetmete ja õiguspäraste ning eesmärgipäraste ja efektiivsete kaalutluste piires ka ettekirjutusi jms sunnirahasid määrata.
kui üritad seda igati paindlikku ja mõistlikku röövretke kuidagi takistada, siis saad 300 trahviühiku ehk 1200 euri piires ka trahvi, ning kui väga sõgedaks muutud, siis saab peale sunnirahade ja sundtoomiste veel rehve puruks lasta, hoonesse sisse tungida, andurid jms kütteallikad hoiule võtta ning lõpuks kogu kraami veel oksjonil maha müüa.
aga õnneks kestis see reid vist aind nädal aega ja kusagil eriti vaestes ringkondades(kus ühtlasi käivad ka valijatega kohtumas?)... ning pantvange vist esialgu veel ei võetud...
betoonieri
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 23 Mai 2012, 06:39
Asukoht: Tallinn Nõmme
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas betoonieri »

hambakari kirjutas: kui üritad seda igati paindlikku ja mõistlikku röövretke kuidagi takistada, siis saad 300 trahviühiku ehk 1200 euri piires ka trahvi
Kuni 300! Aga see praegu! Minu teada riik ei vihka, vaid ikka armast raha. 1. märts peaks trahviühik tõusma 8eur/ühik. Taheti isegi kümneni tõsta!!!
Arvan, et inimene kellel see lahe tagumine lihas ikka tugev ei ole, see ei peaks hakkama selle teerulli süsteemiga vaidlema hakkama.
Betoon on meie sõber!
betoonieri@gmail.com
+37255670626
Kristel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 47
Liitunud: 14 Mai 2014, 10:02
On tänanud: 1 kord

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas Kristel »

.
rootsieestlane
külaline

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas rootsieestlane »

mulle tundub, et Eesti vabariigi on omajagu piixu aidanud:

- kommunistid
-quislingistid, nn. mantlivahetajad, korruptsioon ja teised idapoolt tulevad suur- ja pisipahed
-postsovetlikus Eestis kaasaarvatud tarbimis yhiskonna vôlud ja mured ning naesed...
vt videod kuis naesed rahvusriike hävitavad:

https://www.youtube.com/watch?v=UxpVwBzFAkw

Eelnev komm on kerge väliseesti kunstiline vorm ja ei ole môeldud kellegi solvamiseks. Vaid järelemôtlemiseks. Hellalt
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas rokikas »

"Õiguskantsleri hinnangul on suitsuanduri kontrollimiseks inimeste eluruumi sisenemine põhiseadusega kooskõlas, kuna tuleohutusnõuded on suunatud avaliku kindlustunde tagamisele."
http://tarbija24.postimees.ee/3632979/o ... i-siseneda
udupea
külaline

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas udupea »

rokikas kirjutas:"Õiguskantsleri hinnangul on suitsuanduri kontrollimiseks inimeste eluruumi sisenemine põhiseadusega kooskõlas, kuna tuleohutusnõuded on suunatud avaliku kindlustunde tagamisele."
http://tarbija24.postimees.ee/3632979/o ... i-siseneda
Ja mis me siit uut peaks välja lugema? Me teadsime, et kontrollil on sisenemise õigus, see lihtsalt pläkutati üle! Sama hästi võib kantsler öelda täna, et politsei võib lubasid kontrollida! Aga siseneb kontroll vastavalt seadusele:
https://www.riigiteataja.ee/akt/123032015137?leiaKehtiv
Külaline
külaline

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas Külaline »

udupea kirjutas: Aga siseneb kontroll vastavalt seadusele: https://www.riigiteataja.ee/akt/123032015137?leiaKehtiv
Selle seaduse §3 lg1 ütleb, et isik on kohustatud ja sama §-i lg1 p.11 ütleb, et abistama riiklikku järelevalvet teostavat ametiisikut igakülgselt järelevalve teostamisel.
§30 lg1 p.9 ütleb, et tuleohutuspaigaldis on muu seade ja tehnosüsteem, mis on mõeldud tulekahju avastamiseks ... ja muu seade on suitsuandur.
§31 p.2 järgi peab tuleohutuspaigaldise omanik korraldama ettenähtud juhtudel tuleohutuspaigaldise vaatlust, kontrolli ja hooldust.
Muidugi on meeldivam kui tead kontrolli oodata, aga ise küll ei näe mitte ühtegi põhjust mitte sisse lasta päästeametnikku, kes näiteks parasjagu mõne kortermaja kontrollimisel koputab ka minu korteri uksele.

Urmas
toomas777
külaline

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas toomas777 »

Külaline kirjutas:
udupea kirjutas: Aga siseneb kontroll vastavalt seadusele: https://www.riigiteataja.ee/akt/123032015137?leiaKehtiv
Selle seaduse §3 lg1 ütleb, et isik on kohustatud ja sama §-i lg1 p.11 ütleb, et abistama riiklikku järelevalvet teostavat ametiisikut igakülgselt järelevalve teostamisel.
§30 lg1 p.9 ütleb, et tuleohutuspaigaldis on muu seade ja tehnosüsteem, mis on mõeldud tulekahju avastamiseks ... ja muu seade on suitsuandur.
§31 p.2 järgi peab tuleohutuspaigaldise omanik korraldama ettenähtud juhtudel tuleohutuspaigaldise vaatlust, kontrolli ja hooldust.
Muidugi on meeldivam kui tead kontrolli oodata, aga ise küll ei näe mitte ühtegi põhjust mitte sisse lasta päästeametnikku, kes näiteks parasjagu mõne kortermaja kontrollimisel koputab ka minu korteri uksele.

Urmas
Need punktid lähevad muudatusse teiste punktidega. Isik läks valdajaks jne. Teemas läbitud osa. Vee sogamine ei vabasta ametniku reeglitest!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas Urmas »

toomas777 kirjutas:Need punktid lähevad muudatusse teiste punktidega. Isik läks valdajaks jne. Teemas läbitud osa. Vee sogamine ei vabasta ametniku reeglitest!
Vahetagu neid termineid palju tahes, aga asja mõte jääb ikkagi samaks. Ma ei saa aru inimeste vastuseisust nende kontrollide suhtes. Nad ei tule ju kell 1 öösel, vaid mõistlikul ajal, nad ei murra teie elamisse jõuga sisse, vaid alati teie nõusolekul, kas eelnevalt kokkulepitud ajal või kui ootamatult ja juhtute kodus olema, siis nad ikka küsivad luba sisenemiseks ja kontrollimiseks. Miks peab kohe kontrollidele koerad kallale ässitama? Nagunii te kontrollimisest ei pääse ja mida suurem on teie vastuseis, seda nõulikumaks arvatavasti lähevad ka kontrollid. Ise ju keerate endale käkki, heaga saab palju paremini ja kergema vaevaga asju lahendatud. Kontrollides tuleb näha ka inimest, mitte ainult kuivikust ametnikku.
OT. Eile, tulin Tallinnast ja enne kodu hakkas värvimuusika taga vilkuma. Peatusin, andsin dokumendid ja tuli välja, et olen juba neli(!) kuud sõitnud kehtetu ülevaatuseta. Mis siis edasi juhtus? Midagi ei juhtunud, kirusin ennast politseiniku kuuldes, et pole vaadanud tehnilisse passi ja lubasin täna hommikul olla esimene ülevaatuse järjekorras. Palus veel puhuda, andis dokumendid tagasi, mainis veel omakorda, et kohe hommikul läheks ülevaatusele, sooviti head teed ja oligi kõik. Olge ametnikega viisakad ja ei mingeid trahve! Lätis, Bauskas fikseeriti 50-ne alas 72km/h(oli kerge mäkketõus), peeti kinni, näidati radarinäitu, olin nõus, kontrolliti dokumente, viibutati sõrmega, loeti sõnad peale ja head aega. Ei mingeid altkäemakse, vaid heaga! :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
betoonieri
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 23 Mai 2012, 06:39
Asukoht: Tallinn Nõmme
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas betoonieri »

Toon omalt poolt ka kaks näidet politseist. Samuti ei vaadanud ülevaatust. Oli uus auto ja mingil põhjusel arvasin, et esmane ülevaatus kestab aasta veel. Oli krooni aeg ja summa tehti minimaalne mingi 180-200eek. Oli ka aeg kus öeldi, et kassat vaja täita ja kasvõi minimaalne teha. Läks mingi aeg mööda ja sõber jäi ülevaatuseta sõiduga vahele. Sai hoiatuse! Eks vist selle pärast, et S klassi mersuga ja viis korda kallima isendiga tegemist. Mina ei suutnud küll mingit muud põhjust näha!
Teine kord tulime ühe kolmanda sõbraga Raba-Rockilt ära. Politseid puhumistega tee otsadel ees. Läheme astume ligi ja sõber küsib, et äkki teeks kontroll puhumise? Hr. ametnik niikuinii seisis seal üksinduses selles tee lõigul! Vastus tuli kuidagi susinal, vastikusega läbi hammaste "Sa sõida siia, siis saad teada kas on jääknähud"! Sõber kes on väga heade elukommetega ja kindel patrioot ei uskunud enne sellist suhtumist!
Paistab sedasi, et ametnik muutub mingi moment oma riigi nägu. Riik eemaldub rahvast!
Muideks esimese näitega oli lisaks veel, et suutsin selle makse tähtaja ära unusta ja täituri summaga muutus see mingi 500eek. suuremaks :D . Ei taha riik kuidagi teadata, et makse tähtaeg on ületatud! Kui võtta, siis ikka viimane ka!
Antud teemaga on sama teema. Välja pressimine on selle nimetus. Siin keegi mainis, et viis aastat on hoiatatud! No ja siis, et on! Äärmus olukorrad on ka! Kui ma praegu enda järglased 22 ja 19 aastased oma elamisse viskaks ei oskaks nad isegi selle anduri peale tulla. Või arvate, et satub facebookis anduri nõude peale? Seega leian, et on väga vale kui antud teemaga ei alustata trahvi asemel hoiatusega. Järk-järguline peaks trahv ikka olema! Kui andurit ei nähta mitmendal kontroll korral, siis on see õigustatud trahv.
Kui nüüd mõelda sellele, et ametnik ilmub minu kui valdaja klaas välisukse taha momendil kui suurendan söögilaual eestlaste iivet, siis mis sellest arvata? Olen enamgi kui kindel, et teatatakse ette! Kui keegi teaks öelda, et see ei ole nii, siis rääkigu!
Betoon on meie sõber!
betoonieri@gmail.com
+37255670626
Külaline
külaline

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas Külaline »

betoonieri kirjutas:Seega leian, et on väga vale kui antud teemaga ei alustata trahvi asemel hoiatusega. Järk-järguline peaks trahv ikka olema! Kui andurit ei nähta mitmendal kontroll korral, siis on see õigustatud trahv.
ka siis ei ole see trahv õigustatud , kuna tegu on kohustusliku asjaga, siis oleks ju mõistlik see kontroll ja sunniraha ühendada olukorra parendamisega ja see andur "trahvi" hinnas sinna paigaldada , käib ju teibiga lakke . See oleks meie banaanivabariigis ju ennekuulmatu lahendus kus riigile meeldiv (sunniraha ametniku teenuse eest) ja kasulik (vähemalt 5 aastat andur laes) oleks ühendatud . Sama lähenemist saaks rakendada väga paljude kohustuslike normide eiramisega (kus eeldatav teenuse osa on marginaalne või võrdeline kontrolli teostamiseks kuluva ajaga) ja siis tunneks kodanik, et ametnikust on natuke rohkem kasu.
officer
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 499
Liitunud: 19 Jaan 2014, 09:19
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 5 korda

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas officer »

betoonieri kirjutas: Kui nüüd mõelda sellele, et ametnik ilmub minu kui valdaja klaas välisukse taha momendil kui suurendan söögilaual eestlaste iivet, siis mis sellest arvata? Olen enamgi kui kindel, et teatatakse ette! Kui keegi teaks öelda, et see ei ole nii, siis rääkigu!
...alati võib sellisel juhul panna välisukse lingile vastavasisuline hoiatus(nagu hotellides a'la "People working hard,Do not distrub!")
Samas mul pole midagi selle vastu, kui keegi viicib seda tegevust pealt vaadata ( kui just lõug sellel vaatajal ilaseks ei lähe!).
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas rokikas »

betoonieri kirjutas: Välja pressimine on selle nimetus. Siin keegi mainis, et viis aastat on hoiatatud! No ja siis, et on! Äärmus olukorrad on ka! Kui ma praegu enda järglased 22 ja 19 aastased oma elamisse viskaks ei oskaks nad isegi selle anduri peale tulla. Või arvate, et satub facebookis anduri nõude peale?
Ja mina (maksumaksja) pean kinni maksma sinu pooliku laste kasvatamise? Ametnikud muutkui käigu ja nurugu et sa/nad annaks endale ja naabritele võimaluse suitsuanduri üürgamise abil tulekahju korral sealt eluga pääseda. Kohutav ülekohus ikka jah. :doh:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas Urmas »

betoonieri kirjutas:Kui nüüd mõelda sellele, et ametnik ilmub minu kui valdaja klaas välisukse taha momendil kui suurendan söögilaual eestlaste iivet, siis mis sellest arvata?
Mis sa sest ametnikust veel häbened kui juba klaasukse taga kõigi nähes tonksu teed? :scratch:
officer kirjutas:...alati võib sellisel juhul panna välisukse lingile vastavasisuline hoiatus(nagu hotellides a'la "People working hard,Do not distrub!")
Samas mul pole midagi selle vastu, kui keegi viicib seda tegevust pealt vaadata ( kui just lõug sellel vaatajal ilaseks ei lähe!).
Tahtsin sarnast vastust kirjutada ja veel küsida, kas betoonieri teavitab alati ette kõiki oma tuttavaid-sugulasi, paneb vastava kuulutuse feissbuuki või on kusagil olemas avalik vastav graafik iibe tõstmise tegevuse ajakava kohta, mille ajal ei tohi neid sel ajal segada. Kui jah, siis on betoonieri`l ikka väga regulaarne suguelu. Kas rutiin ei pärsi? :)
Kokkuvõtteks, betoonieri, see oli tobe näide, aga samas vähemalt minul venitas näo naerule. Ära solvu! :)
betoonieri kirjutas:Olen enamgi kui kindel, et teatatakse ette! Kui keegi teaks öelda, et see ei ole nii, siis rääkigu!
Küsisin oma raamatupidajalt ja tema ütles samuti, et mingi kiri oli küll olnud, et tullakse kontrollima. Samas, see teavituskiri ei kohusta kedagi kodus olema.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
betoonieri
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 23 Mai 2012, 06:39
Asukoht: Tallinn Nõmme
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas betoonieri »

rokikas kirjutas:
betoonieri kirjutas:
Ja mina (maksumaksja) pean kinni maksma sinu pooliku laste kasvatamise? Ametnikud muutkui käigu ja nurugu et sa/nad annaks endale ja naabritele võimaluse suitsuanduri üürgamise abil tulekahju korral sealt eluga pääseda. Kohutav ülekohus ikka jah. :doh:
Ma ei ole kunagi vaielnud anduri mitte vajalikkuses. Erinevalt paljudest on minul ka vinguandur olemas. Minul ei ole probleemi lasta "karistussalka" andurit kontrollima. Aga paha arvamus riigist sellises stiilis raha välja pressida jääb! Mis tuleb edasi? Ma ei imesta enam kui hakatakse nõudma gaasiandurit kuigi gaasi ei ole läheduses. Maksuamet ja kohtutäiturid saavad ka varsti võimu juurde inimese elamisse sisenemisel. Iga päev hakkad kedagi võõrustama! Postimehe kommides jooksis ka mõte läbi, et lukud peaks keelustama! Oleks ju hea kui Sind ei tüüdataks, käib sees ära ja tehtud! :wave: See on nii sama irw!
Kui rääkida laste kasvatamisest, siis leian, et kõigel on oma aeg! Kõige pealt las olla "Aabits" ja siis "Andur!"
Betoon on meie sõber!
betoonieri@gmail.com
+37255670626
rootsieestlane
külaline

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas rootsieestlane »

betoonieri kysis: Aga paha arvamus riigist sellises stiilis raha välja pressida jääb! Mis tuleb edasi?

Kommunistlik Hiina näitab mis saab. Riik kasutab ära seal kodanike ajaviitmist ja eelistusi somes (some= sotsiaalmeedia), et luua riiklik kontrollimonster. Näiteks partnerit filtreeritakse maksevôime järgi. Vaata Sesame Credit-äppi ceisi. CIA andmetel on sääl 180 000 veebi "sôdurit"
edu väärikatele eesti ehitajatele ;)
alittna
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 09 Juun 2008, 19:46

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas alittna »

Mis asja te siin närveerite! Nädal tagasi päästeametnik koputas uksele ja palus viisakalt, kas olen nõus näitama oma elamist, et saaks juhtida tähelepanu võimalikele puudustele, kui puudusi ei ole, on väga hea. Kohe ka selgitas, et kui ei lase, ega midagi teha ei ole, nemad loata siseneda ei tohi. Lasin sisse, endal oli kõik korras. Jäime rääkima, ütles, et nende eesmärk ei olegi trahvi tegemine ja esimesel korral tavaliselt ei tehta trahvi kunagi. Kuid nt. sellisel juhul, kus elamises on suitsuandur kapi otsas või patarei on välja võetud sellepärast, et muidu ei saa toas suitsu teha, kohe saadakse trahvi. Kuulge pooletoobised, suitsuandur on ikka teie, mitte päästeametniku heaks. Väga haige on raisata niigi lühikest elu seadustes tuhnimisega, kuigi enesearendamine pole paha, siiski antud juhul arendate ennast vales suunas.
tundub vale
külaline

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas tundub vale »

alittna kirjutas:Mis asja te siin närveerite! Nädal tagasi päästeametnik koputas uksele ja palus viisakalt, kas olen nõus näitama oma elamist, et saaks juhtida tähelepanu võimalikele puudustele, kui puudusi ei ole, on väga hea. Kohe ka selgitas, et kui ei lase, ega midagi teha ei ole, nemad loata siseneda ei tohi. Lasin sisse, endal oli kõik korras. Jäime rääkima, ütles, et nende eesmärk ei olegi trahvi tegemine ja esimesel korral tavaliselt ei tehta trahvi kunagi. Kuid nt. sellisel juhul, kus elamises on suitsuandur kapi otsas või patarei on välja võetud sellepärast, et muidu ei saa toas suitsu teha, kohe saadakse trahvi. Kuulge pooletoobised, suitsuandur on ikka teie, mitte päästeametniku heaks. Väga haige on raisata niigi lühikest elu seadustes tuhnimisega, kuigi enesearendamine pole paha, siiski antud juhul arendate ennast vales suunas.
Veel üks tark! Kirjapilt näitab nagu hr. r-kogulane Randpere oleks foorumisse lisandunud! Sa võid siin "trollida" kuidas tahad, aga viimaste nädalate trahvimäärade arutluse teemad näitavad, et riigil suva nendest anduritest!
Eesmärk on üks!
andur
külaline

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas andur »

alittna kirjutas: Kuulge pooletoobised, suitsuandur on ikka teie, mitte päästeametniku heaks.
Sellega on kõik õeldud!
Mis minu majas, see minu oma, minu jaoks ja mitte ükski pooletoobine ega kolmveerandtoobine ei saa näha ja katsuda minu vara.
Viimasel ajal on riik väga hoolitsema asunud minu elu-olu ja käekäigu eest, äituma, saan ise hakkama.
Kui abi vajan, annan teada.
Külaline
külaline

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Olin väike poiss veel aga mäletan kui 60ndatel astus õhtul sisse piirkonnavolinik koos teiste miilitsatega ja teostas passikontrolli, et kas ööbivad isikud on kõik ka õige sissekirjutusega majaraamatusse. (Tookord oli sissekirjutus passis ja eramaja omanikul majaraamat kuhu kanti kõik maija sissekirjutatud isikud. Kui ööbisid valel aadressil võisid saada süüdistuse hulkurluses.)
Kuidagi tuttavlik tuleb ette.
Tähtis oli lihtsalt hirmu all hoida.
:hello:
Külaline
külaline

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Olin väike poiss veel aga mäletan kui 60ndatel astus õhtul sisse piirkonnavolinik koos teiste miilitsatega ja teostas passikontrolli ...
Kuidagi tuttavlik tuleb ette.
Tähtis oli lihtsalt hirmu all hoida.
:hello:
Ära hakka tegema meelevaldseid võrdlusi! Mis oli tolleaegse külastuse eesmärk ja mis on suitsuandurite olemasolu kontrollimise eesmärk? Passikontrolli eesmärki sa juba kirjeldasid, aga suitsuandurite kontrollimise eesmärk jääb paljudele millegipärast arusaamatuks. Kordan leierdatud juttu- suitsuandurid on mõeldud tulekahjukahjust suhteliselt varajases staadiumis märku andmiseks ja seda eriti ajal, kus sinu teadvus on välja lülitatud. Ja seda mitte ainult sinu elu päästmiseks, vaid ka sinu lähedaste ja naabrite elu päästmiseks. Meedias on juba küllalt olnud juttu, kus tulekahju avastatud tänu naabrite heale kõrvakuulmisele.
Meie küll hirmu alla ei ela, sest meil on suitsuandrid laes ja töökorras. Ma ei karda isegi politseid, sest ei näe selleks põhjust.
Põhja-Koreani on veel pikk tee minna ja minu silmad minu eluajal seda vist ei näe. :)

Urmas
Külaline
külaline

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Siin on tegu karistuse proportsionaalsusega.
Kui pension on 200eur ja iga sent arvel ning tõesti jääb patarei ostmata siis max karistuseks on poole aasta elatisraha äravõtmine.
Jah variant on minna ka võlavanglasse aga kui ükskord sealt välja saad on kaagid su elamise laiali tassinud.
Kuna vangide ülalpidamiseks kulub palju raha siis riik vaevalt on huvitatud et väikse sissetulekuga inimesed hakkaks vanglates elama.
Enamus inimesi vist ei kujuta ette et mida tähendab elu kui kulutada võid ainult 6 eur päevas.
Haigus võib igaühte meist tabada (olenematta palju sul vara on).
Minul on haigus millel praegu "puudub ravi" ja penss 200 ja selliseks stsenaariumiks valmis.
:hello:
Külaline
külaline

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Siin on tegu karistuse proportsionaalsusega.
Kui pension on 200eur ja iga sent arvel ning tõesti jääb patarei ostmata siis max karistuseks on poole aasta elatisraha äravõtmine.... Enamus inimesi vist ei kujuta ette et mida tähendab elu kui kulutada võid ainult 6 eur päevas.
Ah, et pigem oled nõus trahvi maksma kui "raisata" 6€ suitsuandurile(ühekordne väljaminek) ja 4€ aastas patareile. No palju õnne sellise valiku puhul!
Patarei ostuks tuleks iga päev 1 sent kõrvale panna aasta jooksul! Käi lahtiste silmadega ja sa leiad maast selle raha patarei ostuks!
Külaline kirjutas:Jah variant on minna ka võlavanglasse aga kui ükskord sealt välja saad on kaagid su elamise laiali tassinud.
Kuna vangide ülalpidamiseks kulub palju raha siis riik vaevalt on huvitatud et väikse sissetulekuga inimesed hakkaks vanglates elama.
Kas sul suitsuandur on? Millegipärast arvan, et on. Milleks unistada siis võlavanglast? Stressa vähem ja elu on hoopis lustlikum! :)
Külaline kirjutas:Haigus võib igaühte meist tabada (olenematta palju sul vara on).
Minul on haigus millel praegu "puudub ravi" ja penss 200 ja selliseks stsenaariumiks valmis.
Midagi KOV sotsiaalosakonnast oled kuulnud? Kui ei, siis soovitan uurida. Isegi pääasteametnikud jagavad ja paigaldavad vähekindlustatutele TASUTA suitsuandureid. Uhkus ei luba "kerjata", aga trahvi oled küll nõus saama/maksma. Arusaamatu? :scratch:

Urmas
Manowar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 840
Liitunud: 07 Jaan 2008, 19:31
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 11 korda

Re: suitsuanduri trahvid, riik hoolib ja koorib

Lugemata postitus Postitas Manowar »

Urmas kirjutas:
toomas777 kirjutas:Need punktid lähevad muudatusse teiste punktidega. Isik läks valdajaks jne. Teemas läbitud osa. Vee sogamine ei vabasta ametniku reeglitest!
Vahetagu neid termineid palju tahes, aga asja mõte jääb ikkagi samaks. Ma ei saa aru inimeste vastuseisust nende kontrollide suhtes. Nad ei tule ju kell 1 öösel, vaid mõistlikul ajal, nad ei murra teie elamisse jõuga sisse, vaid alati teie nõusolekul, kas eelnevalt kokkulepitud ajal või kui ootamatult ja juhtute kodus olema, siis nad ikka küsivad luba sisenemiseks ja kontrollimiseks. Miks peab kohe kontrollidele koerad kallale ässitama? Nagunii te kontrollimisest ei pääse ja mida suurem on teie vastuseis, seda nõulikumaks arvatavasti lähevad ka kontrollid. Ise ju keerate endale käkki, heaga saab palju paremini ja kergema vaevaga asju lahendatud. Kontrollides tuleb näha ka inimest, mitte ainult kuivikust ametnikku.
OT. Eile, tulin Tallinnast ja enne kodu hakkas värvimuusika taga vilkuma. Peatusin, andsin dokumendid ja tuli välja, et olen juba neli(!) kuud sõitnud kehtetu ülevaatuseta. Mis siis edasi juhtus? Midagi ei juhtunud, kirusin ennast politseiniku kuuldes, et pole vaadanud tehnilisse passi ja lubasin täna hommikul olla esimene ülevaatuse järjekorras. Palus veel puhuda, andis dokumendid tagasi, mainis veel omakorda, et kohe hommikul läheks ülevaatusele, sooviti head teed ja oligi kõik. Olge ametnikega viisakad ja ei mingeid trahve! Lätis, Bauskas fikseeriti 50-ne alas 72km/h(oli kerge mäkketõus), peeti kinni, näidati radarinäitu, olin nõus, kontrolliti dokumente, viibutati sõrmega, loeti sõnad peale ja head aega. Ei mingeid altkäemakse, vaid heaga! :)
Urmas, sul on siis hästi läinud, mul nii mahukaid rikkumisi pole olnud, aga iga väiksemagi vea eest on trahv(hoiatustrahv, just maksin 70 alas, kus maantee suur, lai, tühi ja öötunnil, 80km/h sõites, kedagi ohtu seadmata), ära tulnud, sellist jura, et unustasin tehn. passi vaadata või unustasin kindlustuse tegematta võib igaüks ajada ja ajabki, vean kihla, et nad kuulevad sama juttu iga päev!
Politsei ees lausvalega lömitada ei kõlba, politseiriik on minu, kui kodaniku jaoks vastuvõetamatu, selline kuklasse hingamine tekitab lihtsalt tavakodanikule palju ebameeldivusi, kes meist siis ei eksiks, ikka tuleb ette aegajalt ja liikluskorraldus on meil nagu on...pask ruudus!
Viimistlus Duo OÜ
Siseviimistlus: krohvi-, maalri-, kipsitööd, põrandad, vannitubade ehitus, plaatimine, fassaaditööd.
viimistlusduo@gmail.com
53425657
Kõik kurdavad, et raha on vähe, aga pole kedagi kuulnud kurtmas, et mõistust napib.
Vasta