Story järgmine. Ca pool aastat tagasi ostetud katuseaknedega kahekorruseline-kahe tasapinnaline korter(second hand). Katuseakende "hüvedega" olen kursis- tean, et vaja aknaümbrust lumest puhastada, et vaja aegajalt kõik kinnituskruvid üle vaadata, tihendeid puhastada,jne jne. Üks mure on aga uudne... Kui korteri ostsin, siis olid katuseakende all ääres veevoolu nire jäljed. Ok, mõtlesin, et vana omanik ei viitsinud lund lükata akende ümbert. Hetkel aga suurema külmaga, ca -16-20c külma väljas, panin tähele, et katuseakne äärtes tekib seespoolt kondentsvesi, see voolab alla mõlemasse nurka, jäätub seal ja hakkab vaikselt sulama- sealt ka need " nired" akna alusel seinal. Mida ette võtta?
Omal oli esmalt plaani akende all aretada väiksed kogumis rennid, kuhu see vesi siis tilgub ja sealt aurusub. Halvemal juhul peaks neid renne siis tühjendama aegajalt. Midagi väikest,tagasihoidlikku-silmatorkamatut,umbes nagu pikad hambaharja plastikust toosid vms.
Tingimustes kodus, all sees ca 23c ja üleval 24-25c, ehk korter on soe, kuiv- õhuniiskus ca 30-55%vahel stabiilselt.Ventilatsioon läbi aasta sees. Kondentsvesi katuseakendel seespool, selles vist lahti ei saa-paratamatu, külma sooja pinna kokkupuute tulemus. Võin Veluxile rulood ette panna, see aga pigem aitab korteri soojapidavusele kaasa(aken ei õhka niipalju külma), mitte kondentsi vältimisele. All korrusel on soojapidavuse pärast igal aknal ruloo ees öösel ja ka päeval suure külmaga, ikka osad aknad muutuvad äärtest" higiseks". Ka ruloo taga higistavad. Mida teha aga Veluxi akendega??

Üks märkus veel, osad aknad on niiöelda kahe raamiga soome tüüpi, need ei higista, higistavad äärtest ainult veluxi aknapoaketid ja allkorrusel suur kolmekordse klaaspaketiga aken ruloo tagai. Kõikies neis on alum. vaheliistud sees... ikkagi aknas klaaspaketid kehvad vast?
