Küsimus soojustuse kohta.
-
- külaline
Küsimus soojustuse kohta.
Lugemata postitus Postitas Külaline »
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas taastaja »
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas Teine külaline »
Omaette küsimus on, kas sisemise villakihi ja fibo vahele ka aurutõke panna (aurutõkkest seespool võib olla kuni 50mm soojustust) aga see omaette laiem teema.
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas taastaja »
Aurutõke võib olla sul küll omaette laiem teema, aga ära eksita siin eraehitajaid: aurutõkkest sees pool asuv 50 cm soojustust pole küll mingi dogma.
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas Teine külaline »
Lihtne põhimõte aurutõke seespool ja tuuletõke väljaspool soojustust ning teie sein on kuiv ja soe.
Hiljuti juhtusin kuulma kunagise tuttava kah ehitaja oma maja "vingest" soojustamisest. Ta pani nimelt lakke 15cm soojustust, siis alla aurutõkke ja siis selle alla veel 35cm soojustust (sic!) Nüüd jääb vaid oodata, kui kiiresti peale sissekolimist tal see märg soojustus pähe sajab
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas taastaja »
Meil on siis konkreetne sein mida vaadelda. Aurutõkke paigaldamiseks on omad kindlad reeglid. Mina küll kahtlen kas siin, selle seina puhul võib seda aurutõket sisse 50mm villakihi alla panna. Ja kas üldse villa 50 võiks siin siseviimistlusplaadi alla panna?
Väljas on siin kokku 100mm villa ja 200 fibot. Peaks nagu soe küll olema. Palju seda soojust rikuvad nüüd villa paigaldamiseks paigaldatud karkass ja fibo tsementvuugid(kes seda teab kuda need on tegelikult veel teostatud), mis protsentuaalselt ei ole just väike number seina pinnast.
Mina isiklikult olen ikka seisukohal, et kindalam oleks siin, kui sisemine 50mm villa võiks ikka asuda välimisel poolel ja sees võiks siis madalal karkassil olla ehitusplaadid. Nende taga juhtmed jm kas siis aurutõkkega või ilma. Siin ei tee ka üksikud augud aurutõket olematuks.
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas Teema algataja »
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas Teine... »
Soojapidavusest. Fibo3 soojusjuhtivustegur on 0,2 villal 0,05 ehk vill on neli korda soojapidavam, seega 200ne fibo = 50mm villa.
Tänapäeva hästi jäme rusikareegel ütleb, et seina soojustus peaks olema min 200mm , kaldkatus 250mm ja lagi 300mm mineraalvilla, seega teemaalgataja 50v+50v+200f+50v on paras.
Aurutõkkest. Aurutõket tuleb kasutada vaid juhul, kui sellega saab katta kõik ehitise välispinnad st maja kotti. Kui tegemist remondi või ümberehitusega, siis üksiku seina või lae katmine aurutõkkega võib kasu asemel kahju tuua
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas taastaja »
Mis selle fiboga ikka toimub. Kui ta jääb nüüd kahe villa vahele, siis külm tungib sügavamale seina sisse, kui kõik-see vill oleks välimisel pinnal. Ilmselt see siis probleemne pole, poorsed materjalid mõlemad aga kuivamine võta siis kindlasti kauem aega...ju see karkassipuit ka siis selle ära talub.
Kui sisse tahetaks tingimata soojustust panna, siis etem oleks selleks peno, veel eriti, kui tahetakse aurutõkkest loobuda. Peno nüüd aurutõket ei asenda, aga õhutõkkeks on ta kordades parem, kui mineraalvill. Sellest sisemisest õhutõkkest ei armasta meie insenerid eriti palju rääkida, aga see on sama kui välja jätta tuuletõke paigaldamata. Niisiis väljast ei tohi külm õhk(tuul) soojustusse vabalt pääseda ja seest soe õhk samuti, mis transpordiks sinna suurel hulgal niiskust. Sisemine õhutõke peaks rohkem kott olema, kui see aurutõke. Targemad on võitnud nii, et kui aurutõke on täielik kott, siis asendab see ühtlasi ka õhutõket , aga kui tal on vahed sees, siis on see ainult aurutõke. Sellega vaidleks jälle eelkõnelejale natuke vastu, et aerutõke on ka siis aurutõke kui ta ei ole 100% kott(üksikuid hoone piirdeid muidugi ei tohiks sellega katta) ja eraehitaja ei tohiks ka närveldama hakata, kui seinas aurutõkkel mõned augud. Peaasi, kui õkutõkke, kütte ja ventilatsiooniga kõik korras oleks.
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas Külaline »
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas Teemaalgataja »
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas taastaja »
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas Külaline »
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas taastaja »
Nüüd ehitusest. Eks ehitus koosne suuresti üheaegselt ehitusmaterjalidest ja neist koostatud piirdekonstruktsioonidest. Seda hingavust saab ju vaadelda iga materjali juures eraldi ja ka siis, kui neist moodustame konstruktsiooni.
Nüüd olen küll nõutu. Kas siis termin "hingamine" kehtib ehituses ainult siis, kui oleme koostanud mingi seinakonstruktsiooni või saab ka hingavust omistad igale üksikule ehitusmaterjalile? (Pealigi võib ju ainult ühest materjalist koostada ka seinakonstruktsiooni.) Kas siis kehtib sama definitsioon ja kas ühes homogeense materjali sees võib tekkida kondensvesi (see ei ole siis kastepunkt)
Nüüd siis see seis selline, et loll võib rohkem....

-
- külaline
Lugemata postitus Postitas Külaline »
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas taastaja »
Õhtul uurisin ise tarku raamatuid ja tuli välja, et enda ajud olid kuidagi kinni jäätunud, ma mõtlesi kogu aeg, et kondenseerumine toimub ainult mingi külma ja tiheda aine pinnal. Aur ramp, aga võib tiheneda ju ka ilma külma, tihedat pinda kohtamata. Siis öösel, kui uni läks, avastasin, et mis kuramuse moodi saab siis seda hingavat seina üldse teha kus veeaur üldse ei kondenseeruks? Kastepunkt tähenda siis ju ka kondenseerumist.
Seega on sein siis hingav, kui seal ei teki kriitilist kondenseerumist.
Betoonsein on ise juba nii tihe, et ülemäärane toaõhuniiskus temasse ei tungi, aga see mineraalvill on kõige naljakam toode, kui teda ilma tihedate sisekihtideta seina panna. Selle kohta on meiegi ttü asjamehed toonuda võrdluseks ntx saepuru. Saepuru on teatavasti hingav materjal. See hingamine tähendab ainult seda, et ta on võimeline niiskust siduma ja seda ka enda sees edasi kandma. See omadus on eeliseks siis, kui konstruktsioon märgub. TTÜ asjamehed väidavad, et 1m3 saepuru soojustusele võib ämbritäie vett sisse kallata(piltlikult) ilma, et ta soojuslikud omadused veel muutuksid!
Nüüd mineraalvill, mille kiud ei seo vett ja kondenseerunud veetilgad jäävad villa kiudude pinnale. Ja nüüd kui see kondensvee kogus ületab 200 grammi /1m3 kohta kaotab vill juba oma head soojuslikud omadused.
Kui kasutada aga õigeid ehitusvõtteid, siis seda juhtuda ei saa ja mineraalvill on umbes 2,5 korda saepurust parema isolatsiooni võimega.
Või on see ka kõik hull jutt?

- erks
- Korralik postitaja
- Postitusi: 231
- Liitunud: 13 Apr 2005, 08:40
- Asukoht: Keset Eestit
- On tänatud: 1 korda
- Kontakt:
Lugemata postitus Postitas erks »
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas Külaline »
"Eesti keeles tähendab see siis seda, et aurutõket on vaja nii puitkarkassil kui ka fiboseinal??" --> Homogeensel seinal reeglina pole vaja aurutõket. Ilma seinakonstruktsiooni teadmata ei saa ükski kompetentne insener öelda kondenseerumisriski kohta.
Lugupidamisega. Alar Piirfeld
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas Teemaalgataja. »
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas Teemaalgataja. »
Lugemata postitus Postitas Illar »

-
- külaline
Lugemata postitus Postitas Külaline »
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas Teemaalgataja »
- Ehitusfoorum
- ↳ Üldfoorum
- ↳ Ahjud, kaminad, korstnad
- ↳ Aiad, väravad
- ↳ Aknad, uksed
- ↳ Betoon ja betoonitooted
- ↳ Ehitustööriistad
- ↳ Ehitusmaterjalid
- ↳ Elekter, elektriseadmed
- ↳ Energiamärgis ja energiaaudit
- ↳ Fassaadide arutelu
- ↳ Katused, laed
- ↳ Hüdroisolatsioon
- ↳ Kaevud
- ↳ Konstruktsioonid, seinad
- ↳ Küttesüsteemid
- ↳ Palkmajad
- ↳ Projekteerimine, projektid
- ↳ Põrandad
- ↳ Puit ja puidutooted
- ↳ Restaureerimine
- ↳ Seadusandlus
- ↳ Soojustus, isolatsioon
- ↳ Saunad, dussiruumid, vannitoad, sanitaartehnika
- ↳ Siseviimistlus, värvid, plaatimistööd
- ↳ Ventilatsioon
- ↳ Veevarustus, kanalisatsioon, käimlad
- ↳ Vundamendid
- ↳ Naljanurk
- ↳ Arhiiv
- Ärifoorumid
- ↳ Otsin tööd
- ↳ Pakun tööd
- ↳ Ostu-müügifoorum
- ↳ Annan/võtan rendile
- ↳ Hinnapäring