Aknad ja uksed keldrile - kuskohast tellida.

coachman
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 141
Liitunud: 13 Nov 2007, 18:57
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Aknad ja uksed keldrile - kuskohast tellida.

Lugemata postitus Postitas coachman »

Tere

on tekkinud probleem akende ja uste tellimisega keldrile. Tegelikult küll kaks eraldi probleemi aga koondan ühte teemasse.

Kogu maja aknad on tellitud Viking Windows-ist ja olen nendega väga rahul. Välja vahetada on jäänud veel vaid kolm keldri akent aga nendega tekkis üllatav probleem. Nimelt on keldri akende maksimaalne kõrgus, mida saan paigaldada 500 mm. Vikingist sain aga pakkumise akendele kõrgusega 525 mm, kuna see on nende miinimummõõt. Hind oli küll üsna krõbe, aga selle oleks isegi alla neelanud. Aga no mis ei mahu, see ei mahu :-( Vajan tavalisi kahe poolega väljapoole külgavanevaid aknaid. Vaatasin ka Aru Grupi aknaid, aga ka nende miinimumkõrgus on 555 mm. Kas on kellegil ideid, kustkohast veel kannataks veel küsida?

Teine probleem on keldri või õigemini maja all oleva garaaži uksega. Nimelt on ukse mõõdud koos lengidega 1280 x 1730 mm. Uks sai tehtud nii lai, et saaks rahulikult tsikli või murutraktoriga sisse sõita, auto sinna garaaži niikuinii ei mahuks. Võtsin igaks juhuks ka Vikingist selle pakkumise (vale koht, ma tean) aga kuna nad tegelikult nii laia ust ei tee, siis pakkusid kaheosalist (küljepaneeliga) ust, mille hind tuli ohohooo... Keldrile sooviks aga siiski mingit vähe odavamat varianti. Ülestõstetav garaažiuks ei ole garaaži ja ukseava madaluse tõttu mõeldav. Sobiks ehk tavaline (garaaži) tiibuks, antud laiuse puhul kasutaks siis ainult ühte poolt. Mingisugune soojustus võiks ukse vahel kah olla, tegemist on köetava ruumiga. Kindlasti aga peaks uks vähemalt väljast olema viimistletud puiduga või siis olema suisa puidust tehtud. Olen ise kunagi ammu laiu puituksi vanematekodu laudale isegi ise valmistanud ja siiamaani käivad, nii et teoreetiliselt peaks see võimalik olema. Ühtegi valmistajat pole küll aga leidnud ja endal kahjuks pole hetkel aega - sügis tulemas ja muud tööd taovad jalaga ... Ehk on kellegil vihjeid? Et kuskohast kannataks küsida ja kes võiks teha?

Tänud juba ette
Küsimuss
külaline

Re: Aknad ja uksed keldrile - kuskohast tellida.

Lugemata postitus Postitas Küsimuss »

Miks aknad väljapoole avanevad peavad olema?
coachman
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 141
Liitunud: 13 Nov 2007, 18:57
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Aknad ja uksed keldrile - kuskohast tellida.

Lugemata postitus Postitas coachman »

Küsimuss kirjutas:Miks aknad väljapoole avanevad peavad olema?
Tegelikult lihtsalt seetõttu, et kogu maja aknad on sellised. Et ühtset stiili hoida. Ka vanad anknad keldril olid väljapoole avanevad. Aga kui muud üle ei jää, siis võib muidugi ka sissepoole avanevaid vaadata.
Küsimuss
külaline

Re: Aknad ja uksed keldrile - kuskohast tellida.

Lugemata postitus Postitas Küsimuss »

Ei oska täpselt sõna võtta, kas väljapoole avanevad aknad erinevad sisse avanevatest välimuse poolest, kuid kindlasti on nad odavamad, töökindlamad ja saab valmistada ka 500mm kõrgusena.
coachman
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 141
Liitunud: 13 Nov 2007, 18:57
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Aknad ja uksed keldrile - kuskohast tellida.

Lugemata postitus Postitas coachman »

Küsimuss kirjutas:Ei oska täpselt sõna võtta, kas väljapoole avanevad aknad erinevad sisse avanevatest välimuse poolest, kuid kindlasti on nad odavamad, töökindlamad ja saab valmistada ka 500mm kõrgusena.
Tänud vastamast. Kas on ka soovitusi, kustkohast neid küsida võiks?
Küsimuss
külaline

Re: Aknad ja uksed keldrile - kuskohast tellida.

Lugemata postitus Postitas Küsimuss »

Enda majale paigaldasin mõned aastad tagasi Plasto aknad ja seni olen rahul. Kindlasti on ka teisi firmasid, kes valmistavad häid aknaid, kuid kuna teistega kogemusi pole, siis ei oska, ega julge ka kedagi konkreetset välja pakkuda.
Kui endale aknaid tellisin, siis soovitati mul vältida Arutechi ja Glasakent, aga jällegi - kogemusi mul nendega pole, seega ei hakka ka soovitama neid vältida.
TTtt
külaline

Re: Aknad ja uksed keldrile - kuskohast tellida.

Lugemata postitus Postitas TTtt »

Mõõdud, värv, jaotus, kogus, avanemine? Kui annad oma meiliaadressi, saad pakkumise.
coachman
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 141
Liitunud: 13 Nov 2007, 18:57
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Aknad ja uksed keldrile - kuskohast tellida.

Lugemata postitus Postitas coachman »

TTtt kirjutas:Mõõdud, värv, jaotus, kogus, avanemine? Kui annad oma meiliaadressi, saad pakkumise.
Meiliaadress on luik.avo (ät) gmail.com. Palun saada oma aadress sinna, siis saan täpsemad kirjeldused ja mõõdud saata.
Vasta