Korter ridaelamus II ja III korrus ehk läbi kahe korruse. Maja puitkarkassil, vaheseinad osad on vist plokkidest laotud, väljas silikaat vooder( ilu pärast, klombitud õhukesed kivid). Sindelkatus.
Kuna on korteris nn. "rahaküte" - st, õli-elektriradikad ja õhksoojuspump, siis paariks kolmeks kuuks talvel võiks ehk olla ka mingi väiksem( kergem) soojustsalvestav kamin olla tagavara variandina olemas. Kiiret ei ole, kui, siis hakkan asja ajama alles järgmine aasta.
.
Kas aga II korruse põrandale( puit) kannatab üldse sellis asja mõelda?
Majas on kaminaid küll, seda on korstnate järgi näha, kas nad aga II korrusele on ehitatud, ei tea.
El. küte vast ei olegi suur mure, sest aasta keskmist kuumakset vaadetes ei ole mul väga meeletud arved. Pigem sama suurusjärk nagu II toalise Mustamäe korteri üürilehel. Köetavat pinda on vähe, kusagil 90m2-95m2. Krõbedatel talvekuudel oleks aga samas hea, kui mingi alternatiivküte on radikatele toeks, ehk siis radikate termostaadid ise reguleeriksid kuipalju ja millal el radikat kasutada lisaks. Üle -15 praegusest õhksoojuspumbast enam suurt kasu ei ole. Soojust salvestavat kaminat kasutaks vast ainult siis kui üle -15 on pidevalt talvel külma, kuni -15 on õhksoojuspumba-radika koostöö sobiv mulle. Tava kamina saaks ehitada küll, see ei kaalu palju( mõtlen n.ö. valmis kaminad mitte kividest laotuid) aga lihtsa ilu pärast pole mul teda vaja-mõttetu raha raiskamine. Soojust salvestav oleks iseasi. Sutsu põen ka selle pärast, et kui elekter peaks ära minema, siis õliradikad on enam vähem soojad ainult ca 30 min. Mingi alternatiivküte võiks ju olla.
Kamin ei peaks kogu korterit kütma, kui tõesti on jama käes, siis ühe kaks tuba saab vähemalt soojaks. Samas, kui üle pidevalt üle-15 külmaga talv käes, siis võiks ta ikka mingil määral vist ka rohkem, kui 1 tuba olla võimeline soojendama, et el.radikatelt koormust osaliselt maha saaks.
Tänud ette
