SPU-ga seest soojustamine

kuidas soojustada oma elamist
SPU
külaline

SPU-ga seest soojustamine

Lugemata postitus Postitas SPU »

Tere! Kas keegi oskab öelda millist Spu materjali peaks kasutama vannitoas kui pärast plaanis kõik plaatida peale lae? Kuidas peaks plaatima? Kas väljast penoga soojustades annab 100mm EPS silverit peaaegu sama välja kui tavaline EPS 150 mm?
Külaline
külaline

Re: SPU-ga seest soojustamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

SPU kirjutas:Tere! Kas keegi oskab öelda millist Spu materjali peaks kasutama vannitoas kui pärast plaanis kõik plaatida peale lae? Kuidas peaks plaatima? Kas väljast penoga soojustades annab 100mm EPS silverit peaaegu sama välja kui tavaline EPS 150 mm?
see on küsimus insenerile kuna vajab natuke rohkem algandmeid ja on väga konstruktsiooni spetsiifiline.
SPU
külaline

Re: SPU-ga seest soojustamine

Lugemata postitus Postitas SPU »

Kuidas võiks teha vannitoa seina aluskonstruktsiooni et sinna pärast plaatida saaks? Tegemist kivimajaga. Hea oleks kui kuidagi soojustatud ka saaks samal ajal.
lambaants
külaline

Re: SPU-ga seest soojustamine

Lugemata postitus Postitas lambaants »

Tavaliselt kivivoodreid laotakse nii, et esimesel real iga kolmas vuuk jääb tühi, ning ülevalt on voodri ja kandeseina/soojustuse vahe avatud täies ulatuses tuulekasti. Tee oma kandvast kiviseinast nö fassaad, puurides sinna alaossa põranda lähedale vajaliku vahemaa tagant avad, või siis paar ava, mis katad ventrestidega. Õiged avade mõõdud (et ventileerimine toimiks) pead ise kuidagi arvutama kasvõi eeltoodud kivivoodri näitel. Ülevalt lased tuulekasti või kui ei õnnestu, puurid samuti avad. SPU jaoks rihid kandva kiviseina külge ilusti ja väga täpselt immutatud laudadest karkassi, kinnitad karkassile SPU juhendi järgi plaadid kruvidega (või kruvi ja laia seibiga, kui on ilma kipsita plaat. Edasi liimiga kips, hüdro ja plaat.
Külaline
külaline

Re: SPU-ga seest soojustamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

lambaants kirjutas: ...ilusti ja väga täpselt immutatud laudadest karkassi, kinnitad karkassile SPU juhendi järgi plaadid kruvidega (või kruvi ja laia seibiga, kui on ilma kipsita plaat. Edasi liimiga kips, hüdro ja plaat.
Miks immutatud laudadest? - kas see tähendab, et on 100 % kindel, et see värk niiskub?

Miks kips? niiskeid ruume soovitati ju näitex TYCO plaadist teha?
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: SPU-ga seest soojustamine

Lugemata postitus Postitas rokikas »

SPU kirjutas:Kuidas võiks teha vannitoa seina aluskonstruktsiooni et sinna pärast plaatida saaks? Tegemist kivimajaga. Hea oleks kui kuidagi soojustatud ka saaks samal ajal.
Kui on kiviseinad siis krohvid sirgeks + vajalikese kohtadesse hüdro + plaadid ära. Seest soojustamine selle käigus ei ole hea mõte!
lambaants.
külaline

Re: SPU-ga seest soojustamine

Lugemata postitus Postitas lambaants. »

Külaline kirjutas:Miks immutatud laudadest? - kas see tähendab, et on 100 % kindel, et see värk niiskub?
Ei ole kindel, aga arvestades, et kivisein muudetakse sisuliselt tuulutatavaks kivivoodriks ja järgmise paarikümne aasta jooksul pole plaanis konstruktsiooni avada, siis ennemini on immutatud puit mõistlikum valik kui tavaline. Hinnavahe pole nii suur.
Külaline kirjutas:Miks kips? niiskeid ruume soovitati ju näitex TYCO plaadist teha?
maitse asi, SPU-l oli mäletamist mööda mingi plaat, millel kohe kips on siseküljel juba tehases kleebitud.
Vasta