Pelletikatla seadistamine

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Adlolf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 348
Liitunud: 18 Jaan 2014, 13:03
On tänatud: 10 korda

Re: Pelletikatla seadistamine

Lugemata postitus Postitas Adlolf »

Tere.
arep kirjutas:Vaatasin stockercloud'st, et suitsugaasi temp jääbki kuskil 60 ja 90 vahele. Vett ei kondenseeru, olen mitmeid kordi vaadanud. Ma arvan, et kui katel on soojas ja kuivas ruumis ja pealetulev õhk ei tule ka otse õuest, siis seda kondensaadi ohtu väga pole:
Juhendis on kusagil kirjutatud, et suitsugaaside kastetäpp on 47C. See peaks vastama võimsusele 16kW. Väiksematel võimsustel on lambda suurem ja kastetäpp madalamal. Kui tagasivool on 55C siis ohtu ei ole. Katla suitsugaaside temperatuur on alati suurem kui pealevoolu temperatuur.
arep
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 66
Liitunud: 09 Veebr 2014, 19:56

Re: Pelletikatla seadistamine

Lugemata postitus Postitas arep »

See 47C ikkagi sõltub ka õhu niiskusest, aga jah mul on ka lühiring 55 peale reguleeritud.
rydos
külaline

Re: Pelletikatla seadistamine

Lugemata postitus Postitas rydos »

EMS kirjutas:See 60 on arvatavasti sel juhul kui põleti kas hetkel seisab või alles veidi aega minimaalsel võimsusel on töötanud ja eks oleneb ka kus täpselt ja kui sügavele andur ulatub, normaalsel töötamisel see peaks kindlasti üle 100 C olema, muidu võib hakata katla tagaosas ja korstnas suitsugaasis olev niiskus veeks kondenseeruma.
täpselt nii mul blackstariga juhtuski..suitsupemp 50-80..ning tilkuv korstna toru katla ja korstna vahel...
Külaline
külaline

Re: Pelletikatla seadistamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

see toru peaks olema ilmselt ka soojustatud.... võib olla aitaks
Külaline
külaline

Re: Pelletikatla seadistamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Leidsin ühe vene foorumi, kus antud katlast palju juttu: https://www.forumhouse.ru/threads/239508/page-25
Analüsaator
külaline

Re: Pelletikatla seadistamine

Lugemata postitus Postitas Analüsaator »

Tere!

Kui siin juba pelletikatla (täppis)seadistamisest juttu oli - kelle poole pöörduda, kui oleks soov suitsugaasid gaasianalüsaatoriga üle kontrollida ja vajadusel põletit reguleerida (Pelle+PV20a)? Pakub keegi sellist teenust Tartu kandis?

Paimat,
Peeter
Pelle20/ CRC100
külaline

Re: Pelletikatla seadistamine

Lugemata postitus Postitas Pelle20/ CRC100 »

Mul Peetriga sama mure, ainult asukoht Sauel. Kontroller on ESBE CRC1OO mis ka paigaldamata veel. Pelletit kulub meeletult ca 2 kotti ööpäevas... Kondensi tilgub ka usinasti, umbes 10l ämber nädalaga.
Külaline
külaline

Re: Pelletikatla seadistamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Analüsaator kirjutas:Tere!

Kui siin juba pelletikatla (täppis)seadistamisest juttu oli - kelle poole pöörduda, kui oleks soov suitsugaasid gaasianalüsaatoriga üle kontrollida ja vajadusel põletit reguleerida (Pelle+PV20a)? Pakub keegi sellist teenust Tartu kandis?

Paimat,
Peeter
PV20a-d on üsna keeruline seadistada kuna tegu ei ole nii targa põletiga nagu eelpool mainitud.
piruelain
külaline

Re: Pelletikatla seadistamine

Lugemata postitus Postitas piruelain »

Tere,

Mul on nüüd esimest nädalat käigus Pelle + PV20b (puhastuskompressoriga versioon). Käima sai ta tehaseseadetes ning peale esmast sisselülitamist pole veel midagi reguleerinud. Vaikimisi töötab ta temperatuurivahemikus 60-80C, siiani tundub pealtnäha kõik okei. Tunneksin kah huvi, millele tuleks tähelepanu pöörata, et asi töötaks võimalikult optimaalselt?
Analüsaator
külaline

Re: Pelletikatla seadistamine

Lugemata postitus Postitas Analüsaator »

Tere,

jah, ka minul on ta "default settingutega" toimetanud ning tõenäoliselt polegi seal tavaolukorras midagi väga seadistada ning pigem on oht midagi paigast ära keerata.

Samas mõned küsimused oleksid küll:
1. Põleti resti peal olen hakanud täheldama sellist justkui natukene resti peale kinnisulanud (kleepunud) tuhamassi? Milles asi, kas kehva kvaliteediga graanul?
2. Menüüst saab valida pellet "kerge", "raske", "norm". Mida see tähendab? Mille järgi otsustan, et millise seade valin?

Peeter
Adlolf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 348
Liitunud: 18 Jaan 2014, 13:03
On tänatud: 10 korda

Re: Pelletikatla seadistamine

Lugemata postitus Postitas Adlolf »

Analüsaator kirjutas:Tere,

jah, ka minul on ta "default settingutega" toimetanud ning tõenäoliselt polegi seal tavaolukorras midagi väga seadistada ning pigem on oht midagi paigast ära keerata.

Samas mõned küsimused oleksid küll:
1. Põleti resti peal olen hakanud täheldama sellist justkui natukene resti peale kinnisulanud (kleepunud) tuhamassi? Milles asi, kas kehva kvaliteediga graanul?
2. Menüüst saab valida pellet "kerge", "raske", "norm". Mida see tähendab? Mille järgi otsustan, et millise seade valin?Peeter
1.Võibolla liigsest põlemisõhust mis tingitud korstna heast tõmbest mis tingitu ilmast(tuul, tuulesuund,temperatuur).
2."norm" pelleti erikaal 650-670g/liiter.
Adlolf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 348
Liitunud: 18 Jaan 2014, 13:03
On tänatud: 10 korda

Re: Pelletikatla seadistamine

Lugemata postitus Postitas Adlolf »

Tere.
piruelain kirjutas:Tere,

Mul on nüüd esimest nädalat käigus Pelle + PV20b (puhastuskompressoriga versioon). Käima sai ta tehaseseadetes ning peale esmast sisselülitamist pole veel midagi reguleerinud. Vaikimisi töötab ta temperatuurivahemikus 60-80C, siiani tundub pealtnäha kõik okei. Tunneksin kah huvi, millele tuleks tähelepanu pöörata, et asi töötaks võimalikult optimaalselt?
Kirjelda oma küttesüsteemi (mille ja millised temperatuurid).
piruelain
külaline

Re: Pelletikatla seadistamine

Lugemata postitus Postitas piruelain »

Adlolf kirjutas:Tere. Kirjelda oma küttesüsteemi (mille ja millised temperatuurid).
See on katla enda temperatuur. Langenud 60C peale, põleti käivitub ning u 80C juures jääb seisma. Maja peale minema küttevee temperatuuri reguleerib automaatika vastavalt graafikule.
Adlolf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 348
Liitunud: 18 Jaan 2014, 13:03
On tänatud: 10 korda

Re: Pelletikatla seadistamine

Lugemata postitus Postitas Adlolf »

Suitsugaaside temperatuur enne kui põleti seikub (enne ja peale katla korralist puhastust). Põleti tsükli kestvus. Katlasse tagasivoolu temperatuur. Mida kütab;põrand,radiaatorid(temperatuurid).
arep
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 66
Liitunud: 09 Veebr 2014, 19:56

Re: Pelletikatla seadistamine

Lugemata postitus Postitas arep »

Mul nüüd siis taanlased reguleerisid põleti (NBE) ära. Võrreldes tehaseseadetega on ventika võimsuse erinevus pea 2 korda. Kui ventika tehaseseade oli vastavalt 10, 50 ja 100% võimsusel 19, 27 j1 35, siis pärast reguleerimist oli ventikas 7, 12, 19. Samas mulle see põlemine ikkagi ei meeldi. Tuhk läks küll teist värvi (enne oli tumedam hall, nüüd selline tumepruun), aga katla tahmab ikka samamoodi ära kui enne. Vaata, et rohkemgi. Taanlased ütlesid, et see on normaalne. Samas on mul lambda ka vahel ja eeldaks, et põleks ikka veidi puhtamalt (praegu peab nädalas korra puhastama, tegelikult võiks vist isegi tihemini). Kas gaasianalüsaatoriga on mõtet timmima hakata? Korstnast tuleb muidugi puhast auru, suitsu pole nähagi. Või olen liiga nõudlik:).
Adlolf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 348
Liitunud: 18 Jaan 2014, 13:03
On tänatud: 10 korda

Re: Pelletikatla seadistamine

Lugemata postitus Postitas Adlolf »

Tere.
arep kirjutas:Mul nüüd siis taanlased reguleerisid põleti (NBE) ära. Võrreldes tehaseseadetega on ventika võimsuse erinevus pea 2 korda. Kui ventika tehaseseade oli vastavalt 10, 50 ja 100% võimsusel 19, 27 j1 35, siis pärast reguleerimist oli ventikas 7, 12, 19. Samas mulle see põlemine ikkagi ei meeldi. Tuhk läks küll teist värvi (enne oli tumedam hall, nüüd selline tumepruun), aga katla tahmab ikka samamoodi ära kui enne. Vaata, et rohkemgi. Taanlased ütlesid, et see on normaalne. Samas on mul lambda ka vahel ja eeldaks, et põleks ikka veidi puhtamalt (praegu peab nädalas korra puhastama, tegelikult võiks vist isegi tihemini). Kas gaasianalüsaatoriga on mõtet timmima hakata? Korstnast tuleb muidugi puhast auru, suitsu pole nähagi. Või olen liiga nõudlik:).
Mida muutnud, lisanud oled.
arep
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 66
Liitunud: 09 Veebr 2014, 19:56

Re: Pelletikatla seadistamine

Lugemata postitus Postitas arep »

Et muudetigi ainult ventika võimsust nii nagu ülal kirjutasin. Panin ka korstnasse tõmberegulaatori vahele. Käib miinimumi peal (10 Pa), öeldi, et nii on kõige efektiivsem. Graafiku järgi võngub enam vähem. Lugesin ka kuskilt, et suurematel võimsustel lambda ei pidavat eriti efekti andma väiksematel võimsustel küll, aga rahaliselt ei pidavat ära tasuma
New Picture (31).png
New Picture (31).png (208.07 KiB) Vaadatud 5210 korda
Adlolf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 348
Liitunud: 18 Jaan 2014, 13:03
On tänatud: 10 korda

Re: Pelletikatla seadistamine

Lugemata postitus Postitas Adlolf »

Kas lambda reguleerib % ventika võimsusest?
arep
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 66
Liitunud: 09 Veebr 2014, 19:56

Re: Pelletikatla seadistamine

Lugemata postitus Postitas arep »

Pelletikulu on selline:
New Picture (32).png
New Picture (32).png (188.06 KiB) Vaadatud 5202 korda
arep
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 66
Liitunud: 09 Veebr 2014, 19:56

Re: Pelletikatla seadistamine

Lugemata postitus Postitas arep »

Ma sain nii aru jah
Adlolf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 348
Liitunud: 18 Jaan 2014, 13:03
On tänatud: 10 korda

Re: Pelletikatla seadistamine

Lugemata postitus Postitas Adlolf »

Milline seade Chimney O2 control method Correction fan 10% 50% 100%
Viimati muutis Adlolf, 04 Dets 2014, 20:55, muudetud 1 kord kokku.
arep
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 66
Liitunud: 09 Veebr 2014, 19:56

Re: Pelletikatla seadistamine

Lugemata postitus Postitas arep »

New Picture (33).png
New Picture (33).png (104.27 KiB) Vaadatud 5194 korda
Adlolf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 348
Liitunud: 18 Jaan 2014, 13:03
On tänatud: 10 korda

Re: Pelletikatla seadistamine

Lugemata postitus Postitas Adlolf »

7 30%=2,1 12 30%=3,6 19 30%=5,7 19 10%=1,9 27 20%=5.4 35 30%= 10,5 Ma suurendaks ,sest kui leiab et õhku vähe läheb graanulite kallale
Sul oli kavas erinevaid põletireste katsetada.
arep
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 66
Liitunud: 09 Veebr 2014, 19:56

Re: Pelletikatla seadistamine

Lugemata postitus Postitas arep »

Mul on ka selline tunne, et pelleti kulu on natuke suur. Juhendis on kirjas, et:
Typical desired values :
•At 10% power 16-18% oxygen content.
•At 50% power 12-16% oxygen content.
•At 100% power 7-10% oxygen content.
Proovin mõni päev 1% võrra tõsta.
arep
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 66
Liitunud: 09 Veebr 2014, 19:56

Re: Pelletikatla seadistamine

Lugemata postitus Postitas arep »

Põletirestidest ei tea, see oli vist keegi teine
Vasta