Vajaksin konsultatsiooni küttesüsteemi ümberehituseks

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Tõnis L
külaline

Vajaksin konsultatsiooni küttesüsteemi ümberehituseks

Lugemata postitus Postitas Tõnis L »

Tere,
Mure selline, et kütan praegu oma maja õliküttega, vesipõrandakütte süsteemiga. Kuna õliküte läheb kalliks, sooviksin konsultatsiooni, kas ja kuidas küttesüsteem ümber ehitada. Kas vahetada õlipõleti pelletipõleti vastu, paigaldada õhksoojuspumbad või veel midagi kolmandat. Maja on ühekorruseline, pind ca 130 ruutu.
Kelle poole pöörduda asjakohase info ja nõuannete saamiseks?
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Vajaksin konsultatsiooni küttesüsteemi ümberehituseks

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Minister Palo oma jumalikus eksimatuses andis just teada, et sinusugustele on lausa eraldi toetusmeede loodud. Uuri. Tõenäoliselt tuleks kiirustada - piirid ees nii ajaliselt kui summaliselt.
Kedagi konkreetselt soovitada ei oska aga kui hakkad juba pakkujatega rääkima, siis küsi järgi, kas pakkuja seda meedet teab ja oskab ise asju ajada - oleks mõlemale win-win.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10643
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Vajaksin konsultatsiooni küttesüsteemi ümberehituseks

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Vaata kiirelt seda Palo toetust. On võimalused:
a) õlipõleti vahetada pelletipõleti vastu. Peamine probleem on rohke lendtuhk naftakatlas (vajalik tihedam puhastamine) ja mitte odav vahetus. Või täielikult uus pelletikatel.
b) õhk-vesi soojuspump. Õhk soojuspumpadel on see va külma talve mure - vajab lisakütet soovitavalt mujalt. Kas siis mingi halukatel õlikatla asemele või kasutad puhast elektrikütet või mingi ahjuke.
c) maasoojuspump. Kõik tööd ja kulud kokku on üsna kallid, vajalik vaba maad soojuse hankimiseks.
tonisl
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 24 Nov 2014, 10:44

Re: Vajaksin konsultatsiooni küttesüsteemi ümberehituseks

Lugemata postitus Postitas tonisl »

Tänud vastuste eest. Palo pakkumisega olen kursis. Olen teadlik ka pelletite murest, et tihti on puhastada vaja. Õhk-vesi soojuspumpasid ei ole uurinud. Õhk-õhk puhul tundub aga, et vaja on vähemalt kaks tükki paigaldada, ühest tulev soojus terves majas ei levi.
Tundub, et õhk-vesi pumpadest vajan rohkem infi.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Vajaksin konsultatsiooni küttesüsteemi ümberehituseks

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Kas toetuse saamise eelduseks ei olnud mitte et õliküte peab olema registris märgitud kui selle maja küttesüsteem?
Kui see eeldus täidetud siis muidugi hetkel see pakkumine paganama hea võimalus.
djkiller
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 83
Liitunud: 06 Sept 2011, 19:29

Re: Vajaksin konsultatsiooni küttesüsteemi ümberehituseks

Lugemata postitus Postitas djkiller »

Tere ise olen sama küsimusega võitlemas.
Uuringi kas mul need andmed registris korras.Kuigi teatud ametkond on ise 19.august see aasta teinud kütteliigi täienduse maja kohta(kuid pole saanud vastust mida nand tegid) vb panidki mitte õli vaid puuküte ja toetust taodelda ei saa ,kuigi tollist saab ingo ,et kasutanud just kütteks.

endalö hetkel 94 aasta katel mis reaalselt tööd teinud 15 aastat( ei tea kui pikk on amortisatsiooni aeg) ECO-17 20 kw ja oilioni põleti.Niisama põletivahetuega hakkama ei saa kuna pole tuha jaoks puhastamiseks ava. Aastas kulub üle 1000l kütet.Täpselt pole mõõtnud kuna aegajalt juurde ostetud mahutid kokku 1600l
Maja on 1 kordne kuid kelder in täismõõdus ehk reaalne käetav pind 160m2 +kelder sama (seal loomulikult ei hoia kõrget tempi) akumm paak puudub.
Tekkis mõte ,et paneks 1-2 tonnise akummpaagi .esimesel korrusel hetkel nagunii puupliit mida aegajalt kütan.Vahetan välja 14 kw veesärjega pliita vastu.Päeval kütan pliitat ja öösel ja muu ajal teeb töö ära pellet?
Lisaks sai siin uuritud et peaks minema ca 3 tonni graanulit.Kas teha keldrisse punker või õue ja puhurautoga .Ei ole all tolmutamistjne.iseenesest vb isegi mahuks alla ära.Pole 3 tonniste mõõtmeid vaadanud.On ka n.ö riidega variaje.Kas pleki või materjali punkris graanulk niiskeks ei lähe?

Mis sellisest kompotist arvate?
KliimaSalong
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 30 Okt 2014, 08:10
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Vajaksin konsultatsiooni küttesüsteemi ümberehituseks

Lugemata postitus Postitas KliimaSalong »

Tõnis L kirjutas:Tere,
Mure selline, et kütan praegu oma maja õliküttega, vesipõrandakütte süsteemiga. Kuna õliküte läheb kalliks, sooviksin konsultatsiooni, kas ja kuidas küttesüsteem ümber ehitada. Kas vahetada õlipõleti pelletipõleti vastu, paigaldada õhksoojuspumbad või veel midagi kolmandat. Maja on ühekorruseline, pind ca 130 ruutu.
Kelle poole pöörduda asjakohase info ja nõuannete saamiseks?
Tere Tõnis.

Mina soovitaks ikkagi õhk-vee süsteemi.Oleme nii mõnegi õlikatla ümber ehitanud õhk-vee süsteemile ja inimesed on väga rahule jäänud.Kulude kohapealt võrreldes tasub õhk-vesi võrreldes õliga kütmisel ära pea 2 aastaga.Ehk siis säästetud raha maksab kinni õhk-vee süsteemi 2 aastaga.Kuna olemas ka põranda küte veega siis ei ole ka paigaldus väga kallis.Samas ühendad ka tarbevee samale süsteemile taha ja kõik vesi tuleb ühest kohast.Tänapäeva seadmed juba nii head ,et ka suure pakasega ei võta boiler elektritenne taha vaid vesi köetakse soojaks ikka friooniga.Ja mugavus on suur,vajuta vaid puldil nuppu ja tuba ongi soe.Kui on suurem huvi võtke ühendust ja anname nõu mis lahendus teile kõige paremini sobib.

Lugupidamisega:Kristjan
+372 53 366 466
KliimaSalong OÜ
kristjan@kliimasalong.ee
www.kliimasalong.ee
Midagiteadja
külaline

Re: Vajaksin konsultatsiooni küttesüsteemi ümberehituseks

Lugemata postitus Postitas Midagiteadja »

Pole minu asi kedagi kritiseerida aga kuidagi imelik oleks ka kui õhk-vesi agregaatide müüjad sulle pelletit soovitaksid.Kui hinda vaadata siis selle raha
eest mis maksab õhk-vesi agregaat saad juba väga kõva pelleti komplekti.
Kui võrrelda kahte süsteemi siis pellet jõuab ka külmadega maja soe hoida
Õhk-vesi tahab kõvemate külmadega mingit alternatiivi lisaks.Aga kui sul võimalus oleks sobiks põrandaküttega majale maaküte.Aga antud juhul kõige kiirem ja efektiivsem on pellet.
Ping
külaline

Re: Vajaksin konsultatsiooni küttesüsteemi ümberehituseks

Lugemata postitus Postitas Ping »

Pellet teadupärast peab olema kuiv küttematerjal, keldris või kuurinurgas lahtiselt seistes võib see kergelt hukka minna.
Küsiks, et kui suurt ruumi vajab selline pelletipunker kus pelletit muretult hoida saaks kartmata et ta halvaks läheks?
Kui palju see koos paigaldusega maksma läheks?
Kui punker hoonesse ei mahu ja see on vaja hoonest väljapoole paigutada kas siis on vaja ka täiendavad projektid, kooskõlastused ja vajadusel ka detailplaneering teha? Muutub ju hoone ehitise alune pind ja/või tuletõrjekujad.
Kuna on hoone tehnosusteemi muutmisega siis kas tuleb ka uus kasutusluba vormistada?
Soomes näiteks ei saa pelletküttega hoone kasutusluba kui tal puudub pelleti puhurauto kaalule ja gabariitidele vastav juurdepääsu tee.
Või on see igaühe oma asi? Eestis.
sixi
külaline

Re: Vajaksin konsultatsiooni küttesüsteemi ümberehituseks

Lugemata postitus Postitas sixi »

Kõige lihtsam on vahetada ainult põleti katel jääb vanaks ja 3tonni pelletit tundub vähevõitu 5-6 tonni, kui suvel sooja tarbevett teha.
Midagiteadja
külaline

Re: Vajaksin konsultatsiooni küttesüsteemi ümberehituseks

Lugemata postitus Postitas Midagiteadja »

Kui ainult põleti siis kust august tuhk peaks välja saama õli põleb ju ilma tuhata pigem nõgi või tahm.Pelleti kogus sõltub ikkagi majast st maja kubotaažist ja soojapidavusest. Sellist kindlat rusikareeglit ma küll ei julgeks pakkuda pelleti koguse kohta ja ka aastad ei ole vennad.Üks kindel reegel on küll kui tahad,et maja oleks soe peab põleti töötama ,et põleti töötaks peab olema pelletit.
djkiller
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 83
Liitunud: 06 Sept 2011, 19:29

Re: Vajaksin konsultatsiooni küttesüsteemi ümberehituseks

Lugemata postitus Postitas djkiller »

igale õlikatlane vist ei ole mõtekas panna põletit.üks asi et pole ekstra luuki kus puhastada kui just põletit eesat ei kruvi ja teiseks kuidas on kasuteguriga?
Külaline43
külaline

Re: Vajaksin konsultatsiooni küttesüsteemi ümberehituseks

Lugemata postitus Postitas Külaline43 »

Mõistlikvalik oleks ikka õhk-vesi soojuspump. Mis siin mõelda. Tänapäeva uued mudelid on päris asjalikud, eriti säästlikud veel põrandakütte puhul.

Näiteks kui valida Atlantic 11kW high power mudel. Olenevalt asjaolust saad seadme koos paigaldusega kindlasti alla 7000 kätte. Kui riik maksab veel 40% kinni siis on ju eriti luks.
Sinu 130m2 maja küttevajadus on vast umbes 5-7kW.
Sellel seadmel on võimsust nii palju et vaevalt üldse lisaküttet vaja läheb. -20 juures andis vist ca 9kW küttevõimsust välja. Aga kui vaja siis sisse ehitatud on astmeline 9kW el.tenn.
Kahju et see toetuse värk alles nüüd tuleb.

Kindlasti on ka teisi häid või paremaid soojuspumasi. Ma tõin lihtsalt ühe näite. Igaljuhul oleks valik õhk-vesi, eriti praegu kus riik soodustab.
tonisl
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 24 Nov 2014, 10:44

Re: Vajaksin konsultatsiooni küttesüsteemi ümberehituseks

Lugemata postitus Postitas tonisl »

Tänan kõiki selle teemaga sõnavõtnuid. Teie soovitused olid suuresti abiks. Lähen ikka vist õhk-vesi pumba variandiga edasi, olen juba ka pakkumisi saanud.
Parimat,
Tõnis
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Vajaksin konsultatsiooni küttesüsteemi ümberehituseks

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Külaline43 kirjutas:Mõistlikvalik oleks ikka õhk-vesi soojuspump. Mis siin mõelda.
Sellisel tasemel teavitust jagava müügiesindaja juurest tuleb täiel kiirusel jalga lasta (tagasi vaatamata) - stiil meenutab koledal kombel 2...3 keuriseid tolmuimejaid pähemäärivaid müügiratsusid.

Ning mõelda tasub ikka - näiteks küsida endalt "mitu kuupmeetrit õhku minutis peab välisosa ventilaator 15, 20 ja 25 kraadise külmaga endast läbi ajama, et mulle vajalik võimsus (ok, koostöös otsekütteekemendiga) tagatud oleks?".

Seejärel on huvitav rehkendada välja, millise kiirusega saab olema sellises režiimis välisosa soojusvahetist väljuv õhujuga. Ning siis oleks huvitav teada, milline on sellise õhujoa müratase.

Kui need mõtlemistulemused ostjale sobivad, siis on kõik korras, kuid mõtlemata ei soovita küll jätta :hello:
ÕVE-Juku
külaline

Re: Vajaksin konsultatsiooni küttesüsteemi ümberehituseks

Lugemata postitus Postitas ÕVE-Juku »

Tõnis, mina tegin liigutuse õlilt õhk-vesi pumbale.
Panen siia teise teema all olnud postituse copy, ehk aitab sul elu kergemaks teha:
Mul on Bosch 6000, 13kw. Novembris keskmine 3,2. Majal klaaspindasid seinast ca 50%, toatemp 24°, tarbevett kasutab 4 inimest. Arvan, et paigaldamisel vana asja asemele saate ca 10K eur-iga hakkama. Väiksema võimsusega seaded maksavad vähem. Ainukese alternatiivina vaatasin ka Thermia Atecit. Kõik muu skandinaavias pakutav ei tundunud mulle internetiavarustes ja foorumites ca 3kuud kaevates ja arvustusi lugedes (soome-rootsi-taani) üldse konkurentidena. Selle all defineerin enda jaoks ka praktilist ja esteetilist tootedisaini- ühenduste paigutus, sulatusvee kanaliseerimine, helitasemeid, külmakaitseid, isolatsiooni, välisosa kinnitamine, lumekindlus jms. Kuna Atec on ca 2010 tehtud mudel (endiselt ühed parimad teh andmed ja tehniline lahendus välisosal) siis otsustasin Boschi kui sakslaste-rootslaste uuema (viimase) lahenduse kasuks.
Head abiinfot ja tehniliste parameetrite võrdluse igasugu soojuspumpadele leiate Taani Energiasäästlikuse Keskuse infolehelt: http://sparenergi.dk/forbruger/varme/va ... umpelisten (kui vaja aitab google translate). Sealt leiate ka lingid doc-idele kuidas COP ja SCOP arvutatakse ja mis piirkonnad on aluseks.
ÕVE-Juku
külaline

Re: Vajaksin konsultatsiooni küttesüsteemi ümberehituseks

Lugemata postitus Postitas ÕVE-Juku »

Täpsustuseks madis64-le. Mul ka kõrvalmajadel mõned õhk-vesi ja õhk-õhk soojuspumbad toimetamas.
Minu Bosch 6000 välisosa (telefoni app-iga mõõtes) tegi -17ga häält (meetri kaugusel ees) ca 96 db, ligidusel oleval majal teeb LG umbes sama. Muidu sahiseb mul ca 50 db juures.
ÕVE-Juku
külaline

Re: Vajaksin konsultatsiooni küttesüsteemi ümberehituseks

Lugemata postitus Postitas ÕVE-Juku »

KliimaSalong kirjutas:
Tõnis L kirjutas:Tere,
Mure selline, et kütan praegu oma maja õliküttega, vesipõrandakütte süsteemiga. Kuna õliküte läheb kalliks, sooviksin konsultatsiooni, kas ja kuidas küttesüsteem ümber ehitada. Kas vahetada õlipõleti pelletipõleti vastu, paigaldada õhksoojuspumbad või veel midagi kolmandat. Maja on ühekorruseline, pind ca 130 ruutu.
Kelle poole pöörduda asjakohase info ja nõuannete saamiseks?
Tere Tõnis.

Mina soovitaks ikkagi õhk-vee süsteemi.Oleme nii mõnegi õlikatla ümber ehitanud õhk-vee süsteemile ja inimesed on väga rahule jäänud.Kulude kohapealt võrreldes tasub õhk-vesi võrreldes õliga kütmisel ära pea 2 aastaga.Ehk siis säästetud raha maksab kinni õhk-vee süsteemi 2 aastaga.Kuna olemas ka põranda küte veega siis ei ole ka paigaldus väga kallis.Samas ühendad ka tarbevee samale süsteemile taha ja kõik vesi tuleb ühest kohast.Tänapäeva seadmed juba nii head ,et ka suure pakasega ei võta boiler elektritenne taha vaid vesi köetakse soojaks ikka friooniga.Ja mugavus on suur,vajuta vaid puldil nuppu ja tuba ongi soe.Kui on suurem huvi võtke ühendust ja anname nõu mis lahendus teile kõige paremini sobib.

Lugupidamisega:Kristjan
+372 53 366 466
KliimaSalong OÜ
kristjan@kliimasalong.ee
http://www.kliimasalong.ee

Siin on müügimees Kristjan minu arvates nüüd küll hoogu sattunud oma jutuga 2 aasta tasuvusest.
Selleks peaks teadma täpset õlihulka mis aastas läbi põletatud, orienteeruvat senise katla kasutegurit ning uue süsteemi hinda koos paigaldusega.
Siis s
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Vajaksin konsultatsiooni küttesüsteemi ümberehituseks

Lugemata postitus Postitas madis64 »

ÕVE-Juku kirjutas:Minu Bosch 6000 välisosa (telefoni app-iga mõõtes) tegi -17ga häält (meetri kaugusel ees) ca 96 db, ligidusel oleval majal teeb LG umbes sama..
Jeekim, mu põrandakõlarid siis 85 db-ga rinnakorvi bassimütsuga võngutades on alles poisikesed :shock:
Ping
külaline

Re: Vajaksin konsultatsiooni küttesüsteemi ümberehituseks

Lugemata postitus Postitas Ping »

Kõlarite tundlikus antakse XXdB 1W sisendvõimsuse korral.
Aga ega telefoni dB mõõtjat müra mõõtmisel eriti usaldada ei saa.
Mõõtsin ühes kompressoriruumis kus sees 1400kW mootoreid tegid sellist häält/vibra , et riided hõljusid seljas ja betoonpõrand kõditas saapas jalataldu ja tekkisid tasakaaluhäired (helirõhk suurem kui Manovari kontserdil) aga telefon näitas ainult 98dB.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Vajaksin konsultatsiooni küttesüsteemi ümberehituseks

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Ping kirjutas:Kõlarite tundlikus antakse XXdB 1W sisendvõimsuse korral.
Aga ega telefoni dB mõõtjat müra mõõtmisel eriti usaldada ei saa..
See 85 db ei olnud mitte kõlarite tundlikkus, vaid kuulamise aja kõlaritest meetri kaugusel analoogsel meetodil (telefoniäpp) "mõõdetud" müratase.

Tean, et ega telefon mingiks müramõõturiks eriti ei päde, kuud kui sellisega soojuspumba välisosa juures veel suurem number kätte saadakse, tekib juba huvi korraliku mõõturiga saadavate tulemuste kohta.
külaline ülts
külaline

Re: Vajaksin konsultatsiooni küttesüsteemi ümberehituseks

Lugemata postitus Postitas külaline ülts »

ÕVE-Juku kirjutas:Täpsustuseks madis64-le. Mul ka kõrvalmajadel mõned õhk-vesi ja õhk-õhk soojuspumbad toimetamas.
Minu Bosch 6000 välisosa (telefoni app-iga mõõtes) tegi -17ga häält (meetri kaugusel ees) ca 96 db, ligidusel oleval majal teeb LG umbes sama. Muidu sahiseb mul ca 50 db juures.
Minul maja taga sama masin ainult 9Kw veeb.-5 möötsin tel. 75db ja kusjuures häiriv kompressori pirin mis valjem kui ventika tekitatud heli.Naabrite 7a. vana NIBE ja uus Fujitsu vaiksemad ja ei mingit kompressori heli.
Samuti on välja minevas torus vibra ja müra. Paigaldaja vastus oli ,et teised ei nurise.Kuidas sinul lood kompressori heli ja torudega.
Vasta