Mureks radiaatorkütte süsteemiga maja. Tundub nagu tiba jahe

a) süsteemis Purmo plekkradiaatorid, maja keskele jookseb magistraal, seal kollketorid peale ja tagasivoolule, igal radikal omad liinid.
b) osa radikaid kuumad, magistraalile lähemalolevad ja toad soojad, kaugemal olevad leigemad ja eelduslikult pikima liiniga radikas pigem jahedapoolne (kõrvalolev ca. 3m lühema liiniga radikas samas soe, õhutatud mõlemaid)
c) pump, wilo startos pico 25/1-6 asub katlaruumis ning seadistatud 6m e. max peale, takistusest sõltuva graafikuga (majal 2 korrust, radikatel kõigil danfoss dig. termopead). Hetkel II korrust ei kasuta, seal temp seatud 16c peale ja enamus aega on need termostaadid kinni üldse
d) süsteemi ei ole tasakaalustatud, mingil hetkel kruttisin tagasivoolu radikatel ning ka termostaate veidi ise - loogika oli, et kaugematel oleks suurem läbilase ja samas et ei susiseks
e) hetkel on küttegraafik seatud katlal
-20c = 58c pealevool
0c= 48c pealevool
20c = 28c pealevool
d) katlaruumis mõõdetuna on peale temp hetkel (1 kraad sooja) 47c ja tagastuv 33 - see vahe tundub olevat siin 0-lähedase välistemp-ga suhteliselt sama, ca. 15c ringis. Digipeadel seatud 23-25 kraadi, tegelik temp ca. 21 kraadi ja tiba alla seal, kus tundubki jahe (pikemad liinid, suur ruum jne).
e) majal sundvent, see seatud ka max. e. 22kraadi sisenevat õhku tootma, et ei jahutaks omakorda tube maha.
f) pump hetkel töötab 24w võimsusel (max 40w) st. osad radikad kinni, osad õrnalt sisisevad olenemata minu kruttimisest.
Millest alustada?
* Küttegraafikut ei tahaks tõsta tingimata (õ-v pump), kuid mulje jääb nagu oleks pealeminev temp liiga madal, tagastuvaga vahe üsna suur. Mõtlen, et kas radikatesse soe ei jõua piisavalt või on nad liialt väiksed osaliselt - kaugeima otsa radikad on keeruliseimas ruumis kus palju aknapinda ja radikad ise põrandapealsed väiksed "vorstid". Küttegraafiku tõstmine ei ole ka oluliselt effekti avaldanud, seis üsna sama varasema kogemuse põhjal nüüd varasemast sügisest ja eelmisest talvest, küttekulud lihtsalt läksid suuremaks hinnanguliselt.
* süsteemi kaugeima otsa radiaatorid on ehk liiga pika liini otsas, et poolte kontuuride sulgumisel kui pump jääb ka tööle ca. poolel võimsusel ei jaksa neisse vett lükata? Max-lähedane konstantne võimsus tähendaks aga ilmselt sisisevaid radikaid ja mõttetut koormust pumbale, ei?
* süsteemi tasakaalustamine teha kiiremas korras?
* lisada eraldi pump maja keskel kollektorite juurde või lausa kollektorid mitmeks jagada - lähemad ja kaugemad liinid eraldada vms (16 radikat hetkel)?
Aitäh kaasa mõtlemast ja küsige täpsustavaid küsimusi julgelt. Kui keegi on valmis tulema süsteemi kaema ja parendama, siis maja asub Murastes.