Hüdrofoorile õhu juurde lisamine

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
org22
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 27 Okt 2012, 14:03

Hüdrofoorile õhu juurde lisamine

Lugemata postitus Postitas org22 »

Tere kas keegi oskab mulle seletada mis moodi peaks hüdrofoorile õhku juurde lisama?
Nimelt hüdrofoor klõpsib pidevalt sisse välja kui vett kasutada.
Käisin keldris asja uurimas ja proovisin ventiilist õhku välja lasta aga seal ei tulnud mitte midagi.
Hüdrofoor selline väike 50 liitrine.

Lugenud olen et hüdrofoori peab veetrassist lahti ühendama ja siis õhku lisama ja kui palju peaks õhku lisama?
Ning kus kohast seda õhku mõõdan kas ventiilist või vaatan hüdrofoori manomeetrit ?
Lg Kristo.
mehhanisaator
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 22 Sept 2009, 22:27

Re: Hüdrofoorile õhu juurde lisamine

Lugemata postitus Postitas mehhanisaator »

1. Pump välja lülitada.
2. Avada veekraan.
3. Pumbata hüdrofori vajalik kogus õhku. Õhusurvet vaadata õhumanomeetriga õhu poole pealt.Õhu sissepumpamisel peab veekraanist tulema vett. Kui vett ei tule ja pumbata on raske, siis on tõenäoliselt kott kleepunud hüdrofori seina külge. Õhusurve peab olema võrdne sisselülitamisrõhuga rõhureleel.
tõnu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 265
Liitunud: 08 Aug 2006, 23:04
Asukoht: Tartu
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Hüdrofoorile õhu juurde lisamine

Lugemata postitus Postitas tõnu »

lükkai pump välja, et trassi survet järgi pole, hüdrofori peal on ventiil , pumpa ca 2,5 (bar) sisse (seda mõõda sealt samast ventiilist auto manomeetriga) ja lõpuks kui pump on sees, reguleeri rõhulüliti!
org22
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 27 Okt 2012, 14:03

Re: Hüdrofoorile õhu juurde lisamine

Lugemata postitus Postitas org22 »

Saan ma siis õieti aru et kui õhku panen 2,5 bari sisse siis õhreleel peab olema ka 2,5 mitte rohkem.
Kui nii siis on maru pahasti kuna minu pump jääb vait siis kui õhrelee on seal 4 juures.
tõnu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 265
Liitunud: 08 Aug 2006, 23:04
Asukoht: Tartu
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Hüdrofoorile õhu juurde lisamine

Lugemata postitus Postitas tõnu »

org22 kirjutas:Saan ma siis õieti aru et kui õhku panen 2,5 bari sisse siis õhreleel peab olema ka 2,5 mitte rohkem.
Kui nii siis on maru pahasti kuna minu pump jääb vait siis kui õhrelee on seal 4 juures.
sel juhul peab õhureleel manomeetaer näitama pumba sisselülitamise momendil 2,5 (ideaalis pidi vist vahe olema, hüdrofoori rõhuga 0,2). kui selle relee lahti keerad, siis seal sees on üks suurem ja teine väiksem kruvi, millega saad reguleerida endale sobiliku surve ja sisse-väljalülitamis momendi vahe. see vahe võiks olla ca 1-1,5 olenevalt kui peenikesed torud sul on ja kui suurt survet vaja läheb. kui see vahe on 1,5 siis lülitubki pump 4 juures välja! endal mul on just nii reguleeritud, kuna mul on majas peenikesed torud. kui sul on hüdrofooris rõhk õige ja vahe 1,5 (sisse-väljalülitamise), siis ei tohiks küll koguaeg plõksida! edu katsetustel!
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Hüdrofoorile õhu juurde lisamine

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

org22 kirjutas:Saan ma siis õieti aru et kui õhku panen 2,5 bari sisse siis õhreleel peab olema ka 2,5 mitte rohkem.
Kui nii siis on maru pahasti kuna minu pump jääb vait siis kui õhrelee on seal 4 juures.
Teise vastaja tehnoloogia õige, vastusurve info vale. Eelrõhk on 0,9 korda käivitusrõhk.
org22
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 27 Okt 2012, 14:03

Re: Hüdrofoorile õhu juurde lisamine

Lugemata postitus Postitas org22 »

Täna siis ronisin keldrise ja pean end parandama et rõhureleel seisis seal 3 juures, varem oli ta 4 peal.
Et siis õhku on kuidagi vähemaks jäänud.
Aga ma homme hakkan katsetama ja siis annan teada kuida läks.
Tänud kes viitsisid lolli aidata.
Snoofi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 11 Nov 2011, 20:17

Re: Hüdrofoorile õhu juurde lisamine

Lugemata postitus Postitas Snoofi »

Rostfrei kirjutas:
org22 kirjutas:Saan ma siis õieti aru et kui õhku panen 2,5 bari sisse siis õhreleel peab olema ka 2,5 mitte rohkem.
Kui nii siis on maru pahasti kuna minu pump jääb vait siis kui õhrelee on seal 4 juures.
Teise vastaja tehnoloogia õige, vastusurve info vale. Eelrõhk on 0,9 korda käivitusrõhk.
Lihtsalt selguse mõttes.
0,9 korda käivitusrõhk relee puhul. Sagedusmuunduril korda 0,7.

Õige oleks ka muidugi rõhkusid sama kellaga kontrollida. Lülita pump välja, vesi jooksma, kui relee teeb sisselülitus klõpsu siis peaks tavalises süsteemis nii 0,2 bari veel rahulikult langema ja siis kukkuma järsult. Kukkumishetk ongi õhurõhk.
janxx
külaline

Re: Hüdrofoorile õhu juurde lisamine

Lugemata postitus Postitas janxx »

75% käivitusrõhust. Seda siis releega juhtides.
Kui paned suurema, surutakse kummikotti vähem vett. Ja pump käivitub veidi tihedamini.
Kel oma nägemus võib katsetada ja mõõta ühtlase tarbimise juures pumba seiskumise ja taaskäivituse vahelist aega ja teha omi järeldusi.

Kui paned rõhu käivitusrõhuga võrdseks tekib "auk" veetarbimisel, sest enne pumba käivitust saab vesi sisuliselt hetkeks otsa. Päris hästi on tarbimisel tunda.
Vasta