Jälle pottsepatasemest.

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Jälle pottsepatasemest.

Lugemata postitus Postitas looder54 »

Pole viga, teema kustutati aru andmata miks? Teeme uuesti!Tundub, et pottsepafoorumi Pontius Pilatus ennast oma rahva ees järjest rohkem alasti kisub. Suur prokuraator on oma rolli nii sisse elanud, et ei mäleta enam, kas Jeesus sai ikka risti löödud või peab sellega uuesti algust tegema. Sassi kipuvad minema ka jumalate nimed, kelle poole oma rahval hingehädades pöörduda soovitatakse. Kuna pottsepafoorumi suurkuju kogu postament püsib püsti ikka ja ainult oma kodukootud busibuildi koldel, mille pilte meile aegajalt ikka ette sätitakse (loomulikult, ka rahva mälu tuhmub), ei pääse me sellest koldest ei üle, ega ümber. Isiklikult olen näinud ainult ühte uurimistööd, mis hõlmab ka selle koldega seonduvat ahju. See on siin foorumiski laineid löönud M.Hovi ja H.Andressoni VEUK-i raames tehtud uurimustöö. Usun täielikult töö teostajate pädevusse ja kompetentsi ja ka seda, et nemad endast parima andsid vastavalt tingimustele. Oodatud vastureaktsioon ei andnud ennast kaua oodata. Kõigepealt tehti maa-tasa kogu uurimistöö ja seejärel taoti paa sisse ka uurimist läbi viinud tegelased. Ja mille nimel? Eks ikka püha ürituse nimel, sest ahju
mõõtmistulemused ei vastanud ahju promovale seltskonna soovidele, pigem
vastupidi. Pontiuse trikitamine
ju ajaloost teada ja nii nüüdki mindi isegi niikaugele, et kiil ka teadusemeeste
vahele üritati lüüa. Noh, nii mänguiluks. Foorumis levitati lahkelt tedusemeeste
postiaadresse ja teie vaid küsige, saate pädeva vastuse eriarvamustest. Teate,
mina uudishimulik ja küsisingi. Siin väljavõtted vastusest.
Tere.
...nimetatud uuringust olen kuulnud, mitte aga seda lugenud. Oleks hea kui saaks seda lugeda, siis ehk oskaks midagi ka arvata. Tean ainult niipalju, et Eestis puudub vastav ahjustandardile vastav stend, seega ei saa meil ka kusagil vastavalt ahjustandardile ahjusid katsetada...

Lugupidamisega Ülo Kask. TTÜ teadustöötaja.

Vot sulle säh! Vastuse asemel tuli minul küll küsimusi hoopis juurde. Tundub, et ahju ristiisa on veidi ähmi täis, saates lugeja vastuseid saama inimese juurde, kes küll sama ala spets, aga kogu loost midagi ei tea. Halenaljakas aga see, et kogu story meenutab peategelase enda õpiteekonda, kus vastused pottsepategemistest on saadud kodanikelt, kes ise asjast suuremat ei tea. :) Ei pea ju olema eriti taibukas, et aru saada võttest, pisikesele koldele suur klaasuks äbarikkusest. Sellest on foorumis küllaga juttu olnud. Klaasukse taha, koldeseintes tehtud lõigete juures tekivad "surnud punktid". Ega muidu katsetuste käigus pidanud primaarõhu kraane sulgema. Vaja oli saada nendes punktides mingilgi moel õhk
liikuma, et mingi tulemus saada. See nüüd selleks, aga tants kolde ümber jätkub.
"Loovaid" päid kutsutakse lausa laboritesse kütmisega tegelema ja mõõtmistest osa võtma. Tule taevas appi! Peab ju kuidagi tõestama, kes on Liivimaa uhkeim ratsutaja. Ratsutaja küll, aga uhke ratsu sarnaneb järjest rohkem eeslile ja uhke
prokuraatorirüü päevinäinud mungarüüle. Püha üritus vajab aga läbiviimist ja nii antakse tuld kõigile veel foorumist kaasa löövate pottseppade ja nende firmade pihta. :)
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1496
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Jälle pottsepatasemest.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Lugemist kohe mitmeks päevaks. Ootan põnevat järge.
Pottseppmeister "Kaminahi"
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Jälle pottsepatasemest.

Lugemata postitus Postitas looder54 »

:) Selge see, kui tahad ülevaadet saada foorumis toimunust viimaste aastate jooksul. Väga palju, isegi suurem osa mõnemehe mahlakamatest väljaütlemistest on kustutatud, ikka kirjutaja enda pealekäimiste peale. Nii see elu siin käib.
Olen enda jaoks neid väljaütlemisi salvestanud väljaspool foorumiruumi, vahel mõni kolleeg loeb ja ei usu oma silmi. :)
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1496
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Jälle pottsepatasemest.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Tahaks ka sinu kolleeg olla.
Pottseppmeister "Kaminahi"
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Jälle pottsepatasemest.

Lugemata postitus Postitas looder54 »

Ma tean, kunagi tegid ka proovi! :)
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1496
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Jälle pottsepatasemest.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Tegin jah küll, aga ütlesid üksikule naisterahvale väga viisakalt ära. Saan aru, oled väga hõivatud inimene.
Pottseppmeister "Kaminahi"
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Jälle pottsepatasemest.

Lugemata postitus Postitas looder54 »

:scratch: ...juba väga varajases nooruses sain aru, et naisterahvastele ei tohi kunagi "ei" öelda. Kahjuks ajad mind kellegagi siis segi! :) Püsime teemas.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1496
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Jälle pottsepatasemest.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Ootan tõesti sinu teemale huvitavat jätku. Oled selleks palju materjali kogunud, mille avaldamist nüüd ootan.
Pottseppmeister "Kaminahi"
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Jälle pottsepatasemest.

Lugemata postitus Postitas looder54 »

Materjali on tõesti, kunagi tegin tasahilju proovi ka neid siin avaldada. Asi lõppes kurvalt. Nimelt on postituste autor ise nii ennast täis ja oma vigu häbenev, et need postitused kustuti ja mode minult sõna võttis, et neid enam ei avaldata.
Aga ootame, küll vesi selgineb aja jooksul ka foorumis. Egas siis lootus kustub viimasena. :)
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1496
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Jälle pottsepatasemest.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Kas seda materjali kusagil mujal ei saa sinult lugeda? Siin ainult kustutatakse sinu avaldatud tööd. Tee oma uus foorumi. Siis saaks huvitavad uuringud teha.
Pottseppmeister "Kaminahi"
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Jälle pottsepatasemest.

Lugemata postitus Postitas looder54 »

Tavalugeja kirjutas:Kas seda materjali kusagil mujal ei saa sinult lugeda? Siin ainult kustutatakse sinu avaldatud tööd. Tee oma uus foorumi. Siis saaks huvitavad uuringud teha.
:) See on sõnum, mida peab lausa tsiteerima. Aitäh ettepaneku eest, aga selleks puudub vajadus. Neid foorumeid ju on netis küllaga, palju sealt tavalugeja adakvaatset infot saab? Kardan, et see protsent on kaduvväike. Igasse inforuumi imbuvad ju sisse nõuandjad, kes asjast tegelikult midagi ei jaga. Pugedes huvitavate kasutajanimede taha, peletavad nad oma igavust või janunevad muidu tunnustuse järgi, kes nende vajadusi täpselt teab. Selge on see, et abivajajal selles voolama hakkavas infotulvas pea ringi hakkab käima ja käsi kokku lööb.
Sellepärast soovitan igal abivajajal ikka spetside poole pöörduda. Pealegi pole nettiõppega midagi peale hakata tegelasel, kellel tugev algteadmine pottsepanduse põhiteadmistest puudub. Arvan, et sellega on nõus iga pottsepp! :)
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1496
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Jälle pottsepatasemest.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Mis sellest avaldamisest kasu mulle on kui see kustutatakse. Ainuke hea foorumi on kodusoe meistrite aga seal pole midagi lugeda. Kirjtasid seal kunagi nii ilusti nüüd pole kedagi.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Keskmine
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 212
Liitunud: 14 Sept 2011, 20:38
Asukoht: Jõgevamaa
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Jälle pottsepatasemest.

Lugemata postitus Postitas Keskmine »

Peale *korstnast* sooja suitsu väljatuleku LP. meister looder54 kirjutistest targemaks saanud pole :/
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Jälle pottsepatasemest.

Lugemata postitus Postitas looder54 »

Armas tavalugejast üksik naisterahvas. :) Saan väga hästi aru, kuhu sa oma jutuga tüürid. Õnneks või kahjuks, pole mina kunagi Kodusooja foorumis postitanud. See aga ei tähenda, et ma pole seda lugenud. Foorum nagu foorum ikka. Sinu plaanid on sinu plaanid ja igaüks valib ise meetodid kuidas need täide viia. Lugejal hakkab igav meie kahekõnet lugedes, nii, et kui soov, siis privasse! :)
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1496
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Jälle pottsepatasemest.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Ma ei tea, kas targemaks olen saanud aga hulk lugemist on olnud. See VEUK-i raamide uurimistöö oleks huvitav kui saaks lugeda. Usun täielikult kompetensi.
Pottseppmeister "Kaminahi"
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Jälle pottsepatasemest.

Lugemata postitus Postitas looder54 »

Keskmine kirjutas:Peale *korstnast* sooja suitsu väljatuleku LP. meister looder54 kirjutistest targemaks saanud pole :/
...või et üle pika aja tervitused ehituspenskarite tagatoast. Näe vastupidiselt sinule sain mina sinu lühikesest postitusest jälle targemaks! Olen ju teid kordivalt hoiatanud, ärge lugege minu teemat, esiteks pole teil siit midagi õppida, teiseks mõjub teema teie põdurale tervisele laastavalt. :)
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Jälle pottsepatasemest.

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Tavalugeja kirjutas:Usun täielikult kompetensi.
Ateist ja usklik vaidlevad Jumala olemasolu üle.

Ateist: "Usun, et Jumalat ei ole olemas."

Usklik: "Usun, et Jumal on olemas."

Tõendada ei suuda kumbki mitte midagi.

Sama kehtib nende uurimistööde kohta - saad kätte, loed läbi, saad teha põhjendatud otsused.

Kuni selle hetkeni on tegemist religiooniga.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Jälle pottsepatasemest.

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Tavalugeja kirjutas:Aga ma ju loen Looder54 uurimusi. Usklik inimene olen ma ka.
See on sinu õigus :hello:
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1496
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Jälle pottsepatasemest.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Ma ka ei tea enam kas saab usaldada. Ma ei tea ise ahjudest ju midagi aga tahan teada. Mul on omal vana ahi aga seda ei lubata enam kütta.
Pottseppmeister "Kaminahi"
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Jälle pottsepatasemest.

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Tavalugeja kirjutas:Mul on omal vana ahi aga seda ei lubata enam kütta.
Kutsu pottsepp.

Mine kursustele.

Loe erialakirjandust ja õpikuid.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1496
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Jälle pottsepatasemest.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Mul minust vanem sõbranna rääkis, et luges foorumit ja parandas ise ahju ära.
Pottseppmeister "Kaminahi"
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Jälle pottsepatasemest.

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Tavalugeja kirjutas:Mul minust vanem sõbranna rääkis, et luges foorumit ja parandas ise ahju ära.
Kutsu sõbranna.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1496
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Jälle pottsepatasemest.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Kas see foorum siis ei saa tavainimest juhatada? Sõbrannat mul kaa enam ei ole juba eelmisest aastast.
Pottseppmeister "Kaminahi"
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Jälle pottsepatasemest.

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Tavalugeja kirjutas:Kas see foorum siis ei saa tavainimest juhatada?
Leia omale mentor, kes sind vaevub kättpidi talutama, esita asjalikke ja arusaadavaid küsimusi - ehk näkkab.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1496
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Jälle pottsepatasemest.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Ma loen ikka foorumit. Kust mul see mentor enam võtta. Looder54 lubas hiljuti tavalugejatele kirjutada õige ahju valimisest. Pregu kütan pliitaga aga selle truup laseb suitsu läbi.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Suletud