Vitsamees

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
triinu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 15 Juul 2011, 14:59

Vitsamees

Lugemata postitus Postitas triinu »

Tere!
Oleks soov maja hakata ehitama, maa olemas, det. plan. pole vaja ja projekteerimistingimuste taotlus on valda sisse antud. Plaan oli, et enne ei hakka maja ehitama, kui kaev ja elekter olemas on. Kuid erinevalt abikaasast, on mul üks nõue veel. Nimelt otsin vitsameest. Pidage naiivseks ja lolliks, aga vot usun sellisesse asja, kuna on olemas kogemused minevikust. Olen igatepidi otsinud ja googeldanud, aga asjalikest vitsameestest pole ei kippu ega kõppu. Ühe oleksime peaaegu meelitanud kohale, kuid kuna mehe tervis ei olnud kiita, siis jäi asi katki. Vitsamehelt ootaks seda, et ta määraks ära kaevu asukoha ja siis vaataks ka üle eeldatava maja asukoha, et kas ja kus need nn. veesooned asuvad jne, ühesõnaga, et mis see eeldatav maja asukoht endast kujutab. Ühesõnaga...
... küsimus selline, et kas Teil kellegil oleks soovitada asjalikku vitsameest, kellelt olete ise abi saanud ja kes veel tegutseb? Ei taha nüüd kedagi solvata aga elu on näidanud, et soolapuhujatel on aega ennast foorumites promoda küll ja veelgi aga asjatundjatel käed-jalad tööd täis ja neid otsi taga nagu tiku tulega.

T.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Vitsamees

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Jõuluvana tuleb meelde ...
Kasutaja avatar
vaaderman
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1058
Liitunud: 24 Nov 2009, 15:19
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 51 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Vitsamees

Lugemata postitus Postitas vaaderman »

proovi ise vitsaga otsida, võtad vitsa kätte ja vaatad kus ta ennast maa poole kiskuma hakkab, seal ongi hea kohake.
pole mõtet igasugu tühja-tähja pärast nõidasid kohale kutsuda.
Külaline
külaline

Re: Vitsamees

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Proovisin ükskord. Tegin jämedast alumiiniumtraadist (4-5mm läbimõõduga) ca 50cm vardad, keerasin 90 kraadise nurga alla peos hoitavad ca 10cm lühemad otsad, peos hoitavad otsad panin veel vanade viltpliiatsite kesta sisse, et oleks väiksem takistus kui keerlema peaks hakkama ja proovisin maal kõndida. Siuke keerutamine läks lahti, et hoia eest! :) Jäi ainult üle endale selgaks teha keerutamiste tähendus, aga kuna siiani pole vaja läinud, siis ei ole ka viitsinud seda teha.
Urmasr
tommy4
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 437
Liitunud: 06 Apr 2009, 09:15
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Vitsamees

Lugemata postitus Postitas tommy4 »

Enamus inimesi peaks sellega hakkama saama. See tähendab, et eelkõneleja viisil traate ette sirutatult käes hoides ja kõndides leiad kohad, kus traadid keeravad end liikumissuunaga risti. Seal ongi veesoon.
See koht peaks kaevu jaoks sobima ja väidetavalt sellel kohal elamine olevat ebatervislik.
Tasub proovida !
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Vitsamees

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Ja jälle ei saa ma aru, kuidas see põranadaküte pole inimkonda tõbiseks teinud. Korrusmajades peaksid ju puhta haiged olema kõik. Sinna on seda veetorustikku ikka isuga paigaldatud.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10922
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 312 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vitsamees

Lugemata postitus Postitas Urmas »

dumbuser kirjutas:Ja jälle ei saa ma aru, kuidas see põranadaküte pole inimkonda tõbiseks teinud. Korrusmajades peaksid ju puhta haiged olema kõik. Sinna on seda veetorustikku ikka isuga paigaldatud.
Naljakas jah, aga oma lähisugulane (noorim poeg) ei tahtnud kuidagi harjuda magamisega enda voodis, vaid ronis meie juurde, aga pärast voodi asukoha muutmist läheb oma voodisse vabatahtlikult ja magab norinal. :) Milles oli põhjus, ei oska arvata?
Külaline
külaline

Re: Vitsamees

Lugemata postitus Postitas Külaline »

dumbuser kirjutas:Ja jälle ei saa ma aru, kuidas see põranadaküte pole inimkonda tõbiseks teinud. Korrusmajades peaksid ju puhta haiged olema kõik. Sinna on seda veetorustikku ikka isuga paigaldatud.

Uuri väheke seda teemat: viewtopic.php?f=9&t=6882&p=41118&hilit=vitsamees#p41118
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Vitsamees

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Jah, mingite anonüümikute piiks on alati olemas. Ma ei viitsi isegi mitte lugeda seda juttu. Ilmselt on seal keegi oma kannikukkunud küttega halamas ja siis kari muid tegelesi koogutab kaasa. Ma olen ise igasugu kütteid proovinud ja hetkel on see põranda oma kõige mõnusam, arvaku teised mida tahavad. Aga see eelmine anonüümik võiks natuke mõelda, et miks kõrgepinge õhuliinidega on alati ilge jama. Küll on inimesed haiged, loomad surevad, taimed on kõverad, aeda mädaneb jne. Kui sama võimsusega kaabel on maha maetud siis pole aga mingit jama.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6146
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 73 korda
On tänatud: 138 korda

Re: Vitsamees

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

dumbuser kirjutas:Kui sama võimsusega kaabel on maha maetud siis pole aga mingit jama.
Millest sa seda järeldad? Kaablit ümbtitseb ikka elektriväli, olgu see maas või õhus. Postide otsas on see isegi meist kaugemal. Maasse pannakse kaablid ainult 70cm sügavusele.
meelisKu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 15 Okt 2010, 13:06
On tänanud: 1 kord

Re: Vitsamees

Lugemata postitus Postitas meelisKu »

Küülaline kirjutas:
dumbuser kirjutas:Kui sama võimsusega kaabel on maha maetud siis pole aga mingit jama.
Millest sa seda järeldad? Kaablit ümbtitseb ikka elektriväli, olgu see maas või õhus. Postide otsas on see isegi meist kaugemal. Maasse pannakse kaablid ainult 70cm sügavusele.
Vahe tuleneb eelkõige sellest et õhus olevat kaablit inimesed näevad, maas olevat aga ei.
Samast ooperist meenub veel lugu kuidas inimesed hakkasid peavalude üle kurtma kui mobla tugijaam püsti pandi. Asja iva aga selles, et Eesti Energial tekkisid mingid probleemid ja vool saadi sinna sisse alles mõni kuu hiljem...
Kasutaja avatar
Andres.Ta
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 20 Veebr 2011, 10:02
Asukoht: sõrulane
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Vitsamees

Lugemata postitus Postitas Andres.Ta »

Külaline kirjutas:Proovisin ükskord. Tegin jämedast alumiiniumtraadist (4-5mm läbimõõduga) ca 50cm vardad, keerasin 90 kraadise nurga alla peos hoitavad ca 10cm lühemad otsad, peos hoitavad otsad panin veel vanade viltpliiatsite kesta sisse, et oleks väiksem takistus kui keerlema peaks hakkama ja proovisin maal kõndida. Siuke keerutamine läks lahti, et hoia eest! :) Jäi ainult üle endale selgaks teha keerutamiste tähendus, aga kuna siiani pole vaja läinud, siis ei ole ka viitsinud seda teha.
Urmasr
Sellest on nüüd juba paar-kolm aastat möödas aga olen samuti traadist ja vildika kestadest need antennid teinud ning proovinud veesooni, kadunud esemeid jms otsida. Ostin ka raamatu "Vitsamehe käsiraamat" ning katsetasin selle abiga.
I Maailmasõja ajal otsiti vitsaga lõhkekehi. Kaevandustes kasutati vitsa erinevate mineraalide leidmiseks (17 saj.) jne

Ma usun, et pendlimees Veeliks tooks need kohad kindlasti välja. :)
sörulane
Külaline
külaline

Re: Vitsamees

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Maja vaja paika panna, aga kuna krunt on suur, siis võimalusi palju. Kas Tartu kandis mõne kogenud vitsamehe konktakti leiab kuskilt?
fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Re: Vitsamees

Lugemata postitus Postitas fanatic »

Külaline kirjutas:Maja vaja paika panna, aga kuna krunt on suur, siis võimalusi palju. Kas Tartu kandis mõne kogenud vitsamehe konktakti leiab kuskilt?
http://www.surfkaevud.ee/index.html
allanpallan
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 20 Aug 2014, 11:17

Re: Vitsamees

Lugemata postitus Postitas allanpallan »

Mõtlesin, et panen siia kirja ühe lehekülje, mis ma googeldades leidsin. Sealt peaks vitsameeste kontakte saama: http://www.geopaatia.ee/
pimeroolis
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 06 Sept 2008, 10:37
On tänatud: 1 kord

Re: Vitsamees

Lugemata postitus Postitas pimeroolis »

Nujah. Eelnev teema mitu aastat vana juba. Ja tavaliselt kui selline teema kuskile ilmub, siis leidub kohe jõuk inimesi, kes selle teema naeruvääristavad ja miskiseks senbudismiks tembeldavad ja arvavad et vitsa keerutab see nn "operaator" kes vitsa käes hoiab. Ja põrandakütet võrrelda veesoone või maa magneetiliste jõujoontega ei ole ehk kohane. Aga kõigil on vabadus mõelda, kuidas arvavad ja mida usuvad. Ei maksaks siiski hakata maha tegema asju, milles nii väga kindlad ei olda. Muidugi selline asi juba loomuses, et kui ebakindel, siis keela või tee maha..... Suurem osa nendest vanadest ehitusmeestest juba manala teed läinud ja nendelt enam seletusi küsida ei saa. Aastaid tagasi oli kokkupuude vana kaevumeistriga, kes toimetas Torma-Saare kandis. Kahjuks on ka tema manalamees. Tema näiteks ei kasutand vitsa, vaid leidis kaevu koha mingi oma sisetunde järgi ja nendes kaevudes on siiani vesi ja hea vesi. Muidugi tegin mehega juttu sellel teemal. Ta näitas selle asja ka vitsaga ette. Ja torkas mulle vitsa naerdes kätte, proovi kui ei usu. Vits keeras ka minu käes just samades kohtades, kus temalgi. Küsimuse peale, miks osad vanad majad on traditsioonilisest põhja-lõuna suunast välja keeratud, võttis vana jälle vitsa ja näitas miks. Maja olid keeratud nn veesoonte(magneetiliste jõujoonte) vahele. Ja maja nurga alt läbi kulgev jõujoon ei läinud läbi magamistoa alt.... Oman kahte üle 100 aasta vanust maja ja olen nad ja nende ümbruse vitsaga läbi käind. Ja võin kinnitada, et siis vaadati selliseid asju väga täpselt. Kas sellest ka mingit kasu oli jääb igaühe otsustada. Ja tänapäeval ei ole kahjuks enam ka võimalik alati ehituskohta valida, vaid see pannakse kuskil kontorites laudade taga paikka. Oma poeg kippus ka väiksena voodis rabelema ja ühte nurka pugema. Sai voodi liigutada veesoone pealt teise nurka ja väikemees põrutas vägilaseund. Mesilased on usinamad tööd tegema kui tarud veesoonte peal. Ka õunapuude järgi võib vanades aedades näha veesooni. Nad istutati just nende peale. Noh näiteid palju....
anonyymicum
külaline

Re: Vitsamees

Lugemata postitus Postitas anonyymicum »

Olen ka näinud, kuidas üks vanem ehitusmees maa-aluse elektrikaabli nn.vitsa abil välja peilis, ära tähistas ja kopamees siis kaevas selle järgi ettevaatlikult, nii oligi. Kuna asi oli põnev vaadata, siis tegin taadiga juttu ja pistis mullegi traadi pihku,et proovi, aga minu käes asi ei toiminud. Osadel inimestel järelikult kuidagi tundlikumad käed või parem elektriühendus eri kehapoolte vahel, või rohkem kogemusi, kuidas end häälestada.

Registreeritud "rumalkasutaja"-te jaoks on loomulikult tegu väljamõeldud asjaga, sest koolis sellist asja ei õpetatud, selle asemel räägiti kui hea oli V.I.Lenin ja kuidas ta lapsi armastas. Nii mõnigi uskus seda tollal ja ilmselt usub siiani :) Silmaklappidega elamine ei tundu just suuremat väärt olema.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6146
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 73 korda
On tänatud: 138 korda

Re: Vitsamees

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Vasta