SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Külaline
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

loen_soojast kirjutas:mida rohkem süvenen, seda rohkem tundub Mitsubishi tund on tulnud Daikin vallutab Põhja Euroopat
SCOP on ikka võimas küll, peab enda mitsu ka välja vahetama :)
Veel üx müügimees ilmus välja :thumbsup:
Potensiaal
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas Potensiaal »

Benno kirjutas:Ikka jah. Võta kohe 2, muidu jääd veel ilma, laoseisud hakkavad otsa saama, asi on nii populaarne juba.
Kibestunud mitsubishi müügimehed ka platsis.
ragnarike47
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas ragnarike47 »

rääkige palun Daikini kogemustest, soovin ka seda osta sain ka ehitusmessilt eripakkumise sellele niisutiga mudelile.
2100eur pidid paika panama. Ootaks kogemusi. Olen kahe vahel kas osta niisutiga või ilma selleta tavaline silmaga mudel.
Mitsubishi olen välistanud sest paari sõbra kogemustest tean et sensor pidi mingil ajal häirivat häält tegema, loodame et Daikin on parem :)
Külaline
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mina leian jällegi, et kui mul on 40m2 korter 2 korrus puumajas ahjuküttega, kõik aknad lõunapäikese poole (aknad ühel poolel), õhk üldse ei liigu ja suvel on väga umbne ja palav, siis see Daikin FTXZ35N on päris hea lahendus minule, eriti kui seal on olemas õhu kuivati, niisuti ja ventilatsioon. Ei usu, et tuleks odavam, kui need komponendid eraldi osta, eriti veel nii väikese korteri puhul. Praegu mõtlengi seda, et äkki on see pump liiga võimas. Ei tea kas Eestis samast pumbast lahjemaid versioone ka müüakse ja kas see hinnavahe on märgatav.
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Külaline kirjutas:Mina leian jällegi, et kui mul on 40m2 korter 2 korrus puumajas ahjuküttega, kõik aknad lõunapäikese poole (aknad ühel poolel), õhk üldse ei liigu ja suvel on väga umbne ja palav, siis see Daikin FTXZ35N on päris hea lahendus minule, eriti kui seal on olemas õhu kuivati, niisuti ja ventilatsioon. Ei usu, et tuleks odavam, kui need komponendid eraldi osta, eriti veel nii väikese korteri puhul. Praegu mõtlengi seda, et äkki on see pump liiga võimas. Ei tea kas Eestis samast pumbast lahjemaid versioone ka müüakse ja kas see hinnavahe on märgatav.
See masin küll ei ole ventilatsioon ja ka ei saa ta kindlasti niisutamisega hakkama.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
kasutaja_viljan
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas kasutaja_viljan »

Mina siis selle Daikin Ururu kasutaja alates jaanuari alguset.
Elektrikulu vaatan kaugjuhtimispuldilt 770kWh, mi son igati ok.
Niisuti kohta arvasin, et seda ei viici nii või naa kasutada aga veebruar -märts lülitasin sellegi sisse, töötab küll igatahes tõusis 20% pealt 40% ni. Hea seade nadi kallis aga hinda kindlasti väärt. Kütan 130m2 maja sellega.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2785
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas trebla »

kasutaja_viljan kirjutas:Mina siis selle Daikin Ururu kasutaja alates jaanuari alguset.
Elektrikulu vaatan kaugjuhtimispuldilt 770kWh, mi son igati ok.
Niisuti kohta arvasin, et seda ei viici nii või naa kasutada aga veebruar -märts lülitasin sellegi sisse, töötab küll igatahes tõusis 20% pealt 40% ni. Hea seade nadi kallis aga hinda kindlasti väärt. Kütan 130m2 maja sellega.
Ja mis kütteseadmed sul selles 130 m2 majas veel kasutusel on?
Hilfe
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas Hilfe »

Teadmiseks,kui on toote reklaami mõttes märgitud muundustegur (cop) viis ja üle,siis on seda mõõdetud välistemperatuuri juures +10°c.
Üldiselt mõõdetakse +7C juures ja see ei saa olla siis viis ja üle.

Välistemperatuuri langedes iga °c. kohta kaotab soojuspump oma muundustegurist umbes 2,5%,peate seda arvestama talvisel ajal,see on reaalsus ja loodust muuta ei saa.

Kui on väljas -10°c.,siis on soojuspumbal millel mõõdetud +10°c. juures muundustegur 5,2 ja väljundsoojus 6kw.
Kokku 20°c alla reklaamitud võimsuse,20°c x 2,5% = 50% ja see teeb väljuvat soojust ainult 3kw.

Siis mõtle ise,kui suure pinna kütab talvel?
mitsu omanik
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas mitsu omanik »

Daikin Ururu Sarara SCOP oli minu teada 5,9 see on kõrgeim mida mina olen kuulnud, tuleb tootjale au anda.
Usun et nii pea ei küündi veel keegi sinnani, hind on muidugi iseküsimus
matikasesalu
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas matikasesalu »

kes oskab midagi daikinist rääkida ja kes seda kasutab kas soovitate osta. Olen kahevahel mitsu või daikin.
Daikinil muidugi sellel kallil mudeli näitajad oluliselt parememad, kuid njaa???
Kasutaja avatar
aare
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 274
Liitunud: 13 Veebr 2006, 18:56
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas aare »

mitsu omanik kirjutas:Daikin Ururu Sarara SCOP oli minu teada 5,9 see on kõrgeim mida mina olen kuulnud, tuleb tootjale au anda.
Usun et nii pea ei küündi veel keegi sinnani, hind on muidugi iseküsimus
Paljud kliimaseadmeid tootvad firmad teevad pidevat arendustööd ja Jaapanis on müügil Ururu Sararast veelgi parema kütteefektiivsusega ÕSP-d, millel SCOP üle 8 (töötavad R-32 külmaainega) . Vene keelt valdavatele infoks : http://6ya-s-vami7.ru/page/kondicionery ... h-shedevry
Soome soojuspumbafoorumis sel teemal: http://lampopumput.info/foorumi/index.php?topic=20668.0
Jaapanis müüdavatel, parima efektiivsusega seadmetel kasutatav võrgupinge (100V) ei sobi Euroopa turule ja peab ootama, millal/mis hinnaga sellised kõrge SCOP-iga ÕSP-d meile saabuvad. Näiteks Fujitsu Nocria uusi (Jaapanis reklaamitud disaini, efektiivsuse ja mugavusfunktsoonidega) mudeleid oodati siin mitmeid aastaid, aga paraku selliseid seadmeid Euroopasse ei tulnudki. Vt: http://www.firstpost.com/topic/organiza ... 769-1.html
Nüüd on Jaapanis müügil uus, R-32-ga töötav Fujitsu Nocria, millel max küttevõimsus üle 11kW ja COP 5 : http://www.fujitsu-general.com/jp/produ ... cria-x.jpg
https://translate.google.com/translate? ... etail.html
Kasutaja avatar
nosy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 182
Liitunud: 02 Dets 2008, 23:34
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 10 korda

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas nosy »

Uurisin saadaolevaist tehnilistest manuaalidest Mitsubishi Electric FH35VEHZ ja uue Daikin Ururu Sarara FTXZ35N küttevõimsuse näitajaid madalamatel välistemperatuuridel . Aluseks sellised materjalid:
http://www.mylinkdrive.com/uploads/docu ... _07-12.pdf lk 18
ja
http://server.mmc.bg/mmcpublic/%D0%9D%D ... N_2013.pdf lk 9
Tabelitest avaldub, et välistemperatuuril -10°C , toatemperatuuri 21-22°C tagamiseks saab FH35 VEHZ mudeli kompressorilt nominaalpööretel 2,4 kW soojust (tarbimisvõimsus 560W) ja kiidetud Ururu Sararalt FTXZ35N 2,66 kW (tarbides 700 W). Arvutuslikult kujuneks -10°C välistemperatuuril esimese COP-ks 4,28 ja teise COP-ks 3,8 (W/W). Max võimsuse piirid on Daikinil küll suuremad, aga ükski mootor ei ole arvestatud pidevaks tööks max-kiirusel ja seda tehes muutub efektiivsus märgatavalt halvemaks.
Hinnavahest ei hakka rääkima – jääb aint küsimus, et mis pinnale uus, suht kallis Daikin miinuskraadidel oma 2-3 kW küttevõimsusega tegelikult sobilik on? See, et 20mm toru kaudu suurema elamu ruumide mikrokliima (ventilatsioon, niiskusreziim) normi saab, on küll täielik jura. Abiks muidugi.
Slava
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas Slava »

Mina olen oma mitsubishil Fh35 mõõtnud talvel voolitarbimist ja see on koguaeg ikkagi üle 1000W. 60m2 korter.
-10 kraadil oli umbes 1500W.
500W on ainult soojemate ilmadega.
See mis raamatus kirjas ei ole reaalne. See nominaalne on ainult "filmis"
Tauno_T
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas Tauno_T »

Mitsubishi ja Daikini tehase manuaalist saadud küttevõimused ja kasutegureid ei tasu sulatõena võtta.
Õige oleks võrrelda "peak" ehk maksimaaset väljundvõimsust mida Jaapanlased tihti juhendites ei näita.

Sõltuvalt kui võimekas on invertertehnoloogia-kompressor keritakse HZ ikka päris kõrgele ja seoses sellega kasvatatakse ka küttevõimsus nominaalsest kuni 3 kordseks. Kõige õigem on võrrelda soojuspumpade võimsusklasse kW maksimaalse väljundvõimsuse järgi +7C juures, mida annavad kõik tootjad ühtsetel alustel. Eelpool on sõna võetud ja võrreldud mitsubishi /daikini tehase juhendi tabeli andmeid. See ei näita täit tõde. Tõestuseks on näiteks, et võimsuste tabelist ei leia kusakilt maksimaalset võimsust, mis on tavaliselt tootjate manuali esilehel kirjas.

Daikin Ururu Sarara 35
max 9kW (7C juures)
küttevõimsus 3,98kW (-7C juures) ja COP =3,98 keskmine kliima
http://www.daikineurope.com/energylabel ... FTXZ35NV1B

Mitsubishi FH 35
max 6,6kW (7C juures)
küttevõimsus 3,6kW P design (-7C juures) ja COP= 3,0 keskmine kliima
http://erp.mitsubishielectric.eu/files/ ... /M-005.pdf
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Slava kirjutas:Mina olen oma mitsubishil Fh35 mõõtnud talvel voolitarbimist ja see on koguaeg ikkagi üle 1000W. 60m2 korter.
Korras seadme puhul oleks see ekvivalentne kolme pidevalt täisvõimsusel kütva 1 kW võimsusega elektriradiaatoriga, mis antud ruutmertrite puhul näib sürrealistlikuna.

Kas on katki soojuspump, energiamõõtur või korteri aknad või on "kogu aeg" ülepakutud hinnang - selline olukord ei ole normaalsetes tingimustes võimalik :wave:
Roman01
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas Roman01 »

Eelneva info põhjal on Daikin (-7C juures) ca 25% säästlikum ja samas ka 10% võimsam ja 50% kallim.

Olen ise Daikini Ururu Sarara kasutaja.
Hinnaerinevuse teevad tasa veel muud lisad mida mitsubishil ei ole, nagu õhuniisutamine, värskeõhu ruumipuhumine, ionisaator, elektrikulu näidu kuvamine, välis ja sisetemperatuuri näidu kuvamine, niiskuse taseme kuvamine, lisa õhuvõtuava jahutamisel, (pool)automaatne filtripuhastus, kaks ruumi sensorit- mis jälgivad temperatuuri erinevusi ja inimeste paiknemist ruumis- üritades neist mööda puhuda.
Ja mis põhiline ka väga vaikne, minimum puhumis kiirusel vaid 19dB(A)
külailen
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas külailen »

Nende eelmiste andmete järgi kui küttevajadus -7 juures on näiteks 4kW ja kui Mitsubishiga peaks näiteks elektriga 0,4kW lisaks kütma siis elektri kulu ruumi kütteks oleks kokku:

Mitsubishil = 1,60kW
Daikinil = 1,02kW

Selle näite järgi on Daikin ca 56% ökonoomsem!
@rvaja
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas @rvaja »

Väike tähelepanek, täpselt aasta tagasi augusti lõpus käis samasugune arutelu, et Sharp on parem, kui Mitsu. Enne seda Midea on parem, Fujitsu on parem. See Mitsubishi peab ikka kuradi hea pump olema, et kõik ennast temaga võrdlevad. :wave:
Raju43
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas Raju43 »

@rvaja kirjutas:Väike tähelepanek, täpselt aasta tagasi augusti lõpus käis samasugune arutelu, et Sharp on parem, kui Mitsu. Enne seda Midea on parem, Fujitsu on parem. See Mitsubishi peab ikka kuradi hea pump olema, et kõik ennast temaga võrdlevad. :wave:
See teema arutelu algas 2014a jaanuaris. Usun et käib ka peale augustit. Ei usu et siin augustiga midagi pistmist.

Sharp võrdlust mäletan.
Siis oli sama klassi sharp vastavast mitsust miinus kraadidel võimsam. Kindlasti oli ta paljudest teistest ka võimsam. Mitte ainult mitsust.
Mitsu müügimehed ise kiidavad et nende seadmed on külmaga ainuke valik. Kui ainult müügimeest uskuda siis saadki petta, vaja ise andmeid ka kontrollida. Hea kui juhitakse tähelepanu asjadele mida muidu ei märkaks.
roland44
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas roland44 »

soovin ka selle imelooma Ururu ära proovida, jagage kogemusi, kes seda juba kasutavad. Müüja sõnul olla neid juba 70tk paigaldatud see aasta.
Hind on nadi krõbe aga niisutada oleks küll hea talvel.
soovinkaosta
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas soovinkaosta »

Kas keegi oskaks Daikini odavama soojuspumba kohta midagi kosta, mind hirmutab see nn "liikuva silma teema" mitsul olid mingid probleemid -naginad sellega.
Kas kellegil on daikini kogemus olemas kuidas toimib
Vaidamees
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas Vaidamees »

Minul töötab see silm täitsa hääletult. Mul see ftxs mudel.
kaspar_p
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas kaspar_p »

Kas keegi on kuulnud et Daikinil mingi uus õhk-õhk müügile tulemas, on kellegil infot selle kohta, sober soetas igatahes selle aga ei ole veel paika pandud.
Uurin ja sain teada ainult niipalju et küttekaabel pidavat välisseadmel üldse puutuvat???
Kasutaja avatar
aare
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 274
Liitunud: 13 Veebr 2006, 18:56
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas aare »

kaspar_p kirjutas:Kas keegi on kuulnud et Daikinil mingi uus õhk-õhk müügile tulemas, on kellegil infot selle kohta, sober soetas igatahes selle aga ei ole veel paika pandud.
Uurin ja sain teada ainult niipalju et küttekaabel pidavat välisseadmel üldse puutuvat???
Kliimaseadmete tootjate eliiti kuuluv Daikin tõi äsja turule uue põhjamaade mudeli FTXL-S/RXLS-M Optimized Heating III seeria, millel on varasemate (ka konkureerivate) seadmetega võrreldes mitmeid uuendusi:
a) Välisosa põhjaplaadile, aurusti alla on tehtud sulatusvee äravooluks sedavõrd suured avad, et pole vaja kasutada lisaenergiat (küttekaabel või -element) v/o põhja soojana hoidmiseks. Vt: http://www.ekokliima.ee/uploads/4/5/5/3 ... in_alt.jpg
b) Välisosa aurusti on jäetud võimalikult vabaks restidest/võredest, millele võiks koguneda lumi ja jää. Vt: http://www.ekokliima.ee/uploads/4/5/5/3 ... ck_pic.jpg ;
c) Sarnaselt Toshiba D-8 mudelile on ka uuel Daikinil pikendatud siseosal külmaaine torustikku (varasema 35 cm asemel nüüd 50cm), et vajaduse korral oleks võimalik teha välisosasse kulgeva külmaainetorustiku flantsühendus välisseinal;
d) Nagu enamusel praegu pakutavatel kõrge efektiivsusega (paraku ka kallimatel) põhjamaisesse kliimasse sobivatel eliitmudelitel (Mitsubishi Electric, Toshiba, Fujitsu jt), on uuel Daikinil mitmeid mugavust parandavaid lisafunktsioone: nädalataimer, „intelligent eye“ sensor, väga paindlik õhuvoo juhtlabade suunamine, madala ruumitemperatuuri hoidmise võimalus (+10...+15 °C) jms;
Rootslaste andmetel suudab uus Daikin madalatel välistemperatuuridel tagada väga hea max küttevõimsuse: +7 / +2 / -7 / -15 / -20 / - 25 °C juures RXLS25M/ FTXLS25K vastavalt 6,6 / 5,6 / 4,7 / 4,1 / 3,8 / 3,3 kW ja RXLS35M/ FTXLS35K vastavalt 7,2 / 6,3 / 5,3 / 4,6 / 4,3 / 3,8 kW. Vt: http://www.daikin.se/binaries/CaldoX_tcm544-344579.pdf
Pole päris selge, milliste testide alusel rootslased Daikini (CALDO X) võrdlusesse panid, kuid selle võimsusgraafik lööb mitmeid teisi: http://www.ekokliima.ee/uploads/4/5/5/3 ... vrdlus.pdf
Tehnilised näitajad: http://www.daikin.ee/products/index.jsp ... rv=FTXLS-K
Uue Daikin RXLS25M/ FTXLS25K mudeli hind 1230 € ja RXLS35M/ FTXLS35K hind 1320 €
MatiK
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas MatiK »

Päris püss tundub see uus daikin. Kui -25 juures puhub veel 3,8kw välja.
Paljud pumbad ei puhu enam peeru ka siis :)
Hind on muidugi suht krõbe.
Vasta