Elektrikütte vahetus
küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
-
- külaline
Elektrikütte vahetus
Lugemata postitus Postitas Teadmatu naine »
Tervist, olen täiesti puuduvate ehitusalaste teadmistega naisterahvas ja tulin siia nõu küsima. Hetkel plaanis uus kodu soetada ja kuna suurem osa hetkel pakutavatest majadest on elektri- või õliküttega, siis sooviks teada saada, kas analoogse maja ostmine võiks tulla üldse kõnealla kui küttesüsteem kohe välja vahetada. Praegu on vaateväljas 2 maja: esimene ioonkatlaga ja vesipõrandaküttega 160m2 maja ning teine maja ruutmeetritelt sama suur, kuid õlikatlaga ning radiaatorite ning vesipõrandaküttega. Nii palju kui ennast olen üritanud nüüd kurssi viia, siis tundub, et kõige soodsam võiks olla pelletiküte. Kas keegi oskab nõu anda ja öelda umbkaudset hinnangut, kui palju võiks antud küttesüsteemide vahetus maksta?
-
- Ehituspenskar
- Postitusi: 11225
- Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
- On tänanud: 3 korda
- On tänatud: 316 korda
Re: Elektrikütte vahetus
Lugemata postitus Postitas Kalvis »
Kõige soodsam on tahkekütus, süsi, turvas, puuhalud. Paraku nõuab katlakütja ametit ja vajadus lisada süsteemi akupaak.
Pelletiküte on soodne kui kasutad automaat mugavuskütet. Paraku on pelletipõleti lisamine üsna kallis. (paartuhat eurot) Teatud erijuhtudel saab naftakatlale lisada pelletipõleti kui lahendad katla lihtsa puhastamise probleemi.
Pelletiküte on soodne kui kasutad automaat mugavuskütet. Paraku on pelletipõleti lisamine üsna kallis. (paartuhat eurot) Teatud erijuhtudel saab naftakatlale lisada pelletipõleti kui lahendad katla lihtsa puhastamise probleemi.
-
- Korralik postitaja
- Postitusi: 221
- Liitunud: 16 Apr 2014, 11:04
- On tänanud: 4 korda
- On tänatud: 13 korda
Re: Elektrikütte vahetus
Lugemata postitus Postitas antonsi »
Vahetamist või juurde lisamist (saab kombineerida erinevaid süsteeme ka õliküttega ja ei pea olemasolevat kütet maha kandma) vajaks ju ainult üks süsteemi osa ja selleks sobib sulle pelletiküte, õhk-vesi soojuspump, maasoojuspump jne. Põhilise kütteallika muutmine ei ole odav, aga pole midagi mida sa n: 5 - 10 tuhandega seal muuta ei saaks. Küttesüsteemist enam pööraks ennem ostmist tähelepanu piirete soojuspidavusele , katsuks väga detailselt välja uurida mis materjalidest (kui paksud jne) on seinad, laed, katus, põrand, millised on aknad ja uksed. Oluline on see sellepärast, et kui majast tuul väga läbi puhub ja piirded sooja kinni ei hoia, siis ei anna küttesüsteemi osade muutmine võibolla oodatud kokkuhoidu, tulemust ja annab ainult mugavuse (mis on elektr- või õlikütte puhul juba niigi olemas) ja investeering ei tasu ära.Teadmatu naine kirjutas:Tervist, olen täiesti puuduvate ehitusalaste teadmistega naisterahvas ja tulin siia nõu küsima. Hetkel plaanis uus kodu soetada ja kuna suurem osa hetkel pakutavatest majadest on elektri- või õliküttega, siis sooviks teada saada, kas analoogse maja ostmine võiks tulla üldse kõnealla kui küttesüsteem kohe välja vahetada. Praegu on vaateväljas 2 maja: esimene ioonkatlaga ja vesipõrandaküttega 160m2 maja ning teine maja ruutmeetritelt sama suur, kuid õlikatlaga ning radiaatorite ning vesipõrandaküttega. Nii palju kui ennast olen üritanud nüüd kurssi viia, siis tundub, et kõige soodsam võiks olla pelletiküte. Kas keegi oskab nõu anda ja öelda umbkaudset hinnangut, kui palju võiks antud küttesüsteemide vahetus maksta?
Lihtne on seda hinnata , kui majal on olemas projekt, küttesüsteemi projekt jne. Projektil on projekteerija andmed kellega saab kindlasti mõistliku tasu eest neid asju arutada, arvutada. Kui projekti ei ole, siis on asi keerulisem ja tuleb leida ehitusspetsialist kes kohapeal asja üle vaataks ja maja soojapidavust hinnata oskaks. Välimus on sageli peitlik ja keegi ei tea mis on kipsplaadi taga või krohvi all jne. Seega palu luba projektiga tutvumiseks, kiirustades otsustada ei ole mõtet. Maja ost ja ka hiljem küttesüsteemis muudatuste tegemine on mõlemad kaalukad otsused , ühte hindate ise oma kontol vahendeid kalkuleerides ja teist peaks lisaks hindama insener piirete soojakadusid, küttekehade küttevõimsuseid jne arvestades.
-
- Ehitusveteran
- Postitusi: 1606
- Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
- On tänanud: 16 korda
- On tänatud: 13 korda
- Kontakt:
Re: Elektrikütte vahetus
Lugemata postitus Postitas Veikko »
Siis õliküttega maja võiks sulle rohkem sobida seal vast olemas juba katlaruum, korsten jne pelletikütte ehitamiseks. Uuri palju see maja kütteõli aastas kasutab.Teadmatu naine kirjutas:Tervist, olen täiesti puuduvate ehitusalaste teadmistega naisterahvas ja tulin siia nõu küsima. Hetkel plaanis uus kodu soetada ja kuna suurem osa hetkel pakutavatest majadest on elektri- või õliküttega, siis sooviks teada saada, kas analoogse maja ostmine võiks tulla üldse kõnealla kui küttesüsteem kohe välja vahetada. Praegu on vaateväljas 2 maja: esimene ioonkatlaga ja vesipõrandaküttega 160m2 maja ning teine maja ruutmeetritelt sama suur, kuid õlikatlaga ning radiaatorite ning vesipõrandaküttega. Nii palju kui ennast olen üritanud nüüd kurssi viia, siis tundub, et kõige soodsam võiks olla pelletiküte. Kas keegi oskab nõu anda ja öelda umbkaudset hinnangut, kui palju võiks antud küttesüsteemide vahetus maksta?
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/ novire@novire.eu +372 5810 3282
Hüppa
- Ehitusfoorum
- ↳ Üldfoorum
- ↳ Ahjud, kaminad, korstnad
- ↳ Aiad, väravad
- ↳ Aknad, uksed
- ↳ Betoon ja betoonitooted
- ↳ Ehitustööriistad
- ↳ Ehitusmaterjalid
- ↳ Elekter, elektriseadmed
- ↳ Energiamärgis ja energiaaudit
- ↳ Fassaadide arutelu
- ↳ Katused, laed
- ↳ Hüdroisolatsioon
- ↳ Kaevud
- ↳ Konstruktsioonid, seinad
- ↳ Küttesüsteemid
- ↳ Palkmajad
- ↳ Projekteerimine, projektid
- ↳ Põrandad
- ↳ Puit ja puidutooted
- ↳ Restaureerimine
- ↳ Seadusandlus
- ↳ Soojustus, isolatsioon
- ↳ Saunad, dussiruumid, vannitoad, sanitaartehnika
- ↳ Siseviimistlus, värvid, plaatimistööd
- ↳ Ventilatsioon
- ↳ Veevarustus, kanalisatsioon, käimlad
- ↳ Vundamendid
- ↳ Naljanurk
- ↳ Arhiiv
- Ärifoorumid
- ↳ Otsin tööd
- ↳ Pakun tööd
- ↳ Ostu-müügifoorum
- ↳ Annan/võtan rendile
- ↳ Hinnapäring