Õhu kvaliteet kapis sõltub pragudest vahetuva õhu hulgast, mitte seinte materjalist ja pinnaviimistlusest. Oli piisavalt "puust ja punaselt"?xil kirjutas:Täitsa õige, riidekappi elama minnes peaksid laki kindlasti maha lihvima.
See ei ole "lollväide" see on väga loll väide. Tulles tagasi kapi juurde oleks kipsistxil kirjutas: See "lollväide", et seinte niiskusjuhtivusest piisab, pärineb elust enesest: Lasnamäe halva niiskusjuhtivusega betoonkarbis asendades veneaegsed õhupragudega puitaknad plastikakendega hakkavad aknad talvel sageli "higistama". Ventilatsioonisüsteemita ja aurutõkketa kipskarbis seda ei juhtu. Ja ometi peavad kipskarbid sooja paremini kui Lasnaka betoonkarbid.
kapis sisekliima "alles gut"? Õhk vahetuks läbi kipsi ja niiskus ning süsihappegaas muudkui difundeeruksid ,saavutades normaalse taseme? Kipsi värvimisel oleks asjaga "finito"? Anna andeks aga nii "asjatundmatut" juttu ma ei viitsi isegi kommenteerida.
Et see "ehitusbioloogia/-zoloogia" ei leviks siin, siis selgitan veel kord. Akendel kondenseerub vesi eelkõige temperatuuri ja liigse õhuniiskuse koosmõjul (akende vahetusel ventilatsioon väheneb või lakkab). Kui aknal ei kondenseeru, on aknapinna temperatuur sama niiskustaseme juures kõrgem; mitte ei toimu läbi kipsseina ventileerimine.
Edasi soovid hinnanguid. Ei ole antud erialade inimene ja hinnanguid ning soovitusi ei jaga . Liitusin vestlusega, sest kangutasid järjekordselt ehitusfüüsikat.