taastaja
Kirvemeestel hingavad muidugi punutud koega kiled ka

Lugemata postitus Postitas Külaline »
Lugemata postitus Postitas keemik »
Lugemata postitus Postitas Külaline »
Lugemata postitus Postitas keemik »
Lugemata postitus Postitas Urmas »
Vaidleks natuke vastu sellele kuivamisele kaasa aitamise suhtes, sest liiga kiire kuivatamine tõmbab praod sisse. Augustis tegin esimese kihi savikrohvi laudadest seinale (roomatiga), nädala pärast olid rohelised taimeidud oma peakesed ilust krohvist välja pistnud, et hakka või taimetoitlaseks ja mõnedesse kohtadesse oli tekkinud ka pindmist hallitust, aga kuu aja pärast oli nendega aamen, ära olid kuivanud. Peale teist kihti enam hallitust ei tekkinud. Nüüd ootan kolmanda, dekoratiivse kihi, paigaldamist, aga enne pean veel II korruse savikrohvima.keemik kirjutas:Kas 1 cm kiht läks kiviseinale otse peale? Ökoinimesed ütlevad ka ise, et savikrohvida on mõistlikum suvisel ajal. Jäävad need mured ära. Kindlasti on soovitatav kuivamisel aidata kaasa, muidu võib hakata hallitama selliste ilmade korral. Endal sain napilt jagu enne kui asi hakkas käest ära minema.
Lugemata postitus Postitas Urmas »
Ega juhuslikult puitaknad ei ole? Kui on, siis tekib oht, et see suur niiskus võib aknaraamid sinnasamusesse keerata.guttafol kirjutas:... Nüüd probleem ise.... Üleeile, reedel, sai kantud 50 m2 ulatuses 1. korruse seina pinnale 1 cm paksune savikrohvi kiht...
Lugemata postitus Postitas rokikas »
Kui ma 10 l. vett kallan segumasinasse betooni tegemiseks ja ka selle põrandaks valan siis välja kuivab sealt ~... ja "kinni" jääb ~...? No nii suurusjärgud huvitaks.keemik kirjutas:Tsemendi baasil krohvides jääb aga osa vett kristallveena moodustuva "kivimi" struktuuri"
Lugemata postitus Postitas keemik »
Lugemata postitus Postitas rokikas »
Aitäh selle sisuka arutelu eest aga ... "weber S-100 25 kg kott segada 2,5…3 liitri puhta veega." http://www.weber.ee/moerdid-ja-kuivbeto ... s-100.htmlkeemik kirjutas:6.9 kg vett.
Lugemata postitus Postitas guttafol »
Lugemata postitus Postitas guttafol »
Lugemata postitus Postitas rokikas »
Jah.guttafol kirjutas: kas õhuvahe "hingava" aluskatte all vähendab selle "hingavust"?
Lugemata postitus Postitas KKA »
Hingava aluskatte puhul tuleb vill paigaldada tihedalt aluskatte vastu, ainult sellisel juhul toimib hingav aluskate hingavana, vastasel juhul on ta paratamatult mittehingav, ning kondentsi koguja.guttafol kirjutas: Ehk teisisõnu - kas õhuvahe "hingava" aluskatte all vähendab selle "hingavust"?
Lugemata postitus Postitas tüübel4 »
Wiki ütleb suht lihtsas keeles, et täielikuks tsemendi reageerimiseks on vaja 4:1 kaalusuhtes vett.keemik kirjutas:6.9 kg vett.
Lugemata postitus Postitas Imelik »
Lugemata postitus Postitas xil »
Säänsed mõtted tekkisid seda teemat lugedes:KKA kirjutas:Hingava aluskatte puhul tuleb vill paigaldada tihedalt aluskatte vastu, ainult sellisel juhul toimib hingav aluskate hingavana, vastasel juhul on ta paratamatult mittehingav, ning kondentsi koguja.guttafol kirjutas: Ehk teisisõnu - kas õhuvahe "hingava" aluskatte all vähendab selle "hingavust"?
Hingava aluskatte kasutamise puhul on korrektne aurutõkke paigaldus hädavajalik - kuna mistahes hingav kate ei suuda elutegevuses ja ehitustegevuses tekkivat niiskust majast "välja hingata".
Lugemata postitus Postitas KKA »
KKA kirjutas:Hingava aluskatte puhul tuleb vill paigaldada tihedalt aluskatte vastu, ainult sellisel juhul toimib hingav aluskate hingavana, vastasel juhul on ta paratamatult mittehingav, ning kondentsi koguja.guttafol kirjutas: Ehk teisisõnu - kas õhuvahe "hingava" aluskatte all vähendab selle "hingavust"?
Hingava aluskatte kasutamise puhul on korrektne aurutõkke paigaldus hädavajalik - kuna mistahes hingav kate ei suuda elutegevuses ja ehitustegevuses tekkivat niiskust majast "välja hingata".
välised kihid peavadki olema auru läbilaskvamad, et niiskus soojustusse lõksu ei jääks. ventilatsioon toob õuest külma ja madala reaalse niiskusesisaldusega õhu majja ja madal õhuniiskuse tase tekib vast hoopis sellest?xil kirjutas: Säänsed mõtted tekkisid seda teemat lugedes:
Mõne "hingava" aluskatte aurutakistus on 0,05, ehk võrdne 5cm paksuse villakihiga, paberite järgi. Pigem tekib vastupidine probleem - toa õhk muutub talvel liiga kuivaks ja aurutõke on vajalik selle vältimiseks?
ideaalse kontakti saavutamine on võimatu, sestap on selline kiht ilmselt hädavajalikxil kirjutas: Mõne "hingava" aluskatte soojustuse poole jääval küljel on niiskust imav kiht, et kontakt villaga poleks tingimata vajalik.
usun, et otstarbekas on ehituslikku niiskusekogujat kasutada või kõvasti tuulutada.xil kirjutas: Kas tubade suure õhuniiskuse korral (ntx savimördiga krohvimise järgselt) tavalise tuuletõkkeplaadiga soojustus päästaks villa märgumisest?
EPS tüüpi odav vahtplast märgub, kuna on poorne, mingi 5% vett tema sisse ikka mahub. lisaks, puitkarkass 'mängib' ja vahtplast ei mängi kaasa, ilmselt tekivad läbivad õhku läbilaskvad praod, seal tekib nii soojakdu kui võimalik niiskuse kondenseerumine karkassile? samas pööratud katustel on vahtplasti (enamasti vist XPS) kasutamine tavapärane.xil kirjutas: Kas poleks mõtekas kasutada katusealuse soojustuseks hoopis vahtplasti - soojustakistus villaga umbes sama, hind umbes sama, aga pole märgumise probleemi?
Lugemata postitus Postitas rokikas »
"EPS-toodete kinnine kärgstruktuur tagab, et materjal ei ima vette uputatuna vett rohkem, kui 3-5%.KKA kirjutas: EPS tüüpi odav vahtplast märgub, kuna on poorne, mingi 5% vett tema sisse ikka mahub.
Arendas phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Estonian translation by phpBB Eesti [Exabot] © 2008*-2025