Siin foorumis on üks väga põhjalik aga samas mittemidagi ütlev (iseehitaja aspektist) postitus teemal PÄIKESEKÜTE!
Olen juba aastaid siis oma süsteeme arendanud ja tänaseks olen jõudnud nii kaugele, et plaanis teha paar algelist kollektorit.
Netis on kollektorite tegemisel liiga vähe inffi (pilte ja jooniseid). Plaanisin oma veebilehele postituse tegemist aga panen siiski siia kuna siin on loota ka asjalikku tagasisidet, kasvõi privas vms.
Hetkel kasutan siiski veel veepaagi süsteemi, suvine pesumajas ja nö. ka tarbevesi, mida kütab päike tumedas plastik tünnis.
Edasiarendusi oleks mitu, kuna kohti kuhu need üles panna on ka mitu (maamaja jms.). Soojusvahetiga boilerid olemas

Meenub netis üks artikkel, kus omatehtud solar süsteemi üks haru sai alguse nii, üks vunts-duud usa-s ostis PEM toru, viis koju, viskas kera katusele laiali, ühendas otsad ja bingo, mingi algeline basseini kütmise süsteem olemas.
Siin siis 3 lahendust mis korraga käsil - arenduses


1) PEM toru, kas kerana nagu siin, või siis üles alla põlvedega süsteem, võib kasutada vaske, alupex või muud lahendus, millega nurgad odavamad tulevad. Võib ka painutada aga nurgad annavad kompaktsuse. Selle värgenduse võib siis ka kenasti madalasse karpi panna, servadesse SHK laud, alla vineer, sisse vill + foolium ja peale klaas või siis klaaspakett. Osad kasutavad viisi, et võtavad vana akna, ja selle lengi sisse teevad süsteemi, nign siis aken lahtikäiv kohe olemas

Mul on ka idee, teha karprauast vettepidav raam, milles on siis üleval ja all vindiga augud ja pem torud jooksevad ülevalt alla kardinaga. Analoog oli USA-s ühel ja töötas kenasti pani punast vedelikku ja asi ilma pumbata hakkas käima. See omakorda siis jookseb boileri või täiustatud süsteemi puhul soojusvahetiga boileri.

2) Paak kasti! Näide Kast, milles vill+foolium ja peal pakettklaas. Siin üks tüüp ka tutvustab oma projekti. Pumbaga süsteem, vahele piisab täiesti taimer vms. mis enam vähem ei käita asja siis kui päikest nii ehk naa ei ole. Mõni tuttav saab ka lihtsama kontrolleriga hakkama, pump lülitub sisse - välja vaid teatud temp.Kastil peaks olema üsna kõrge kalle - kraad, et efektiivsus oleks suur. Ideaalis võiks olla üldse romb, et ka otstest kui päike keskpäeva orbiidist edasi läheb paistaks sisse. Algselt oli mõte teha siiski ka midagi sellist ilma pumbata aga sellest loobusin, näide

3) Teeme ise kollektori. Raketiteadust ei jaga, aga mind siiski huvitab selle "päriskollektori" laadne - sarnane endatehtud arendus. See vana siin seletab lihtsalt, mis ja kuidas. Tegi ise vasktorust, jootis nipli otsa ja siis kollektori klaasiks kasutavad ... asju, ei jaganud veel kõike välja. On käinud mõtted ka hoopis teise lähenemisega kollektori peale - vaata sellist siin.
Kollektori värk huvitab mind kõige enam. Oskused jms. tehn-inser. jääb puudu aga esialgu oli mõttes kasutada PEM 42 toru ja see jookseb siis fooliumiga kaetud rennides, renni materjali otsin, väiksemad vihmaveerenni või siis lõikan plekk vent torust u kujulised rennid, kus siis toru jookseb, et tekiks päikese püüdmise peegel või nurk.

Sellise kollektori jaoks veel valmis ei ole, ei tehniliselt ega eelarveliselt, kuigi on paar tegijat, kes saaks tööga hakkama, nii raamiga kui ka vasktorudega aga ümbris materjal jms. on veel ?
Veidi inffi, märksõnad on lihtsad:
homemade solar system water collector
homemade solar system collector
making solar system collector
making heat pipe
Heating pipe - google images
Heating pipe - Youtube
Kuna suur osa taolisi postitusi kaunistatakse pea kohe sissekannetega, a'la mis mõte sellel on, odavam tuleb elektriga kütta, see süsteem toimib vaid suvel jms. siis mainin pläksijatele ära et antud arendused ei ole vähemalt minul veel eesmärgiga katlamaja veeringi ühendada. Ehk siis kui kollektoriga süsteemi saan niikaugele ja temp. juba arvestatav on, siis seda teen, kuna katlamaja ei asu kaugel vaid torude vedamise vaev. Esialgu kasutabn nö. pesu, õueköögi ja tarbevee jaoks kevadest - sügiseni. Seni juba aastaid kasutanud ja ülirahul. Pluss veel see asi, et me räägime siiski ka arendustest kus eelarve oli alguses vaid mõnisada kroon ja suurt polegi suurem eriti olnud, et kuidas võimalikult lihtsalt, väikese eelarvega ja vaevaga teha üsna lollikindlat ja efektiivset vee soojendamise süsteemi - muidugi päikese küttega.
Kes tahab SOLAR AIR HEATING süsteemi panna suvila seinale, siis siin on hea stiilinäide. Aga selle asja ma teen ka kord ära

Kui keegi leiab mõnda head saiti - õpetust jms. võiks ju siia postitusse linke panna, oleksin tänulik!

Parimat ...
Teen Ise
iseehitaja
P.S. Et huvi on siis mul on mitmel korral ka seltskonnas küsitud teema kohta ning isegi nö. küttesüsteemi poes tuldud küsima kuidas te oma süsteemi teete, kui olen küsinud jubinaid ja müüjalt nõu küsinud mõne asja kohta, kasuta nseda seal jms. Edu arendamises!