Timbeco pre-cut maja

keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1366
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 104 korda

Timbeco pre-cut maja

Lugemata postitus Postitas keemik »

Tere!

Kas keegi on kokku puutunud või omab arvamust sellise asja kohta nagu on Timbeco pre-cut maja: http://www.timbeco.ee/tooted/precut-majad/

Olen vaadanud müügis olevaid vanu maju ja hetkel ees olevate hindadega ei ole neid mõtet osta. Kuna sooviks päris palju ise teha, tundub pre-cut mõte hea: tellida korraliku projekti järgi kogu maja karkass, see püstitada, seest panna seina OSB, siis vill, siis 25 mm Skano tuuletõkkeplaat (tappidega), voodrilaud. Seestpoolt lisada metallkarkass, sealt vedada kaablid, vahele puitkiudvill ja peale fermacelli kipskiudplaat (soov osaliselt kasutada savi ja lubikrohvi). Pesuruumid laoks näiteks Fibo lux 88 plokiga.

Parimat!
Külaline
külaline

Re: Timbeco pre-cut maja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Konstruktori vaatenurgast vastus:
selliste tappidega nagu seal pildil toodud ei tagata kindlasti mitte 30% jäigem maja, küll aga tagab maja jäikust näiteks seinas asuv diagonaal, mis on karkassiga samas tasapinnas ehk postid nõuavad sel juhul tõesti tappe, mida on selle CNC pingiga kindlasti mugav teostada;
karkassipostide samm sõltub eelkõige ikkagi nende külge kinnituvast plaadist ja koormusest, mitte villa lõikamise vajadusest

Üldiselt kui plaan on enamik asju ise teha, siis mina telliksin ainult tööprojekti ja hangiksin materjali ise. St ise ka mõõtu lõikamist muidugi. Samas kui nende pakutav lahendus, projekt+mõõdus materjal ei lähe palju kallimaks võib ka nii. See höövel, mida nad omavad peaks 1 päevaga sulle kõik jupid valmis tegema. Kui ise teha, siis kulub ikka kõvasti kauem.

NB! Mõõtulõigatud juppidest ehitamine nõuab suurt täpsust. Eriti vundamendi osas.

Kokkuvõttes soovitan isegi pigem pre-cut kui elementmaja. Saad olla kindel, et seina sees vill ka on.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1366
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 104 korda

Re: Timbeco pre-cut maja

Lugemata postitus Postitas keemik »

Jah, see imemadal tapp pole äkki mitte tapp vaid pigem nagu märkekoht, et teise prussi ots läheks sinna õigesse kohta. Kui plaanist saab asja, saab selle kindlasti nendega läbi arutada. Ma ise eelistan ka pre-cut-i valmis moodulile, sest saaks ise katkematult katta seina perimeetri seest OSB plaadiga. Pre-cut eelis ise tehes olekski kiirus. Mu enda senine kogemus on see, et ma saan kõigega hakkama, aga puudub püsivus, et piisavalt täpne karkass valmis teha. Villa paigaldaldada ja tuuletõket/OSB-d on OK ise teha, samuti laudvoodrit (välis, lakke), Fermacelli (seni kogemus eritugeva kipsplaadiga) paigaldada. Tundub ka julgem tunne ehitada, kui jub akatus pea kohal ja seintest karkass üleval. Sissetapitud nurgadiagonaalid oleks ka soov lasta teha materjalile, mitte loota jäigastamisel vaid OSB-le.
Külaline
külaline

Re: Timbeco pre-cut maja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui teed kuni 3 korruselist maja, siis 1 kiht OSB 12mm usun olevat jäigastuseks piisav. Naela sammuks sel juhul min 100mm. Ümarnaelad 2,5x50mm minimaalselt. See on muidugi praegu huupi tulistamine, kuid usun, et Eesti tingimustes peab vastu kenasti. Sõltub kindlasti avade suurusest jäigastavates seintes. OSB-d saab paigaldada kahte moodi. Kas terves seina kõrguses või horisontaalselt. Kui teed terve seina kõrguses, siis jälgi, et jäigastusseinas oleva plaadi laius oleks minimaalselt pool seina (plaadi) kõrgust (NB! see oleks ideaalne, kuid ega maja sellest kokku kuku kui plaadid kitsad tulevad). Point selles, et kitsad ribad ei tööta nihkele. Kui paigaldad plaadid horisontaalselt, siis tuleks postide vahele plaadi jätku kohale põõnad panna (sama ristlõige, mis postil). Ehk kõik plaadi jätkud peaksid olema konstruktsioonielemendi kohal. Sama jutt kehtib ka vahelagede kohta. Siiski on lagedes võimalik materjali kokkuhoida ja lendjätkuga paigaldada (nõuab muidugi soonega plaati).
Kui teha diagonaalidega sein, siis on vähem muret igasugu plaatide jm jamaga, mis jäikust annavad. Enam jebimist on villa lõikamisega. Töömaht on tõenäoliselt isegi väiksem kui ainult OSB -ga jäigastada.
NB! Puittaladel vahelaele tuleks lasta teha vibratsiooniarvutus. Võib juhtuda, et tavaline tugevuskontroll ja läbipainde arvutamine annab nt. talade sammuks 400mm, kuid vibratsiooniarvutus vähendab sammu 300mm peale.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1366
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 104 korda

Re: Timbeco pre-cut maja

Lugemata postitus Postitas keemik »

Tänud! Vahelae koha pealt ei tea, kas valida ühekordne või kahekordne maja. Hetkel kaldun kahekordse poole.
Vasta