Vent torustik ei mahu ära

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
liiva
külaline

Vent torustik ei mahu ära

Lugemata postitus Postitas liiva »

Tere!
Selline probleem ongi, et vahelae paksus on arvestatud pea 30cm aga 100mm torudega vent torustik oma põlvede ja pööretega ei mahu ära. Kaks põlve S kujuliselt koos ja kõrgus tuleb 3 cm üle vahelae piiride.
Kuidas ma peaksin seda probleemi lahendama ilma, et ma vahelage laiemaks peaksin tegema? Kas põlved peab tellima plekksepalt, et madalam S tuleks või müüakse kuskil spets poes kompaktsemaid põlvi?
ändi
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 139
Liitunud: 22 Mär 2011, 19:28
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Vent torustik ei mahu ära

Lugemata postitus Postitas ändi »

Lindabi tootevalikus on olemas järsu keeramisega põlved. Või saab ehk 90 kraadiste põlvede asemel 45 kraadiseid?
Külaline
külaline

Re: Vent torustik ei mahu ära

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mina lasin plekksepal torud problemaatilistes kohtadesse teha, osad olid 90mm korda 220mm lapikud isegi, et läbi mahuks ja näha ei jääks.
officer
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 499
Liitunud: 19 Jaan 2014, 09:19
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Vent torustik ei mahu ära

Lugemata postitus Postitas officer »

...kaubanduses on saada 200x50mm torud ja ühendused&üleminekud.
liiva
külaline

Re: Vent torustik ei mahu ära

Lugemata postitus Postitas liiva »

Tänan abi eest!
Lähen täna vaatama, kas leian nendest kohtadest midagi. Messil käies rääkis mõni vendi panija, et nemad panevad 95mm torusid ja isegi vajadusel 75mm aga viimaste puhul pidi ka müra suureks minema.
Plaanin nimelt soojustagastusega vendi majale panna ja eelnevalt ise torustiku paika panna, sest seadmete ostuks kohe raha pole. Need siis ühendan aasta paari pärast torude külge.
Torude pikkus vertikaalselt vahelaest pööninguni saab olema a 3- 3,5m . Nende külge siis jookseb igast ruumist mitte pikem, kui 3m 100mm toru.
Ma lugesin kuskilt raamatust, et loomuliku vendi puhul alates torustiku pikkusest 6m peaks torustik ühe mõõdu jagu suurenema, et tõmme hea tekiks aga kas seadmete puhul siis ka või? Need ju mootoriga veavad ja puhuvad?
Külaline
külaline

Re: Vent torustik ei mahu ära

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kas sul ka projekt on ?
ehk kui ise omast peast head teha üritad võid hoopis omale suure karuteene teha.
küllalt kuuldud nähtud lugusid kuidas täiesti tavalised 100+m2 majades on tehtud venditorude paigaldus ühes jutis 100mm toruga vist on kuuldud ka juhtumit kus pinda oli ka ~200m2 sama lahendusega.
tulemuseks on kasutuskõlbmatu lahendus mis vajab täielikku ümberehitust.
harrastaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 07 Apr 2014, 11:11

Re: Vent torustik ei mahu ära

Lugemata postitus Postitas harrastaja »

Projekti tõesti pole veel. Ilmselt, kui oleks siis poleks ka sellist küsimust. Asi selles, et kui mul see 100 toru paigaldus keerukaks on juba praeguses etapis osutunud siis projekti olemasolu seda kergemaks vist ei teeks.Igasuguse hinna eest ma ei plaani neid asju ka paigaldada.
Arvan, et projekti järgi 100mm toru ikka tava elamu puhul hakkab jooksma ja kui ei hakka siis oluliselt suurema läbimõõduga ei mahu mul nii või naa paigaldad. Ei ole ruumi ega erilist mõtet vahelage 40-50cm paksuseks ajada.
Võibolla oleks tõesti lahendus kandiliste torudega opereerida aga ma kujutan ette, et nende hind tuleb oluliselt kallim, kui ümara toru hind, mis jaemüügis olemas.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6092
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Vent torustik ei mahu ära

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

harrastaja kirjutas:Arvan, et projekti järgi 100mm toru ikka tava elamu puhul hakkab jooksma ja kui ei hakka siis oluliselt suurema läbimõõduga ei mahu mul nii või naa paigaldad
Kuuldavasti selleks projekteerijad ja projektid ongi, et kõik asjad "ära mahuks" ja vajaliku läbimõõduga oleks. Tagantjärgi ei ole ka mõtet projekti muidugi teha.
Kas sa endale näiteks sellise "tava" auto ostaksid, mille täiesti asjatundmatud inimesed on ehitanud. Aga maja kipud ikka ehitama kui isegi projekti jaoks raha ei leia.
liiva
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 07 Apr 2014, 10:19
On tänanud: 4 korda

Re: Vent torustik ei mahu ära

Lugemata postitus Postitas liiva »

Küülaline kirjutas:
harrastaja kirjutas:Arvan, et projekti järgi 100mm toru ikka tava elamu puhul hakkab jooksma ja kui ei hakka siis oluliselt suurema läbimõõduga ei mahu mul nii või naa paigaldad
Kuuldavasti selleks projekteerijad ja projektid ongi, et kõik asjad "ära mahuks" ja vajaliku läbimõõduga oleks. Tagantjärgi ei ole ka mõtet projekti muidugi teha.
Kas sa endale näiteks sellise "tava" auto ostaksid, mille täiesti asjatundmatud inimesed on ehitanud. Aga maja kipud ikka ehitama kui isegi projekti jaoks raha ei leia.
Ma ei tahaks küll siin vaidlema hakata, kuidas mul oma raha on õigem kasutada. rikkaks ju pidigi saama, kui kõvasti kokku hoida :D . Nii rääkis meile ju eelmine võimlu olev valitsuski .
Ma leian, et selline foorum võiks mind nii palju aidata, et saan ka ise need asjad tehtud, ilma projektitagi. Võibolla ma olen täiesti valesti asjast aru saanud?!
Ma juba olen ka projekteerijatega rääkinud aga sealt ei tule mingit nõuandvat ega juhendavat infot ilma, et ma neile raha maksaks ja mina ei saa jällegi raha enne maksta, kui ma pole selles kindel, et mulle ka head nõu antakse. Ma pean selle üle kontrollima ja selles veenduma.
Võibolla on mul selline haigus, mis ei lase kedagi usaldada ja ma pean kõik ise ära proovima ja nägema, et sellest asjast saab asja ilma suuremate kulutusteta ja siis alles tellin asja, millest ma ise ka aru saan, et see on õige ja vastab minu soovidele.Kindlasti ma ei ole nõus 500€ maksma projekti eest, mille tegija väidab mulle, et 200m2 elamule sobib ka loomuliku ventilatsiooniga läbi ajada ja milleks soojustagastusega süsteemi jaoks kulutusi teha.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Vent torustik ei mahu ära

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Pöördu parem plekkseppade poole, kes teevad vajalikud asjad valmis. Omal on lastud teha enamus I korruse torustikust, kuna tahtsin ristküliku kujulist eesmärgiga võimalikult vähe ripplage alla tuua.
Postita Vastus
külaline

Re: Vent torustik ei mahu ära

Lugemata postitus Postitas Postita Vastus »

Kui on eramaja ja vähe ruumi, siis võib veel sellist painduva toru süsteemi kasutada
http://www.vallox.com/blue-sky
Külaline
külaline

Re: Vent torustik ei mahu ära

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Postita Vastus kirjutas:Kui on eramaja ja vähe ruumi, siis võib veel sellist painduva toru süsteemi kasutada
http://www.vallox.com/blue-sky
veidi eespool materdati inimest, kes tahtis kõike 100 mm toruga teha ja nüüd tuleb süsteemimüüja universaalse süsteemiga, mis kõik ühte maja nurka kokku veab ning mille läbimõõt on ainult 75 mm?
ehitustark
külaline

Re: Vent torustik ei mahu ära

Lugemata postitus Postitas ehitustark »

Kuulge plekksepad - 45 kraadised põlved ja mure on murtud teemaalgataja puhul! Saad ülejäänud ajaga torusid vedada ja naist rahuldalda...
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Vent torustik ei mahu ära

Lugemata postitus Postitas madis64 »

liiva kirjutas:Ma juba olen ka projekteerijatega rääkinud aga sealt ei tule mingit nõuandvat ega juhendavat infot ilma, et ma neile raha maksaks ja mina ei saa jällegi raha enne maksta, kui ma pole selles kindel, et mulle ka head nõu antakse. Ma pean selle üle kontrollima ja selles veenduma.
Üldiselt ei saa ju projekteerijatega pahandada, et nad sulle tasuta tööd ei soovi teha :hello:

Su teises lauses peitub vastuolu - sa soovid, et erialaspetsialist teeks tööd tingimustel, kus tema tasustamine sõltub mittespetsialisti ehk võhiku arvamusest tema töö tulemuse osas. Nii vist need asjad päriselt ei käi :scratch:

Üks asi, mida projekteerija oma lahenduses peab arvestama, on projekteeritud süsteemi nõuetekohane hooldatavus kogu elutsükli kestel - kas arvad, et fooruminõuanded sulle seda ka õpetavad?
liiva
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 07 Apr 2014, 10:19
On tänanud: 4 korda

Re: Vent torustik ei mahu ära

Lugemata postitus Postitas liiva »

madis64 kirjutas:
liiva kirjutas:Ma juba olen ka projekteerijatega rääkinud aga sealt ei tule mingit nõuandvat ega juhendavat infot ilma, et ma neile raha maksaks ja mina ei saa jällegi raha enne maksta, kui ma pole selles kindel, et mulle ka head nõu antakse. Ma pean selle üle kontrollima ja selles veenduma.
Üldiselt ei saa ju projekteerijatega pahandada, et nad sulle tasuta tööd ei soovi teha :hello:

Su teises lauses peitub vastuolu - sa soovid, et erialaspetsialist teeks tööd tingimustel, kus tema tasustamine sõltub mittespetsialisti ehk võhiku arvamusest tema töö tulemuse osas. Nii vist need asjad päriselt ei käi :scratch:

Üks asi, mida projekteerija oma lahenduses peab arvestama, on projekteeritud süsteemi nõuetekohane hooldatavus kogu elutsükli kestel - kas arvad, et fooruminõuanded sulle seda ka õpetavad?
Tere!
Nagu poliitikud ütlevad ,te tõlgendate mu juttu. :D
Ma ei arva, et keegi peaks tasuta tööd tegema aga nõu küsimine ja tasuta projekti nõudmine on täiesti erinevad asjad. Minu ettekujutus tasuta nõustamisest on ,et saab kinnitust või ümberlükkamise oma versioonile paigaldusest ja mingit soovitust kasutada seda või teist detaili/elementi probleemse koha lahendamiseks. Nii nagu siin foorumiski juba on mulle soovitatud.
Kui mul saab selgeks, et ma olemasolevale ehitisele saan vent. süsteemi üldse paigaldada minu poolt soovitud tingimustel siis loomulikult ma tellin projekti ja teen selle järgi aga, kui ma näen oma katsetuste ja proovimiste käigus, et mul läheb selle paigaldamiseks liiga palju erivahendeid ja lahendusi, mis tavaliselt ka maksavad meeletult palju siis on ju alati võimalus leppida vähemaga ja teha loomulik ventilatsioon ja maksta pikemas perspektiivis lihtsalt kütmise eest rohkem.
Ma arvan, et foorumis nõu ja abi küsiv ehitav persoon on suuteline tema ees olevat projekti üldjuhul lugema, selle füüsikalistest omadustest aru saama ja loogilisi järeldusi tegema, et hinnata projkteerija tööd üldiselt. Ma ei arvagi, et ma suudan vendi projekteerija kõiki nüansse õiglaselt hinnata aga mehaanilse osa ja paigutamise kvaliteedi üle arvan küll end olema piisavalt kompetentne.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Vent torustik ei mahu ära

Lugemata postitus Postitas madis64 »

liiva kirjutas:Nagu poliitikud ütlevad ,te tõlgendate mu juttu. :D
Ma ei arva, et keegi peaks tasuta tööd tegema aga nõu küsimine ja tasuta projekti nõudmine on täiesti erinevad asjad. Minu ettekujutus tasuta nõustamisest on ,et saab kinnitust või ümberlükkamise oma versioonile paigaldusest ja mingit soovitust kasutada seda või teist detaili/elementi probleemse koha lahendamiseks.
Utreerin kergelt jah :wave:

Kuid teie soovitud tasuta nõustamine eeldab "võõrasse lahendusse" süvenemist ja oma arvamuse esitamisega vastutuse võtmist. Seda nimetatakse tavaliselt eksperthinnangu andmiseks. Miks peaks keegi seda tasuta tegema :scratch:
Vasta