Põrandaluugi hinged+käepide

põrandad, põrandatööd
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Põrandaluugi hinged+käepide

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Hea küll, läks natuke aega, kuid kuna ikkagi korralikke hingesid kaubandusvõrgust ei leidnud, siis tuli traditsioonilisema konstruktsiooniga läbi ajada ning lõpptulemuse sai selline:
põrandaluuk_1_800.jpeg
põrandaluuk_1_800.jpeg (52.11 KiB) Vaadatud 3635 korda
põrandaluuk_2_800.jpeg
põrandaluuk_2_800.jpeg (57.52 KiB) Vaadatud 3635 korda
põrandaluuk_3_800.JPG
põrandaluuk_3_800.JPG (57.98 KiB) Vaadatud 3635 korda
(kui oleksin kodust liigse laia ning äravenimata nahast püksirihma leidnud, siis oleksin koormarihmajuppide asemel sellest jupid lõikunud).
lMaxl
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 612
Liitunud: 14 Nov 2009, 10:22
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Põrandaluugi hinged+käepide

Lugemata postitus Postitas lMaxl »

Hea töö! Vaatasid üle õla, kedagi polnud ja tegid ära, jah;) Ma ei näe "paisutihendit", püsivus, mista seal pidigi olema...
Max
vaatab ka vahest üle õla...
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Põrandaluugi hinged+käepide

Lugemata postitus Postitas madis64 »

lMaxl kirjutas:Ma ei näe "paisutihendit", püsivus, mista seal pidigi olema...
Ega seda seal praegu pole jah :oops:

Kui asi kunagi ametlikuks peaks minema, eks siis tuleb kaaluda, milise võttega see nõutav püsivus kõige lihtsam saavutada on (välistatud pole ju ka metallplaadist luuk selle luugi alla, selle luugi plekiga altpoolt ülelöömine, vajalike tihendite lisamine jne.

Kuna luuk ise on 35-mmm vineerist, siis võiks vist perimeetrile vajaliku tihendi jaoks soone sisse freesida :scratch:
Külaline
külaline

Re: Põrandaluugi hinged+käepide

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Misasi on paisutihend?

Guugledades sain 2 tulemust, bemmide ja aknaaluse profiiliga seoses.
mrtom
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 60
Liitunud: 10 Sept 2008, 13:01

Re: Põrandaluugi hinged+käepide

Lugemata postitus Postitas mrtom »

Kuidas Sa need hinged täpselt kinnitasid toeraami ja luugi külge ja millised hinged lõpuks panid? Saad äkki pildi panna. Väga hea töö. Endal ka vaja luuk ilusti põrandaga tasa saada.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Põrandaluugi hinged+käepide

Lugemata postitus Postitas madis64 »

mrtom kirjutas:Kuidas Sa need hinged täpselt kinnitasid toeraami ja luugi külge ja millised hinged lõpuks panid?
Ei pannudki mingeid muid hingesid, luuk käib senimaani piltidel oleval moel. Abikaasa saab ka täiesti vabalt hakkama.

Põhjus lihtne - selliseid hingesid, mis nii rasket luuki altpoolt tõsta suudaksid,ülaltpoolt näha ei oleks ja vajaliku nurga all luuki avaksid, ei ole ma lihtsalt suutnud leida.
Kupi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 24 Juul 2011, 22:09
Asukoht: Fin - Est
Kontakt:

Re: Põrandaluugi hinged+käepide

Lugemata postitus Postitas Kupi »

Mina vist olen teinud kõige lihtsama lahenduse põrandaluugile, täiesti ilma ingedeta.
Samuti puitlaud põrand sai valmis tehtud, ning siis lõikasin luugiaugu sisse.
Alguses olid muidugi lauad lahtised (kui siis vaid tapiosa hoidis koos), kuid luuk sai altpoolt siis ristilattidega fikseeritud.
Edasi sai luugile tehtud kahte vastastiku asuvasse nurka väikesed augud, kust mahub väike keermega "konks" läbi, ning luugi alla poole sai seibidega kinnitatud mutter, kuhu antud konksu keere ilusti sisse sobib, ning kui tarvis luuk ülesse võtta, siis saan seinapealt konksud, silmale peaegu märkamatutele aukudest konksud sisse, mõned keerud ja kinni ta on. Ainus edasine vaev on luuk ülesse tõsta ja kõik on tore.

Pilt ka siis luugist kui nendest tõste konksudest vms, mille saab ilusti välja keerata.
Pilt
Vasta