Ahjude areng, kuhu ja milleks?

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Ahjude areng, kuhu ja milleks?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Vaadates seda, milliseks on muutunud tänapäeval mobiiltelefonid...et peamine pole enam üldse helistamine, vaid seade on täis igasugu tilulilusid, nii, et tavaline kasutaja ei püsi kuidagi kaasas sellega ja vajades tegelikult pigem ikka seadet helistamiseks .Tegelikult siiski lihtsalt raisates oma aega ja raha... http://meeldib.ee/2014/02/ikka-veel/#axzz2svy1ZRvf
Sama teema tundub ka ahjudega minevat...sest inimestel on sooja vaja ja sinna suudavad kavalad ärimehed igasugu lisasid ja määruseid juurde lisada, et nagu teisiti enam ei saagi tuba soojaks. Tavalised tarbijad peaksid rohkem mõtlema, et mida tegelikult on vaja ja mida mitte. Loomulikult puhtamalt põlevaid, säästlike ahjusid ja sooja tuba on kõigile vaja.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Ahjude areng, kuhu ja milleks?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Ahjude areng, kuhu ja milleks?

Lugemata postitus Postitas looder54 »

Robi 1 kirjutas:Vaadates seda, milliseks on muutunud tänapäeval mobiiltelefonid...et peamine pole enam üldse helistamine, vaid seade on täis igasugu tilulilusid, nii, et tavaline kasutaja ei püsi kuidagi kaasas sellega ja vajades tegelikult pigem ikka seadet helistamiseks .Tegelikult siiski lihtsalt raisates oma aega ja raha... http://meeldib.ee/2014/02/ikka-veel/#axzz2svy1ZRvf
Sama teema tundub ka ahjudega minevat...sest inimestel on sooja vaja ja sinna suudavad kavalad ärimehed igasugu lisasid ja määruseid juurde lisada, et nagu teisiti enam ei saagi tuba soojaks. Tavalised tarbijad peaksid rohkem mõtlema, et mida tegelikult on vaja ja mida mitte. Loomulikult puhtamalt põlevaid, säästlike ahjusid ja sooja tuba on kõigile vaja.
:clapping:
t800
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 304
Liitunud: 28 Nov 2009, 08:32
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Ahjude areng, kuhu ja milleks?

Lugemata postitus Postitas t800 »

Robi 1 kirjutas:Vaadates seda, milliseks on muutunud tänapäeval mobiiltelefonid...et peamine pole enam üldse helistamine, vaid seade on täis igasugu tilulilusid, nii, et tavaline kasutaja ei püsi kuidagi kaasas sellega ja vajades tegelikult pigem ikka seadet helistamiseks .Tegelikult siiski lihtsalt raisates oma aega ja raha... http://meeldib.ee/2014/02/ikka-veel/#axzz2svy1ZRvf
Sama teema tundub ka ahjudega minevat...sest inimestel on sooja vaja ja sinna suudavad kavalad ärimehed igasugu lisasid ja määruseid juurde lisada, et nagu teisiti enam ei saagi tuba soojaks. Tavalised tarbijad peaksid rohkem mõtlema, et mida tegelikult on vaja ja mida mitte. Loomulikult puhtamalt põlevaid, säästlike ahjusid ja sooja tuba on kõigile vaja.
Varsti integreeritakse ukseklaasi arvuti jne "kohustuslik" nutipluti staff,tule vahtimisest väsid siis saad surfata ahju eest lahkumata :D
meelisvaiksaar
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 10 Veebr 2011, 20:18
On tänanud: 71 korda
On tänatud: 70 korda

Re: Ahjude areng, kuhu ja milleks?

Lugemata postitus Postitas meelisvaiksaar »

Õhtut.
Tegelikus on palju lihtsam.
Kolded vastavalt etteantud materjalidest...Progedega progetud lõõristikud ....Maja ehitus aastate(???????) järgi tehtud arvutused....Elektroonikat täis suitu ja õhu pealeandmis lõõrid jne. Kõik on arvutuslik. Muuda midagi r/cm võrra ja kõik muutub ...e. kirjutad iga paberiga omale kohtuotsuse????????????
Jõudu lugupeetud ...Ja ükspuha kuipalju te mulle iba ei aja....Ma olen selle juba läbi käinud..Muus ettevõtlus valdkonnas.
Tänu sarnasele lobitööle ruulivad suured poeketid...Ja maapiirkondades pole eriti kedagi peale A Ja O jäänud....Väikesed on kõik ära suretatud.
Krt...ei saa ju olla nii pime ja lühinägelik,et säänseid asju mõista ja ette näha vähemalt 5 aasta perspektiivis. Ei saa ju ka ettevõtetele ette heita,et nad müüa tahavad..See ongi kapitalism..Aru ma ei saa miks sama väikesed kui me kõik saevad seda oksa millel nad isegi praegu istuvad.
Kas siis tõesti see euro raha on nii magus,et pimestab kõik ülejäänu(
Meelis
Mõned teevad külma,mina teen sooja.(Koldevaim)
Tel. 53 966 469
Peetripoeg
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 307
Liitunud: 04 Dets 2008, 11:40
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Ahjude areng, kuhu ja milleks?

Lugemata postitus Postitas Peetripoeg »

Olen nagu nõus sinuga Meelis.Ja ei ole ka..........
Sest...... , kes edasi ei liigu ,see sureb välja.Meie alal kindlasti .Lihtsalt käsitööahjude ehitamine kaob ära . EN 15544 loob võimaluse selle kvaliteetseks jätkumiseks ( konkureerides võrdväärselt teiste soojatootjatega ja soojustootmismasinatega )

Varem või hiljem ei suuda vana tehnoloogia ja vanad materjalid konkureerida uute ja looduskeskonda säästvamate seadmete ja materjalidega.
Kergšamoti kohapealt tuleb meile aga appi Venemaa ,kes pidavat võtma selle kasutusele käsukorras .( Miks ma ei imesta ...) EN 15544 ma mõtlen ja kõik sellest tuleneva.
Praegust on õppimise aeg .Ka vanadel meestel ,ei maksa häbeneda .
Ja "europede" ja "innovaatiline ahjuehitustehnoloogia" on kaks eri asja.
Eks asja keerukust näita seegi ,et isegi mõningatel teadusemeestel ( tõsi küll,tiba teiselt erialalt - on raskusi ......
" Mida targemad masinad seda lollimad nende kasutajad " - mõttetera eileõhtusest ööülikooli telesaatest .On ju igal masinal kasutamisjuhend . Nii nüüd siis ka ahjudel........sinna me siis liigume.
Milleks .......kas või selleks ,et kauem elada ( keskonnateema )
Ju paistab millas siis 3D printeriga esimene ahi välja prinditakse või vähemalt rakis selle valamiseks - valmistamiseks .....kodusel teel. Projekti teeb arvutiprogramm,põhiandmed sisestad ,kuju luuakse sinu häälkäskluste järgi visuaalselt kuvarile.Ja käsklus printerile ......omas kodus.Tea kas oleks võimalik printida kohe köetud ahju .....hoiaks puude pealt kokku ....säästaks.
Peetripoeg
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 307
Liitunud: 04 Dets 2008, 11:40
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Ahjude areng, kuhu ja milleks?

Lugemata postitus Postitas Peetripoeg »

Veel.
Meelis !
Miks sa arvad et ma saen oksa ,millel istun .Pigem ikka ehitan seda .Tulevikku silmas pidades..............Aeg näitab ,kellel õigus.
Nagu ütles Andrus . Igaüks tegeleb sellega ,millesse ta usub.Meie alal on aga veel ka see konks et sinu poolt tehtavasse peab uskuma ka päästeamet ja sa pead selle ka suutma tellijale maha müüa. Me ei müü toodet ,me müüme usaldust . Ja see usaldus pottseppade vastu on kõikuma löönud.Ja raske on taastada seda meestega ,kes usuvad vaid ahju massi ja koldesse mahtuvate puude pikkusesse ja odavasse hinda .
Eks sellele on kõvasti kaasa aidanud ka libapottseppade netikoolitus ( pigem arvan nüüd ,et see oli lastehaigus,mille läbipõdemine vajalik ja õpetlik )aga ka kindlasti majanduslik surutis .Ruulib lihtne ,odav ja saab ise paigaldada.Kui vaid seda päästeametit ja mingeid norme ees ei oleks.
Inimene on tähelepanelikum oma raha suhtes.
Üritab seda vähem kulutades saada maksimumi .Ja kui see maksimum on ebakvaliteetne ......siis kaob nõudlus.
Ja kui ring saab täis.........on pottsepad unustatud.......või arenguga kaasa läinud.
koma2
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 54
Liitunud: 29 Aug 2011, 14:29
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Ahjude areng, kuhu ja milleks?

Lugemata postitus Postitas koma2 »

..Ja raske on taastada seda meestega ,kes usuvad vaid ahju massi ja koldesse mahtuvate puude pikkusesse ja odavasse hinda..
Selle kõige eelduseks on, et kogu Eestis leiduv kinnisvara on piisavalt energiasäästlik - st ei ole vaja energiat salvestada - mass ei ole oluline (vaielge vastu, et mass ja salvestusvõime ei ole korelatsioonis, isegi päikeseenergia salvestatakse akupaaki ehk vee massi!), puude pikkus ehk põletatava aine mass, ehk otseselt saadav kW hulk ei ole oluline.
Ja odavus on otseses seoses elatustasemega.

Seni aga on loogiline ehitada rahakoti võimete piires nii suure koldega kütteseade, millesse mahub optimaalse küttetsükli ja salvestusvõime jagu (24h) puid.
raga
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 505
Liitunud: 22 Apr 2009, 23:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 22 korda

Re: Ahjude areng, kuhu ja milleks?

Lugemata postitus Postitas raga »

põhi värk ongi ikka see, et me eestlased pole hetkel nii rikkad, et ahju 2-3 korda kütta, vaja tööd teha, mitte kodus mõnuleda ahju ees. Aga eks see tulevik.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Ahjude areng, kuhu ja milleks?

Lugemata postitus Postitas keemik »

Mõni tulistab ikka puusalt sellist jura...

Kui mul on kliendina valida maja kütteks näiteks wienerbergeri viimatise konkursi ahjude arvestuse võitja või näiteks selle kökatsi vahel:download/file.php?id=5255, siis ma valin iga kell selle ahju, mitte selle kokku lapitud kamina, mida sellel pildil on mingil põhjusel kutsutud ahjuks. Ma olen päris kindel, et hind tuleb neil suht ühte auku. Kui ei tule, siis pange hinnad üles, teenusepakkujad. Mis puudutab tuleohutust, siis mille poolest on Tuut ja Piip ahi tuleohtlikum või kehvem sellest kaminaköksist, mida reklaamitakse ahju pähe. Kas põlemine pole nii puhas, kas salvestusvõime on väiksem, kas suitsugaas, mis läheb korstnasse, on liiga kõrge?

Ise ka usute seda, mida üritate teistele selgeks teha, EN-mehed? See kamin seal pildil on nii hõre, et vuugist paistab valgus läbi, tööpildid ühest teisest ahjust, mis üles riputati, et EN ahju näidata ka just usaldust ei ärata. Kui te ei suuda viisakalt ahju kokku laduda, ei tähenda, et teised seda teha ei suuda. Guru-Koit skeemitab siin oma firmakestega, nagu ära näidati, no see ei avalda ka kliendis mingit usaldust.

Selline siis kliendi arvamus asjast.
siiber
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 17 Mär 2007, 21:57
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: Ahjude areng, kuhu ja milleks?

Lugemata postitus Postitas siiber »

Peetripoeg kirjutas: Ju paistab millas siis 3D printeriga esimene ahi välja prinditakse või vähemalt rakis selle valamiseks - valmistamiseks .....kodusel teel.
Milleks? 3D printeriga saab kohe toatäie sooja õhku printida ja pole kütteseadet vajagi.
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Ahjude areng, kuhu ja milleks?

Lugemata postitus Postitas looder54 »

[quote="keemik"]Mõni tulistab ikka puusalt sellist jura...

Kui mul on kliendina valida maja kütteks näiteks wienerbergeri viimatise konkursi ahjude arvestuse võitja või näiteks selle kökatsi vahel:download/file.php?id=5255, siis ma valin iga kell selle ahju, mitte selle kokku lapitud kamina, mida sellel pildil on mingil põhjusel kutsutud ahjuks. Ma olen päris kindel, et hind tuleb neil suht ühte auku. Kui ei tule, siis pange hinnad üles, teenusepakkujad. Mis puudutab tuleohutust, siis mille poolest on Tuut ja Piip ahi tuleohtlikum või kehvem sellest kaminaköksist, mida reklaamitakse ahju pähe. Kas põlemine pole nii puhas, kas salvestusvõime on väiksem, kas suitsugaas, mis läheb korstnasse, on liiga kõrge?

Ise ka usute seda, mida üritate teistele selgeks teha, EN-mehed? See kamin seal pildil on nii hõre, et vuugist paistab valgus läbi, tööpildid ühest teisest ahjust, mis üles riputati, et EN ahju näidata ka just usaldust ei ärata. Kui te ei suuda viisakalt ahju kokku laduda, ei tähenda, et teised seda teha ei suuda. Guru-Koit skeemitab siin oma firmakestega, nagu ära näidati, no see ei avalda ka kliendis mingit usaldust

Selline siis kliendi arvamus asjast.[/quot

"Tulistab puusalt" Ai ai ai! Mida sa siis nüüd ise teed. Ära topi kliendile sõnu suhu, võrreldes võrreldamatut. Klient saab ikka aru, mis on valmis ahi ja mis on
õppeklassi "kuivalt laotud näidis" Pidasin sind arukamaks foorumlaseks, aga tundub, et üritad tuttavat vankrit logistada ja teadagi miks. See sinu Piip ja Tuut
on pealtnäha ahi ja ammu vananenud ahi. Viitsi sellel teemal arutada, aga üks mõte vasardab peas. Kus kohalt on pärit arvamus, et EN keelab ehitada suuri ahjusi. Ärge palun temonstereerige külastajatele oma oskamatust lugeda, seda voolab siia foorumisse igast pilust. Loen kellegi motot foorumis ja löön käsi kokku.
Isiklik sõim ja argumeteerimata väited on kogu kasutatav arsenal
Peetripoeg
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 307
Liitunud: 04 Dets 2008, 11:40
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Ahjude areng, kuhu ja milleks?

Lugemata postitus Postitas Peetripoeg »

Puusalt panemisest.
Ole ettevaatlik .Kui üritad ahjundust lahendada kahe lausega siis on see puhas populism .Oled oma vastustega sinnapoole kaldunud küll ,kipun arvama .Võid kandideerida järgmistel valimistel.
Selleasemel et inimestele populaarteaduslikult tõestada eluruumide soojustamise vajadust ,kisada siin pealikuga võidu suurtest massiivsetest ahjumölakates.
Kuidas on raske aru saada ,et selleks ,et kuluks hoonete kütmiseks vähem energiat on vaja soojustus paika saada ja soojustagastamise süsteem paika panna ,mitte suuremaid ahjusid ehitada . Motamehel on õigus et reaalse eluga tuleb kaasas käia.Aga reaalsus on see ,et meie eluasemed on liiga energiakulukad ...teemas püsides - mitte see et inimeste palk on liiga väike ...see on teine teema.
Ütlen veelkord : See kui soe on sul toas sõltub soojustusest ja soojustagastussüsteemist kui lisame sinna veel ruumi suuruse siis saamegi andmed ,mille järgi projekteerida ahi . Et projekteerimise algandmed oleksid constandid ehk muutumatud siis tuleb need kohe kaasaja nõuetega vastavusse viia.
Nagu ütlesin ,kes puusalt pani .....näitab aeg.Ja andku jumal tervist Hr. Keemikule see aeg ära näha.
Üritan seletada asju lihtsalt
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Ahjude areng, kuhu ja milleks?

Lugemata postitus Postitas keemik »

Paneme edasi puusalt ja arvutame veidi. Maja soojavajadus 50 Wh/m2, väljas -15 kraadi. 100 ruudune maja, 5 kW tunnis soojusenergiat on vaja. 24 h tunni jooksul oleks vaja 120 kWh soojusenergiat. See on juba päris soojapidav maja ka tänapäeva mõistes. Kas see kökatskamin suudab maja sellise soojusega varustada? Ühest kg puudest saab kätte ca 4 kWh, seega, tuleks kütta ööpäevas 30 kg puid. Suurendame soojapidavust veel 2 korda, läheb 15 kg puid. Ka see on sellele kökatsile liig. Tahan kummutada väite, et soojustades hakkame maju kütma mitmetuhande euroste 600 kg kaaluvate kökatsitega. Ja 2 korda päevas kütma olen nõus alles -20 kraadist.

" Ära topi kliendile sõnu suhu,..." Ma ei topi endale sõnu suhu! Ma ei ole pottsepp, olen klient! Ma õiendan ja loen siin kahe asja pärast!

1) Loen, sest tahan teha paari aasta pärast õige valiku! Kui selgub, et kaminahju variant heast põlemisest EKUK-i mõõtmiste järgi on kehvem kui EN-kolle (mille reostusnorme saan EKUK andmetega võrrelda), siis olen valmis tellima EN-koldega ahju. Aga ehitada laseks ma selle ikka mehel, kelle tase on Kaminahju/Motamehe vääriline tööoskustes ja kelle põhiline argument materjalivalikul pole see, et saaks ahju poole päevaga üles visata. Need Schultsi/ Koidu "tooted" ei tekita küll erilist vaimustust, ka siis mitte kui need oleksid restkoldega.
2) Õiendan, sest tahan, et paari aasta pärast poleks mu ainus valik 3000 eurot maksev 600 eurone kökats kahe halu põletamiseks Kaminakojast vaid saaksin valida ka 3000 eurose 3 tonnise ahju, kus saab korraga kütta 30 kg puid. Ja saaksin valida erinevate koldedisainide vahel, sõltuvalt hetkel teada olevatest mõõtmistulemustest. Seega ma olen hea seisus, jõuan EKUK-i tulemuse ära oodata, enne kui teen valiku EN vs restkolle.

Mind häirib siin just see, et tahetakse jõuda selleni, et ühe idee pooldajatel oleks monopol. nemad projekteerivad, nemad ehitavad, nemad tarnivad materjalid. Ja mis tulemuseks on? Hirmkõrge hind. Mind kliendina see ei vaimusta. Ma tahan valikut.
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Ahjude areng, kuhu ja milleks?

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

[quote="keemik"]Maja soojavajadus 50 Wh/m2, väljas -15 kraadi. 100 ruudune maja, 5 kW tunnis soojusenergiat on vaja. 24 h tunni jooksul oleks vaja 120 kWh soojusenergiat. See on juba päris soojapidav maja ka tänapäeva mõistes. Kas see kökatskamin suudab maja sellise soojusega varustada? Ühest kg puudest saab kätte ca 4 kWh, seega, tuleks kütta ööpäevas 30 kg puid.

Ühest kilogrammist puudest ei saa kätte 4kW soojust. Sellist valeinformatsiooni levitades tekivadki arusaamatused. Räägid, et ahjus vaja ära kütta 30 kg puid. Tegelikult tuleks näiteks 75% kasuteguriga 120kW ahjus ära kütta 38kg puid, et selline kogus soojust salvestada. Sedagi tinglikult, sest läbi ukse klaasi kiirgub ju osa energiat juba põlemise ajal ruumi. Seega ukse valikul samuti oluline osa. Siin foorumis küll väidetud, et nn 3 tonnises massivahjus vaja vaid ära kütta üks koldetäis. Las Kaminahi lisab siis teemasse 38kg puidu hea põletamise kolde projekti!
Kas olete mõelnud kuidas ja kas ahju seinapaksus pinnavõimsust mõjutab? Materjalist rääkimata?
Manused
TR OL määruse järgi jagunemine.PNG
TR OL määruse järgi jagunemine.PNG (20.12 KiB) Vaadatud 5091 korda
Peetripoeg
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 307
Liitunud: 04 Dets 2008, 11:40
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Ahjude areng, kuhu ja milleks?

Lugemata postitus Postitas Peetripoeg »

Herr. Keemik !
Aga sul ju ongi valik nii rahas kui kvaliteedis.Ja otsus on puhtalt sinu .
Vaata või kaminahju antud linki samas teemas.
Vaata hindasid . 3000 tuhandega sa ei saagi sealt veel midagi ,aga tipp oli vist 12 000 . Aga vaata siis ikka täpselt ,mida sa selle eest saad .
See et sa tahad pottsepalt saada 3000 krooni eest koos materjaliga 3000 kg kaaluvat ahju näitab ainult üht . Sul pole asjast aimugi ,kulla foorumikaaslane . Ja ära ometi ütle et oled seda kuulnud kaminahjult. Lootsin ikka et ise tegid kalkulatsiooni . Tahaksin sealt näha vaid ühte rida . Mis sa palganumbriks oled arvutanud .Ja kas tegemist tükitööga või tunnitöö arvestusega.Maksud arvutasid ikka sisse või plaanisid mustalt .Kena oleks planeeritava ahjuehituse ajaline kestvus kah välja tuua .
Või alandab siinne paariaasta pikkune lobitöö ( niipalju on veel ehitamiseni aega ) ahju maksumust poole võrra ? Huvitav küsimus ja ei pea sellele vastama .

Ikka lugupidamisega
Viimati muutis Peetripoeg, 13 Veebr 2014, 16:17, muudetud 1 kord kokku.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Ahjude areng, kuhu ja milleks?

Lugemata postitus Postitas keemik »

Minu näide toetas minu väidet, et ka hoolsalt soojustades ei suuda me ikka kütta maju imekergete ahjudega. Sinna alla lähevad ka need Danielid ja muud kergekaallased. See, et 4 kWh asemel tuleb veel vähem puidu kg-st soojust, näitab, et on vaja veel suuremat ahju ja veel mõttetum on müüja inimesele põhikütteks! 650 kg ahju hingehinna eest.

" Kas olete mõelnud kuidas ja kas ahju seinapaksus pinnavõimsust mõjutab? Materjalist rääkimata?"

Oletame, et ahju välispinnad on sama suured, majad identsed, ja et mul vaja saada 50 kraadini ahju pind, et kütaks. Ühel juhul on seinapaksus 5 cm ja teisel juhul 12 cm. 12 cm seinapaksus kütab kauem kui 5 cm seinapaksus. Kokkuvõttes on puude hulk sama, aga ühte ahju kütan 24 h tagant, teist ca 8 tunni tagant. Ma arvan, et ma ei pea hakkama sulle tõestama, et 12 cm pakuse kestaga ahju on võimalik kütta 50 kraadini.

Nüüd oletame, et majad on identsed, aga ahjud erinevad, ühel on pinnatemp 100 kraadi ja pinda kokku 4 m2, teisel ahjul on pinna temp 50 kraadi ja pinda kokku 8 m2. Minu arvates on teine ahi parem.

"sedagi tinglikult, sest läbi ukse klaasi kiirgub ju osa energiat juba põlemise ajal ruumi." Ja kas see ei küta siis ruumi?


" Las Kaminahi lisab siis teemasse 38kg puidu hea põletamise kolde projekti!" Uhh, see on hea küsimus. See ahi peaks olema siis ca 4 tonni. Kas sa oskad mulle selgitada, miks selline ei sobiks, skaleerituna muidugi: viewtopic.php?f=1&t=15490&hilit=koldev% ... +numbrites? Või EN-kolle, ma mäletan, et seal oli ülemine puidukoguse piir, kas see võis olla äkki 30kg või oli veidi rohkem?
Peetripoeg
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 307
Liitunud: 04 Dets 2008, 11:40
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Ahjude areng, kuhu ja milleks?

Lugemata postitus Postitas Peetripoeg »

40 kg oli piir !
Vaatame maailma . Ahi ei ole enam ammu põhikütteallikas . Ja küttesüsteemid tuleb alati dubleerida . Mugavus maksab kah midagi . Aga kas 4-tonni kaaluv ahi on mugavus .
Võib olla on , aga alles pärast soojustuse ja soojustagastussüsteemide kaasajastamist.Aga kellel on hetkel niipalju raha ,see ei ehita oma küttesüsteemi ainult ahjudele.
Õigus.
Aga mis on tegelikkus.Ikka tagurpidi
Viimati muutis Peetripoeg, 14 Veebr 2014, 00:49, muudetud 1 kord kokku.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Ahjude areng, kuhu ja milleks?

Lugemata postitus Postitas keemik »

Siin sa kahjuks ei saanud minust aru. Ma ju näitasin just ära, et kui maja ära soojustada, siis on ikka vaja -15-ga 38 kg puid alla panna ööpäevas. 50 Wh ruudule -15 kraadi juures on juba ca 15-20 cm soojustust seinas.

Rääkides hindadest, siis on pottsepad veidi kitsid jah neid välja ütlema. Aga ütle siis ära, kui mitme tonnise ahju ma saan 3000 euroga?

viewtopic.php?f=1&t=41958&hilit=ahju+maksumus+ahju+ahi
viewtopic.php?f=1&t=32704&p=183388&hili ... hi#p183388
viewtopic.php?f=9&t=26756&p=172999&hili ... hi#p172999
viewtopic.php?f=1&t=25909&hilit=ahju+maksumus+ahju+ahi
fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Re: Ahjude areng, kuhu ja milleks?

Lugemata postitus Postitas fanatic »

Natuke praktikat teooria vahele.
Minu ammu vananenud ja iganenud ahju halgude kulu sellel talvel, hästi soojustatud 150m2 pinna kütteks on olnud seni 4rm. Kütmisele kulutan maks 5 min päevas. Tänu oma agarusele olen tuhka juba kolm korda võtnud. Tonniste mänguahjudega oleksin ma kütmise ori, nina tahmane peas. Milleks?
Loen, et potsepandus aina areneb. Kuhu ta siis arenenud on? Ei ole kuskilt välja lugenud, et nüüd saaksin ahju, mille kütmiseks kuluks vähem halge ja aega, sama kütmissageduse juures. Küll aga on võimalik analoogse tulemuse saavutamiseks kulutada kordi suurem summa. Ja jälle küsin, milleks ja kas see ongi areng?
Minule sellist arengut vaja ei ole :hello:
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Ahjude areng, kuhu ja milleks?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Lepime ühes asjas kokku, et ei räägi seda minu juttu, mida ma ise rääkinud ei ole.

1. Ma ei ole kusagil väitnud, et õigesti ehitatud EN-kolle just vilets oleks aga kindlasti ma ei eelista seda Unibuildi koldele.
Siin aga jutustavad minu "oponendid" tuliselt müstilisest kergshamotist, mis muudab iga umbse põhjaga kolde EN-koldeks. Koit õpetas lausa kursustel selle ehitamist ja pilt on siin piisavalt leida. Leppige ka tõdemusega, et Vene SA-5 on kergshamott, mis vastab EN-normidele ja lõpetage see kivisõda nüüd ära. Vähemalt peatage ajutisekski.

2. Võtame Piip ja Tuut ahju. Kaalub see ca 4400kg. Ahi on viielõõriline. Kuus põletatakse selles 2 ruumi puid. Iga päev üks kütmiskord, kahe panusega, ca 12+12kg. Võib ka kütta ühe kütmiskorraga kuni 40 kg. Kolle töötab nagu Sveitsi kell ja kursten on puhas ja ei tossa ega mürgita. Kõndige vaatama, kuniks on veel talv.
Milline siis peaks olema sinna konkreetsesse ruumi ehitatud või ostetud ahi. :)

#. Peetripoeg, sinusugused ei saagi seedima, et ahju kõetakse üks kord 24h , et ahi kütab võimalikult ühtlaselt just 24h. Ei pea seda sugugi 0 kraadini jahutama enne iga järgmist küttekorda. :blink:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Ahjude areng, kuhu ja milleks?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

fanatic kirjutas: Minule sellist arengut vaja ei ole :hello:
:good:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
heints
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 11 Sept 2008, 21:45
Asukoht: Kuressaare 53401861
On tänanud: 62 korda
On tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: Ahjude areng, kuhu ja milleks?

Lugemata postitus Postitas heints »

Peetripoeg kirjutas: Vaatame maailma . Ahi ei ole enam ammu põhikütteallikas . Ja küttesüsteemid tuleb alati dubleerida . Mugavus maksab kah midagi...
Sel juhul nagu pole ahjul erilist tähtsustki

Lugupidamisega austatud foorumikaaslased .
Heints
Heino Soon. Kuressaare
tuhatjatuline
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 03 Veebr 2011, 20:33
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 55 korda

Re: Ahjude areng, kuhu ja milleks?

Lugemata postitus Postitas tuhatjatuline »

Ahju areng nagu elugi, käib ringiratast. Algas kõik lihtsast lõkkest koopasuus, lõpeb E-lõkkega. Nagu E-sigaret, ma mõtlen, ohutu ja turvaline, võid voodis uinudes hambusse unustada ja suitsuanduri minema visata. Pildid E-lõkkest on tehtud aastase vahega. Silmaga pole mingit kustumise märki näha. Asub Velteni ahjumuuseumis ja on võib-olla mõeldud urbaniseerunud külastajatele eluse tule eksponaadina. Vastab absoluutselt kõigile kõrgendatud EU normidele. Foorumis käib vaidlus – kas umbkolle saastab rohkem kui restkolle? Antud mudelil puudub see üldse. Et tegu on tehasetoodanguga, käib kaasas kõigi EU liikmesriigi keeltes pass, mis sisaldab ohutusjuhendit, heakskiitu ja põhilisi parameetreid. Kerkivat suitsu imiteerib edukalt veeaur. Valgust annab tavaline elektripirn, mis omakorda kasutab eriti rohelist tuulikute poolt toodetud elektrienergiat. Kasutus imelihtne- muuseuminäitsik tõmbab igal õhtul tepsli välja ja pistab hommikul tagasi. Ainuke tagasihoidlik puudus on, et põhikütteallikana võib lahjaks jääda. Aga seegi kenasti passis kirjas.
Manused
Velten 2013.jpg
Velten 2013.jpg (403.09 KiB) Vaadatud 4936 korda
Velten 2012.jpg
Velten 2012.jpg (479.72 KiB) Vaadatud 4936 korda
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Ahjude areng, kuhu ja milleks?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

heints kirjutas:
Peetripoeg kirjutas: Vaatame maailma . Ahi ei ole enam ammu põhikütteallikas . Ja küttesüsteemid tuleb alati dubleerida . Mugavus maksab kah midagi...
Sel juhul nagu pole ahjul erilist tähtsustki

Lugupidamisega austatud foorumikaaslased .
Heints
Heintsi ehitatud ja projekteeritud:

http://ahi.ee/galerii-ahjudest-kaminate ... gallery=52 ;)
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Vasta