Pliit, kamin või miski muu - millega kütta suvilat?

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Tammekõnõ
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 03 Nov 2010, 00:24
On tänanud: 4 korda

Pliit, kamin või miski muu - millega kütta suvilat?

Lugemata postitus Postitas Tammekõnõ »

Plaanis püsti panna väike suvila moodi asjandus, u 30 m2 (5x6), kas sel või järgmisel suvel, oleneb, kas saab sel aastal palki ja kas ajal poolest sobib. Praeguse plaani järgi majakeses alumisel korral kolm ruumi, ees üks suurem, taga kõrvuti kaks väiksemat, üks neist kuiv, teine pesuruum. Küsimus siis selles, millega sobiks seda kütma hakata. Kogu aeg seal kavas elada pole, käiks aasta läbi pigem nädalavahetustel. Küttekeha peaks siis olema selline, millega saab üsna kiiresti sooja sisse. Muidugi tahaks, et see soe natuke aega sees ka püsiks, et kogu aeg halge juurde loopima ei peaks. Endal kuidagi mõte liikus selles suunas, et seal võiks olla pisike pliit, aga mitte malmist, vaid laotud. Kuidagi on foorumitest jäänud mulje, et malmpliidid ja kaminad pole kõige parem variant, kütab kähku üles küll, aga selleks, et soemüür soojaks läheks, peab pliidi juba liiga kuumaks kütma, lisaks polevat raudtorudest lõõrid kõige paremad. Kas selleks, et laotud pliit 30 ruutu ära kütaks, peaks kindlasti olema soemüür ka, ja kas väiksemat pliiti on üldse võimalik/mõttekas laduda - pliidiplaadid näiteks on vist mingi enam-vähem standardmõõduga, kas väiksem laotud pliit kütab ära? Need küsimused said nüüd üsna ebamäärased, aga mul polegi õieti mingit ettekujutust, mis normaalsed variandid oleksid, pole ka kogemusi väiksemate majadega. Ehk on lisaks pliitidele ja kaminatele veel mingid võimalused, mis endal pähegi ei tuleks? Milline oleks rahaliselt kõige mõttekam (kui elektriradikas välja jätta :D) ? Igaks juhuks ütlen, et suvila palkseinapaksus on praegu arvestatud 15 cm, vahelagi tuleb soojustatud, katusealust see küttekeha praeguste plaanide järgi kütma ei pea, toeks on võimalik vundament alla teha. Väga huvitaks pottseppade arvamus ja kõigi oma, kellel erinevate küttevariantidega kogemust.
Aitäh vastajatele! :hello:
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Pliit, kamin või miski muu - millega kütta suvilat?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Mina kalduks arvama, et suvilas on kõige rohkem ikka vaja pliiti. Ja vast kõige vähem võtab ruumi soome tüüpi, alumise ringlõõriga. Tegelikult võiks veel teha ühe otsa alt ringlõõri pisut välja, hea soe istuda ja kuivatada midagi. Ja ikka klaasuks...siis kena mõelda seal tulukese paistel :) Ja muidugi siiber ka korstnasse, see ka abiks.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Pliit, kamin või miski muu - millega kütta suvilat?

Lugemata postitus Postitas motamees »

Mõtlesin just samuti nagu Robi.
Pildil saab aimu , millest räägime. Muidugi peaks veidi suurem olema.
Soome pliitahi.jpg
Soome pliitahi.jpg (150.19 KiB) Vaadatud 7402 korda
.
Tel 5o9279o
ErgoK
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 157
Liitunud: 01 Juul 2011, 11:48
Asukoht: Tartu
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Pliit, kamin või miski muu - millega kütta suvilat?

Lugemata postitus Postitas ErgoK »

Pliit ja soojamüür sobiks ehk seda 30m2 pinda kütma.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Pliit, kamin või miski muu - millega kütta suvilat?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Sarnastesse tingimustesse meie poolt disainitud ja ehitaud kompleks Muhus, maakodus. Kliendiks oli eakam disainer ja originaalis oli tuntud arhitektilt punasest tellisest avatud kamin. http://www.unibuild.ee/index.php?page=2 ... ge_id=6552
Klient jäi sedavõrd rahule, et siia ei sünni kirjutada.
Igati sobilikud ka ülalpool Motamehe näidatud nn. kaminpliidid.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Pliit, kamin või miski muu - millega kütta suvilat?

Lugemata postitus Postitas looder54 »

kaminahi kirjutas:Sarnastesse tingimustesse meie poolt disainitud ja ehitaud kompleks Muhus, maakodus. Kliendiks oli eakam disainer ja originaalis oli tuntud arhitektilt punasest tellisest avatud kamin. http://www.unibuild.ee/index.php?page=2 ... ge_id=6552
Klient jäi sedavõrd rahule, et siia ei sünni kirjutada.
Igati sobilikud ka ülalpool Motamehe näidatud nn. kaminpliidid.
Katselabori tegemised reklaamivad neid pliite ehk kõik see paremini! :grin:
Tammekõnõ
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 03 Nov 2010, 00:24
On tänanud: 4 korda

Re: Pliit, kamin või miski muu - millega kütta suvilat?

Lugemata postitus Postitas Tammekõnõ »

See ringlõõriga pliit tundub päris kobe! (Eks teine tundub ka kobe, aga ma arvan, et see jääb minu hinnaskaalast juba välja.) Kas sellist asja saab ilma plekita ka teha, et välja jääks näiteks ilus tellis või midagi sellist? Kui raske sihuke pliit umbes on, kas soojasalvestuseks oleks kindlasti soemüüri ka vaja või saab ilma ka? Kuigi ilma soemüürita vist tekib natuke küsimus, kuidas see seina suhtes paigutada - lihtsalt keset tuba? Ja kui palju selline asi meistri tehtuna võiks maksta, nojah, ligikaudu muidugi, eks see sõltub sajast asjast.
meelisvaiksaar
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 10 Veebr 2011, 20:18
On tänanud: 71 korda
On tänatud: 70 korda

Re: Pliit, kamin või miski muu - millega kütta suvilat?

Lugemata postitus Postitas meelisvaiksaar »

Hommikut.
Õnneks( ma ei tunne Looder inimest. Arvan,et nimevalik on õnnestunud. See kes oma kätega midagi on valmis teinud...ei ilgu iga teise inimese toimetamise peale. Tavaliselt ilguvad need, kellel endal on käed p...st välja kasvanud.
Ammu ei saa enam mõnedele foorumi külastajatele öelda lugupidamisega,nii ka seekord.( Kui on midagi enda töödest näidata( mis inimeste silmavalgust ei kannata) siis minu mail on meelisvaiksaar@gmail.com ole kindel,see jääb meie omavahele.
Sinnamaale on mulje,et vaid tuul liigutab Su papist lõugu...(.Ja seegi on külm põhja tuul.)
Meelis
Mõned teevad külma,mina teen sooja.(Koldevaim)
Tel. 53 966 469
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Pliit, kamin või miski muu - millega kütta suvilat?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Tammekõnõ kirjutas:See ringlõõriga pliit tundub päris kobe! (Eks teine tundub ka kobe, aga ma arvan, et see jääb minu hinnaskaalast juba välja.) Kas sellist asja saab ilma plekita ka teha, et välja jääks näiteks ilus tellis või midagi sellist? Kui raske sihuke pliit umbes on, kas soojasalvestuseks oleks kindlasti soemüüri ka vaja või saab ilma ka? Kuigi ilma soemüürita vist tekib natuke küsimus, kuidas see seina suhtes paigutada - lihtsalt keset tuba? Ja kui palju selline asi meistri tehtuna võiks maksta, nojah, ligikaudu muidugi, eks see sõltub sajast asjast.
....................
Loomulikult saab ilma plekita ja ka küpsetusahjuga teha. Kive läheb pisut vähem kui 300 tk. ja umbes 30 shamotti peaks varuma.Soemüüri pole lesoga enam vaja, sest ka korsten muutub salvestavaks pliiti osaks.
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Pliit, kamin või miski muu - millega kütta suvilat?

Lugemata postitus Postitas looder54 »

Robi 1 kirjutas:
Tammekõnõ kirjutas:See ringlõõriga pliit tundub päris kobe! (Eks teine tundub ka kobe, aga ma arvan, et see jääb minu hinnaskaalast juba välja.) Kas sellist asja saab ilma plekita ka teha, et välja jääks näiteks ilus tellis või midagi sellist? Kui raske sihuke pliit umbes on, kas soojasalvestuseks oleks kindlasti soemüüri ka vaja või saab ilma ka? Kuigi ilma soemüürita vist tekib natuke küsimus, kuidas see seina suhtes paigutada - lihtsalt keset tuba? Ja kui palju selline asi meistri tehtuna võiks maksta, nojah, ligikaudu muidugi, eks see sõltub sajast asjast.
....................
Loomulikult saab ilma plekita ja ka küpsetusahjuga teha. Kive läheb pisut vähem kui 300 tk. ja umbes 30 shamotti peaks varuma.Soemüüri pole lesoga enam vaja, sest ka korsten muutub salvestavaks pliiti osaks.[/

Tõsiasi, et prohvid siia foorumisse nägu ei näita, saab aina kinnitust. Tammekõne, mõtle nüüd hästi järele.
Kas kolmest tulevasest ruumist vajab sooja ainult üks ruum? Kui nii, siis piisab pakutust, kuigi ei ole harva kütmise puhul parim variant, valikuid palju paremaid. Kui aga sooja vajavad ka teised ruumid, siis pliidi puhul soemüür hädavajalik. Soojamüüri tagaküljega saad sooja ka teistesse ruumidesse. Pliiti saab teha mistahes suuruses tänapäeval. Sinul tuleb uus ehitis, arvestada tuleb ka EU nõuetega. Võta mistahes potsepafirmaga ühendust, külakarlasid ära kuula. Tulevikus sekeldusi vähem.
Tammekõnõ
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 03 Nov 2010, 00:24
On tänanud: 4 korda

Re: Pliit, kamin või miski muu - millega kütta suvilat?

Lugemata postitus Postitas Tammekõnõ »

Mis need paremad valikud oleks? Ma olen iga hea nõuande eest tänulik, sest endal kogemusi selles osas kole vähe, tuttavatel ka kõigil tavamõõdus pliidid ja ikka ainult köögi kütmiseks ja söögitegemiseks. See söögitegemise võimalus oleks minu jaoks oluline, et ei jää siis ka nälga, kui elektrit parajasti pole. Eks väikses ahjus annaks ka pooled söögid ära teha. Natuke pean hinnale ka mõtlema, pigem võtaks väiksema asja, aga parema meistri käest. Aga nende "külakarlade" osas ei tea midagi, ma vaatan, et siin foorumis peaaegu igal kirjutajal firma nimi kah all, pealegi ega firma veel inimesest head pottseppa tee, ikka kogemused ja õige mõtlemine ja anne ka - ilus pliit või ahi rõõmustab ikka silma küll. :)
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Pliit, kamin või miski muu - millega kütta suvilat?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Soome päritolu pliit on tegelikkuses nagu poolik ahi ja mõeldud justnimelt nii kütmiseks kui küpsetamiseks. Pliidi tagakülg soojeneb kogu ulatuses, püsib kaua soe ja kütab ära selle taga asuva ruumi. Kui eelistada kütmist küpsetamisele saab pliidi teha kõrgema, näiteks 1 meeter või veidi peale. Samuti saab kolde ehitada küpsetuseelisega, laiema ja koldelaega.
Maksumus ei ole selle pliidi juures üle mõistuse ja osav mees teeb selle ka ise.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Tammekõnõ
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 03 Nov 2010, 00:24
On tänanud: 4 korda

Re: Pliit, kamin või miski muu - millega kütta suvilat?

Lugemata postitus Postitas Tammekõnõ »

Asi paistab selge, suurema koldega soome pliit oleks mulle ilmselt ideaalne. Aitäh vastajatele! :hello:
perro
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 208
Liitunud: 02 Apr 2008, 09:48
On tänatud: 1 kord

Re: Pliit, kamin või miski muu - millega kütta suvilat?

Lugemata postitus Postitas perro »

Tere!
Suvel tarvis küttelahendus elamisele köök ja tuba.Mõlemad 16-17 ruutu,ehk kokku 32-34 ruutu.Mõte ruume elamiseks kasutadavahel ka talvel.Karkassmaja,seintes lagedes 20cm eps-i.See soome pliit on vägagi hea ,aga kuna ma sooja arvutada ei oska,kas ikka jätkub?Korsten isokern 160 dm.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Pliit, kamin või miski muu - millega kütta suvilat?

Lugemata postitus Postitas motamees »

.
Tel 5o9279o
perro
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 208
Liitunud: 02 Apr 2008, 09:48
On tänatud: 1 kord

Re: Pliit, kamin või miski muu - millega kütta suvilat?

Lugemata postitus Postitas perro »

Tere!Head uut aastat!Motamehe ahi igavene vägev ja uhke,aga mul vaja kööki sooja ja tagumisse tuppa sooja ja pliidil süüa ka vaja teha.Kas tuleb soemüür järgi vedada või kuidagi pool pliitat teise tuppa ehitada,vat selles on küsimus.
ahjupealne
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 161
Liitunud: 29 Mär 2011, 18:37
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Pliit, kamin või miski muu - millega kütta suvilat?

Lugemata postitus Postitas ahjupealne »

Head uut Teilegi.
Kui vaja, paneb spetsialist kasvõi soojamüürile rattad alla.
On ka võimalus, et pliit on ühel pool seina ja soojamüür teisel pool.

Andres
53267676
meelisvaiksaar
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 10 Veebr 2011, 20:18
On tänanud: 71 korda
On tänatud: 70 korda

Re: Pliit, kamin või miski muu - millega kütta suvilat?

Lugemata postitus Postitas meelisvaiksaar »

Päevast.
Soovitan keegi kohale kutsuda. Niimoodi kohvipaksu pealt adekvaatset nõu mina küll ei julgeks anda.
Tervitustega Meelis
Mõned teevad külma,mina teen sooja.(Koldevaim)
Tel. 53 966 469
perro
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 208
Liitunud: 02 Apr 2008, 09:48
On tänatud: 1 kord

Re: Pliit, kamin või miski muu - millega kütta suvilat?

Lugemata postitus Postitas perro »

Tere!Ei hakka pliiti ehitama,tuleb ahi ja süüa teen gaasiga.Kas oskate pakkuda kui suur ahi teha.Mind huvitaks matrjalide kogused .Tellisahi,pool ahju köögis ja pool toas.Köök 16 ruutu ja tuba 16 ruutu.
Suur tänu avansiks .
Vasta