räägiks veelkord keldri hüdroisolatsioonist. Siin sellelaadseid teemasid palju aga ei leidnud ühtegi sobivat lahendust enda probleemile.
Mul maja all 2,2m sügavune 3x3m suurune ruum, nö kelder. Projekti järgi planeeritud katla ruumiks. Asukoht praktiliselt maja keskel. Kelder ise asub paepinnasesse süvendatud augus, põhjas kruus, sealpeal betoon. Põrand on hüdroisoleeritud. Samuti on olemas õhutustoru mis keldri põranda alust peaks ventileerima, toru on juhitud õue (avaneb maapinnast u 60cm kõrgusel). Keldri seinad on fibost ja väidetavalt seestpoolt ka hüdrotõkkega (?) tehtud - seinad sellised beezikad pruunid, mitte värvi ega segulaadne aine.
Tavapäraselt on ruumi seinad kuivad kuid suure sulaga/pikkade vihmadega tõmbab osad nurgad niiskeks - vt pilte:




2012 suvel suurte vihmade ajal õnnestus näha sellist pilti - vesi tõusis keldris 12h jooksul ca 30cm kõrgusele:

Algselt sellele ruumile rakendust ei olnud kuid nüüd tahaks õhk-vesi soojuspumba seadme tõsta sinna, mis ehitamise ajal paigaldati ajutiselt tulevasse saunaruumi. Pumba kompressor asub maast 20cm ja ujuvasse keskkonda seda arvatavasti planeeritud ei ole. Pumbale ei ole võimalik ka täiendavaid jalgu alla panna kuna seadme kõrgus on täpselt ruumi kõrgus.
Kuna väljastpoolt isoleerimine ei ole mingil moel võimalik siis kas/millega/kuidas saaksin selle ruumi veekindlaks? Ise mõtlesin hüdromastiksiga seinad veelkord üle teha ja lõpuks plaatida ära - kui palju selline lahendus tagab, et vee saab pidama?