Parima soojustusega tuba ?

kuidas soojustada oma elamist
Sam
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 29 Mai 2007, 09:56

Parima soojustusega tuba ?

Lugemata postitus Postitas Sam »

Tere !

Soovitage kuidas oleks kõige parem soojustada üht maja nurgapealset tuba, millel osa välisseinast on vaid laudis (ca 3cm) ning teine pool krohvitud tellistest (ca 15cm) ?
Soojustamine on võimalik vaid seestpoolt !
Ruumi suurus on 1.5 * 1.5m * 2.5m !

Plaanin ehitada sellest WC. Vesi ja kanalisatsioon on veetud juba ca 1.2 sügavuselt sisse, veetoru on lisaks soojustatud penoplastist ümbrisega.

Põrandaks mõtlesin kasutada kilet, 50mm ( või 50 + 50mm ?) vundamendi peno, 75mm betooni ja plaadid peale ?

Kuidas aga soojustada seinasid ning lage nii, et võimalikult vähese kütmisega veed ära ei külmu ?

Ette tänades: Sam
Kasutaja avatar
High-Q
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 12 Sept 2006, 13:29
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas High-Q »

kasuta mitu kihti võimalikult hea (madala siis) soojusteguriga soojustusplaate ning seda nii, et plaatide liitekohad ei ühtiks.

kõige sisemise kihi võid panna isover REK-i (näiteks vertikaalselt) ning seina ja reki vahele mingi 50mm paksu võimalikult madala teguriga plaatvill, rekil on juba fooliumikiht olemas, seega olemas ka aurutõke. kallis ta on, aga siis saab väiksema kihiga hakkama, ei pea väga ruumi arvelt seina paksuks tegema, ruumi alati vähe.

muidugi tuuletõkkeplaat väljastpoolt oleks väga abiks, aga kui ei saa panna, siis pole midagi teha.

põrand oleneb: kui põrandaküte mõttes, siis 100mm peno minimaalselt. kui ei ja põrand külm (esimesel korrusel), siis võibolla ei olegi betoon see kõige soojem asi. pigem puitlaagidel põrand (ja äkki isegi laagid "õhus", kuna õhk on hea soojusisolaator) ning laadidevahelise soojustusega. on kindlasti jalale soojem. põranda võid teha põrandalaudadest või OSB-st (osbi puhul saab põrandaplaati kasutada). kui põranda all pinnas (muld vms), siis kaeva veidi välja ja asenda kergkruusa kihiga.
Sam
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 29 Mai 2007, 09:56

Lugemata postitus Postitas Sam »

Kas laudseina ( väliskoridor ning trepp teiselpool) ja soojustusplaadi vahele peaks midagi panema mis laudades olevate vanadest naelaaukudest tulevale külmale ning tuulele vastu peaks ? Mõni ehituspapp või tuuletõkke plaat ?

Mõtlesin küll panna 50mm peno ja kõik vahed makrot täis lasta ? Kas nii ka võib ?
Et vastu laudu siis peno, tuule ja soojuse jaoks, ning peno vastu kohe 100mm villa ja siis metallist kipsikarkass ning kips peale ?
Kuidas selline soojustus praktiliselt käituma hakkab ? Niiskuse kondenseerumine, laudise ning trepi vastupidavus ja tegelik soojuse hoidmine ?

Põrandale, kas nii saab teha, et 3cm liivapadi, 100mm vundamendi peno, kile, siis põranda kandevtalad, vahele villa, õhuvahe 2cm , peale siis OSB/3 -ehitusplaat 22mm ning kõige peale ehk PVC ehk –vinüülkatte ?
Kas selline põrand oleks mõeldav ?

Katuseks on hetkel plekk, tõrvapapp, laudis, sarikad, laudis ning "soome papp".
Kui nüüd soome papi vastu lüüa paar 2cm paksust liistu (õhuvaheks) , sinna peale 100mm peno, siis 100mm villa, metallkarkass ja kips ?

Hetkel mõtlesin, et ainukeseks kütteallikaks on mõned õhutusaugud kõrvalolevatega tubadega, kus on ikka ca 20 kraadi ning kui sellest ei piisa siis lisaks veel mingi madala voolutarbimisega "õli radiaator" !

Sellepärast ongi vaja võimalikult head soojustust ! :D

Ette tänades: sam
Kasutaja avatar
High-Q
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 12 Sept 2006, 13:29
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas High-Q »

tuuletõke on kõige parem otsese tuule vastu: odav, õhuke, kerge paigaldada ja vastupidav ka. välimus jätab muidugi soovida (tihti selline mürkrohekas), aga selle saab alati ära katta kui väga silma hakkab riivama.
kui lisasoojustust vaja, siis minu arust on sama paksusega vill siiski parem, eriti seinas või katusel.
pigem tee nii: välisseina tuuletõke (kui värv ei meeldi, siis distantsliist+laudis hiljem peale), sees pool seina pane mingi karkass, ma pooleldi maamees, mulle meeldib puit, aga metall või puitkarkass, selle vahel 10 senti villa ja kips peale käib täitsa hästi ka. kui see otseselt välissein ei ole, siis peaks sellest piisama. kui on välissein, siis peab lihtsalt rohkem villa panema (või ideaalis näiteks 10cm vertikaalselt ja 5 cm horisontaalselt).

põrand: kooritud pinnase peale kile või geotekstiil, selle peale liivapadi (kile või geotekstiil, et pinnased omavahel ei seguneks).
põranda kandevtalad sõltuvad ruumi suurusest, kui sinu mainitud wc (mis väike), siis vast piisab kui laagide prussid (nii 10x5 vast on ok) kinnitad külgedele tugevate nurgikute ja prussikingadega. kui ruum suurem, siis peaks laagide alla mingit kõvemat toestust panema. kui ruum otse seina ääres ja vundament kõrgelt väljaulatuv, siis oleks vaja vundamendi seina soojustada (siia kõlbaks hästi peno). mina paneks liiva peale veel ühe kihi kilet, puistaks kergkruusa, jätaks põrandalaagide ja kergkruusa vahele mõne cm õhuvahe, laagide alt lööks mõned lauad (näiteks nii, et 10cm laud +10 cm vahe + 10cm laud jne) soojustuse hoidmiseks (et jääks just see õhuvahe, mis isoleerib hästi ning kui vundamendil tuulutus on, siis ka hoiab igasugused hallitused eemal), paneks laagide vahele peno (nii, et ka põranda ja peno vahele jääks cm või paar õhku) ning peale mingi ehitusplaat. kui PVC ideeks, siis säästa raha ja pane puitlaastplaat, 22mm (või näiteks 2x12mm nii et liitekohad ei ühtiks) peaks olema nii >2x odavam kui OSB. OSB on põrandaplaadile või vannituppa, vetsus saab ka puitlaastuga hakkama.

katus: tee parem ainult villaga, tuleb tihedam. tuleb vast vaadata, et liiga sisemiselt ei koormaks sarikaid, see 15-20 cm, mis juurde tuleb, võib kaaluda omajagu.
Vasta