Küsiksin teadjamate arvamust, et kuidas oleks kõige õigem lahendus vanasse puitkarkassiga majja vannituba sisse ehitada. Praegu on tühjaks tehtud umbes 30m2 ruumi, kus enne oli üks magamistuba ja köök. Nüüd oleks plaan need kokku ehitada ja köögi asemel väike vannituba rajada koos WC-ga. Vannituba tuleks siis otsaseina, mis siis piirneks välisseinaga, vastasküljeks on toa vahesein ja kahelt poolt piirneks viilkatusega. Vannitoa teeks tõenäoliselt küllaltki väikse: 1,5 laiune ja siis olenevalt kui suures osas teha kaldus seinad horisontaalseks, pikkus umbes 3,5m. Katusetalad on kuskil 900m vahega ja 50x150, plaan oleks siis terves toas ja vannitoas nende vahele paigaldada tuuletõkkeplaat ja 150mm villa, siis peale lüüa risti 600mm vahega 50x100 prussid, nende vahele siis 100mm villa ja nende peale veel omakorda 50x50 prussid 40mm vahele, mille vahele 50mm villa ja peale aurutõkkekile ning siis kips peale (aurutõkkekile ja kipsi vahele vajalik õhuvahe?). Põrandal on samuti 900mm vahega 100x100 prussid, kuhu on kõrvale tugevduseks paigaldatud 50x1500 prussid. Prusside vahele plaan panna 150mm villa (praegu on 100mm peno), et heli summutada ja peale lüüa 400mm sammuga 50x100 lauad (ehk siis lapiti, vahele veel villa?) ning nende peale omakorda 22mm puitlaastplaat. Kas selliselt teostatud põrand jääb piisavalt tugev või hakkab läbi vajuma? Oletame, et tavalise toa jaoks selline sobib, aga kuidas teostada vannitoa põrand? Vannituba tuleb ise võimalikult lihtne, põrandasoojustust vast paigaldama ei hakkagi. Saunamajas korralik pesemisvõimalus olemas ning maja esimesel korrusel ka eraldiseisev wc, nii et ehitatav vannituba tuleks rohkem mugavuse pärast. Olen lugenud, et on võimalik plaate paigaldada ka puitlaastplaadi peale aga niiskuskindlusega võib probleeme olla. Kas kõige mõttekam oleks paigaldada dušikabiin, et põrand otseselt vett pidama ei peaks? Sellisel juhul vist pääseks ka terve vannitoa niiskustõkkega katmisest või tuleb põrand igaljuhul niiskustõkkega katta? Kas kaldseinte kipsplaat ja kipslagi tuleks ka mingi niiskuskindla vahendiga katta, kui neile mingeid plaate ei tule? Kindlasti tuleb millegagi katta, pigem on küsimus, et millega.
Küsimus oleks ka veetorude ja kanalisatsioonitorude vedamise kohta. Kuigi enne asus seal köök, puudub seal nii vesi kui kanalisatsioon, aga kuna täpselt all asub köök siis poleks vähemalt veetorude vedamine keeruline. Kanalisatsioon aga, eriti kuna on plaan ka WC rajada, on juba vast natuke keerulisem, tuleb läbi esimese korruse keldrini viia 100mm(?) läbimõõduga toru. Kui paigaldada teisele korrusele põrandatalade vahele kanalisatsiooni toru, kas siis see tuleb kuidagi ka isoleerida kondensatsiooni vältimiseks villale? Kui sinna vannituppa tuleb välisseina külge ka kraanikauss, siis veetorud tuleks vedada seina pealt, et vältida nende külmumist seina sees või piisab sellest kui torud on seina sees kipsi vastas? Allkorruse köögis on torud seina peal.
Kuidas oleks võimalik lühendada sooja vee ooteaega? Praegu tuleb ka allkorruse kööki soe vesi kõrval asuvast saunamajast, kus duširuumis on boiler. Praegu läbib soe vesi lisaks pesemisruumile ka külma eesruumi kuskil 5m +50 cm välisõue. See lõik on soojenduskaabliga varustatud. Kas piisaks, kui lisada väike boiler, kuhu sisse tuleks siis saunamajast tulev soe vesi ja välja läheks vesi siis kraanikausi ja duši soojavee kraani või võtaks see väike lisaboiler väga palju lisaelektrit?
Loodan, et minu küsimused on arusaadavad ning keegi tõesti viitsib ka selle pika teksti läbi lugeda ning ka vastata

