Ruumi soojustamine renoveerimisjärgus puitmajas

kuidas soojustada oma elamist
KristoM
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 27 Nov 2013, 17:05
On tänanud: 1 korda

Ruumi soojustamine renoveerimisjärgus puitmajas

Lugemata postitus Postitas KristoM »

Tere,

Sai soetatud endale 2 kordne elumaja, millest täpselt pool on elamiskõlbulik ning teine pool majast tänaseks seestpoolt "tõmmatud puhtaks" Renoveerimisjärgus poolel ei ole enam lage ning alt vaatan otse eterniitkatust ning samuti on välisseinad tehtud puhtaks (seestpoolt) kuni välise voodrilauani.. nüüd oleks kiiremas korras plaan veel selle aasta jooksul alustada ruumi soojustamist, kuid nüüd ei oska hakata kusagilt pihta ning sooviksin saada inimeste nõu, kes tegelevad antud lahendustega igapäevaselt.

Suurim küsimus hetkel on nimelt selline:
* Kuna sai ehitatud täpselt maja keskossa koridori lõppu vannituba pikkusega 4.5m, siis kõige külmem sein on täpselt seal ääres, kus on välja ehitamata pool - ehk sealt tuleb kõige rohkem külma. Vannituba on seestpoolt juba viimistletud ning soojustus seinal on järgnev (alustades seestpoolt) vill ; 50ne peno, mis on äärtest lastud kinni makroga.

Edasi peaks ilmselt panema uuesti villa ning seina sulgema, kuid nüüd tekib küsimus, et kas oleks hetkel otstarbekas ajutiselt katta kogu see sein tuuletõkkeplaadiga? Just selleprast et see ruum on hetkel väga külm ning enne kevadet kohe kindlasti seal ruumis väga soojaks ei lähe. Eesmärk oleks hoida vannituba nii soe, et minimaalselt tuleks külma väljaehitamata poolelt.
Kuidas oleks õigem soojustada vannitoa sein, mis asub väljaehitamata poolel?

* Kuidas alustada renoveerimisjärgus oleva ruumi soojustamist? Millises järjekorras peaks alustama? Kuidas soovitaksite Teie seinu soojustada? Mina isiklikult arvan, et välisseinad soojustaks vill - peno (25või 50 paksusega) - vill - kips.

* Maja külge on ehitatud maakivist kuur, mis sinna ka jääb, kuid kuidas oleks otstarbekas antud seina soojustada? Kas seal võib vähem kasutada materjale? Otsest tuult sealt ei tule.

* Kuidas teeksite Teie esimese korruse lae? (hetkel vaid kandetalad üle lae umbes 4-5tk)
Just soojustuse ning materjalivaliku osas. Kuna ehitus käib oma jõududega, siis kõike tuleb teha järk järgult. Odavaim lahendus tunduks, et lasta lakke mõni peenem liimpuit/saepuruplaat ning sinna peale siis teiselt korruselt asetada vill ja peno. Saaks ajutiselt vähemalt lae peale, et saaks ruumi veidigi soemaks, et tegeleda edasi. Tulevikus on tervesse ruumi paigaldada kas ripp või kips lagi.

Tekst tuli küll suur, kuid arvestades siinse foorumi mahtu ning populaarust, siis ma loodan et saan siit kindlasti head nõu!
Eesmärk on koguda teadmisi ning neid ka ise rakendada - ei taha lasta ehitajatel kõike enda eest ära teha.

PS. Ehitamata ruumist tuleb suur avatud elutuba, mille suurus on umbes 50m2

Ette tänades,
Kristo
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 11221
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 316 korda

Re: Ruumi soojustamine renoveerimisjärgus puitmajas

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kui kasse, poltergeiste või pudulojuseid majas ei liigu siis vahelaele aurutõke ja sellele alla tõenäoliselt roov. Võibolla ka kohe vahelaele mingi kiht villa käppelt peale (tavaliselt sarikavahe jagu).
Järgmisena kohe välisseinad soojustada. Seinte osas on miskit väga mäda, tehakse väljast sisse: iluvooder (olemas) tuulutusvahe, tuuletõkkeplaat, vill karkassi vahel,aurutõke. Pärast neid töid võib muneda ja teha mis iganes, kuid need tööd tuleb teha nii kiiresti kui võimalik. Nii saad ruumi kiiresti soojaks
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Ruumi soojustamine renoveerimisjärgus puitmajas

Lugemata postitus Postitas rokikas »

KristoM kirjutas: Eesmärk on koguda teadmisi ning neid ka ise rakendada - ei taha lasta ehitajatel kõike enda eest ära teha.
Nii et mida rohkem sind aitan seda lahjemaks mu supp jääb? :this: :cool: :grin:
Vasta