Elektriala inimene

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
ElbraEst
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 27 Mär 2012, 18:50

Elektriala inimene

Lugemata postitus Postitas ElbraEst »

Tere otsin elektriala inimest, kes oleks abiks lühisvoolude ülesannete lahendamisel.(Tallinn) (valmistumine b pädevuse eksamiks)
Rahaline vaevatasu garanteeritud.

Lugupidamisega,
Marek

Telefon 53590511
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Elektriala inimene

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Ettevalmistav kursus on selle nimi. Ja see asi ise baseerub vist 7. klassi füüsikale. Kui raske seda ühte valemit siis meelde on jätta ?
ElbraEst
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 27 Mär 2012, 18:50

Re: Elektriala inimene

Lugemata postitus Postitas ElbraEst »

dumbuser kirjutas:Ettevalmistav kursus on selle nimi. Ja see asi ise baseerub vist 7. klassi füüsikale. Kui raske seda ühte valemit siis meelde on jätta ?
Ettevalmistus kursus läbitud.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Elektriala inimene

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Ja sealt ka meelde ei jäänud ? Võtad juhtme, leiad pikkuse, saad teada takistuse. Tead pinget ja arvutad voolu. Ongi kõik, misasja siin siin segast on ? Igasugu abimaterjale võid seal kasutada ju. Muidugi kui ikka kolme Kalevipoja jagu träni kaas tassida ja loota, et ehk leiab siis saab tõesti aeg otsa.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Elektriala inimene

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Härrased, härrased. Inimene tuli abi küsima ja teie kohe pragate nii! :blackeye:
Parem andke talle oma tunnihind teada ja sobivusel minge jagage teadmisi. :this:
ElbraEst
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 27 Mär 2012, 18:50

Re: Elektriala inimene

Lugemata postitus Postitas ElbraEst »

Leidub siin ikka igasuguseid. Rumal on see, kes kardab rumal välja paista ja küsida ei julge.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6141
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 72 korda
On tänatud: 137 korda

Re: Elektriala inimene

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

dumbuser kirjutas:Võtad juhtme, leiad pikkuse, saad teada takistuse. Tead pinget ja arvutad voolu
Hea küll, kodanik dumbuser, trafo on 800kVA Dyn lülituses, fiidrikaitse 400A gG sularid, kaabel AXPK 4G240, arvuta palun 3F ja 1F lühisvoolud, kui lühis on 50m kaugusel.
Siis räägi edasi oma Kalevipoja tränist ja 7. klassi füüsikast.
Ja mingi ludri timburi võttis ka veel vahepeal sõna.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Elektriala inimene

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Ma ei tea, mul pole neid eksamimaterjale hetkel olemas, sealt saaksin täpsustada. Kui kaabli takistus on 70 °C puhul 0,16oomi/km siis tuleb 1F lühisvool 15kA ja 3F lühisvool 25kA. Aga kui Sa ise tead siis pane kirja.
Külaline
külaline

Re: Elektriala inimene

Lugemata postitus Postitas Külaline »

dumbuser kirjutas:Ma ei tea, mul pole neid eksamimaterjale hetkel olemas
dumbuser kirjutas:Kui raske seda ühte valemit siis meelde on jätta ?
,
:scratch:
Kivitorris
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 61
Liitunud: 29 Apr 2010, 10:05

Re: Elektriala inimene

Lugemata postitus Postitas Kivitorris »

Leiad siit vajaliku: http://www.luhisvoolud.eu/
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6141
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 72 korda
On tänatud: 137 korda

Re: Elektriala inimene

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

dumbuser kirjutas:1F lühisvool 15kA ja 3F lühisvool 25kA
Nojah, suurusjärgud on õiged, aga trafo takistus on ilmelt arvesse võtmata. Õiged väärtused on poole väiksemad, selle trafo enda klemmidel on lühisvool natuke alla 20kA. Päris 7. klass see siiski ei ole.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Elektriala inimene

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Trafo andmeid mul seal ei olnud, samuti igasugu ühenduste tarbeks olnud konstant on puudu. Need mis ma siia sodisin on maksimumväärtused. Mulle räägiti küll 7. klassi füüsikatunnis misasi on Ohmi seadus. Praegusel juhul aga tekib küsimus, et millistest komponentidest ahela kogutakistus tuleb. Trafo kohta ei tea ma midagi. Samuti ei tea mitu ühendust seal liinil on. Kui need ka kõik arvesse võtta siis on ilmselgelt takistus suurem ja seega ka vool väiksem. Aga ega ma sellel alal mingi kõva kärbes ei ole.
Külaline
külaline

Re: Elektriala inimene

Lugemata postitus Postitas Külaline »

dumbuser kirjutas: Praegusel juhul aga tekib küsimus, et millistest komponentidest ahela kogutakistus tuleb. Trafo kohta ei tea ma midagi. Samuti ei tea mitu ühendust seal liinil on. Kui need ka kõik arvesse võtta siis on ilmselgelt takistus suurem ja seega ka vool väiksem. Aga ega ma sellel alal mingi kõva kärbes ei ole.
Ahela kogutakistus algab Narva jaamade genekate sisetakistusest, siis trafod Narvas, siis liinid/trafod Narva-tarbimiskoht jne.
Mõned asjad jäetakse arvutuse lihtsustamisks vast ära, aga see suurendab viga.
Ja siis peaks veel olema vahe, kas tahad leida maksimaalset võimalikku lühisvoolu, et valida kaitselüliti Icn, (Icu, Ics) või minimaalset lühisvoolu, et kindlustada lüliti rakendumist nõutava aja jooksul?
Esimesel juhul peaks ilmselt arvestama, et oled liinil (parem kui kogu Eestis) ainus tarbija (näiteks öösel see nii peaaegu mõnes kohas ka on), teisel juhul mõjutavad ka naabrite tarbimised sinule jaguvat lühisvoolu.

see on nii kahtlemata teoreetiliselt, tekkiva vea suurust ma ei viitsi siin arvutama hakata...
Vasta