Mure vähe äraspidine - keskküttekaminaga kütab maja liiga soojaks.
Majaks 136m2 ühekordne puitkarkass, soojustagastiga sundvent, energiakulu 40kWh(m2a), maksimaalne küttetarve ca 2500w. Kaminaks Romotop KV 025 W 02, kasutegur 90%, vesiküttele max 14kW (ümber kamina 50mm magnesiitplaadist kopsik pilt lisatud), soojussalvestiks 1000l tünn isoleeritud 50mm fooliumiga villaga, kamina ja paagi vahel laadimisautomaat Termovar DN 32-60° C, LK 810, pilt lisatud. Tubades plekk radikad kollektorühendusega. Enne radikate tsirku pumpa 3T ventiil, mille üks ots läheb pealevoolu kollektorisse teine tünni ülaosasse ja kolmas tagasivoolu kollektri juurde pilt lisatud.
Tünni kütab soojaks (30kraadilt 70kraadile) ca 5 tunniga ja kulub 20kg (0,06m3) puid (hall lepp) või 10 kg puitbriketti. Selle ajaga tõuseb aga kogu majas ruumide temperatuur 24-25 kraadini kui vaheuksed lahti hoida (radikad on välja lülitatud). Tänaste ilmadega ca +5 ei ole tünnis olevast soojast veest midagi kasu, sest kolmandal päeval pärast kütmist (72 tunni pärast) kui ruumide temp on langenud 21 kraadini ja tahaks sooja juurde on tünnis vesi üleval 50 ja all 30 kraadi soe.
Mida teha?
1. Kas panna väiksem akupaak koos tarbeveespiraaliga nt see http://www.cerbos.ee/et/akumulatsioonip ... 35-v6.html (eelmisel talvel ei õnnestunud ka kõige krõbedamate ilmadega seda 1000l sooja vett ööpäevaga ära kulutada ). Lisaks saaks paigaldada ka paar päikesepaneeli ja suvekuudel säästaks 20 euri kuus sooja tarbevee soojendamise arvelt ning kütteperioodil ei peaks suurest tünnist tsirkuleerima 2 süsteemset boilerit (220L). Kütteperioodi annaks natuke lühendada ka vast päikesepaneelidega. Väiksema akupaagiga lüheneks kütmisaeg ja ruumi temp ei tõuseks nii palju, samas oleks akupaak paremini soojustatud ja ehk ei kaotaks niipalju energiat iseenesest jahtudes.
2. Toppida kinni kamina ümber olevas soojusisolatsioonis tuulutusavad - nii vist ei tohi?
Kuna algse küttesüsteemi ehitasid litsentsiga sossepad küsin veel, kas on normaalne, et süsteemis pole ühtegi liiniseadeventiili ei radikate kollektoritel ega ringidel ega kamina ringil (projektis olid mõlemad ette nähtud). Samuti kas radikate ringile oleks mõistlik panna intelligentne punmp mis jääb seisma/vähendab pöördeid kui ringlust ei toimu, praegu uhab pump "pimedasse" kui radikate termopead on kinni. Ja veel kas nii väikest süsteemi on vaja tasakaalustada või ei ole (radikatel paistavad termopeade eemladamise järel (Compal) mingid eelseade võimlaused 1-8 (hetkel on kõik

Kange soov oleks küttesüsteem korralikult tööle/tasakaalu saada ja lugeda aastaseks soojusenergiakuluks 8m3 puid e ca 300 euri
tänud ette kõigile, loodan et oluline info sai kirja.
Margus