Kuna käsil on klassikalise vana Nõmme puumaja renoveerimine, siis esimeseks mureks ongi kohe küttesüsteem. Siiani on asi elektriküttel toiminud ja kuuarved on olnud 300-400€ talvekuudel.
Tegemist on majaosaga (1. korrus 2-korruselisest majast). Põrandapinda on kokku 75m2. Pinna ehitan iseendale elamiseks, mitte üürile andmiseks või müügiks. Ilmselt ca 5-10 aastaks. Hetkel on soojustus üsna kehv, seinte vahel peaks olema saepuru, mis on ilmselt veidi ära vajunud. El. radiaatoritega oli jahe ja kulukas. Aknad on vanad ja kindlasti kaob sealt suur osa soojust. Välisvoodri vahetus ja soojustamine on plaanis järgnevate aastate jooksul.
Kuna nii mina kui ka elukaaslane oleme mõõdukalt liikuva eluviisiga, siis võib talvel ette tulla hetki, kus kumbagi meist pole nt 3-4 päeva kodus. Samas pidevalt seda ei juhtu, maksimaalselt paar-kolm korda talve kohta. Küttepuud on tasuta käes, oma mets, väljaveo võimalus ja transpordivõimalus olemas. Seega kindlasti mingi osa küttesüsteemist peaks baseeruma puidul.
Olulisel kohal on siiski ka see, et kui tean ette, et jõuame mõlemad väga hilja koju või meid pole üldse kodus, et ka siis oleks võimalik mingi soe sees hoida.
Hetkel on peas selline plaan:
1) Ehitada elutoa ja köögi vahele korralik ahi.
2) Paigaldada lisaks soojuspump.
3) Dushiruumi el. põrandaküte.
Minu küsimused:
Kas ainult ahjuküttest ei piisaks?
Kas ahjusoojus liigub piisavalt ka teistesse tubadesse? Kui mitte, siis kas ja kuidas seda sinna viia?
Kas soojuspumba paigaldamisel on mõtet? Kui jah, siis millisesse ruumi? Või on otstarbekam need mõned äraoldud päevad 1-2 radiaatorit taga hoida ja investeering soojuspumpa mujale suunata?
Kas kellegil on paremaid ideid kuidas lahendada sellise elupinna küte? Kogu investeering küttesüsteemi saab hetkel olla suurusjärgus 2000-4000€ (olenevalt lahendusest võib ka natuke üle eelarve minna). Korralikud uued elektriradiaatorid on olemas.
Kas sama välisvoodri puhul annaks akende vahetus soojapidavuse osas suure efekti?
Korteri plaan hetkel (seinte mõõdud ei ole täpsed, põrandapind 75m2 on täpne)

Idee planeeringu muutmisest:

Kas kütmise seisukohalt oleks teine planeering oluliselt parem?
Ette tänades,
Palle Kõlar