õlitatud mööbli lakkimine

ziretsiret
külaline

õlitatud mööbli lakkimine

Lugemata postitus Postitas ziretsiret »

Tere! Sooviksime õlitatud (Aura Terrace õli )aiamööbli (vineerist) üle lakkida, kuna õlitatud pinda on suhteliselt keeruline hooldada. Õlitasime ainult ühe korra, rullikuga. Millist lakki ja kas üldse on võimalik õlitatud pinnal kasutada. Pinnad on õlitatud ainult ühe korra ja lihvitud ka praegu 120 liivapaberiga üle.
raske algus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: 13 Sept 2012, 10:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: õlitatud mööbli lakkimine

Lugemata postitus Postitas raske algus »

Suht nutune lugu, sest õlile ei hakka ka siis lakk korralikult külge kui selle 120 liivapaberiga üle teed. Õli omadus on tungida sügavale puidu sisse. Võib-olla aastate pärast kui õliaurud välja aurustunud ja jäänud vaid vahaosakesed.
Minu soovitus on minna kvaliteetsema õli peale. Ntx Osmo, mille kannad pintsli või rulliga peale ja pole vaja mingit sisse höörumist ega üleliigse kihi lapiga eemaldamist. Osmol on olemas ka toonitud õlid.
ziretsiret
külaline

Re: õlitatud mööbli lakkimine

Lugemata postitus Postitas ziretsiret »

Kandsime rulliga peale, õrnalt ja ühe korra. Sisse ei hõõrnud lapiga. Aga midagi muud saaks peale kanda? Sest arvatavasti määrdub ju välitingimustes laud (grillimine, joogid jne) suht korralikult ära.
di20
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr 2008, 23:23
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: õlitatud mööbli lakkimine

Lugemata postitus Postitas di20 »

Enamus õlisid on 99,9% on 100% kokkusobivad uretaanõlilaki ehk paadilakiga. Enamik meil nö välitingimustes müüdavatest õlide ilmastikukindlust ongi lisatud uretaanlaki lisamisega. Ehk siis mina prooviks paadilakiga servast, või proovitükiga.
Teiseks 120 paber on isegi laki jaoks üli jäme tera. Õli alla ei hakkaks midagi panema alla 360se paberiga lihvitud asja. siis 600 ja 1000. Niipalju kui ma üldse asju lihvin, kuna on palju mõistlikumaid mooduseid kuidas sellist pinnasiledust saavutada. Vineeril ja juba kalibreerist läbikäinud asjal pole muidugi teist valikut.
Osmo välisõlisid pole muidugi proovinud. Osmo Mööbli top oili kvaliteet see, et iga koduperenaine saab sellega hakkama. Tulemuse osas on ta pigem nigel või paljude puiduliikide osas ei soovitaks üldse kasutada. Ja hinna poolest ilmselt ka kõige kallim viimistlusvahend üldse, mida eestis osta on võimalik. Üks klient lihtsalt soovib sellega õlitatu asju.
raske algus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: 13 Sept 2012, 10:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: õlitatud mööbli lakkimine

Lugemata postitus Postitas raske algus »

di20 kirjutas:Osmo välisõlisid pole muidugi proovinud. Osmo Mööbli top oili kvaliteet see, et iga koduperenaine saab sellega hakkama. Tulemuse osas on ta pigem nigel või paljude puiduliikide osas ei soovitaks üldse kasutada. Ja hinna poolest ilmselt ka kõige kallim viimistlusvahend üldse, mida eestis osta on võimalik. Üks klient lihtsalt soovib sellega õlitatu asju.
Valgustad äkki mille poolest oli tulemus nigel ja milliste puiduliikide korral OK või mida üldse vältida? Olen ise kasutanud Osmo õlisid tamme ja saare puhul ning toonitud õli koos niiskuskindla õliga vineeri peal. Mina jäin tulemusega küll rahule. Kasutasin selle firma tooteid just sellepärast, et soovituse sain oma tuttavalt tislerilt. Ükski lisainfo aga erinevatelt kasutajatelt pole aga liiast :)
di20
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr 2008, 23:23
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: õlitatud mööbli lakkimine

Lugemata postitus Postitas di20 »

Tamm ja saar on tugeva tekstuuriga puidud ja neil on see isegi kasutatav. Ega peab arvestama, et ma olen eriline friik ja tööstuslikul viimistlusel on veel hullemaid tulemusi kui sellel. Lihtsalt ma tean mida ühest või teisest puidust saab ilu mõttes kätte. Samas ma tean ka seda, et inimesed ei tea seda ja seda ei saa ka kusagi esitleda. Nii, et suht mõttetu jutt.
Kindlasti tapaks see viimistlus kogu ilu kase, kirsi, vahtra jne puiduliikidel.
Külaline
külaline

Re: õlitatud mööbli lakkimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

di20 kirjutas:../ Õli alla ei hakkaks midagi panema alla 360se paberiga lihvitud asja. siis 600 ja 1000/.../
Ei tundu just pühitav või puhutav tolm selliste numbrite juures.
John Doe
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 69
Liitunud: 21 Mai 2011, 20:31
On tänatud: 2 korda

Re: õlitatud mööbli lakkimine

Lugemata postitus Postitas John Doe »

see 360 liivapaberi jutt enne õlitamist on küll väär minu arust...osmo õlidest ei tea küll midagi aga muidu enne õlitamist ei soovitata suurema kui 120 pabriga lihvida kuna muidu lihvid puidu poorid lihtsalt kinni ja õlil ei saa piisavalt sügavale puitu imenduda et ta seal ka püsima jääks
di20
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr 2008, 23:23
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: õlitatud mööbli lakkimine

Lugemata postitus Postitas di20 »

esiteks pole võimalik üldse ükskõik millise paberiga lihvida sedasi et puidu poorid ei läheks kinni.
tieseks paradoksaalne aga selline puit imab isegi rohkem vedelikku kui lõigatud puit. lõigatud puidult võib vee lihtsalt maha kallata ja mitte midagi sellega ei juhtu
nipernaadi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 48
Liitunud: 16 Juun 2009, 18:07
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 3 korda

Re: õlitatud mööbli lakkimine

Lugemata postitus Postitas nipernaadi »

di20, millist viimistlust Sa näiteks õunapuule ja ploomile soovitad? Plaanin just hakata neist kahest puidust omale mööblit tegema ja hüva nõu kuluks ära.
di20
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr 2008, 23:23
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: õlitatud mööbli lakkimine

Lugemata postitus Postitas di20 »

Oleneb mööbli kasutuskohast aga mina soovitaks šellakit. Seda on palju erinevaid toone ja seda peaks enne proovima aga tegelikult pole ükski teine viimistlusaine sellega võrreldav. Ainult õlilakk on teine alternatiiv. Õlid ja vahad sobivad tekstuursetele puitudele millel ei ole tooni sügavusi.
raske algus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: 13 Sept 2012, 10:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: õlitatud mööbli lakkimine

Lugemata postitus Postitas raske algus »

šellak on väga mõnus viimistlusvahend. Kuivab kiiresti ja jätab ühtlase kihi. Endale ostsin šellaki helbed ja šellakipiirituse "Hea Maja Pood" Tartust, kuid neile tarnib seda teadaolevalt Värvikeskus.
di20, kuidas õun ja ploom keskkonnas käitub? Olen lugenud, et õun pidi väga raskelt ja aeglaselt kuivama ning sellest hoolimata mängima. Kas kapi ja laua tegemisel on otstarbekam temast õhukesed lauad lõigata ja stabiilsema puidu peale liimida?
di20
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr 2008, 23:23
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: õlitatud mööbli lakkimine

Lugemata postitus Postitas di20 »

Õuna on tõesti väga raske kuivatada. Ja ega ilma õige reziimita sellest head nahka ei saa. Mis mängimisse puutub siis see sõltub ka väga palju kuivatamisest. Ehk siis kui puidu niiskus peaks kahanema välimistes ja sisemistes kihtides enamvähem ühes rütmis. Muidu tekivad sisepinged jne. See teebki kuivatamise väga keeruliseks.
Ma olen näiteks leidnud kuivatajaid kes kuivatavad kaske nii, et isegi 40cm laiune tolline laud ei tõmba aastaga milligi kõveraks. Samas olen saanud ka materjali mis peale saagimist saad kaks vibu.
Mõistlik on muidugi peale liimida pole ju seda nii palju. Õunast ei saa konstruktsiooni teha. tooli jne pole mõtet tast teha. pirnist võib. aga üldiselt pole mul väga nendega kogemust.
Vasta